Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [all vw]Czy Gaz uszkadza przepływomierz 1.8T 150KM
PostWysłany: Pią 01 Lip, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 11 Cze, 2011
Posty: 8
Gadu-Gadu: 0
Skype: bodziwojak1973
Auto: VW passat- B-5
Witam. Mam pytanie odnośnie tego czy gaz ma wpływ na uszkodzenie przepływomierza (dziś usłyszałem taka opinię że w silnikach 1,8 T z zainstalowanym gazem pojawiają się ciągle usterki związane z uszkodzeniem przepływomierza powietrza (((z uwagi na to że gaz jest zbyt suchy))) i że po wymianie na nowy niebawem mogę się spodziewać jego uszkodzenia). Ja osobiście uważam że to bzdura bo chyba gaz nie przechodzi przez przepływkę tylko powietrze ale może się mylę. Czy ktoś miał już taka przypadłość?Proszę o opinię.

Proszę zapoznać się z regulaminem i używać przedrostków !
Mamy podwieszony temat o instalacjach gazowych, tam zadajemy takie pytania. Ten temat wyjątkowo zostawię.
Kuman


Offline
 Profil    bodziwojak1973
 
 Temat postu: Re: Czy Gaz uszkadza przepływomierz -1,8T 150 KM ?
PostWysłany: Sob 02 Lip, 2011 
VW User
VW User

Rejestracja: Pią 18 Lip, 2008
Posty: 65
Skąd: STG
Również uważam ze to bzdura, ale w 1.8 t to już chyba sekwencje masz to jeśli ona prawidłowo działa nie powinno być żadnych problemów, a jeszcze jest taka sprawa ze np benzyna potrafi zmyć olej a gaz nie, ale to taka zaleta głównie dla silników gaźnikowych, no a zaworami to słyszałem o problemach typu jakieś wypalone gniazda, ale to wynika z pracy silnika na mieszankach ubogich i tu ten problem był ogromny w źle wyregulowanych instalacjach I generacji, tam gdzie mamy sterowanie składem mieszanki na podstawie sondy lambda temperatura spalania na gazie nieznacznie różni się od temperatury spalania na benzynie, wiele wątpliwości może rozwiać lektura "układy zasilania gazem propan-butan" wyd WKŁ, przynajmniej ja uważam że jest w niej napisane dużo praktycznych rzeczy.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy Gaz uszkadza przepływomierz -1,8T 150 KM ?
PostWysłany: Sob 02 Lip, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 11 Cze, 2011
Posty: 8
Gadu-Gadu: 0
Skype: bodziwojak1973
Auto: VW passat- B-5
Passacik jest z 2002 r i jest w nim oczywiście sekwencja.Dziękuję za wypowiedzi, które potwierdzają że to jest bzdura z tym uszkadzaniem "przepływki"


Offline
 Profil    bodziwojak1973
 
 Temat postu: Re: Czy Gaz uszkadza przepływomierz -1,8T 150 KM ?
PostWysłany: Nie 03 Lip, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 11 Cze, 2011
Posty: 8
Gadu-Gadu: 0
Skype: bodziwojak1973
Auto: VW passat- B-5
Był sprawdzany na VAG- wyświetla się tylko bład 17544


Regularnie po skasowaniu błędu 17544 po kilku dniach zapala się żółta kontrolka chek od kontroli spalania

Auto ciężko odpala-trzeba kręcić dwa razy z krótką przerwą. Problem występuje tylko przy odpalaniu silnika zimnego ( nie tylko rano wystarczy że postoi godzinę) jeśli jest ciepły to pali "na dotyk".

(dodam tylko że po skasowaniu błędu nadal nie pali "na dotyk" na zimnym)

Wymieniłem ;
-pompę paliwa (niepotrzebna wymiana po diagnozie jednego z mechaników)
-świece nowe
-nowy filtr paliwa
-nowy filtr powietrza
-czyszczenie wtrysków
-sprawdzenie szczelności układu zasilania
-sonda lambda działa wzorowo


Offline
 Profil    bodziwojak1973
 
 Temat postu: Re: Czy Gaz uszkadza przepływomierz -1,8T 150 KM ?
PostWysłany: Nie 03 Lip, 2011 
VW User
VW User

Rejestracja: Pią 18 Lip, 2008
Posty: 65
Skąd: STG
17544 - P1136 - regulacja długookresowa paliwa, bieg jałowy, rząd cylindrów 1- mieszanka za uboga
możliwe przyczyny: ciśnienie paliwa lub pompa paliwa, zawór lub zawory wtryskowe, nieszczelność po stronie ssącej/ wydechowej, wtłaczanie wtórnego powietrza, wąż nieszczelny

pierwsze co to sprawdź szczelność dolotu


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [all vw]Czy Gaz uszkadza przepływomierz 1.8T 150KM
PostWysłany: Pon 04 Lip, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 11 Cze, 2011
Posty: 8
Gadu-Gadu: 0
Skype: bodziwojak1973
Auto: VW passat- B-5
Niestety wymiana przepływomierza na nowy nic nie dała----jak zimny ciężko pali:(---nie wiem co dalej robić :(((


Offline
 Profil    bodziwojak1973
 
 Temat postu: Re: [all vw]Czy Gaz uszkadza przepływomierz 1.8T 150KM
PostWysłany: Wto 05 Lip, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 11 Cze, 2011
Posty: 8
Gadu-Gadu: 0
Skype: bodziwojak1973
Auto: VW passat- B-5
Kolejny mechanik "magik" stwierdził że mam do wymiany przepustnicę ( i mówi że to 95% powód usterki)-co wy na to? Czy mam znowu ponosić koszty kolejnej wymiany części (na darmo), a może to jest strzał w "dziesiątkę"--proszę o opinię


Offline
 Profil    bodziwojak1973
 
 Temat postu: Re: [all vw]Czy Gaz uszkadza przepływomierz 1.8T 150KM
PostWysłany: Śro 13 Lip, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 11 Cze, 2011
Posty: 8
Gadu-Gadu: 0
Skype: bodziwojak1973
Auto: VW passat- B-5
No i jestem w kropce bo nie mogę nigdzie znaleźć używki (na podmiankę) żeby upewnić się czy znowu niepotrzebnie nie dojdzie do wymiany kolejnej części.....ale dziś "mechanior" stwierdził że to może być czujnik temperatury płynu chłodzącego, czy ma on wpływ na działanie (dodam że wskaźnik temperatury idzie szybko do temperatury 90 stopni---dosłownie w 2-3 min ) i jej nie przekracza..proszę o opinię


Offline
 Profil    bodziwojak1973
 
 Temat postu: Re: [all vw]Czy Gaz uszkadza przepływomierz 1.8T 150KM
PostWysłany: Śro 13 Lip, 2011 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 29 Lip, 2007
Posty: 2095
Skąd: Gummersbach / Głogów
Gadu-Gadu: 1236083
Auto: MK4 R32@3.6 FSI
Allroad @ 1.9 TDI PD+
Mała sugestia. Zmień "magika". Podstawa to diagnoza auta komputerem, a nie takie wymienianie wszystkiego po kolei jak leci.



_________________
Golf MK4 R32@R36 by Kuman
Offline
 Profil    1236083
 
 Temat postu: Re: [all vw]Czy Gaz uszkadza przepływomierz 1.8T 150KM
PostWysłany: Śro 13 Lip, 2011 
VW User
VW User

Rejestracja: Pią 18 Lip, 2008
Posty: 65
Skąd: STG
No może być i przepustnica i czujnik trzeba by zobaczyć jaka temperatura jest rzeczywiście po tych 2 - 3 minutach bo gdyby była taka temperatura to wąż przy chłodnicy miałby też ok 90 więc byłoby czuć to, można sprawdzić czy po długim postoju ma rezystancje taką jaka ma być dla tych ok 20 stopni, a przepustnica musi być czysta albo jeszcze jakis potencjometr przepustnicy mógłby nawalać albo oś przepustnicy od syfu może się przycinać i krokowiec nie daje rady nią regulować ( o ile w ten sposób są regulowane obroty biegu jałowego), nawet jakiś kabelek może mieć slaby styk i to moze być przyczyna, ale do tego musi być ktoś kumaty a nie taki kto wymieni połowę części pod maską i może coś pomoże, więc tak jak radzi Kuman zmień magika.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [all vw]Czy Gaz uszkadza przepływomierz 1.8T 150KM
PostWysłany: Śro 13 Lip, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 11 Cze, 2011
Posty: 8
Gadu-Gadu: 0
Skype: bodziwojak1973
Auto: VW passat- B-5
No o to chodzi, że to jest już chyba 5 "magik" i każdy z nich oczywiście podłączał auto do kompa (przy mnie)-ten błąd który był za każdym razem to -"adaptacja mieszanki -system za ubogi"

1 - sprawdził świece i cewki zapłonowe-były OK-poradził wymienić pompę paliwa-WYMIENIŁEM

2 -sprawdził działanie sondy lambda-OK-poradził wymianę filtra powietrza i paliwa- WYMIENIŁEM

3 -sprawdził szczelność układów zasilania i wydechowego-OK-poradził wymianę przepływomierza powietrza-WYMIENIŁEM

4 poradził wymianę przepustnicy--------jeszcze nie ruszana

5- czujnik temperaturyjeszcze nie ruszana ale juz kupiłem bo 60 zł to w stosunku do tego co kupiłem niepotrzebnie wcześniej to "pikuś-pan pikuś"w sobotę wymiana(zobaczymy)


:(




MAM SZUKAĆ 6-go?


Offline
 Profil    bodziwojak1973
 
 Temat postu: Re: [all vw]Czy Gaz uszkadza przepływomierz 1.8T 150KM
PostWysłany: Pią 05 Sie, 2011 
VW Maniak
VW Maniak

Rejestracja: Czw 13 Sty, 2005
Posty: 538
Skąd: Wrocław
Gadu-Gadu: 9453175
Tlen: evolution1980
boodzio1973
twoim problemem sa magicy.. musisz znalezc diagnozte silnikowego. jak nie znajdziesz tego co ogarnia temat turbobenzyn do tego jak czytam zagazowanych to wymienisz pol auta i nie trafisz:). polecam dobrze w dol popatrzec



_________________
EVOLUTION MOTOR SPORT Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.
ET 13.078
Pomiary mocy - DYNOMET
Chiptuning aut niemieckich benzynowych i diesel
specjalizacja w strojeniu silnikow uturbionych na seryjnych ecu (takze konwersje MAF<->MAP)
dwa programy sterujace wybierane przelacznikiem z kabiny
Offline
 Profil    9453175 evolution1980
 
 Temat postu: Re: [all vw]Czy Gaz uszkadza przepływomierz 1.8T 150KM
PostWysłany: Wto 30 Sie, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 28 Paź, 2010
Posty: 46
Skąd: Poznań, Winogrady- Stare Miasto
Gadu-Gadu: 5351044
Auto: mk1 Cabrio
Czasami się zdarza, że czujnik temperatury w silniku nie jest jeden, moga być 2 albo nawet 3, jak są trzy to każdy odpowiada za co innego, jeden za wskaznik drugi za wentylator a trzeci za sklad mieszanki, także radzę to sprawdzić jak to jest w tym silniku. PozdraVWiam :)


Offline
 Profil    5351044
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 13 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] oraz 18 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe