Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 2 [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Śro 30 Lis, 2011 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 21 Lis, 2011
Posty: 58
Gadu-Gadu: 655942
Auto: Jetta 1.8
Pisze temat drugi raz, pierwszym razem okazalo sie ze jestem lama, bo po godzinnym pisaniu, szukaniu fotek etc. wylogowalo mnie, miałem skopiowane ale jak zacząłem wrzucac fotki to juz skopiowałem linki :< a dalej wiadomo co bylo...

Jette kupiłem w Lutym 2011, jest moim pierwszym samochodem, wczesniej jezdzilem Vectra rodziców, uważali, że nie ma sensu zebym kupywal swojego skoro Vectra stoi nieuzywana. Ale przecież to nie VW! Jetta mi sie spodobała kiedy miałem okolo 10 lat, pamietam jak chłopak mojej siostry ciotecznej przyjeżdżal szara, seryjna Jetta II, juz wtedy mi sie podobala. On sam teraz żaluje, że sprzedał.

MODEL: Jetta 90r mkII 4d

SILNIK: 1.8

MOC: moc seryjna 66kW - 90KM/142NM

MODY POD MASKA: raczej seria, usunięty katalizator ;]

ZAWIESZENIE: przód sprężyny -60mm a tył seria bo jest dość nisko.

UKLAD HAMULCOWY: nacinane tarcze, tył bęben. Raczej seria po remoncie.

KOŁA: Polerowane ATS 15' 7j ET 38 dystanse z tyłu 2x150mm
(modelu niestety nie znam - taka gwiazda jak odznaka z Westernu), Opony Pirelli 195/50R15 DOT 1611 także nówki, obecnie zabieram sie za polerke Borbetow A, i szukam jakiejś węższej opony. ten zestaw ATSa i pirelki jest na sprzedaż. Na zime wyczyściłem seryjne stalówki ze rdzy, pomalowałem podkladem i pozniej rant na biało i srodek na beżowy z palety VW (NEVADA BEIGE - zostało mi jeszcze z II projektu troche beżu)

NADWOZIE: Nadwozie raczej seria, szeroki zderzak, hokej, sierpy, białe kierunki. Marzą mi się chromowane kliny uszczelek i klamki.

WNETRZE: Był golas z centralnym zamkiem, regulacja swiatel, wsadziłem: podgrzewane skórzane fotele z Volvo 850, audio, nowe wyciszenie kabiny i 2x elektryczne szyby myśle o tyle i konsoli. Zastanawiałem sie nad wspomaganiem ale chyba nie potrzebuje.

AUDIO: Radio Kenwooda 4x50W CD MP3, AUX, USB i zestaw odseparowany na przód JBLa 50W RMS, syczek w orginalnym miejscu a 16sto cm basy w hand made drewniana obudowe w drzwi. Wyciszenie kabiny bitumitem (tasma dekarska), i mata filcowa. tył narazie bez głośników - może kiedyś cos wsadze.

ZMIANY PRZEPROWADZONE:
- Na początek gaz, i hak (wiem że razi w oko ale sie przydaje, niby zdejmowany ale i tak mocowania na widoku, jak bede miał czas to coś z tym zrobie).
- Radio Kenwood
- Remont podłogi, były 3 dziury,
- skórzane fotele z Volvo 850 97r., jeszcze nie podgrzewane, troche rzeźby i sie wpasowały.
- ATSy i polerka + nowe opony.
- dystanse na tył 2x150mm
- remont układu hamulcowego: nacinene tarcze, wymiana klocków, czyszczenie hamulców, wymiana linek ręcznego, wymiana cylinderków i płynu, pomimo to hamowanie jeszcze jest takie sobie - myśle, ze pomka.
- elektryczne szyby
- sprężyny -60mm przod,
- nowe głośniki i drewniana obudowa w drzwi,
- wyciszenie kabiny taśma dekarska i maty filcowe robią robote, znacznie ciszej, jeszcze tylko sufit i maska, no i z uszczelek szumi ;/
- przy okazji rozebranej budy wyprałem elegancko dywan, i znalazłem prawdopodobnie niemiecka monete z 75roku ;]
- obita skórą ze starej kurtki pułka przy kolanach pasażera dla estetyki i po to żeby nie tlukło sie tak w niej,
- wyczyściłem ze rdzy i pomalowałem seryjne stałowki na zime, biały rant i beżowy srodek,
- zbliżająca się zima zmusiła mnie do myślenia o grzanych stołkach, zmarznięta skóra wcale nie jest przyjemna, więc popyrałem po allegro i znalazłem skorzane grzane fotele od jakiegoś saaba, troche na szfie rozdarte no ale grzane i udało sie kupic - 80 zl za komplet z kanapa. Zdięcie tapicerki z moich foteli, z tamtych i przełozenie maty grzejnej, zalozenie i ponaciaganie tapicerki spowrotem zajęło mi 2 dni, trzeciego dnia podłączałem, kupiłem przełącznik na szrocie od jakiegoś vw, ale warto było, ciepło i w [-----] i po nerkach po około 2 - 3km, nie stojąc w korkach.

PLANY:
W najbliższym czasie planuje:
- wyciszyc maske, oraz sufit,
- obszyc skóra albo skają podsufitkę, boczki i pułkę, jak ladnie pojdzie moze pomyśle o elementach deski,
- wypolerowac Borbety A 7j ktore juz mam w garażu, założyc jakąs gume 175/55,
- kupic i założyc chromowane kliny uszczelek
- zdiac i zamaskowac mocowanie haka,
- zabudowa bagażnika w ciekawym stylu i pikowana skaja,
- polerka lakieru.

na wiecej puki co funduszy nie mam.
jak juz cos sie znajdzie mysle nad:

- gwintem,
- drewniana kierownica,
- audio na tył (myśle ze ładnie i niedrogo zagrały by glosniki wyciagniete z jakiegos anglika na szrocie, np. u rodzicow w passacie 2002 rok seryjne audio gra rewelacyjnie, lepiej niz u niejednego z wzmakiem i tuba :lipa: ;])
- wąski zderzak
- lekki negatyw

- kiedyś jak juz zacznie rdzewiec zmiana koloru na srebrny albo nevada beige,
i w dalekiej przyszłosci:
- SWAP na jakies 130KM+



Jettę jak juz mówiłem kupiłem w lutym 2011, jestem drugim właścicielem w polsce, została sprowadzona w 2004 roku z niemiec, na liczniku 140tyś, zastanawiam sie czy prawdziwy, właściwie to srodek w bardzo ładnym stanie, fotele nie powycierane, kierownica ladna, nigdy nie było instalacji gazowej, myślę ze ten przebieg jest mozliwy.

Rózne Jetty jeżdziłem oglądac przez kilka miesięcy, na moja trafiłem na początku stycznia, spodobała mi sie ale była droga - ponad 2tys i bez gazu. Szukałem dalej, po przejechaniu sie tymi wszystkimi jettami w "idealnym stanie" z gazem za 1600zl wrociłem do mojej z nadzieją, że jeszcze jest. No i była i juz 300 zl tansza :-D

W porownaniu do tych pozostałych ta reagowała na homoseksualista gazu, nie miala podartej tapicerki, ognisk rdzy i miała wszystkie plastikowe listewki i bzdetki, w srodku tez bylo dosyc cicho i dzwignia od biegów trzymala sie na swoim miejscu a nie latała dookola :lipa:

Powrót do domu był ekscytujący,moj pierwszy samochód, mocniejszy niz Vectra ktora jeździłem do tej pory, momentalnie sie zrobiło cieplo, to benzyniak a Vectra diesel, Jazda była bardziej komfortowa niz Vectra z 97roku ze wspomaganiem kierownicy. Jedynie zbieżność a raczej jej brak mnie drażnil.

Czas na fotohistorie:

03.11 juz z hakiem.

Image


04.11 fotele wpasowane:

Image


Image

08.11 rozebrana kabina, przed wyciszaniem,

Image

08.11 dokonczona polerka, od maja jezdzilem na niedokonczonej z nieznanej mi przyczyny - lenistwo?

Image

08.11 już na sprężynach przód -60mm z dystansami i na dokonczonej polerce:

Image

Image


Narazie tyle, będe aktualizował jak bedzie czas i chęci.



_________________
Jetta MK1 Nevada Beige Stajl by Kogudhttp://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=70320&view=unread#unread


[MkII] Blackferry Koguda http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=69427&view=unread#unread
Offline
 Profil    655942
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Czw 01 Gru, 2011 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 14 Maj, 2009
Posty: 107
Gadu-Gadu: 0
Auto: jetta mk2
Dobre plany, dobra baza. Powodzenia :)



_________________
VW JETTA A2 Euro stylizowane na USA GLI 16V
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Czw 01 Gru, 2011 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Czw 10 Lip, 2008
Posty: 283
Skąd: Czestochowa
powodzenia i troche zaparcia i bedzie dobry projekt :ok:


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Sob 03 Gru, 2011 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 25 Lis, 2011
Posty: 1082
Skąd: VWągrowiec
Gadu-Gadu: 7962805
Auto: 1984 Golf Mk2 , 2010 Seat Altea XL
baza dobra , na pewno będę śledził temat bo sam mam Jetta MK2 . czekam na nowe wpisy



_________________
ŁADNIE, CZYSTO, SZEROKO I NISKO !

GOLF Mk2 klasyczny '84 by BiAłY -> viewtopic.php?f=98&t=80070

Jetta MK2 TD by BiAłY -> viewtopic.php?t=69286

Odbudowa silnika 1.9 AAZ by BiAłY -> viewtopic.php?f=36&t=79851
Offline
 Profil    7962805
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Sob 03 Gru, 2011 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 10 Lut, 2010
Posty: 469
Skąd: Zachodniopomorskie
Gadu-Gadu: 0
Auto: vw polo 6N
Felga jak na początek jest ok ale te siedzenia są okropne,jeśli oryginały były w dobrym stanie powinny zostać na swoim miejscu.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Sob 03 Gru, 2011 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 24 Gru, 2005
Posty: 4682
Skąd: Międzyrzecz
Gadu-Gadu: 0
Auto: A6 C5 V6 & MK2 @ VR6 & MK4 TDI+, Corrado @ 1.8T, MK4 V5, B5FL V6
Za każdym razem jak widzę Jettę w takim kolorze na szerokim zderzaku i z wąskimi listwami to mi się przypomina moja :$


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Nie 04 Gru, 2011 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 21 Lis, 2011
Posty: 58
Gadu-Gadu: 655942
Auto: Jetta 1.8
jutro moze zrobie fotki na zimowkach,

Apropo tych foteli to orginalne byly w bdb stanie ale brzydkie szare.. Jak chcesz mam komplet z kanapa na sprzedaż. :-D



_________________
Jetta MK1 Nevada Beige Stajl by Kogudhttp://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=70320&view=unread#unread


[MkII] Blackferry Koguda http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=69427&view=unread#unread
Offline
 Profil    655942
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Nie 04 Gru, 2011 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 22 Wrz, 2007
Posty: 2439
Skąd: bydgoszcz
Gadu-Gadu: 0
Auto: jetta a2
ladny kasek do modow



_________________
2007 VW mania
2008 Pas Koronowski, Pleszew ,VW mania, , Wojna północ-południe
2009 Pas Koronowski ,VW MANIA
2011 -vw mania
2012-
smooker GTD viewtopic.php?f=112&t=24970&start=0
projekt jetta a2 GTDiC yeti viewtopic.php?f=98&t=73911
old clasic usa 1.6d viewtopic.php?f=98&t=89949&view=unread#unread
A2 coupe kremowe GTD viewtopic.php?f=98&t=96210&view=unread#unread
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Nie 04 Gru, 2011 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 21 Lis, 2011
Posty: 58
Gadu-Gadu: 655942
Auto: Jetta 1.8
11.11 na kole zimowym, jak jest umyte ładniej wyglada. Fotka innym razem.


Image



Image



_________________
Jetta MK1 Nevada Beige Stajl by Kogudhttp://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=70320&view=unread#unread


[MkII] Blackferry Koguda http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=69427&view=unread#unread
Offline
 Profil    655942
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Sob 10 Mar, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 21 Lis, 2011
Posty: 58
Gadu-Gadu: 655942
Auto: Jetta 1.8
dawno się nie odzywałem ponieważ za wiele sie w zime nie działo, zbierałem mamone, i teraz jetta dostała kompletne zawieszenie z przodu tj. wszystkie tuleje, sworznie i koncówki drążków, nowe tarcze ate oraz klocki.

oprócz tego nabytek z wczoraj - prawie nowy RACELAND


dzisiaj wszystkie rozkreciłem, przeczyściłem i sie w palcach kręcą elegancko, oprocz tego przetarlem papierkami wodnymi i pastą.

tylko nie wiem, niedawno ustawiałem zbieżność i kąty pochylenia koła, jak założe gwint strace i to i to czy tylko kąt pochylenia?

Image



_________________
Jetta MK1 Nevada Beige Stajl by Kogudhttp://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=70320&view=unread#unread


[MkII] Blackferry Koguda http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=69427&view=unread#unread
Offline
 Profil    655942
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Wto 13 Mar, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 20 Kwi, 2011
Posty: 75
Skąd: PKN
Gadu-Gadu: 9720127
Skype: tel: 793383439
Auto: Jetta MKII 88' GL US
Wszystkie ustawienia. Geometria + Kąty



_________________
Wspomnienie... viewtopic.php?t=62594
Offline
 Profil    9720127 tel: 793383439
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Pon 19 Mar, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 21 Lis, 2011
Posty: 58
Gadu-Gadu: 655942
Auto: Jetta 1.8
No to będzie trzeba poustawić ale to dopiero na letnim kole jak sobie ustawie wysokość.


planowane koło na ten sezon Borbet A (o ile poradze sobie z rozstawem 4x98 przy dystansach 4x100)

Rant polerowany home made a środek szary mat, dekle będą w takim samym kolorze, narazie widać kolor podkładu, i pewnie jakaś ładna śróbka chrom albo czarny

Dystanse będą tył 2cm a przód 1,5 cm 4x100, znajde do tego pływaki? Szkoda mi kasy ale obawiam się troche na zwykłych śróbach.. No i nie widze na allegro długich pływaków. coooo

15'' 7j et 30,

Image



_________________
Jetta MK1 Nevada Beige Stajl by Kogudhttp://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=70320&view=unread#unread


[MkII] Blackferry Koguda http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=69427&view=unread#unread
Offline
 Profil    655942
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Nie 29 Kwi, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 21 Lis, 2011
Posty: 58
Gadu-Gadu: 655942
Auto: Jetta 1.8
Plany się zmieniły, borbet 7j15 jest na sprzedaż, mi się trafiły borbtety a 7,5j16 et20 i 9j16 et15, z gumami 195/45 (przód i tył), z tyłu ładnie naciągnięta, z przodu lipa, poszukuje 165/45 ale ciężko znaleźć :<

wygląda to tak:
Image

Image

Image

chce założyć 15mm dystansu na przód, ale na tej gumie nie da się jeździć, planuje przyciąć nadkola lekki negatyw i 165 na przód, wtedy będzie można zejść w dół jeszcze kilka cm bo puki co słabiutko ałłłłł



_________________
Jetta MK1 Nevada Beige Stajl by Kogudhttp://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=70320&view=unread#unread


[MkII] Blackferry Koguda http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=69427&view=unread#unread
Offline
 Profil    655942
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Nie 29 Kwi, 2012 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 25 Lis, 2011
Posty: 1082
Skąd: VWągrowiec
Gadu-Gadu: 7962805
Auto: 1984 Golf Mk2 , 2010 Seat Altea XL
jak zejdzie nisko i będzie negatyw na tych kołach to już będzie pięknie :ok:



_________________
ŁADNIE, CZYSTO, SZEROKO I NISKO !

GOLF Mk2 klasyczny '84 by BiAłY -> viewtopic.php?f=98&t=80070

Jetta MK2 TD by BiAłY -> viewtopic.php?t=69286

Odbudowa silnika 1.9 AAZ by BiAłY -> viewtopic.php?f=36&t=79851
Offline
 Profil    7962805
 
 Temat postu: Re: [Jetta II] Bleckferry Koguda
PostWysłany: Nie 06 Maj, 2012 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 22 Wrz, 2007
Posty: 2439
Skąd: bydgoszcz
Gadu-Gadu: 0
Auto: jetta a2
groobo spolerowane fele jest smacznie



_________________
2007 VW mania
2008 Pas Koronowski, Pleszew ,VW mania, , Wojna północ-południe
2009 Pas Koronowski ,VW MANIA
2011 -vw mania
2012-
smooker GTD viewtopic.php?f=112&t=24970&start=0
projekt jetta a2 GTDiC yeti viewtopic.php?f=98&t=73911
old clasic usa 1.6d viewtopic.php?f=98&t=89949&view=unread#unread
A2 coupe kremowe GTD viewtopic.php?f=98&t=96210&view=unread#unread
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 2 [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe