Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Golf MK3 cabrio] AirRide. by Darii
PostWysłany: Sob 22 Mar, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 22 Mar, 2014
Posty: 6
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW golf mk3 cabrio
Witam!
Chciałabym przedstawić mój drugi samochód, z którego postanowiłam zrobić swój pierwszy i najbardziej dopieszczony projekt.
Moją bazą jest chyba najbardziej znienawidzony model golfa - MK3 ;) Ratuje go chyba tylko rodzaj nadwozia, bo jest to cabrio.
Auto przyjechało do mnie z Wielkiej Brytanii, końcem lipca 2011 roku. Początkowo miał to być zwykły wóz do poruszania się z punktu A do punktu B, jednak coraz większe zainteresowanie autami i tuningiem poskutkowało tym, że po roku jazdy standardowym autem postanowiłam się zabrać za tuning i stworzyć coś, co nie jest oklepane, dość pospolite i co każdy już widział i na czym nie zatrzyma dłużej oka.
Ale, żeby nie zanudzać, przedstawię teraz najważniejsze dane, plany zrealizowane, w trakcie realizacji i te, które jeszcze czekają na przypływ gotówki :)

MODEL: Golf MK3 Cabrio
SILNIK: 1.8
MOC: 90KM
MODY POD MASKA: Brak
ZAWIESZENIE: Pneumatyka
UKLAD HAMULCOWY: seria
KOLA: ATS Typ 5 7J15 ET30, opony Michelin Pilot Exalto PE2 195/45/15
NADWOZIE: atrapa grilla, przód: projektory Hella, tył: lampy Hella Black Magik, zamiennie z glazurowanymi Hella
WNETRZE: 4x elektryczne szyby, elektryczny dach, 2x poduszki powietrzne, regulacja kierownicy, wspomaganie, centralny zamek, podgrzewane spryskiwacze, półkubełkowe fotele
AUDIO: Radio JVC KD-AVX11 + Głośnik Alphard 12" 300W RMS + wzmacniacz + kondensator
ZMIANY PRZEPROWADZONE: zawieszenie pneumatyczne, ATS, w trakcie realizacji: zmiana koloru lakieru, swap 1.8-> 2.8 VR6
PLANY: skóra, zmiana poszycia dachu, kupno amortyzatorów, obszycie kierownicy

Początkowo, tj. niedługo po przyprowadzeniu auto wyglądało następująco:
Image

Potem rozpoczął się dość długi i skomplikowany proces przekładki:
Image

Przegląd zerowy, rejestracja w kraju i pierwsza przejażdżka:
Image

Poza drobnymi zmianami jak wrzucenie atrapy grilla, zmiana bocznych kierunków na dymione, blendy w zderzaku wymienione na dymione, nowy tłumik, automatyczna antena, pierwszą większą zmianą była renowacja, malowanie i polerowanie felg, tym sposobem w aucie zagościły 17" fele:
Image

I tak sobie jeździłam przez pierwszy sezon.
Drugi sezon był zdecydowanie bardziej obfity w "grube mody" i wtedy zajęłam się już 'na serio' tuningiem.
Przede wszystkim wpadła nowa felga. Postawiłam na coś niespotykanego w tego typu autach, zdecydowanie odrzucając BBSy i RHa.

Alufelgi ATS Typ 5 7Jx15 ET30 polerowane na lustro + opony Michelin Pilot Exalto PE2 195/45/15
Image
Image
Image

Kolejnym krokiem było zawieszenie pneumatyczne.
3bałwankowe poduszki, 4 zawory 1/2" umożliwiające sterowanie każdym kołem osobno, 3 podwójne manometry Viair, 2 kompresory Viair 480C, 2 butle 20l i pilot. W efekcie zawieszenie chodzi bardzo fajne, można się długo pobawić, a i odczuwam pełen komfort na progach zwalniających :D
Image
Image
Image
Image

Max góra:
Image

Max dół:
Image
Image

I bok:
Image

W poprzednim sezonie byłam na 2 zlotach motoryzacyjnych ( na razie regionalnych) i auto zostało docenione:
Image

No i nagłośnienie: Radio JVC KD-AVX11 + Głośnik Alphard 12" 300W RMS + wzmacniacz + kondensator

Tak sprawy się miały w minionym sezonie.
Obecny również będzie obfity w mody.

Pierwszym krokiem było kupienie dawcy z silnikiem 2.8 VR6.
Image

Kolejnym było przygotowanie i odstawienie auta do lakiernika, gdzie nastąpi przemalowanie na zupełnie inny kolor, który pokażę 05.04, kiedy to ma nastąpić odbiór :). Mogę tylko powiedzieć, że nie będzie to standardowy kolor :) No i nie stawiałam na paletę VW.
Image

Dodatkowo dojdzie cleanlook komory silnika :) żeby się to wszystko jakoś prezentowało.

Na ten sezon zaplanowane jest jeszcze:
-kupno amortyzatorów gazowych,
-wyrzucenie welurowego wnętrza i zastąpienie go skórą
-zmiana poszycia dachu.
I pewnie jakieś inne, drobniejsze modyfikacje
Na chwilę obecną, to chyba tyle ode mnie :)


Ostatnio edytowany przez Darii Sob 22 Mar, 2014, edytowano w sumie 4 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [VW Golf MK3 cabrio] by Darii
PostWysłany: Sob 22 Mar, 2014 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 23 Lip, 2008
Posty: 472
Skąd: BARWICE/SZCZECINEK
Gadu-Gadu: 8433064
Auto: MK4 cabrio black&white
Baza dobra na projekt ale koło musi byc lepsze, na air dobrze sie kladzie i ciekawe jaki kolor bedzie



_________________
Mk2 2.3 v5 aqn airride corvette
viewtopic.php?f=98&t=101034&view=unread#unread


Nowy golf mk4 cabrio black&white bbs rc recaro black in.pro
viewtopic.php?f=98&t=86194&view=unread#unread

Moje MK3 GTI EDITION pakiet USA CC
http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
Offline
 Profil    8433064
 
 Temat postu: Re: [VW Golf MK3 cabrio] by Darii
PostWysłany: Sob 22 Mar, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 22 Mar, 2014
Posty: 6
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW golf mk3 cabrio
baker82 napisał(a):
koło musi byc lepsze

Jakie to jest lepsze koło? ;)
Żadne BBSy, RH czy Th line nie wchodzą w grę, więc dużego wyboru wśród rzadziej spotykanych modeli chyba nie mam :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Golf MK3 cabrio] AirRide. by Darii
PostWysłany: Sob 22 Mar, 2014 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Czw 17 Wrz, 2009
Posty: 325
Skąd: Gdynia
Gadu-Gadu: 4376364
Auto: Golf II 2.0 16v ABF oraz Golf III VR6 Golf II WOB GTI GOLF I CABRIO ABF Passat 2.8 VR6 b4 us Corrado 2.9 Golf IV 2.3v5 Passat b5fl Golf 3 TDi + mk2 f&i passat b4 sedan aktualnie passat b3 variant vr6
Bardzo fajny ciekawy projekt ;) lepsze kolo od obecnego to moze jakies kolo od audi ? Mercedesa ? Tak i tak przy swapie chyba rowniez przykrecisz wiekszy hamulec wiec mozna tez zmienic rozstaw srub ;) zycze powodzenia i bede tu zagladal ;)


Offline
 Profil    4376364
 
 Temat postu: Re: [Golf MK3 cabrio] AirRide. by Darii
PostWysłany: Sob 22 Mar, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 22 Mar, 2014
Posty: 6
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW golf mk3 cabrio
maciej-maciej napisał(a):
lepsze kolo od obecnego to moze jakies kolo od audi ? Mercedesa ? Tak i tak przy swapie chyba rowniez przykrecisz wiekszy hamulec wiec mozna tez zmienic rozstaw srub ;) zycze powodzenia i bede tu zagladal ;)

Wszystko fajne, tylko to się widzi na zlotach i mi osobiście ta opcja nie podchodzi, bo wolę uderzyć w coś innego ;) poza tym nawet mega wypolerowane felgi ale z emblematem Mercedesa w VW jednak wg. mnie źle wyglądają.
Co do hamulcy i zmiany rozstawu śrub, to niestety mam tego świadomość ale będzie się tak kombinowało, żeby jednak te fele zostały :)
Wszelkie opinie i sugestie szanuję, jednak pozostaję przy swojej wizji ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Golf MK3 cabrio] AirRide. by Darii
PostWysłany: Nie 23 Mar, 2014 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 14 Cze, 2005
Posty: 541
Skąd: TBU
Gadu-Gadu: 9910321
Auto: mk1 20vt 4x4,rallye g60,bagged passat,transit van
no zgadzam sie,kolo musi byc lepsze a jakie to lepsze kolo?kazde inne niz ten ats ;) przeciez nie musi byc od razu bbs czy th,jest milion innych kol wystarczy wejsc na auckje i cos wyszperac,ale z twoim podejsciem zeczywiscie moze byc problem,air wylatuje czy tylko amorki zmieniasz??Jakie odczucia na airride?czekamy zatem na nowe fotki po malowaniu :ok:


Offline
 Profil    9910321
 
 Temat postu: Re: [Golf MK3 cabrio] AirRide. by Darii
PostWysłany: Nie 23 Mar, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 22 Mar, 2014
Posty: 6
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW golf mk3 cabrio
Air zostaje, olejówki nie wytrzymały i trzeba ogarnąć coś lepszego. ;)


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 7 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe