Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 4 [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Golf MK1 Cabrio] Acapulco By Balcers
PostWysłany: Nie 05 Lip, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 07 Cze, 2010
Posty: 50
Gadu-Gadu: 9121455
Auto: vw transporter T3
MODEL / ROK PROD.:VW GOLF MK1 CABRIO 93r, Acapulco
SILNIK:1,8 98KM
UKLAD DOLOTOWY:seria
UKLAD WYDECHOWY:seria->kompletny układ wydechowy wydechowy Ta Technix z fifką 70mm
KOLA:RH Monoblock 7x15->BBS RM przód 8,5x15, tył 9x15cali kuione od "walek"
ZAWIESZENIE:seria->gwint AP sportfahrwerke
UKLAD HAMULCOWY:seria
BODY-KIT:Karmann
ŚRODEK:oryginał wersja Acapulco w idealnym stanie tylko do wyprania,kierownica MOMO TEAM 280mm
CAR-AUDIO radioodtwarzacz Sony,głośniki przód serian na tylnej półce Magnat 3-way

Witam nazywam się Sławek :> ,mówią na mnie balcer i pochodzę z miejscowości Wyrzysk.Moja przygoda z Cabrio rozpoczeła sie po dość długich poszukiwaniach ciekawego youngtimera,wtedy w oko wpadło mi ciekawe ogłoszenie dotyczące sprzedaży Vw Golfa mk1 Cabrio w wersji Acapulco.Po rozmowie z właścicielem doszedłem do wniosku ze warto by było obejrzeć to autko okazało sie ze Cabby jest zachowany w oryginalnym stanie jaki wyjechał z fabryki,więc doszedłem do wniosku ze należy dać mu drugą młodość.

Kilka zdjęć z ogłoszenia:

Image

Image

Image

Image

Wczoraj zakładałem temat dosyć póżno,więc dzisiaj chciałem sie pochwalić nowymi fantami :)
komplecik lamp,długo poszukiwane czarne FIFFTY :D ,udało sie wyrwać w idealnym stanie

Image

Image

...oraz wspomniane już wcześnie BBS-y :)


Image

Image

...a także grill na jedna lampe z chromowaną ramką

Image

aktualne fotki jak auto teraz wygląda :)

Image

Image

Image

fotki z kolegi fiatem

Image

Image

Zmieniłem nazwę tematu //Madd


Offline
 Profil    9121455
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Nie 18 Paź, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 07 Cze, 2010
Posty: 50
Gadu-Gadu: 9121455
Auto: vw transporter T3
dawno nic w temacie sie nie działo jednak po zakończeniu sezonu postanowiłem ze powoli muszę zacząć rozbiórkę autka ponieważ u lakiernika termin mam zaklepany na koniec listopada i auto musi być do tego czasu wybebeszone :)

Image

oczywiście nie obyło się bez niespodzianek :) zdejmując przedni zderzak okazało się ze któryś z poprzednich właścicieli miał chyba przygodę z jakimś kamieniem po pas przedni jest dość mocno zdeformowany


Image

zadowolony jestem ze jak zdjąłem pakiet karmanna to nigdzie nie ma śladu rdzy takze jest dobrze i ze nie trzeba nicł spawać i łatać.Pas przedni musze zamówić w tym tygodniu :)

z tyłu również nie jest najgorzej pod zderzakiem brak korozji,jedyny babol to ktoś przy narożniku pod lampą cos tam rzeżbił
Image

to pod listwami bocznymi co widać to ja drapałem śrubokrętem bo były tam pęcherze i myślałem ze to rdza i zacząłem drapać, okazało sie ze ktoś tam szpachlował łączenie i szpachel odparzył.Lakiernik powiedział ze nie mam sie stresować bo te miejsca które są podejrzane będą wypiaskowane i prawidłowo zabezpieczone antykorozyjnie i potem robione tak jak to powinno wyglądać.
Jest jednak jeden problem mały ale dość znaczący, nie mogę nigdzie znaleźć oryginalnej naklejki na bok auta

Image

a w mojej okolicy mogą taką wykonać ale tylko metodą ploter-ową co niezbyt mi pasuje,jeżeli ktoś z was ma jakiś pomysł jak je dostać lub wykonać to z góry dziękuje za informacje :).

Zapomniałem dodać ze najprawdopodobniej kolor zostanie oryginalny czyli LB6U lub ewentualnie jakaś perła zbliżona do oryginału :)


Offline
 Profil    9121455
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Nie 18 Paź, 2015 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 28 Sie, 2014
Posty: 176
Skąd: Piszlandia
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw t1fl 1968
Passsat B5fl
Jaki kolor? ]:)



_________________
Czerwony t2a
viewtopic.php?f=98&t=96810


Moje ogłoszenia
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/Fibd/
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Nie 18 Paź, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 07 Cze, 2010
Posty: 50
Gadu-Gadu: 9121455
Auto: vw transporter T3
kolor pozostanie taki sam zielono miętowy o oznaczeniu LB6U


Offline
 Profil    9121455
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Nie 22 Lis, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 07 Cze, 2010
Posty: 50
Gadu-Gadu: 9121455
Auto: vw transporter T3
jako że auto stoi rozebrane i czeka na lakierowanko to zacząłem myślec nad kosmetyką komory silnika,ale jakoś nic nie przychodzi mi do głowy jakby ktoś miał jakiś pomysł to z góry dziękuje. :)
fotki mojej komory

Image


myślałem zeby cały blok silnika wraz ze skrzynią biegów pomalować na czarny kolor a pokrywa zaworów ,łapa alternatora wraz]alternatorem,osłona wentylatora i jakieś mniejsze elementy pochromować a węze i kable dac w takim niebiskim oplocie
Image


ale nie wiem jak to będzie wyglądać


Offline
 Profil    9121455
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Nie 22 Lis, 2015 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 28 Sie, 2014
Posty: 176
Skąd: Piszlandia
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw t1fl 1968
Passsat B5fl
Hmm.. Oplot opolotem ale czy jest sens przy tym silniku. Chyba ze chcesz oryginał no to maly clean czyli np przeniesienie akumulatora do bagażnika itd. ;)



_________________
Czerwony t2a
viewtopic.php?f=98&t=96810


Moje ogłoszenia
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/Fibd/
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Pon 23 Lis, 2015 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 13 Mar, 2009
Posty: 2384
Skąd: Jaworzno
Gadu-Gadu: 4141986
Auto: mk1 3.2 V6
Fajne Cabrio ;) Sprawdź sobie dokładnie jeszcze rurę wlewu paliwa. U mnie była strasznie zgnita.. Gdzie takie oploty można dostać co pokazałeś ?



_________________
Kto nie ryzykuje nie pije szampana..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
My mk1 - viewtopic.php?f=98&t=71998
Offline
 Profil    4141986
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Pon 23 Lis, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Wto 30 Gru, 2008
Posty: 77
Skąd: Krakow
http://porzadekwkablach.pl/


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Pon 23 Lis, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 07 Cze, 2010
Posty: 50
Gadu-Gadu: 9121455
Auto: vw transporter T3
dokładnie chochla z tej stronki co moorcin wstawił mają też chromowane :) a co do rury od wlewu to mam lekko skorodowaną na razie jest zaklejona silikonem ale mam zamiar zakupić nową jak już po lakierniku będę autko składał.A co do silnika to w najbliższym okresie nie mam zamiaru zmieniać ponieważ mój silnik jest zdrowy a i na mieście daje rade więc może kiedyś jak zacznie mocy brakować :)


Offline
 Profil    9121455
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Wto 24 Lis, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 07 Cze, 2010
Posty: 50
Gadu-Gadu: 9121455
Auto: vw transporter T3
mały aktual :) przyszły kolejne elementy układanki:
-przedni pas (nie mam pojęcia jak to sie wpasuje,blacharz będzie miał bojowe zadanie)


Image

-długo poszukiwane lestewki ozdobne słupka A

Image


-uszczelki między zakończeniem dachu a karoserią
Image Image



-zatrzaski listew bocznych( jednak kupiłem za mało bo na jeden bok przychodzi 17 zatrzasków a ja mam tylko 20,będe musiał zamówić jeszcze 2 komplety)

Image

-w magazynku znalazłem jeszcze komplet uszczelek na pakiet Karmanna(od MAZZY137)


Image


-no i na sam koniec taki mały gadżecik emblemacik który ma być umieszczony na przednim grilu,nie wiem jak to bedzie wyglądało ale założymy zobaczymy
oryginalny emblemat:

Image

a tak ma wyglądać po wprowadzeniu moich poprawek tak żeby kolorystycznie pasowało do naklejek "Acapulco"

Image

wracając do tematu grila to pomyslałem ze moje auto nie posiada nigdzie chromowanych elementów a nie chce rezygnować z przodu na dwie lampy to ramki w koło grila oddam do lakierni proszkowej tak zeby przemalowali mi je na kolor niebieski mniej wiecej aby tak to wyglądało :)

Image


(nie patrzcie ze krzywo bo to szybka operacja w paincie)a cały gril będzie pomalowany wraz ze znaczkiem VW w czarny półmat


Offline
 Profil    9121455
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2015 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 18 Lip, 2008
Posty: 2466
Skąd: Jelenia Góra
Gadu-Gadu: 6467484
Auto: Scirocco R
Zepsujesz ten samochód.

Jeśli przeszkadza Ci chrom i koniecznie chcesz go zlikwidować - oklej.
Ewentualnie polakieruj na czarno...



_________________
Get Low or Die Tryin'.
_________________
Było: Polo 86c2f '91, Golf MK2 '88, Caddy 14D '83, Polo 86c '90, Golf MK2 '92, Polo 86c2f '92, Derby 86c '79, Santana '83, Jetta A2 '89, Scirocco MK2 '82, Polo 9n3 '08, Golf MK3 '94, Polo 86c2f '92, Golf MK2 ABF+ '90, Polo 6n2 GTI '00, Golf MK2 '92, Polo 86c2f Genesis '92, Derby 86c '84, Passat B5 '01, Caddy 14D '91, Derby 86c '83, Caddy 14d '92, Scirocco R '13...
Jest:Golf MK2 GTI i coś tam jeszcze..
Offline
 Profil    6467484
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Sob 26 Gru, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 07 Cze, 2010
Posty: 50
Gadu-Gadu: 9121455
Auto: vw transporter T3
może i popsuje ale jestem bardzo ciekaw jak to będzie wyglądało,dlatego chce to zrobić jeżeli bedzie dziwnie wyglądało to moge wrócić to poprzedniego setupu.Jednak myśle ze będzie to pasowało ponieważ na aucie będą niebieskie naklejki takie jakie wychodziły z fabryki(acapulco) :)


Offline
 Profil    9121455
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Sob 26 Gru, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 01 Cze, 2010
Posty: 32
Gadu-Gadu: 6332354
Auto: Golf I Cabrio
Nie rób tego, ja też kiedyś w swoim Mk1 próbowałem z jakimiś dziwnymi kolorami. Te auta są klasyczne, kanciaste i potrzebują stonowanych chromowanych dodatków. Wtedy to jest klas, szyk i szał. Nie idź w stronę "chcę się wyróżnić" do tego nie jest stworzone stare kanciate Mk1. Będzie ekstra lakier dobre koło ze spasem i dodatki z epoki i wszyscy będą się pałować na widok takiego auta. Less i mor ziom!


Offline
 Profil    6332354
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Pią 08 Sty, 2016 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 07 Cze, 2010
Posty: 50
Gadu-Gadu: 9121455
Auto: vw transporter T3
zdjęcia trochę późno no ale zawsze jakiś aktual :) . 28.12.15 Golfik pojechał do lakiernika

Image

Image



pozostaje czekać na wiadomości, ma być zrobiona blacharka,nowy lakier i konserwacja. :)

no i przyszły jeszcze dawno oczekiwane części :

emblemat "cabriolet" z wersji US jakoś tak bardziej mnie sie podoba niz te dwa emblematy "golf"i pod nim "cabrio"

Image

pianki które przychodzą na przedni błotnki od strony komory silnika


Image


Naklejki na bok auta "Acapulco"

Image

jest to pierwsza próba tych naklejek ponieważ załatwiał mi je znajomy ,jednak jak dotarły do mnie to trochę byłem nie miło zaskoczony,ponieważ na oryginalnej naklejce są co najmniej 4 kolory a tu są tylko 2 no jest to jeszcze wycinane na ploterze znaczy jeden kolor naklejany na drugi a to się wiąże z duża grubością.
Miesiąc czasu myślałem co z tym zrobić a ze były święta i trochę czasu się znalazło to skontaktowałem się z firmą Twoja Naklejka.pl.Powiedzieli mi ze podejmą się i wykonają to,zrobili projekt w ciągu jednego dnia :) ,nastepnie ja zatwierdziłem ponieważ naklejka wyszła na zdjęciu idealnie taka sama jak oryginalna więc pozostaje czekać na listonosz ;)


Offline
 Profil    9121455
 
 Temat postu: Re: MK1 Cabrio Acapulco By Balcers
PostWysłany: Pią 22 Sty, 2016 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 07 Cze, 2010
Posty: 50
Gadu-Gadu: 9121455
Auto: vw transporter T3
coś tam sie dzieje :)
Golfik już jest bo blacharzu prace które wykonał to wstawienie pasa przedniego i wyciągniecie tyłu pod lampą

Image

Image

Image

Image

teraz jeszcze tylko dokończenie prac związanych ze szpachlowaniem i auto idzie w podkład a następnie 2 tygodniowa przerwa w celu wyschnięcia podkładu


Offline
 Profil    9121455
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 4 [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe