Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Golf mk3] 1.4 Abd Problem ubywa płyn gotuje sie!
PostWysłany: Pon 09 Kwi, 2012 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 15 Sty, 2012
Posty: 10
Skąd: Krotoszyn Wlkp.
Gadu-Gadu: 7241306
Auto: Mk3 x3 1.4ABD, 1.6ABU, 1.8ABS
Witam otoz mamy golfika od jakiegos pol roku i od tego czasu mam caly czas ten sam problem otoz ginie ciagle woda w zbiorniczku wyrownawczym co tydzien lub co 2tyg trzeba dolac jakis 1l nieraz 1.5l kruciec wody jest nowy pompa jest nowa nagrzewnica sie pocila jest wymienieta zadnych oznak na wycieki wszedzie sucho. Podejrzewam uszczelke pod głowica ale woda sie nie miesza z olejem na moje lekko twarde weze no i kopci na bialo?? czy to bedzie oznaka na uszczelke dodam jeszcze ze termostat ma chimery bo nie zawsze chce sie otworzyc i temp rosnie do 110 i jeszcze jedno nie wiem czy to zwiazane bedzie z tym ale gdy golf jest zimny rano przy odpaleniu mrugnie 2razy kontrolka od oleju jak jest cieply to nie czujniki wymienione zero efektu.

Prosze o pomoc Mateusz.


Ostatnio edytowany przez Montrey1990, Pon 09 Kwi, 2012, edytowano w sumie 1 raz

Offline
 Profil    7241306
 
 Temat postu: Re: [Golf 3] 1.4 Abd problem od poł roku
PostWysłany: Pon 09 Kwi, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 09 Wrz, 2010
Posty: 101
Skąd: Opole
Gadu-Gadu: 8616009
Auto: Golf II 1.6 ABU było 1.3 MH
auto ma moc? Jak wrócisz z trasy i silnik jest rozgrzany to po postoju pod autem sucho?
Co do tego termostatu to jak najszybciej wymień bo może już zdażyłeś go przegrzać.



_________________
przebłysk geniuszu niemieckich inżynierów posiadam
Offline
 Profil    8616009
 
 Temat postu: Re: [Golf mk3] 1.4 Abd problem od poł roku
PostWysłany: Pon 09 Kwi, 2012 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 15 Sty, 2012
Posty: 10
Skąd: Krotoszyn Wlkp.
Gadu-Gadu: 7241306
Auto: Mk3 x3 1.4ABD, 1.6ABU, 1.8ABS
W sumie ja tym autem nie jezdze bo ma swoje 1.8 a tym jezdzi tesciowa z trasy jak sie wroci to suchutko jest bo wszystkie wycieki porobiłem zobacze dzisiaj ten termostat i puzniej napisze czy pomogło ale widze czarno ten scenariusz;/ auto ma moc nawet kapcia spali ale wiadomo to tylko 1.4 i niepokoi mnie to kopcenie na bialo chociaz ma kata a moj nie ma i tez kopci na bialo a umnie wszystko wporzadku


Offline
 Profil    7241306
 
 Temat postu: Re: [Golf mk3] 1.4 Abd problem od poł roku
PostWysłany: Pon 09 Kwi, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 09 Wrz, 2010
Posty: 101
Skąd: Opole
Gadu-Gadu: 8616009
Auto: Golf II 1.6 ABU było 1.3 MH
płyn gdzieś musi uciekać, jeżeli masz sucho pod autem a tak szybko znika no to wygląda jednak na uszczelke. Sam termostat na dymienie nie będzie miał wpływu, bo on odpowiada tylko za włączanie/wyłączanie dużego obiegu.



_________________
przebłysk geniuszu niemieckich inżynierów posiadam
Offline
 Profil    8616009
 
 Temat postu: Re: [Golf mk3] 1.4 Abd problem od poł roku
PostWysłany: Pon 09 Kwi, 2012 
VW Zone Master
VW Zone Master

Rejestracja: Sob 20 Lis, 2010
Posty: 1046
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk1 cabrio 16v turbo; Audi A4 B7 1,9Tdi Air Ride
kolego jak niema wycieków to tylko uszczelka pod głowicą lub pękła głowica a że płyn nie idzie do oleju to nie znaczy że jest dobra uszczelka po twoim opisie to puszcza gdzieś na kanale i idzie w wydech przez to kopci ale olej to jak to auto teściowej :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Golf mk3] 1.4 Abd problem od poł roku
PostWysłany: Pon 09 Kwi, 2012 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 15 Sty, 2012
Posty: 10
Skąd: Krotoszyn Wlkp.
Gadu-Gadu: 7241306
Auto: Mk3 x3 1.4ABD, 1.6ABU, 1.8ABS
No wiec Panowie Auto sprawdzone 100% Zero wycieku termostat zmieniony korek od zbiorniczka 3 razy zmieniony i podmieniony powodem byly i nadal sa twarde weze i tak na trasie temp 85 do 90 ok na postoju leci temp do 110 i dopiero sie wlancza wentylator przy 90 weze robia sie twardawe, przy zgaszonym silniku na postoju przy temp 90 po odkreceniu korka robi sie gejzer wywala przytym okolo 1l wody dodam ze auto chodzi moc jest i nie kopci juz powodem kopcenia byla walnieta guma pod monowtryskiem. i na koniec oleju nie ubywa ani przybywa i nie miesza sie olej w zbiorniczku. Czy to bedzie peknieta głowica?? czy uszczelka?? ps Nie nie tesciowa wporzadku to i o auto trzeba zadbac:P


Offline
 Profil    7241306
 
 Temat postu: Re: [Golf mk3] 1.4 Abd Problem ubywa płyn gotuje sie!
PostWysłany: Pon 09 Kwi, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 09 Wrz, 2010
Posty: 101
Skąd: Opole
Gadu-Gadu: 8616009
Auto: Golf II 1.6 ABU było 1.3 MH
jak po odkręceniu robi Ci sie gejzer to efekt zapowietrzonego układu. Jak jest dobrze odpowietrzony to odkręcenie korka powoduje jedynie syknięcie i zero wybijania. Więm bo długo też tak miałem. A odpowietrzył sie dopiero gdy tylko lekko zakręciłem korek i pojeździłem troche.

A co masz w chłodnicy? Jakiś dobry płyn, wode, dosypywałeś uszczelniaczy?



_________________
przebłysk geniuszu niemieckich inżynierów posiadam
Offline
 Profil    8616009
 
 Temat postu: Re: [Golf mk3] 1.4 Abd Problem ubywa płyn gotuje sie!
PostWysłany: Pon 09 Kwi, 2012 
VW Zone Master
VW Zone Master

Rejestracja: Sob 20 Lis, 2010
Posty: 1046
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk1 cabrio 16v turbo; Audi A4 B7 1,9Tdi Air Ride
kolego wentylator załącza czujnik na chłodnicy i powinien go załączyć przy 98stopniah a węże muszą być trochę twarde a termostat masz jakiego typu z flaszem czy taki mały bez bo jak ten mały to musi mieć w obudowie taka podpora do jego środkowego czpienia bo ona lubi kęknąć a potem sie cuda dzieją daj foto termostatu


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 8 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe