Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Typ 2 T3] "WildWest" 88' by Ksero
PostWysłany: Sob 02 Lis, 2013 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 29 Gru, 2009
Posty: 38
Skąd: Poznań
Gadu-Gadu: 25332197
Tlen: kseroboy1234
Skype: kseroboy1234
Auto: Westfalia
MODEL: Typ 2 T3
SILNIK: 1.6 TD
MOC:
MODY POD MASKA: Swap z zajechanego 1.6D na 1.6TD
ZAWIESZENIE: Fabryczne
UKLAD HAMULCOWY: bębny/tarcze
KOLA: stalóweczki 14"
NADWOZIE: czerwone
WNETRZE: kurnik
AUDIO: nie widziałem

Zmiany przeprowadzone: In progress, jednakże blacharka i silnik.

Plany:
- ogarnięcie blacharki (w trakcie)
- malowanie
- zabudowa wnętrza
- zaliczenie jak największej ilości zlotów ]:-> :diabelski_usmiech

Witam serdecznie,

Busa mam już jakiś czas, ale właściwie dopiero teraz zakładam mu temat. Może zacznę od tego, że zawsze marzyłem by mieć busa. Obiektem westchnień oczywiście był T1, T2, jednak z powodu wysokich cen marzenia nierealne na obecnym etapie życia. T3 przejeżdżający wokół mnie zawsze robił wrażenie i obiecałem sobie że kiedyś go sobie kupię.

I tak też się stało. Przeglądając z nudów serwis tablica.pl przed świętami Bożego Narodzenia natrafiłem na ogłoszenie busa, który idealnie pasował do moich preferencji - stosunkowo niska cena i stopniowa naprawa wraz z upływem czasu. Nie zastanawiając się długo przedzwoniłem do sprzedającego i zarezerwowałem na okres świąt.
Image'
Oficjalnie Busa zakupiłem 27 grudnia.. Podróż 220 km w jedną stronę, ale myślę że warto było. Otwierając auto zobaczyłem samochód przygotowywany chyba na szopkę betlejemską :
Image
Właściciel woził nim siano dla koni, także wszędzie smród, bród i ubóstwo. Zapewne nie jeden kucyk miał możliwość przejechania się busem. Fotka z miejsca "zbrodni"
Image
Image
Image
Brakowało akumulatora, silnik nie odpalał. Popatrzyliśmy z Tatą na siebie i zdecydowaliśmy że busa uratujemy. I tak się stało - poszliśmy podpisać umowę, w tym czasie znajomy przwoźnik zapakował go na lawetę :
Image
Image
Warto wspomnieć że stał on przed domem na ulicy, z kluczykiem w środku, polisą OC na fotelu, a dokumenty nie wiadomo gdzie. Po godzinie szukania właściciel dopiero odnalazł dokumenty. Także jaki burdel w samochodzie, taki mieli w domu.

Po powrocie do rodzinnej miejscowości bus oddany od razu w ręce "lekarza". Werdykt został wydany jeszcze przed świętami - trzeba wymienić serce. I tak się stało, po Nowym Roku zakupiłem silnik 1.6TD o oznaczeniach JX. Po około miesiącu czasu bus wyjechał o własnych już siłach z rąk mechanika. Już pod domem :
ImageImage
Mrozy nie sprzyjały myciu ręcznemu, także został tylko opłukany.
Image
Image
Image
Image
Żeby nie było za pięknie to nie koniec. W lutym wyjechałem na kilka miesięcy na Ukrainę pozostawiając busa pod opieką elektryka i mechanika. Stara instalacja elektryczna musiała zostać zastąpiona sprawną. Oprócz tego wymieniony zostały części zawieszenia jak i układu hamulcowego.
Image
Obecnie bus stanął na podwórku, gdzie można na spokojnie się nim zająć :
Image
Image
Pytanie zapewne samo się nasuwa co dalej? Przede wszystkim w weekend majowy zniszczona podsufitka i panele przestały szpecić. W trakcie demontażu :
ImageImageImage


CDN.


Ostatnio edytowany przez kseroboy, Pon 05 Maj, 2014, edytowano w sumie 1 raz

Offline
 Profil    25332197 kseroboy1234 kseroboy1234
 
 Temat postu: Re: [Typ 2 T3] "Brzydkie kaczątko" 88' by Ksero
PostWysłany: Sob 02 Lis, 2013 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 29 Gru, 2009
Posty: 38
Skąd: Poznań
Gadu-Gadu: 25332197
Tlen: kseroboy1234
Skype: kseroboy1234
Auto: Westfalia
Spodziewałem się rudej i dziur, jednak zostałem mile zaskoczony. Bus nie zdążył zgnić. Wczoraj wieczorem zacząłem od zdjęcia ściany grodziowej, strasznej podłogi. I tu znowu obawiałem się zgnicia od siana, jednak nie jest źle :
ImageImage
Image
Image
Image
Image
[img]No%20i%20nie%20wleciała%20także%20wlepka(Grześ%20dziękuję%20raz%20jeszcze):[/img]
Image
"Kup Pan WieśWagena", czyli dlaczego nie robi się na siłę nowego auta ze starego :
Image
[img]A tak serio to jakiś tam progres jest, bus oczyszczony od rdzy, pospawany i wypiaskowany czeka w kolejce do malowania. Brak jakichkolwiek fot bo i przez wakacje został wynajęty na kurnik na wieś jak to się śmieje moja mama :D
Drogą dedukcji i selekcji naturalnej zrezygnowałem z mojego golfa Mk2(czyt. zostałem pochłonięty przez busomanię) na poczet dwóch busów : [/img]
Image
Gdyby ktoś szukał to felgi z golfa i adaptery są na sprzedaż. A sam przymierzam się do zakupu szerokiej stali jak na zdjęciu :
Image

I to tyle jak na razie.

PS. A gdyby ktoś pytał co ciekawego u słynnego kiedyś hiszpana - było tak :
Image
A jest :
Image


Offline
 Profil    25332197 kseroboy1234 kseroboy1234
 
 Temat postu: Re: [Typ 2 T3] "WildWest" 88' by Ksero
PostWysłany: Pon 05 Maj, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 29 Gru, 2009
Posty: 38
Skąd: Poznań
Gadu-Gadu: 25332197
Tlen: kseroboy1234
Skype: kseroboy1234
Auto: Westfalia
Minęły wakacje, mijała jesień, zima. Bus z Dziekiego Zachodu Polski przeżywał drugi renesans:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Wpadł mi pomysł, aby dół zabezpieczyć barankiem w kolorze auta. Technika stosowana w innych VW, nie wiem czemu T3 tego nie stosował.
Kilka dni temu wjechałem wkońcu do komory, czego efekty są poniżej
Image
Image
[img][url=http://s801.photobucket.com/user/kseroboy/media/Transporter/18D585E1-81F2-45A5-929B-7DD193A5093F_zpsc7ikvdej.jpg.html][img]http://i801.photobucket.com/albums/yy291/kseroboy/Transporter/18D585E1-81F2-45A5-929B-7DD193A5093F_zpsc7ikvdej.jpg[/img]
Image
Image
Image
W maju go poskładam, spasuję i zajmę się polerowaniem. Do zadawalającego efektu jeszcze dużooooo....
No i na koniec pomocnik :
Image


Co dalej?
Plany : Zacznijmy od najważniejszego - niżej. Musi być zdecydowanie niżej. :twisted: Na dniach czeka mnie wykończenie środka, zabezpieczenie dołu i poskładanie. Wnętrza nie mam za bardzo, ale mam nadzieję że to sie zmieni jak najszybciej.


Offline
 Profil    25332197 kseroboy1234 kseroboy1234
 
 Temat postu: Re: [Typ 2 T3] "WildWest" 88' by Ksero
PostWysłany: Czw 08 Maj, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 05 Gru, 2009
Posty: 45
Skąd: Różan (WMA)
Gadu-Gadu: 0
Auto: Passat 3BG
Ładnie poleciałeś z tematem, gratuluję i czekam na efekt końcowy. Powodzenia :ok:


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Typ 2 T3] "WildWest" 88' by Ksero
PostWysłany: Nie 18 Maj, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 29 Gru, 2009
Posty: 38
Skąd: Poznań
Gadu-Gadu: 25332197
Tlen: kseroboy1234
Skype: kseroboy1234
Auto: Westfalia
Po polerce wyszło to tak:
Image
Image

Poskładać w całość, skompletować brakujące elementy(a jest ich trochę) i jeździć... ale to w kolejnym sezonie, bo wyjeżdżam do USA na dłużej.


PS. Nie, tłumik nie jest w kolorze.


Offline
 Profil    25332197 kseroboy1234 kseroboy1234
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 5 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe