Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 3 [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [mk1] by Sekundka
PostWysłany: Nie 27 Cze, 2010 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 13 Lip, 2008
Posty: 269
Skąd: Tychy
Gadu-Gadu: 8955147
Auto: [*]mk1 1977[*] , [*]mk2 1987[*]
Teraz troszkę danych o samochodzie :)
Model: Volkswagen Golf mk1
Silnik: 1.3 na gaźniku
Moc: jakieś 55 KM by było
Mody pod maską: silnik z mk2 1.6 TD ze skrzynią 5 biegową oraz chłodnicą na dwa wentylatory
Moc po modach: aktualnie 71KM
Zawieszenie: póki co seryjne, do tego przedni stabilizator oraz tylni stabilizator :P :nuts:
Układ hamulcowy: przednie hamulce z mk2 gti wentylowane, tylne bębny większe ze skody
Koła: jakieś aluminiowe badziewia z passata b3...
Nadwozie: golas z wąskimi listewkami po bokach bez znaków szczególnych z kilkunastoma w gniotkami i lekkim nalocikiem rdzy :D szczerze jest bombowo jak na 28 lat :D
Wnętrze: niebieskie z wersji C z twardą plastikową deską bez tunelu, z niebieskimi boczkami, dywanem, półką tylną i parapetami....
Audio: zapraszam na zloty :)
Zmiany przeprowadzone:
przeszczep serca na 1.6 TD z mk2, hamulce wentylowane z mk2 gti przód wraz z pompą i serwem, większe bębny z tyłu, stabilizator na przodzie i tyle, zmieniony dywan na gruby welurowy brązowy z wersji gl, wsadzona deska starego typu pod cycki w kolorze brązowym, oczywiście miękka :D i jakieś pykające audio:)
Plany:
mnóstwo..najważniejsze? doprowadzić blacharkę do istnego ideału polakierować w śliczny kolor, uzupełnić chromami, wsadzić piękne koło, wąska lampa na tyle, ideał w środku i błyszczący się silnik :D...o planach nie można tak pisać..zawsze coś wyjdzie w praniu...ale doprowadzić auto do stanu idealnego ! oraz zrobienie licznika z obrotomierzem do diesla w obudowie z cycków:D...jestem a trakcie :P

...Powrót do przeszłości...

Cała moja historia zaczęła się od golfa mk1....i na nim ona najprawdopodobniej się zakończy.
Po sprzedaży mojego mk1 z 1977roku szukałem nowej miłości..w moje łapki wpadł golfik mk2 z silniczkiem 1.6 td o którego dbałem bardziej niż o siebie:) auto można rzec odżyło w moich rękach gdyż jak go kupowałem miał pognite kilka elementów a w środku był istny syf... Jedyne co przemówiło do mnie tego dnia by go zakupić to silnik, turbodoładowany diesel który po trzech miesiącach na hamowni w gliwicach wypluł aż 121,5KM...autko zdobyła kilka nagród w Audio i w wojnie PP, lecz męczyło mnie coś i postanowiłem go sprzedać...jedyna pamiątka po nim to zdjęcia :
Image
po golfie miałem mętlik ale skończyło się dobrze :D ma być mk1 !! siedzenie na allegro i szukanie czegoś ciekawego.
Pewnego dnia wpadły mi w oko dwie aukcje...mk1 siwego oraz golfik z warszawy... tego spod warszawy nie chciałem brać pod uwagę gdyż zdjęcia w ogóle nie zachęcały mnie do jazdy aż 300km w jedną stronę, lecz coś skłoniło mnie by zadzwonić do właściciela...
i tu nagle szok, rozmowa trwała około 40minut gdzie wysłuchałem całej historii o samochodzie, o tym co zostało wykonane i w jakim to niby stanie jest, poprosiłem o zdjęcia na pocztę newralgicznych miejsc i czekałem..i czekałem... i czekałem..aż tu następnego dnia zobaczyłem aż 40 zdjęć podłogi kielichów i wnętrza które w 100% przekonały mnie o tym by po samochód pojechać.

Niestety jak to bywa ja auta nie miałem ;] , a więc był problem z transportem i tu na ratunek przybył WojtaS90 któremu serdecznie dziękuję za niezapomnianą podróż będąc 3cm od zmieni przez centrum warszawy :D :D ojj ludzie się gapili...

Przyjeżdżamy na miejsce i co widzimy ? zupełnie inny samochód niż był na fotografiach z aukcji...czarny koń okazał się strzałem w dziesiątkę :o :mam: właściciel nic nie kłamał, wszystko co miał powiedzieć powiedział, auto było w jego rękach długi czas a wcześniej było od sąsiada którego również poznałem i serdecznie obu Panów pozdrawiam.
Oglądaliśmy auto dobrą godzinkę gdzie w między czasie Pan od golfa nam go wybebeszył by udowodnić że nie kłamał... jazda próbna ? tu się jeszcze bardziej zszokowałem że auto 28 letnie potrafi tak super jeździć, gdyż poprzednie mk1 co miałem niestety w dzisiejszych czasach odbiegał strasznie ale to też uzależnione jest od stanu jak się okazało :(...

wjechaliśmy na kanał, porozmawialiśmy i spisujemy umowę..z uśmiechem na twarzy zakupiłem mk1 z 1982r z błękitnym kolorze z niebieską tapicerką(ehhhh...bez pytań..)

Powrót na Tychy należał do naprawdę przyjemnych, z każdym kilometrem byłem bardziej zszokowany stanu utrzymania technicznego tego samochodu, zupełnie nic mu nie dolegało..jechało się płynnie a i nie jeden miał ze mną problem na trasie :D

tu są zdjęcia z Aukcji..które za nic nie potrafiły do mnie przemówić...
Image Image
Image Image

zdjęcia są malutkie niestety, a zbytnio zdjęć własnego samochodu też nie robiłem :D ale jak tylko umyję to coś cyknę by pokazać...


kilka zdjęć z wczorajszego przeszczepu deski rozdzielczej :D
Image Image
Image Image
Image
nie mam efektu końcowego bo po 8 red bullu i milionowym słowie na K... dałem sobie spokój z aparatem :D
póki co to tyle, jak umyję samochód dam dokładniejsze zdjęcia z zewnątrz oraz spod maski :) a tymczasem to Pozdrawiam !



_________________
stare dobre czasy : http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.ph ... 78#p455378
powrót do przeszłości : viewtopic.php?f=98&t=52297&view=unread#unread
http://www.sekundka.com
Offline
 Profil    8955147
 
 Temat postu: Re: Golf mk1 by Sekundka
PostWysłany: Nie 27 Cze, 2010 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 21 Wrz, 2009
Posty: 1097
Skąd: Rzeszów
Gadu-Gadu: 9667762
Auto: AWDI A3
prodżekt godny, masz dobre podejscie do sprawy, powinna byc rakieta z tym silniczkiem :ok:

ale na milosc boska "8 red bulli"???? zycie Ci nie mile? no_coment



_________________
mein Gulf ( - -.)
mein AWDI( - -.)
Offline
 Profil    9667762
 
 Temat postu: Re: Golf mk1 by Sekundka
PostWysłany: Nie 27 Cze, 2010 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 08 Cze, 2009
Posty: 293
Skąd: Brzeszcze
Gadu-Gadu: 831927
Auto: Golf IV 1.9 TDI
Bardzo lubię czytać takie historie. Autka za dużo puki co nie widać za dobrze, ale plany zacne i na pewno będzie dobrze ;) Także czekam na aktuale i pozdrawiam :ok:


Offline
 Profil    831927
 
 Temat postu: Re: Golf mk1 by Sekundka
PostWysłany: Nie 27 Cze, 2010 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 13 Lip, 2008
Posty: 269
Skąd: Tychy
Gadu-Gadu: 8955147
Auto: [*]mk1 1977[*] , [*]mk2 1987[*]
:D:D potrzebne to do życia było szczególnie że dnia dzisiejszego jechałem na zlot na expo do sosnowca i czarny koń..wyśmiany przez większość zaszokował :D..i przywiózł taki oto pucharek :D :
Image



_________________
stare dobre czasy : http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.ph ... 78#p455378
powrót do przeszłości : viewtopic.php?f=98&t=52297&view=unread#unread
http://www.sekundka.com
Offline
 Profil    8955147
 
 Temat postu: Re: Golf mk1 by Sekundka
PostWysłany: Nie 27 Cze, 2010 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 10 Lut, 2010
Posty: 469
Skąd: Zachodniopomorskie
Gadu-Gadu: 0
Auto: vw polo 6N
dostał kolejne życie u ciebie :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Golf mk1 by Sekundka
PostWysłany: Nie 27 Cze, 2010 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 27 Cze, 2008
Posty: 154
Skąd: Radzionków
Gadu-Gadu: 1112157
Auto: mk1 75er mit Schwalbenschwanz
No plany dobre odnośnie auta. Czekamy na efekty :)
Byłem na expo dzisiaj ale niestety nie widziałem auta :P


Offline
 Profil    1112157
 
 Temat postu: Re: Golf mk1 by Sekundka
PostWysłany: Nie 27 Cze, 2010 
VW User
VW User

Rejestracja: Śro 29 Lip, 2009
Posty: 66
Skąd: Radomsko
Gadu-Gadu: 6803518
Auto: Golf mk2 GTI
Jak zwykle, profi podejście i to się chwali :D


Offline
 Profil    6803518
 
 Temat postu: Re: Golf mk1 by Sekundka
PostWysłany: Nie 27 Cze, 2010 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 21 Mar, 2008
Posty: 1677
Skąd: Knurów
Gadu-Gadu: 0
Auto: Cressida
no no widzę, że już temat zrobiłeś, nieźle nieźle, będzie godnie :) :ok:



_________________
Moj GOLF... >click<
SPOT GLIWICE >click<
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [mk1] by Sekundka
PostWysłany: Pon 28 Cze, 2010 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 13 Lip, 2008
Posty: 269
Skąd: Tychy
Gadu-Gadu: 8955147
Auto: [*]mk1 1977[*] , [*]mk2 1987[*]
Dziękuje wszystkim :) dziś zrobię lepsze zdjęcia auta :) póki co dochodzą cały czas nowe części i tylko już czekam aż zacznę się bawić z blacharką :D
co do części liczę że na dniach dojdzie zawias, nowe boczki, rączki, fotele(niepewna sprawa)
a zamontowane zostało w między czasie kilka zabezpieczeń przed złodziejami...

Niestety wszystko nie potrwa tak bardzo szybko ze wzglęu na
a) pieniążki
b) ma to być wykonane dobrze ! baaa bardzo dobrze !:D dlatego aktualizacje póki co będą głównie części :) jeszcze raz serdecznie dziękuje za miłe słowa:)



_________________
stare dobre czasy : http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.ph ... 78#p455378
powrót do przeszłości : viewtopic.php?f=98&t=52297&view=unread#unread
http://www.sekundka.com
Offline
 Profil    8955147
 
 Temat postu: Re: [mk1] by Sekundka
PostWysłany: Wto 29 Cze, 2010 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 13 Lip, 2008
Posty: 269
Skąd: Tychy
Gadu-Gadu: 8955147
Auto: [*]mk1 1977[*] , [*]mk2 1987[*]
ostatnimi czasy też zostało zamontowane dodatkowe zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi, a dzień dzisiejszy przebiegł pod tytułem wiązki elektrycznej. Od rana ciągnąłem nową wiązkę w golfie z silnika z mk2 do liczników z pierwszej serii :D.. co do liczników jest baaaardzo rozległy plan przebudowy i wsadzenie obrotka od diesla i zgranie by wyglądało jak oryginał ale to z czasem :)
Image Image
Image (proszę nie patrzeć na taśmę ale schowek na szybko włożony :P) póki co na zwykłym liczniku bo z trzech pozostałych robię jeden :D, niebawem dojdzie reszta wnętrza...
a tu zdjęcia auta trzy dni po zakupie (jednak coś znalazłem :D) jedynym dodatkiem to gril który zamieniłem za zwykły czarny :)
Image
Image

no to dziś dalszy ciąg zakupów :D a mianowicie "nowa" deska starego typu z gti 76' miękka ! w stanie cudnym ! bez żadnych pęknięć , z plastikową krateczką :D no malinka (zdjęcia jutro :))
zawias na przód, w stanie również ślicznym za mądre pieniądze :), jedynie co to jutro sobie go rozbiorę i odnowię :)
Image Image
wąskie lampy tył kompletne z blaszkami i bez pęknięć :D jedynie co troszkę przybrudzone ale to to pikuś :)
Image Image



_________________
stare dobre czasy : http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.ph ... 78#p455378
powrót do przeszłości : viewtopic.php?f=98&t=52297&view=unread#unread
http://www.sekundka.com
Offline
 Profil    8955147
 
 Temat postu: Re: [mk1] by Sekundka
PostWysłany: Wto 29 Cze, 2010 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 29 Lip, 2008
Posty: 1589
Skąd: Toruń
Gadu-Gadu: 4950188
Auto: VW Garbus 1200 66'
Takie podejscie czlowieka cieszy !! !! ... oby wiecej takich ludzi bylo co chca dac nowe zycie ;) ..Powodzenia w modach i czekam niecierpliwie na efekt :ok:



_________________
viewtopic.php?f=98&t=92337 - Garbus 66' by Kari
Offline
 Profil    4950188
 
 Temat postu: Re: [mk1] by Sekundka
PostWysłany: Śro 30 Cze, 2010 
VW Zone Master
VW Zone Master

Rejestracja: Nie 03 Maj, 2009
Posty: 796
Gadu-Gadu: 9060162
no juz myslałem ze z tym padnietym audi bedziesz cos działał :P ll była dobra jakis czas temu kolo co go od ciebie kupił objechał mnie na bezkickiej jamajama

a kolor golfa z biegiem czasu bedzie zmieniany ?? ładny okaz tez takiego miałem ale zabiłem :smutny:

brata tez ostatnio widziałem dobrze to b3 wyglada na tych moich kołach az mi sie szkoda zrobiło ze je pocisełem jak se tak odmalował



_________________
Jetta a2 viewtopic.php?f=98&t=101375&view=unread#unread

Były Golf mk2 viewtopic.php?f=98&t=76885&hilit=retro+euros
Offline
 Profil    9060162
 
 Temat postu: Re: [mk1] by Sekundka
PostWysłany: Śro 30 Cze, 2010 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 13 Lip, 2008
Posty: 269
Skąd: Tychy
Gadu-Gadu: 8955147
Auto: [*]mk1 1977[*] , [*]mk2 1987[*]
Dzięki dzięki :D..jeszcze daleeeeeka droga przede mną ale jestem dobrej myśli :)
eurosss o audi to ja chcę zapomnieć już...to był jeden wielki błąd..co do mk2 ehh dobre to było nie powiem:) z jednej strony głupio zrobiłem że go w ogóle sprzedałem, ale zaś z drugiej strony gduyby nie to nie zakupiłbym tego mk1 :)
co do koloru oczywiście że będzie zmieniany :D..osobiście jest kilka w głowie (można policzyć na paluszkach jednej ręki) ale zdecyduje się dopiero jak skończe blacharkę którą to na całego zaczynam od przyszłego tygodnia :D
co do passata to też powoli z bratem modzimy :D teraz zabieramy się za wnętrze, autko może wyjść śliczne, zresztą już jest piękny nie powiem :D
norus
pw już leci do Ciebie :)

z nowiken to doszedł też znaczek diesel który właśnie odnawiam :) oraz kilka drobnostek:) cay czas czekam na chwilę wolnego by móc coś dalej z tapicerką zrobić :)



_________________
stare dobre czasy : http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.ph ... 78#p455378
powrót do przeszłości : viewtopic.php?f=98&t=52297&view=unread#unread
http://www.sekundka.com
Offline
 Profil    8955147
 
 Temat postu: Re: [mk1] by Sekundka
PostWysłany: Czw 01 Lip, 2010 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 18 Lip, 2008
Posty: 2466
Skąd: Jelenia Góra
Gadu-Gadu: 6467484
Auto: Scirocco R
MKII było super, wierzę, że tu będzie jeszcze lepiej i trzymam kciuki!



_________________
Get Low or Die Tryin'.
_________________
Było: Polo 86c2f '91, Golf MK2 '88, Caddy 14D '83, Polo 86c '90, Golf MK2 '92, Polo 86c2f '92, Derby 86c '79, Santana '83, Jetta A2 '89, Scirocco MK2 '82, Polo 9n3 '08, Golf MK3 '94, Polo 86c2f '92, Golf MK2 ABF+ '90, Polo 6n2 GTI '00, Golf MK2 '92, Polo 86c2f Genesis '92, Derby 86c '84, Passat B5 '01, Caddy 14D '91, Derby 86c '83, Caddy 14d '92, Scirocco R '13...
Jest:Golf MK2 GTI i coś tam jeszcze..
Offline
 Profil    6467484
 
 Temat postu: Re: [mk1] by Sekundka
PostWysłany: Pią 02 Lip, 2010 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Wrz, 2007
Posty: 213
ta deska w brązie jest ok, ale teraz przydał by ci się pewien brązowy dywan, który kiedyś do mnie wysłałeś ;P

zapowiada się ciekawie



_________________
"There is nothing worse than seeing a well done car with parts that don't fit the era."
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 3 [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe