Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 2 z 4 [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2012 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Wrz, 2007
Posty: 213
kacza Ty żyjesz :D

jak pamiętam, to jedynka w tym garażu się mieściła bezproblemowo i jeszcze tam ( chyba ) jakaś ścianka była, ale na paska za mało miejsca

pozdrawiam



_________________
"There is nothing worse than seeing a well done car with parts that don't fit the era."
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 03 Lis, 2007
Posty: 91
Skąd: bielawa
Gadu-Gadu: 0
Auto: Passat b5 variant
Co tu się dzieje ?? Bati ale z ciebie niemiluch :P
Riese - ja mam się dobrze a garag to już nie ta klitka co kiedyś chociaż w tym samym miejscy hehe ;) .
Dawno nic nie pisałem a z paskiem wiele się dzieje .... Ale może od początku ...Cały czas kompletowałem graty do modzenia przy aucie i zupełnie zaniedbałem stronę techniczną . Pewnego dnia okazało się że nie ma czym hamować więc zakupiłem tarczę i klocki na przód i tył ...

Image

Hmmmmm i tak się zaczęło ... Zrobiłem bardzooo długą listę części do wymiany jednak moje skromne fundusze nie pozwalały na jakiekolwiek szaleństwa hehe . Padła więc decyzja o sprzedaży moto które praktycznie stało w garażu i zbierało kurz ... Ciężko się mi było z nim rozstać ale postanowiłem że całą kasę ze sprzedaży włożę w auto . Wydawało mi się że starczy na ogarnięcie sprawy technicznej i na mody ale się przeliczyłem hehehe . Na pierwszy ogień poszło sprzęgło . Nowy docisk , tarcza , łożysko oporowe , uszczelniacz pod koło zamachowe , śruby do koła ...

Image

Image

Image

Kupiłem sachs'a pod oryginalne koło dwumasowe ... Okazało się że się pośpieszyłem . Dwumasa też już miała dosyć więc zastąpiłem ją kołem jednomasowym .

Image

W skrzyni wymieniłem olej i uszczelniacz na wybieraku od biegów . Jak już sprawa padniętego sprzęgła została zażegnana przyszedł czas na silnik . Wymieniłem dolny uszczelniacz na wale korbowym , kompletny rozrząd , popychacze hydrauliczne , uszczelniacz wałka rozrządu , uszczelkę pod pokrywę wałka , uszczelki kolektora wydechowego , turbiny ...

Image

Postanowiłem zakupić kolektor ssący od AWX'a i pozbyłem się zaworu EGR . Do kompletu założyłem zaślepkę do kolektora wydechowego , redukcje w miejsce zaworu EGR i łącznik silikonowy . Pod kolektor oczywiście nowa uszczelka ... Wymieniłem również przewody od podciśnień (elastyczne) , olej w silniku , olej do wspomagania , wszystkie filtry (oleju , paliwa , powietrza , kabinowy) płyn chłodniczy . Na koniec doszedł jeszcze nowy wlot powietrza do icka i zbiorniczek wyrównawczy.

Image

Image

Image

Image



_________________
viewtopic.php?f=98&t=59076&hilit=passat+kacza - zapraszam -
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 03 Lis, 2007
Posty: 91
Skąd: bielawa
Gadu-Gadu: 0
Auto: Passat b5 variant
Kolejne do ogarnięcia okazało się zawieszenie .... Wymieniłem łożyska piast na Febi , osłony przegubów , końcówki drążków kierowniczych ...

Image

Image

No i najważniejsze - wreszcie kupiłem gwint . Może nie jest to jakiś fajerwerk ale jak dla mnie wystarczy . Przednie kolumny to FK G36 a tył to FK G37. Gwint poszedł do odnowy czyli wypiaskowałem sprężyny potem ocynk i lakier proszkowy . Gwint dostał również nowe nakrętki na przód i dwa klucze do kręcenia nimi . Tylne amorki również dostały nowy lakier .

Image

Udało mi się kupić oponki na moje monobloki razem 6 sztuk czyli dwie nowe i cztery używki ale w bdb stanie . Wybór padł na Toyo Proxes PX4E w rozmiarze 215/35 r18 . Monobloki zaś zapodkładowałem i zostały zawiezione do lakiernika .

Image

Chciałem poprawić trochę wygląd komory silnika i kupiłem osłonę na filtr powietrza , osłonę aku z FL'a , podszybie i listwy na przednie słupki .

Image



_________________
viewtopic.php?f=98&t=59076&hilit=passat+kacza - zapraszam -
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 03 Lis, 2007
Posty: 91
Skąd: bielawa
Gadu-Gadu: 0
Auto: Passat b5 variant
Zmieniłem również kierownicę na nowo obszywaną (moja była paskudna) i dorwałem licznik z pełnym FIS'em niestety do benzyny . Martwi mnie jego adaptacja w moim aucie bo w okolicy nikt nie chce się tego podjąć a ja sam raczej nie dam rady ....

Image

Image

Boczne kierunki zastąpiłem zaślepkami :

Image



_________________
viewtopic.php?f=98&t=59076&hilit=passat+kacza - zapraszam -
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 03 Lis, 2007
Posty: 91
Skąd: bielawa
Gadu-Gadu: 0
Auto: Passat b5 variant
Kupiłem całą instalację pod spryskiwacze :

Image

Wyciąłem dziury w zderzaku pod spryskiwacze i zacząłem szukać listwy japan aby oddać cały zderzak do lakiernika . Listwy nie znalazłem więc zamówiłem z aso . Jak dobrze obliczyłem to powinna być w połowie tego miesiąca u mnie .
W międzyczasie odebrałem felgi od lakiernika i od razu na wulkanizację ...

Image

Obniżyłem paska i wydawało mi się że będzie ok ale to nie było jeszcze to :

Image

Powinno być jeszcze niżej i koniecznie dystanse na przód i tył .

Image

Te na zdjęciu mają 25 mm (poszły na tył) a na przód wpadły 20 mm .
Od jakiegoś czasu mam tzw urlop zimowy więc z nudów wziąłem się za usuwanie drobnych usterek w pasku. Wywaliłem środkową kratkę nawiewu (połamana regulacja), ramkę radia postanowiłem wymienić na czarną łącznie z uchwytem na kubki i ramką pokręteł nawiewów. Wymieniłem także zamek drzwi przednich (kierowca) . Padł zewnętrzny mikrostyk i od kupna paska nie działało mi podświetlanie kabiny , brzęczek świateł i lampka pod drzwiami . Wymieniłem przy okazji plastikowe prowadniczki szyby (jedno połamane).

Image

Następnie miałem zabrać się za regenerację przednich xenonów helli ale potrzebowały nabłyszczenia i polerki kloszów a ja obawiałem się że i tak nie będą po tych zabiegach za dobrze się prezentować . Wyjąłem z nich cały osprzęt i zakupiłem xenon depo:

Image

Odświeżyłem ori przetwornice i założyłem lampki na auto . Trochę bałem się co do jakości wykonania tych lamp ale praktycznie nie różnią się wyglądem ani jakością wykonania do starych hellek . Z czasem okaże się czy są równie trwałe co oryginały .

Image

Po drobnych regulacjach udało się je ułożyć w miarę równo.
Ostatnie fotki w starym roku.
Tak prezentuje się moja padlinka :

Image

Image

Image

Z tyłu wywaliłem wszystko co zbędne czyli śruby do regulacji wysokości i podkładki gumowe . Na tych sprężynach już się nie da niżej hehe . Tak chyba zostanie (chodzi mi o wysokość) bo mam trochę problem z wjeżdżaniem do garażu hehe już raz mysiałem przerabiać wjazd a i tak trze spodem niemiłośiernie ale tak właśnie ma być .



_________________
viewtopic.php?f=98&t=59076&hilit=passat+kacza - zapraszam -
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2012 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 03 Sty, 2010
Posty: 1137
Skąd: Poznań, Pęckowo
Gadu-Gadu: 792238
Auto: Mk1 GTD 82r + Audi 100 c2 81r
Zawiecha i graty koks! Ale kolor kół jakoś mi nie leży do koloru budy. Ale To ty jesteś Panem i Władcą tego autka i Tobie ma się podobać :D



_________________
[Audi 100 C2] 1981r... "81' and still cruisin' so fresh"
viewtopic.php?f=98&t=72537

[MK1] Golf 5D BBS Bodykit projekt. Nie 3d, nie wąska lampa itd.
viewtopic.php?f=98&t=101432
Offline
 Profil    792238
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2012 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 18 Maj, 2009
Posty: 395
Skąd: Szamotuły/ Poznań
Gadu-Gadu: 2235016
Auto: Bora Variant AJM, Passat B3 Variant AAZ, Passat B3 Variant SB
Nieźle się pasek zapowiada, wszystko robione tak jak być powinno. Wpierw ogarnąć co trzeba a dopiero później mody. :ok:


Offline
 Profil    2235016
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 03 Lis, 2007
Posty: 91
Skąd: bielawa
Gadu-Gadu: 0
Auto: Passat b5 variant
Dzięki chopy :ok: . Na żywca pasek wygląda inaczej jak na foto ... Chyba żeczywiście potrzeba my dobrego fotografa :hmm: .



_________________
viewtopic.php?f=98&t=59076&hilit=passat+kacza - zapraszam -
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza biiiiiiiig aktu
PostWysłany: Pon 09 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 24 Maj, 2004
Posty: 64
Skąd: Bielawa
Gadu-Gadu: 1272597
Auto: Corrado
Pasior a raczej gasienica wyglada na zywo grubo :ok: czekam na wiosne i jedziemy na MIV!!!



_________________
Czerwone sa szybsze......Tak, tak, taktaktakkktakta
Corrado 1.8 20VT+
Audi UR Quattro 2.1 10VT
Audi Coupe Quattro 2.2 20VT+
Offline
 Profil    1272597
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza biiiiiiiig aktu
PostWysłany: Pon 09 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 13 Lip, 2008
Posty: 127
Skąd: Nowa Sól
Gadu-Gadu: 2169446
Auto: 14d Pick-Up
Kółka fajne, leżą do wnętrza :ok: Jak na rok jeżdżenia, sporo moim zdaniem musiałeś wymienić skoro kupując go był w bdb stanie technicznym, gratki że nie tylko dbasz o wygląd Paska ale i stronę techniczną. piwko



_________________
Mój garazowy projekcik -> http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?t=33623
Offline
 Profil    2169446
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Pon 09 Sty, 2012 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 16 Maj, 2010
Posty: 42
Skąd: dolnośląskie
Gadu-Gadu: 1572080
Auto: A3 8P
kacza750 napisał(a):
dorwałem licznik z pełnym FIS'em niestety do benzyny . Martwi mnie jego adaptacja w moim aucie bo w okolicy nikt nie chce się tego podjąć a ja sam raczej nie dam rady ....

Image


Jaki jest numer obecnego licznika a jaki nowego? Możesz odpowiedzieć na PW żeby tu nie robić zamieszania, mogę pomóc w tej kwestii.



_________________
https://pl-pl.facebook.com/AutoServiceReptune
Offline
 Profil    1572080
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza biiiiiiiig aktu
PostWysłany: Pon 09 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 03 Lis, 2007
Posty: 91
Skąd: bielawa
Gadu-Gadu: 0
Auto: Passat b5 variant
Bati - nabijaj się dalej hehe dobrze wiesz że aby tam dojechać to trzeba mieć coś czego mi brak :P

grizlly - mam go już ponad dwa lata i dopiero niedawno się za niego zabrałem , mało tego - zrobiłem nim około 6 tyś kilometrów od kiedy go mam hehe a poprzedni właściciel robił tyle w miesiąc niee . Co do tego że dużo wymieniłem na nowe hmmm .... po prostu staram się wymieniać wszystko co wymaga tego lub w najbliższym czasie będzie tego wymagało . Nie jestem zwolennikiem jeżdżenia dotąd aż ''stanie'' ;) .

Diagi - wieczorem postaram się Ci podać dwa numery liczników :ok: .



_________________
viewtopic.php?f=98&t=59076&hilit=passat+kacza - zapraszam -
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza biiiiiiiig aktu
PostWysłany: Śro 11 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 16 Paź, 2008
Posty: 76
Skąd: Bielawa
Gadu-Gadu: 1955714
Skype: bany
Auto: polo 6n2
biggggg czy nie bigggg czegoś mi tutaj brakuje i chyba wiem czego czekamy na foty mogą być w surowym stanie a puzniej jak odbierzesz od cudotwórcy i magika pana Kazia :ok:



_________________
viewtopic.php?f=98&t=54628&view=unread#unread
Offline
 Profil    1955714 bany
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza biiiiiiiig aktu
PostWysłany: Śro 11 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 21 Sie, 2009
Posty: 68
Skąd: Śląsk
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Touran
Widać ze zabrałeś się do roboty
Pogratulować


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza biiiiiiiig aktu
PostWysłany: Nie 22 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 03 Lis, 2007
Posty: 91
Skąd: bielawa
Gadu-Gadu: 0
Auto: Passat b5 variant
Ciąg dalszy walki z drobnymi usterkami :hmm: czyli ramka radia i klimy poszła w czarny półmat :

Image

Nowe kratki nawiewu do których zamiast żarówek wlutowałem diody smd (oczywiście kratki zostały rozłożone na części pierwsze , umyte) :

Image

Naprawione podświetlanie panelu klimy (jedna dioda smd padła , dawca części - toledo II coooo ) :

Image

Nowy aku - Centra Futura :ok: :

Image

A tak się prezentuje komora silnika . Do pełni szczęścia brakuje jednej zaślepki na pokrywę silnika i osłony na zamek maski :

Image

Na koniec wreszcie długo oczekiwana listwa Japan ( dzięki bati za ogarnięcie tematu piwko ) :

Image

Udało mi się również podłączyć elektrykę do spryskiwaczy reflektorów :ok: . Niedługo zderzak idzie do lakiernika yupii .



_________________
viewtopic.php?f=98&t=59076&hilit=passat+kacza - zapraszam -
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 2 z 4 [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe