Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 26 z 27 [ 400 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pon 30 Gru, 2013 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Czw 17 Wrz, 2009
Posty: 325
Skąd: Gdynia
Gadu-Gadu: 4376364
Auto: Golf II 2.0 16v ABF oraz Golf III VR6 Golf II WOB GTI GOLF I CABRIO ABF Passat 2.8 VR6 b4 us Corrado 2.9 Golf IV 2.3v5 Passat b5fl Golf 3 TDi + mk2 f&i passat b4 sedan aktualnie passat b3 variant vr6
ethan89
Poliweglan raczej ci krzywdy nie zrobi stluc uszkodzic prawdzi poliweglan firmy makrolon jest naprawde nie lada wyczynem... gdybybto bylo plexi akryl lub pvc to inna bajka ;)


Offline
 Profil    4376364
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pon 30 Gru, 2013 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 13 Mar, 2009
Posty: 2384
Skąd: Jaworzno
Gadu-Gadu: 4141986
Auto: mk1 3.2 V6
Myślałem, że to będzie taka lipna pleksa ale z tego co widzę po fotach wyglądają jak zwykłe szyby :) dobry projekt :ok:



_________________
Kto nie ryzykuje nie pije szampana..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
My mk1 - viewtopic.php?f=98&t=71998
Offline
 Profil    4141986
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pon 30 Gru, 2013 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 21 Lut, 2008
Posty: 1710
Skąd: Glivwice
Gadu-Gadu: 3417244
Auto: Corrado VR6
Lurosa 1.7 SDI
Mialem do czynienia w poprzedniej pracy z rożnymi tworzywami i mieliśmy dokładnie te same co na zdjęciach i wiem jak sie to zachowuje jak pęka i jakie się robią z tego odłamki, na przednia szybę bym nie polecał



_________________
Majówka z STK - Rybnik

Sprzedam Rarytasowe graty do Corrado US g60
Offline
 Profil    3417244
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pon 30 Gru, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 06 Lip, 2009
Posty: 287
Skąd: Goleszów
Gadu-Gadu: 7646040
Auto: Golf II 1.8t 20v
ethan89 napisał(a):
balbym sie dawac przedniej z Poliweglanu. lamales kiedys poliweglan i wiesz jak wygladaja jego odłamki? wiem ze moze sie nic niestac ale jak akurat cos sie stanie moze byc nieciekawie, cala reszta ok, przemysl to czy ma sens zejsc 2kg poto by kiedys stracic np wzrok


Jeżeli chodzi o przednią szybę to jako jedyna pozostaje ori i nigdzie nie pisałem, że będzie z poliwęglanu. Nie chodzi tu o jak piszesz łamliwość czy grożące mi odłamki tylko przede wszystkim trudność założenia ze względu na dość mocno wyprofilowaną oryginalna szybę, jak również o to że szybko byłaby matowa od chodzących wycieraczek. Jedyny jak dla mnie minus szyb z poliwęglanu łatwo się rysują.

16vg60 napisał(a):
A gdzie jest napisane , ze przednia z poliweglanu :)


Fajna robota, ciekawe ile to bedzie wazylo.


również nie doczytałem się gdzie to jest napisane ale ok :) co do wagi - waga oryginalnych szyb (wszystkich prócz przedniej ) - 19Kg a zamienników z poliwęglanu to 7kg czyli wyszło 12 kg różnicy jak dla mnie wynik naprawdę dobry :)

maciej-maciej napisał(a):
ethan89
Poliweglan raczej ci krzywdy nie zrobi stluc uszkodzic prawdzi poliweglan firmy makrolon jest naprawde nie lada wyczynem... gdybybto bylo plexi akryl lub pvc to inna bajka ;)


Wszystkie szyby są robione z tego samego materiału co wyroby znanej w środowisku motorsportu firmy ACW motorsport plastic - Lexan Polycarbonate. Jest to topowa marka jeżeli chodzi o poliwęglan.

chochLa napisał(a):
Myślałem, że to będzie taka lipna pleksa ale z tego co widzę po fotach wyglądają jak zwykłe szyby :) dobry projekt :ok:


Gołym okiem różnicy w wyglądzie nie ma. Bałem się jednego że będą "miękkie" a w szczególności tylna. Nic bardziej mylnego jak jest dobrze wycięta, dopasowana jest twarda i nie da się jej wgiąć. Żeby tak wyglądały troszkę roboty z tym jest wycinanie dopasowywanie w oryginalną uszczelkę łatwiej jest przykleić bądź jak to wielu robi na nitach przymocować ale wtedy to nie wygląda, a chciałem w dalszym ciągu zachować troszkę oryginalnego wygladu, estetyki.

ethan89 napisał(a):
Mialem do czynienia w poprzedniej pracy z rożnymi tworzywami i mieliśmy dokładnie te same co na zdjęciach i wiem jak sie to zachowuje jak pęka i jakie się robią z tego odłamki, na przednia szybę bym nie polecał


Po raz kolejny na przedniej zostaje i zawsze miała zostać oryginalna szyba ;) Jeżeli chodzi o wytrzymałość poliwęglanu firmy Lexan to jak by był tak zły nie byłby zachwalany przez ACW Motorsport plastic. I nie byłby dopuszczany różnym homologacjom. Odsyłam do lektury

http://www.acwmotorsportplastics.co.uk/

Sam sprawdzałem drastycznie wytrzymałość bocznych szybek miałem brzydko wycięta jedną boczną szybkę założyłem na golfa i próbowałem uszkodzić za pomocą młotka prędzej wyskoczy z uszczelki aniżeli pęknie bądź pokruszy się. Weź również poprawkę że to są małe powierzchnie a w pracy miałeś do czynienia pewnie z dużymi arkuszami poliwęglanu a wiadomo że te inaczej reagują.

A i jak dla mnie jednym jeszcze plusem czysto estetycznym jest to, że mam tylną gładką szybkę bez ogrzewania.
Kończą się robić przednie boczne ze sliderami ACW motorsport . Pozdrawiam



_________________
Szarak - viewtopic.php?f=98&t=47852
Offline
 Profil    7646040
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Śro 01 Sty, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 05 Wrz, 2010
Posty: 56
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW MKII
Oryginalnie szyby maja grubosc 4mm a Ty robisz z poliweglanu 3mm, nie bedzie sie to ruszało ?

Wszystkie szybki wycinales recznie na arkuszach poliweglanu tak jak na zdjeciach ? Czy moze ktos Ci to laserowo wycinał?

Jaki koszt takiego poliweglanu ? mozebyc na PW Masz jakiś link do stronki? gdzie mozna zamowic arkusze do wyciecia?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pią 03 Sty, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 15 Lut, 2012
Posty: 187
Skąd: GWE......
Gadu-Gadu: 8569109
Auto: Blue Mk2 1.8T
właśnie jak z tymi szybami , droga zabawa ? opłcalne wgl ? i jak zrobiłeś przednią szybę ? :o



_________________
Blue MK2 1.8T by LadiGarage
Offline
 Profil    8569109
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pią 03 Sty, 2014 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 21 Lut, 2008
Posty: 1710
Skąd: Glivwice
Gadu-Gadu: 3417244
Auto: Corrado VR6
Lurosa 1.7 SDI
przednia nie jest z LEXANU tylko jest ori tylko wyglada jak by byla zrobiona:D



_________________
Majówka z STK - Rybnik

Sprzedam Rarytasowe graty do Corrado US g60
Offline
 Profil    3417244
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pią 03 Sty, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 15 Lut, 2012
Posty: 187
Skąd: GWE......
Gadu-Gadu: 8569109
Auto: Blue Mk2 1.8T
ethan89
no to wiele wyjaśnia :D niee niee



_________________
Blue MK2 1.8T by LadiGarage
Offline
 Profil    8569109
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pią 24 Sty, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 06 Lip, 2009
Posty: 287
Skąd: Goleszów
Gadu-Gadu: 7646040
Auto: Golf II 1.8t 20v
Przednie boczne szybki ze sliderami już prawie gotowe :-D małe poprawki i jutro zakładam na golfa :)

Image Image Image Image



_________________
Szarak - viewtopic.php?f=98&t=47852
Offline
 Profil    7646040
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pią 24 Sty, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 09 Mar, 2009
Posty: 327
Skąd: Głogów
Gadu-Gadu: 5315488
Auto: Passat B4 1z+
Nieźle idziesz ze tematem! Poźniej jeszcze tylko 1000hp+ i najszybszy golf na świecie :)


Offline
 Profil    5315488
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pią 31 Sty, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 06 Lip, 2009
Posty: 287
Skąd: Goleszów
Gadu-Gadu: 7646040
Auto: Golf II 1.8t 20v
Etap 1 - szyby, zakończony :) Następnie montaż klatki i tu pojawia się moje niezdecydowanie. Zastanawiam się czy zostawić wypolerowaną czy może czarny połysk :)
Image Image Image Image Image



_________________
Szarak - viewtopic.php?f=98&t=47852
Offline
 Profil    7646040
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pią 31 Sty, 2014 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 28 Lis, 2006
Posty: 3369
Skąd: "Z"dolnyŚląsk
Gadu-Gadu: 0
Auto: variat_vagen
fajne te slajdery co do klatki to zależy czy chcesz walczyć dalej z nadwagą golfa czy zrobić coś dala oka w końcu lakier na klatce też ma swoją wagę ;)



_________________
kupie graty do rekina e23 733i viewtopic.php?f=39&t=61863
viewtopic.php?f=98&t=24949&hilit=bia%C5%82a+strza%C5%82a
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Sob 01 Lut, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 17 Sie, 2007
Posty: 207
Skąd: Wągrowiec
<3 Kot


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pią 04 Kwi, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 06 Lip, 2009
Posty: 287
Skąd: Goleszów
Gadu-Gadu: 7646040
Auto: Golf II 1.8t 20v
Etap klatka zakończony. Po długich przemyśleniach jednak nie będzie kompletnej alu klatki , zostaje jedynie roll bar. Całość została ponownie wypolerowna. Roll bar otrzymał dodatkowy krzyż. Całość skręcona śrubami o twardości 10.9. Klatka jest przykręcona do 3mm płytek wspawanych w budę. Jeżeli chodzi o wykonanie klatki wszelkie płaskowniki są wpuszczone do środka, rurek następnie końce rurek są sprasowane a dopiero później obspawane. Przy robieniu klatki i montażu w środku kładłem nacisk głownie na bezpieczeństwo, a dopiero później na estetykę i lekkość. Całość według mnie wygląda naprawdę fajnie, w końcu środek nabiera charakteru :-D . Kończę również robić mocowanie pedal boxa i kompletuję wszystkie niezbędne części z nim związane. Do miesiąca będzie gotowe. Z ciekawostek Pedal box będzie miał możliwość przybliżania lub oddalania od fotela tak aby optymalnie dopasować do kierowcy. Zdjęcia pedal boxa zamieszczę jak już będzie na gotowo zamontowany. Pozdrawiam .
Image Image Image Image Image Image Image Image Image



_________________
Szarak - viewtopic.php?f=98&t=47852
Offline
 Profil    7646040
 
 Temat postu: Re: [mk2 1.8t 20v] HillClimb Edition
PostWysłany: Pią 04 Kwi, 2014 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 29 Paź, 2007
Posty: 1075
Skąd: Pleszew
a kabelki do lamp masz juz pochowane ?



_________________
projekt mk1
mk2 gti edtion one

www.benson-pro.pl <---- klik
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 26 z 27 [ 400 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe