Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 3 [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Nie 25 Wrz, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 30 Sty, 2009
Posty: 43
Skąd: VW NOWY STAW
Gadu-Gadu: 8690871
Auto: Golf Mk1 oraz Jetta A1
MODEL: Jetta A1 79r.
SILNIK: 1.3
MOC: 60KM
MODY POD MASKA: Silnik, skrzynia oraz osprzęt silnika pomalowany w czarny połysk
ZAWIESZENIE: Kit FK -40/-40
UKLAD HAMULCOWY: Seria
KOLA: Stalówki 13"/5.5" z chromowanymi deklami
NADWOZIE: Seria
WNETRZE: Deska starego typu z Golfa Mk1, liczniki "cycki" z obrotomierzem, brązowa tapicerka z Golfa Mk1
AUDIO: Seria

Zmiany przeprowadzone:
- remont blacharski
- konserwacja podwozia oraz nadkoli wewnętrznych
- wahacze, bak oraz belka pomalowane w czarny połysk
- nowe przewody hamulcowe oraz wszystkie części eksploatacyjne wymienione na nowe.

Plany:
- Nowy lakier (będzie położony w ciągu najbliższych dni)
- Gwint
- Koła 13" Ats Classic lub Smoor'y

Historia tego auta jest strasznie długa... Poprzedni właściciel kupił go pod wpływem emocji i dopiero w domu zorientował się, że blacharsko ten samochód w zasadzie nie istnieje. Podjął się jego reanimacji i przeprowadził remont blacharski, wymieniona duża część podłogi, progi, nadkola z tyłu i dużo innych rzeczy. Gołe blachy na karoserii zostały zagruntowane i auto było częściowo wyszpachlowane. W takim stanie przestał pod chmurką długie 3 lata... Auto nadawało się już raczej na żyletki. Postanowiłem, że ją przygarnę i podejmę się trudnego zadania odrestaurowania tego youngtimer'a. W styczniu 2011 roku auto dojechało do mnie na lawecie, stan był naprawdę ciężki, dużo lodu, na podłodze, dachu, wszędzie rdza oraz spuchnięta szpachel... Od razu wiedziałem, że nie prędko będzie mi dane nią jeździć. Zabrałem się do roboty, auto do garażu, suszarka i zaczęło się usuwanie śniegu i lodu. Przez pierwsze dwa tygodnie musieli mi pomagać brat ( Zyga) oraz tata. Wszystko zostało wymyte potem skorodowane miejsca wyszlifowane a szpachel usunięta, potem na nowo epoksyd i dopiero można było myśleć o ponownym szpachlowaniu. W kolejnych etapach remontu, zdemontowałem całe zawieszenie, powyciągałem dosłownie wszystko z auta, wyszlifowałem podłogę oraz nadkola, zagruntowałem i nałożyłem bitex. Sukcesywnie odnawiałem wszystkie elementy i po kolei montowałem. po kilku tygodniach auto znowu stało na kołach. Mogłem zająć się przygotowaniem komory oraz wnętrza auta do lakierowania, minęło kilka dni i wnętrze było pryśnięte podkładem. Stanąłem przed wielkim dylematem pt." jaki wybrać lakier?" , padło na pomarańcz i uważam, że to był strzał w "10" :) Mogłem spokojnie pociągnąć nowe przewody hamulcowe oraz zamontować silnik. Po tym wszystkim auto stało chyba 3 lub 4 miesiące w ciepłym garażu. W sierpniu kontynuowałem walkę i już nie wiele mi brakuje żeby przywrócić te auto do świata żywych :) Wszystko robiłem sam lub z pomocą kogoś z rodziny. Lakierowaniem zajął się mój dobry kolega, który naprawdę nieźle sobie radzi biorąc pod uwagę śmieszne warunki jakimi dysponujemy oraz sprzęt. Z założenia projekt miał być niskobudżetowy i chyba się udało bo jak do tej pory koszt remontu przekroczył minimalnie 3tys. Jetta po ukończeniu ma służyć jako dupowóz, sezonowo będzie zakładany gwint i jakieś szerokie 13" do czasu póki nie ukończę swojego drugiego projektu.

Trzy dni po zakupie i usunięciu śniegu:
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Czyszczenie komory:
Image Image Image Image

Zeszlifowanie szpachli:
Image Image

Podłoga w trakcie czyszczenia i efekt końcowy:
Image Image Image Image Image

Podkład i lakier w komorze oraz wnętrzu:
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image


Pierwsze elementy w podkładzie reszta na dniach :-)
Image

Niedługo porobię jakieś nowe zdjęcia, aktualnie auto stoi na podwórku pod pokrowcem i kilka dni tam postoi póki drzwi nie będą w podkładzie. W najbliższą sobotę karoseria będzie malowana podkładem i już zostanie tylko lakier yupii Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem :)


Ostatnio edytowany przez zygi19, Czw 07 Lis, 2013, edytowano w sumie 1 raz

Offline
 Profil    8690871
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Nie 25 Wrz, 2011 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 23 Wrz, 2007
Posty: 1701
Skąd: Nowy Staw
Gadu-Gadu: 0
Auto: Porsche 951
kurde chyba znam to auto niee :P

masz chłopie zdrowe nerwy ja bym nie podołał


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Nie 25 Wrz, 2011 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 29 Lip, 2008
Posty: 1589
Skąd: Toruń
Gadu-Gadu: 4950188
Auto: VW Garbus 1200 66'
Podejcie wzorowe do tematu :ok: czekam na aktual ;)



_________________
viewtopic.php?f=98&t=92337 - Garbus 66' by Kari
Offline
 Profil    4950188
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Nie 25 Wrz, 2011 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Sty, 2010
Posty: 246
Skąd: vag-skierniewice.pl
Gadu-Gadu: 0
Auto: Jetta A1 1983
Świetna robota..
Sam walczę z Jettą tylko że w 3d.
Powodzenia :ok:



_________________
Jetta A1 Inarisilber 16v
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Pon 26 Wrz, 2011 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 28 Lip, 2011
Posty: 472
Skąd: Starogard Gdański
Gadu-Gadu: 3925261
Auto: Vw Polo Rost Style
Dobrze idzie piwko



_________________
Esencja? Esencja?! ESENCJA?! TO CAŁKOWICIE STU PROCENTOWA PODSTAWA JEŚLI CHODZI O STYL RAT, JEST TO ALFA I OMEGA, KONIEC I POCZĄTEK, RAT-ROD'y TO PROROKOWIE I PRZODOWNICY WSZYSTKIEGO CO ZŁE I ZARDZEWIAŁE, OD NICH SIĘ ZACZĘŁO I NA NICH SIĘ SKOŃCZY

Polo 86C GT Air clean Skóry Oz
viewtopic.php?f=98&t=65539&start=240
Golf MK1 Cabrio dupowóz
viewtopic.php?f=98&t=79862
Offline
 Profil    3925261
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Pon 26 Wrz, 2011 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 18 Maj, 2009
Posty: 395
Skąd: Szamotuły/ Poznań
Gadu-Gadu: 2235016
Auto: Bora Variant AJM, Passat B3 Variant AAZ, Passat B3 Variant SB
Dobra robota :ok:
Trzymam kciuki za ten projekt, bo grubo się za to auto zabrałeś ;)


Offline
 Profil    2235016
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Pon 26 Wrz, 2011 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 14 Mar, 2006
Posty: 3453
Skąd: tychy
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi 100 C4 & Chevrolet Camaro 3gen
najpierw oblukałem foty i stwierdziłem że będzie coś fajnego ale zabrałem się za czytanie i wszytsko było by Ok gdyby nie ten tekst :o

zygi19 napisał(a):
Z założenia projekt miał być niskobudżetowy i chyba się udało bo jak do tej pory koszt remontu przekroczył minimalnie 3tys. Jetta po ukończeniu ma służyć jako dupowóz



jeśli auto ma jezdzić na codzien to po co wogóle je robić ,kasy poszło i pójdzie drugie tyle że kupił byś za niezłe auto do jazdy na codzień,jak dla mnie to szkoda tych funduszy i auta bo mogło by byc dość ładne :smutny:


co do projektu niskobudżetowego to ja za moja jette razem z modami do roku poprzedniego dałem mniej niż sam już zainwestowałeś :P


nosz kurde szkoda tego auta - zrób dokładnie i nie uzywaj na codzień ;(



_________________
Image

Audi C4 --- viewtopic.php?f=98&t=16705&start=1410
Jetta II --- viewtopic.php?f=112&t=44729&start=0
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Pon 26 Wrz, 2011 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 28 Lip, 2011
Posty: 472
Skąd: Starogard Gdański
Gadu-Gadu: 3925261
Auto: Vw Polo Rost Style
Jak dla mnie to fajnei ze ktos bierze sie porządnie za dupowóz a z czasem może być naprawde doinwestowany projekt a jezeli będzie dbał to pewnie będzie dobrze wyglądać



_________________
Esencja? Esencja?! ESENCJA?! TO CAŁKOWICIE STU PROCENTOWA PODSTAWA JEŚLI CHODZI O STYL RAT, JEST TO ALFA I OMEGA, KONIEC I POCZĄTEK, RAT-ROD'y TO PROROKOWIE I PRZODOWNICY WSZYSTKIEGO CO ZŁE I ZARDZEWIAŁE, OD NICH SIĘ ZACZĘŁO I NA NICH SIĘ SKOŃCZY

Polo 86C GT Air clean Skóry Oz
viewtopic.php?f=98&t=65539&start=240
Golf MK1 Cabrio dupowóz
viewtopic.php?f=98&t=79862
Offline
 Profil    3925261
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Pon 26 Wrz, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 30 Sty, 2009
Posty: 43
Skąd: VW NOWY STAW
Gadu-Gadu: 8690871
Auto: Golf Mk1 oraz Jetta A1
krzyh napisał(a):
najpierw oblukałem foty i stwierdziłem że będzie coś fajnego ale zabrałem się za czytanie i wszytsko było by Ok gdyby nie ten tekst :o

zygi19 napisał(a):
Z założenia projekt miał być niskobudżetowy i chyba się udało bo jak do tej pory koszt remontu przekroczył minimalnie 3tys. Jetta po ukończeniu ma służyć jako dupowóz



jeśli auto ma jezdzić na codzien to po co wogóle je robić ,kasy poszło i pójdzie drugie tyle że kupił byś za niezłe auto do jazdy na codzień,jak dla mnie to szkoda tych funduszy i auta bo mogło by byc dość ładne :smutny:


co do projektu niskobudżetowego to ja za moja jette razem z modami do roku poprzedniego dałem mniej niż sam już zainwestowałeś :P


nosz kurde szkoda tego auta - zrób dokładnie i nie uzywaj na codzień ;(


Po pierwsze robię dokładnie i będzie ładne inaczej bym się za to nie zabierał :) Po drugie nie jest mi szkoda włożonych pieniędzy bo będę miał satysfakcję, że zrobiłem coś w 90% sam i uratowałem klasyka przed szrotem. Po trzecie auto na codzień nie oznacza, że będzie obijane katowane i nie dbane. Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś :ok: Wiele osób ma samochody na wysokim poziomie i jeździ nimi na co dzień... też im powiesz, że szkoda auta? Trochę dla mnie nie zrozumiałe podejście do sprawy :)


Offline
 Profil    8690871
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Pon 26 Wrz, 2011 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 14 Mar, 2006
Posty: 3453
Skąd: tychy
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi 100 C4 & Chevrolet Camaro 3gen
zygi19 znam życie , i co z tego ze będziesz chucał i dmuchał - raz podjedziesz pod sklep i już jakis baran Ci obije błotnik bo stanie 15 cm obok i będzie dziecko przez tylnie drzwi targał z fotelika ;) drugi Ci uwali ręką lusterko bo będzie przałaził z tobołami a na koniec Ci jeszcze powiedzą : no i co z tego jak to stare auto a tego obicia to i tak prawie nie widać niee :P żeby było mało to na koniec jakiś ciula Ci porysuje maskę z zazdrości lub fan marki zerwie listwę bo akurat bedzie mujej brakowało :-D


no ale będziesz dbał a i tak za pól roku będziesz chodził wkurzony ;)

a jeśli juz tak liczymy ]:->

zygi19 napisał(a):
Po pierwsze robię dokładnie i


nie pisałem że robisz nie dokładnie

zygi19 napisał(a):
Po drugie nie jest mi szkoda włożonych pieniędzy


to nie moje pieniądze ;) a pisząc miałem na myśli że szkoda inwestować I użytkować na codzień auto które smiało może dawać frajdę w weekendy tym bardziej że jak na razie jest w moim guście :ok:

zygi19 napisał(a):
Po trzecie auto na codzień nie oznacza, że będzie obijane katowane i nie dbane.


to wyjaśniłem z początku postu - to ze będziesz dbał to 1/3 sukcesu - 2/3 to debile i zazdrośnicy którzy tego nie uszanują i dlatego go szkoda na codzień


zygi19 napisał(a):
Wiele osób ma samochody na wysokim poziomie i jeździ nimi na co dzień... też im powiesz, że szkoda auta? Trochę dla mnie nie zrozumiałe podejście do sprawy



widziałeś te samochody ? ja sporo i mało który nadaję się by dumnie pokazać go na zlocie :P



_________________
Image

Audi C4 --- viewtopic.php?f=98&t=16705&start=1410
Jetta II --- viewtopic.php?f=112&t=44729&start=0
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Pon 26 Wrz, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 30 Sty, 2009
Posty: 43
Skąd: VW NOWY STAW
Gadu-Gadu: 8690871
Auto: Golf Mk1 oraz Jetta A1
Masz oczywiście rację :ok: Tylko widzisz ja nie używam auta co dziennie ;P Z dwa trzy razy w tygodniu bo więcej nie muszę jeździć i w dodatku jeżdżę w koło komina :ok: A co do zachowań ludzi równie dobrze można jechać autem weekendowym na zlot, podjechać pod jakiś sklep żeby tylko kupić napój a w tym czasie ktoś go przy rysuje, przed tym nie uciekniemy niestety :smutny:


Offline
 Profil    8690871
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Pon 26 Wrz, 2011 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 14 Mar, 2006
Posty: 3453
Skąd: tychy
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi 100 C4 & Chevrolet Camaro 3gen
zygi19 napisał(a):
Masz oczywiście rację :ok: Tylko widzisz ja nie używam auta co dziennie ;P Z dwa trzy razy w tygodniu bo więcej nie muszę jeździć i w dodatku jeżdżę w koło komina :ok: A co do zachowań ludzi równie dobrze można jechać autem weekendowym na zlot, podjechać pod jakiś sklep żeby tylko kupić napój a w tym czasie ktoś go przy rysuje, przed tym nie uciekniemy niestety :smutny:



dlatego tak napisałem ... że szkoda nie ze wzgledu Twojego podejścia tylko osób postronnych

miałem sam jedynkę tylko że golfa a po paru tyg uzytkowania (codziennie i do pracy) to musiałem go sprzedać tak był podniszczony - zeby było mało - jednej babie zwróciłem grzecznie uwagę że obiła mi wózkiem drzwi - złapałem ją na tym osobiście pod blokiem ... no to babsko mnie jeszcze zjeba..o i z ryjem na mnie jak śmie jej zwracać uwagę mając tak starego grata,dalsza rozmowa była już w innym tonie i po 15 minutach po jej odjeździe przyjechał jej facet ale że staliśmy w trójkę to z daleka przez uchyloną szybę wyryczał że mnie jeszcze dopadnie niee


no nic koniec tych wywodów - obserwacja będzie trwała bo widzę że cos gustownego sie szykuje jak dla mnie :ok:



_________________
Image

Audi C4 --- viewtopic.php?f=98&t=16705&start=1410
Jetta II --- viewtopic.php?f=112&t=44729&start=0
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Pon 26 Wrz, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 30 Sty, 2009
Posty: 43
Skąd: VW NOWY STAW
Gadu-Gadu: 8690871
Auto: Golf Mk1 oraz Jetta A1
krzyh napisał(a):
dlatego tak napisałem ... że szkoda nie ze wzgledu Twojego podejścia tylko osób postronnych

A no to Cię źle zrozumiałem :ok: No niestety ludzie myślą, że jak stare to można z nim wszystko robić :[ :[


Offline
 Profil    8690871
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Pon 26 Wrz, 2011 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 04 Sie, 2008
Posty: 850
Skąd: Nowy Staw
Gadu-Gadu: 35111554
Auto: A6 C4 Avant 2.8 Quattro
Działaj Zygi , działaj ! Chociaż jedna gruba Jetta będzie w Nowym Stawie ]:-> :P Trzymam kciuki ! :D



_________________
WWW.VWNOWYSTAW.PL
Offline
 Profil    35111554
 
 Temat postu: Re: [Jetta A1] by Zygi
PostWysłany: Pon 26 Wrz, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 30 Sty, 2009
Posty: 43
Skąd: VW NOWY STAW
Gadu-Gadu: 8690871
Auto: Golf Mk1 oraz Jetta A1
Macions napisał(a):
Działaj Zygi , działaj ! Chociaż jedna gruba Jetta będzie w Nowym Stawie ]:-> :P Trzymam kciuki ! :D

Jedna?? Ja myślałem, że będą dwie. Także mi tu nie ściemniaj :ok:


Offline
 Profil    8690871
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 3 [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 56 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe