Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 2 [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Nie 19 Lip, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Lis, 2014
Posty: 13
Skąd: Włodawa, Lubelskie
Gadu-Gadu: 24127408
Skype: tam00ten
Auto: Polo 86c2f
Witam, oto moje pierwsze auto, oraz drugi projekt - Polo Coupe :) Pierwszym projektem była Yamaha DT 125X . Polo przyprowadziłem z niedalekiej okolicy 1 czerwca tego roku, natomiast wcześniej była własnością Pajtaka Na chwilę obecną wnętrze jest do poprawek, oraz czas zająć się mechaniką!

MODEL:

86c2f 1994r wersja STYLE

SILNIK:

1.0 AAU

WYDECH:

Seria z wyciętym katalizatorem
poliuretanowe wieszaki tłumika strongflex (80 ShA)

ZAWIESZENIE:

Przód:
amortyzatory MTS
sprężyny Weitec -60
rozpórka stalowa górna Wiechers

Tył:
gwint TA Technix
rozpórka aluminiowa Wiechers

UKŁAD HAMULCOWY:

Seria

KOLA:

Steffan BCW 14'
przód 7J et24 opony Toyo T1R 195/45
tył 8J et15 opony Toyo T1R 195/45

NADWOZIE:

Przyciemniona lampy przednie
Ciemne kierunkowskazy przednie i boczne
Tylne lampy GT
Emblemat GT w grill

WNĘTRZE:

Fotele i kanapa z GT
Licznik z obrotomierzem,
Mniejsza kierownica noname
Fischer cassette box

AUDIO:

Radio Sony Xplode

A teraz plany... :cfaniak:
Ogarnąć wnętrze, czyli boczki przód i tył w dobrym stanie, fotele, czarny sufit, półka bez dziur na głośniki, licznik z g40, wykładziny (obecne mają dziury) oraz z czasem wygłuszyć wnętrze.
Z pozostałych rzeczy to zakupić przednią dolną rozpórkę, swap na tarcze z tyłu, zakupić halogeny oraz zderzak ze spryskami i zbiornik pod spryski. Tylna szyba też domaga się zmiany, moja jest porysowana przez wycieraczkę. Tylna lewa lampa od anglika. I w niedługim czasie chciałbym oddać Steffany do regeneracji, gdyż ich stan z bliska doprowadza do łez ;( A dalej dbać i jeździć ile się da! W sferze marzeń pozostaje G40, a priorytetem.. dupcia niżej! Jak na ucznia trochę sporo, ale nie ma rzeczy niemożliwych:)
fotki tuż po kupnie autka
Image
Image
Image
Image
Image
A tutaj już przerejestrowane (oczywiście na mnie) :ok:
Image
niewyraźne gdyż dopiero zaczynam zabawę w fotografa, a moja modelka mnie do tego motywuje :cfaniak:
Image
Image
bardzo nie pasuje mi ten wysoki tyłek.. trzeba będzie coś z tym zrobić ]:->



_________________
zajrzyj do mnie ---> http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=101043&view=unread#unread
Offline
 Profil    24127408 tam00ten
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Nie 19 Lip, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 02 Mar, 2015
Posty: 55
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 86c2f
o.O kolejny 2f ;) Też mam tylko steilhecka :) czemu chcesz zakładać licznik od g40 ? będzie źle pokazywał prędkość bo jest inaczej wyskalowany, a z tego co widzę to masz obrotomierz ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Nie 19 Lip, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Lis, 2014
Posty: 13
Skąd: Włodawa, Lubelskie
Gadu-Gadu: 24127408
Skype: tam00ten
Auto: Polo 86c2f
Chciałbym mieć na blacie więcej niż 200km/h :D a druga, ważniejsza sprawa na moim nie ma oznakowania kontrolek.. chciałby mieć te oznaczenia, gdyż kilka dni temu mocno się przestraszyłem gdy zapaliła się czerwona kontrolka a ja w panice myślałem że to ciśnienie oleju (a tak naprawdę brak ładowania) a byłem dobre 200km od domu niee



_________________
zajrzyj do mnie ---> http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=101043&view=unread#unread
Offline
 Profil    24127408 tam00ten
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Nie 19 Lip, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 02 Mar, 2015
Posty: 55
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 86c2f
Chciał byś mieć więcej na blacie, a jeździsz więcej niż 200 ? Ten od G40 jest w chu* drogi i jeszcze źle będzie wskazywał, kup drugi taki sam tylko zeby miał oznaczenia ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Nie 19 Lip, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Lis, 2014
Posty: 13
Skąd: Włodawa, Lubelskie
Gadu-Gadu: 24127408
Skype: tam00ten
Auto: Polo 86c2f
Wiem że ceny bywają bardzo wysokie, więc na chwile obecną się z tym wstrzymuję :) To jest jedna z rzeczy które chciałbym kiedyś mieć "bo tak" :-D Natomiast na chwilę obecną szykuję się na opłacenie mechanika - hamulce, układ kierowniczy dają o sobie głośno znać podczas jazdy, silnik faluje na obrotach, na zimnym bardzo, na ciepłym delikatnie aczkolwiek obroty potrafią i na ciepłym spaść do około 600.. 1 i 2 bieg wchodzą z mocnym oporem i skrzynia się poci :smutny: A sam nie mam czasu tego ogarnąć :[



_________________
zajrzyj do mnie ---> http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=101043&view=unread#unread
Offline
 Profil    24127408 tam00ten
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Nie 19 Lip, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 02 Mar, 2015
Posty: 55
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 86c2f
Świece, kable, filtr powietrza i paliwa, kopulka i palec możesz sam wymienić 30 minut i po krzyku ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Nie 19 Lip, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Lis, 2014
Posty: 13
Skąd: Włodawa, Lubelskie
Gadu-Gadu: 24127408
Skype: tam00ten
Auto: Polo 86c2f
To już mam przygotowane i wiem że to nie zajmuje dużo czasu, ale nie mam nawet tyle. Od rana do popołudnia jedna praca, potem druga do nocy i nie ma czasu nawet dla siebie ;( Ale trzeba teraz zarabiać co by w roku szkolnym coś podłubać przy aucie!



_________________
zajrzyj do mnie ---> http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=101043&view=unread#unread
Offline
 Profil    24127408 tam00ten
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Wto 21 Lip, 2015 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 21 Mar, 2010
Posty: 244
Skąd: Chełm
Gadu-Gadu: 0
Auto: 86c2f
ImageImage

Takie dwie fotki dla przypomnienia.

Auto po tym jak je sprzedałem mocno dostało po dupie, pierwszy właściciel zaniedbał auto mechanicznie, mimo że jadąc w dwie osoby tylne błotniki potrafiły dobić do opony on jeździł w 5 osób i to po dziurach... Poprostu zero dbania o auto w środku syf, Czasami coś jego brat próbował zdziałać ale że nie miał o tym zielonego pojęcia to wychodziły jakieś druty z tego. Raz auto zobaczyła moja mama i nie mogła przeboleć że ja dbałem jak tylko się dało a teraz tak to się kończy. No ale auto znowu zostało sprzedane a raczej wymienione z handlarzem za hondę cbr600. I to najgorsza część, handlarz chciał auto przygotować do sprzedaży, podłogę na której w wielu miejscach odchodziła konserwacja (wiadomo gleba i szerokie opony zrobiły swoje) dodatkowo dziura w podłodze i progu. Wszystko bez oczyszczenia zamazał barankiem żeby ładnie wyglądało. Auto umył dimerem przez co polerowane felgi zrobiły się matowe, próbował to ratować malując jedną felgę srebrzanką... Fabrycznie sierpy mocowane są na nity od doły do rantu więc górną część można było odchylić a jemu wydawało się że tak nie powinno być więc przybił każdy sierp na dwa gwoździki od boku i chyba nawet gwoździki zamalował na czarno małym pędzelkiem... Dalej nie byłem w stanie oglądać auta...

Dobrze że jest temat będę śledził na bieżąco co z autem. Mam nadzieje że przywrócisz mu dawny blask. Ja z chęcią pomogę w reanimacji coś podpowiem bo o tych autach chyba wiem wszystko, a napewno bardzo dużo. A ostatnio dużo myślę o kupnie polo w sumie trzeba mi samą budę w jak najlepszym stanie żeby nie było na niej rdzy a resztę już mam.

A tutaj mała lekcja historii :D
viewtopic.php?f=98&t=52478&start=45



_________________
Moja polóweczka viewtopic.php?f=98&t=52478&p=602863
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Wto 21 Lip, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Lis, 2014
Posty: 13
Skąd: Włodawa, Lubelskie
Gadu-Gadu: 24127408
Skype: tam00ten
Auto: Polo 86c2f
Przywrócenie jej do stanu, w którym patrzenie na nią nie będzie sprawiało bólu to priorytet. Tak, gwoździki są zamalowane na czarno, w dodatku od góry da się zauważyć że napchał od góry jakiegoś białego kleju(?), ponadto prawa przednia felga miała mocne spotkanie z krawężnikiem..



_________________
zajrzyj do mnie ---> http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=101043&view=unread#unread
Offline
 Profil    24127408 tam00ten
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Wto 21 Lip, 2015 
VW User
VW User

Rejestracja: Pon 02 Mar, 2015
Posty: 55
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 86c2f
Pajtak szkoda że tak wcześnie mówisz że chcesz bude kupić miałem idealną budę bez rdzy i pojechała na złom ;(


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Wto 21 Lip, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Lis, 2014
Posty: 13
Skąd: Włodawa, Lubelskie
Gadu-Gadu: 24127408
Skype: tam00ten
Auto: Polo 86c2f
Korzystając z naładowanego aparatu pod ręką zrobiłem kilka zdjęć popisów handlarza i widocznych niedociągnięć i wad.
troszkę rdzy koło akumulatora, pod spodem czysto
Image
pod zbiornikiem do spryskiwaczy
Image
"półeczka" z wątpliwego tworzywa w opłakanym stanie, z góry tragedii nie ma ale należy zmienić
Image
kilka purchelków rdzy nad alternatorem
Image
uszkodzona wtyczka? szwagier dej mnie spokój i trzymaj piwo, zara to zrobimy i będziesz zadowolony
Image
a tutaj póki co największy wkład w auto (poza litrem oleju którego musiałem dolać), nowiutki alternator. stary w zakładzie określili jako śmietnik :-D
Image
troszkę rdzy na pasie i osłonie chłodnicy, nic strasznego ale po oczach razi
Image
i osłona chłodnicy z innego ujęcia
Image
uje**ne mocowania lewego przedniego boczka.. u pasażera podobnie
Image
mocowania zderzaka z lewej strony...
Image
...i z prawej. ale chociaż nie razi po oczach :-D
Image
wymieniany błotnik vol1
Image
wymieniany błotnik vol2
Image
kilka wgniotek i głęboka rysa zamalowana pędzelkiem... dobrze że nie widoczna na zdjęciu :[
Image
podszybie do roboty :(
Image
coś odeszło :D
Image
szyber do lakierowania
Image
gwoździki na sierpach po których Pajtak nie chciał dalej oglądać auta
Image
i ich ciąg dalszy na innym sierpie
Image
porysowana szyba, na zdjęciu trudno było uchwycić, ale rysa jest na całej szybie..
Image
felga po srebrzance....
Image
...i żeby było śmieszniej, malowana razem z bębnem, of course bez zdejmowania koła XD
Image
biedny Steffan :(
Image
więcej wgniotek
Image
a tutaj klej o którym wspominałem wyżej!
Image
i więcej kleju!
Image
na koniec co by trochę poprawić humor tych którzy wytrwali do końca... zajeżdżam do kolegi na warsztat, szykowali akurat Poldolota na Złombol. trochę wypada mi zapłon, mam uciętą fifkę na końcówce wydechu i mały przedmuch więc chodzi prawie sportowo :D widząc ramkę fabryki mocy i słuchając jak wjeżdżam kolega spytał się jaki mam silnik... odpowiedziawszy że 1.0 zrobił duże oczy i spytał się całkiem poważnie "a ze 100 koni tu chociaż masz?". Ja po opanowaniu śmiechu mówię że niecałą połowę tego co powiedział i skąd taki pomysł? W odpowiedzi usłyszałem że skoro masz ramkę z fabryki mocy myślałem że to "trochę" dłubane autko :o
Image



_________________
zajrzyj do mnie ---> http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=101043&view=unread#unread
Offline
 Profil    24127408 tam00ten
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Śro 22 Lip, 2015 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 21 Mar, 2010
Posty: 244
Skąd: Chełm
Gadu-Gadu: 0
Auto: 86c2f
za mojej kadencji było kilka rzeczy
- półeczka z tworzywa to ori element jednak materiał jest kiepski ja od spodu wzmocniłem to żywicą i chciałem pomalować strukturą bo znaleźć całą niepołamaną trochę trudno a wysyłka nie wchodziła w grę bo pewnie by się połamało przy tranporcie.
- rdza na pasie i w komorze, osłona chłodnicy wszytko tak było jak już kupiłem auto. Cały pas przedni leży do tej pory w garażu w bdb stanie
- błotnik wymieniałem sam po spotkaniu z dzikiem, w takim stanie go kupiłem bo i tak było w planach malowanie całego auta, grunt że bez szpachli i rdzy,
- rdza na podszybiu też była jednak dużo mniejsza ale również nie zaczepiałem bo plan był na malowanie,
- szyba też była taka jak kupiłem auto poprzedni właściciel nie wymienił wycieraczki na czas, a to był mój pierwszy zakup do polo.



_________________
Moja polóweczka viewtopic.php?f=98&t=52478&p=602863
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Śro 22 Lip, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Lis, 2014
Posty: 13
Skąd: Włodawa, Lubelskie
Gadu-Gadu: 24127408
Skype: tam00ten
Auto: Polo 86c2f
Przodu będę potrzebować jak będę robić blachę, mam nadzieję że na jesieni tego roku..



_________________
zajrzyj do mnie ---> http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=101043&view=unread#unread
Offline
 Profil    24127408 tam00ten
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Śro 22 Lip, 2015 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 15 Lis, 2011
Posty: 404
Gadu-Gadu: 163221
Skype: majonez0
Auto: VW Golf
Dobry model :-) będę obserwował temat kiedyś mi się taka strasznie podobała.



_________________
mk2 http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=77141
mk1 vr6 http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=88172
Offline
 Profil    163221 majonez0
 
 Temat postu: Re: [Polo 86c2f] Polóweczka by pawele00
PostWysłany: Śro 22 Lip, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Lis, 2014
Posty: 13
Skąd: Włodawa, Lubelskie
Gadu-Gadu: 24127408
Skype: tam00ten
Auto: Polo 86c2f
Zdjęcie z wczoraj wieczora, trzy polóweczki :)
Image
Białe minikombi to seria, natomiast kolegę od Polo na szerokiej stali namawiam do założenia tematu na forum.

EDIT:

Zamówiłem dziś oponki Contintental ContiSportContact 195/40r14 na przód, dojdą mam nadzieje do środy. Jak uda mi się od razu je zarzucić to w tym tygodniu skręcimy troszkę tył. Oraz szukam zbiornika płynu do spryskiwaczu 7.5l takiego jak tu, jakby ktoś coś miał proszę o kontakt!
Image



_________________
zajrzyj do mnie ---> http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=101043&view=unread#unread
Offline
 Profil    24127408 tam00ten
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 2 [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe