Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Passat B2] Vr6 red hatchback project
PostWysłany: Nie 24 Sie, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 27 Maj, 2013
Posty: 3
Gadu-Gadu: 10520160
Auto: Passat B2 ,Corrado
ImageImage

Witam wszystkich .Jestem Daniel z okolic Rzeszowa i jestem uzależniony. Chce przedstawić swój projekt Passata nad którym pracuje już pare ładnych lat, w między czasie auto wyjeżdzało okazyjnie na drogi podkarpacia , czy to po remoncie zbliżonego do orginału silnika , czy to z parą młodą na pokładzie w ślubnym kordonie :) Ostatnią myśla z którą przychodzi mi sie zmierzyc jest zamontowanie według mnie najbardziej klasycznego silnika stajni VW jakim jest silnik 2800ccm VR6 . oryginalnie nie był on montowany nigdy wzdłużnie dlatego też przysparza to wielu klopotów ale sama chęć usłyszenia jego dźwięku w tej właśnie komorze sprawia ze przeszkody jedna za drugą powoli znikaja.
Na początek może zacznę od broszury z jaką wypuszczono go z fabryki :

- Volkswagen Passat b2 mod. 32B , hatchback
- silnik 1.8 JN na mechanicznym wtrysku,90 HP
- special version "TRAMP" (z okleiną między szybami bocznymi, i fotelami w krate z regulacją góra dol :)
- wersja poliftowa z szerokimi zderzakami , zmienionymi lampami tył ,przód i atrapą z szerokim żebrem.

Do zakupu Passata doszło 6 lat wstecz , poczatkowo miał on posłużyć na cześci , lecz okazało sie że auto jest wyjątkowo zdrowe i zadbane i zasluguje na drugą młodość. Dodatkowo za pozostawieniem go w rodzinie przemawial fakt, że takich aut nie ma wiele na naszych drogach a wiekszość tych samochodów kończy swoje żywoty jako woły robocze na budowach ( tu przoduje wersja kombi) . tak zaczeła sie przygoda i z każdym dniem coraz bardziej wpisuje sie w karty życia naszej rodzinki :) a przywiazujemy sie nawet do blachy bardzo mocno.

Pierwsze zdjecia Passka mam już po jakichś tam modyfikacjach, jak to na młodego przystało , a to jakaś felga , to tłumiczek końcowy, czarne szyby juz miał (na szczęście nie długo), potem jakieś usportowione fotele ze Swifta, bylo tego sporo ,zobaczcie :
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage

Autem pojeździlem lat 3, pokombinowałem , poulepszałem ,lecz zawsze marzył mi sie remont z prawdziwego zdarzenia. Decyzja była trudna , nie chciałem sie rozstawać z nim na długi czas który z góry był podyktowany na plany które chciałem osiągnać. Do totalnego remontu wtedy doszło i trwa on do dzis... a tak wyglądaly początki:
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage

Efektem finalnym w 2012'ym roku był Passat na szerokim kole (Artec MA Exclusive 16/9) z wyremontowanym silnikiem o oznaczeniu DX, fabrycznie 112HP ,na gaźniku KEiHiN, pakietem nakładek na progi i błotniki od wersji GT
Na przód trafily lampy od Quantuma ( czyli bedwójki na rynek amerykański)
Do środka zaadoptowalem fotele Recaro Gti Edition z Mk3, dolożyłem czarne wykładziny i skajowe boczki drzwiowe.
W takim setupie przejeździłem pare tysiecy km. zawiozłem nawet parę młodą do ślubu z czego jestem najbardziej dumny :) a prezentowało sie to wszystko tak:
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
Image

Jak to zwykle bywa, nadszedł znikąd niedosyt mocy :) gaźnik który miałem zalożony ciezko było optymalnie wyregulować. udalo mi sie dobrze sprzedać silnik który dopiero co zlozyłem do kupy i ledwie co dotarłem. zaczeło sie poszukiwanie alternatywy. trafilem do Skotiego po dwulitrowy silnik o oznacezniu 2E. lecz po przywiezieniu go do domu zostałem wyśmiany.. " a co to za zmiana ze 112 na 115HP.... " :D dlugo nie myslac nawet nie wypakowywałem silnika z auta , zawitałem znów u Skotiego tzw " handlarza cudów" :D wielkie pozdrrr od stałego klienta sla niego! , skąd zabrałem silnik o którym zawsze marzyłem, którego dźwięk jest nie do opisnia :) mianowicie 2.8 VR6 o oznaczeniu AAA . jak sie później dowiedziałem , nigdy nie montowanego wzdluznie. tak porwałem sie na bardzo głęboką wodę . ale nie załuje ani czasu ani żadnej złotówki którą juz w to wsadziłem. szkoda mówic o kosztach, bo pewnie duży grill na ryju audi A6 by już wystawał z garażu :D zaczeło sie wiec i tak trwa do dziś. VR jeszcze nie gada ale zmierzam powoli ku finalowi tego przedsięwzięcia :D mamcia moja twierdzi że to najdrozszy nie jeżdzący Passat w Polsce :D jedziemy z fotkami:

ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage

Auto cały czas zyskuje nowe fanty , jak już wspomniałem zmierzam do tzw "końca" (a jak wiadomo grzebanie nigdy sie nie kończy) , moim największym marzeniem teraz jest go usłyszec i przejechać sie nawet kilka metrów. Pelnej sprawnosci technicznej na pewno przed zimą nie osiagne ale odpalony musi być. z samochodem walcze sam i to po godzinach, wieczorami a jak wiadomo jest to męczące po całym dniu pracy. Powoli a do przodu.

Najlepsze wina dojrzewają latami !! :)

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do oceny moich poczynań.


Offline
 Profil    10520160
 
 Temat postu: Re: [Passat B2] Vr6 red hatchback project
PostWysłany: Nie 24 Sie, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 25 Sie, 2007
Posty: 169
Skąd: Ostrowiec Św.
Gadu-Gadu: 2074461
Auto: Passat 2.0 4motion
Bardzo fajnie opisany temat, lubie takie historie :ok:
Trzymam kciuki, bede tu zagladal yupii


Offline
 Profil    2074461
 
 Temat postu: Re: [Passat B2] Vr6 red hatchback project
PostWysłany: Nie 24 Sie, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Lut, 2010
Posty: 223
Skąd: Starogard Gdański
Gadu-Gadu: 36338087
Auto: VW MK2
Miło zobaczyć VR6 w takim Passaciku autko dobrze wygląda teraz czekamy na filmik jak zagada :)


Offline
 Profil    36338087
 
 Temat postu: Re: [Passat B2] Vr6 red hatchback project
PostWysłany: Pon 25 Sie, 2014 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 13 Mar, 2009
Posty: 2384
Skąd: Jaworzno
Gadu-Gadu: 4141986
Auto: mk1 3.2 V6
Fajnie opisane ale nie według regulaminu działu Garaż. ;)
Popraw proszę ;)



_________________
Kto nie ryzykuje nie pije szampana..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
My mk1 - viewtopic.php?f=98&t=71998
Offline
 Profil    4141986
 
 Temat postu: Re: [Passat B2] Vr6 red hatchback project
PostWysłany: Pon 25 Sie, 2014 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 03 Sty, 2010
Posty: 1137
Skąd: Poznań, Pęckowo
Gadu-Gadu: 792238
Auto: Mk1 GTD 82r + Audi 100 c2 81r
Ekstra projekt! Nietypowy i odważny. Z miłą chęcią wrzucam go do obserwowanych. Właśnie takie rzeczy poprawiają mi humor.



_________________
[Audi 100 C2] 1981r... "81' and still cruisin' so fresh"
viewtopic.php?f=98&t=72537

[MK1] Golf 5D BBS Bodykit projekt. Nie 3d, nie wąska lampa itd.
viewtopic.php?f=98&t=101432
Offline
 Profil    792238
 
 Temat postu: Re: [Passat B2] Vr6 red hatchback project
PostWysłany: Wto 26 Sie, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 21 Wrz, 2008
Posty: 332
Skąd: Pacanów
Gadu-Gadu: 9813948
Auto: Audi A6 i passatb4 combo
Mega pomysł, kibicuje temu autku, tak mało ich się robi



_________________
Alustal garage
Offline
 Profil    9813948
 
 Temat postu: Re: [Passat B2] Vr6 red hatchback project
PostWysłany: Śro 27 Sie, 2014 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 22 Wrz, 2007
Posty: 2439
Skąd: bydgoszcz
Gadu-Gadu: 0
Auto: jetta a2
no powiem ci ze jest kozak passat zawsze podobał mi się w tej budzie ale dostać takie a już w ogóle zdrowego to graniczy z cudem wiec gratuluje i będę obserwował



_________________
2007 VW mania
2008 Pas Koronowski, Pleszew ,VW mania, , Wojna północ-południe
2009 Pas Koronowski ,VW MANIA
2011 -vw mania
2012-
smooker GTD viewtopic.php?f=112&t=24970&start=0
projekt jetta a2 GTDiC yeti viewtopic.php?f=98&t=73911
old clasic usa 1.6d viewtopic.php?f=98&t=89949&view=unread#unread
A2 coupe kremowe GTD viewtopic.php?f=98&t=96210&view=unread#unread
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B2] Vr6 red hatchback project
PostWysłany: Czw 28 Sie, 2014 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 30 Gru, 2006
Posty: 1717
Skąd: oldschoolSUICIDE
Gadu-Gadu: 0
Auto: Karmann Giha'70 & Passat B7 Variant 2.0 TDI
PROSZĘ O POPRAWĘ TEMATU ZGODNIE Z REGULAMINEM DZIAŁU GARAŻ

MODEL:
SILNIK:
MOC:
MODY POD MASKA:
ZAWIESZENIE:
UKLAD HAMULCOWY:
KOLA:
NADWOZIE:
WNETRZE:
AUDIO:

Zmiany przeprowadzone:

Plany:

Do momentu poprawy wszystkie komentarze będą usuwane.



_________________
http://www.oldschoolsuicide.com/
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 8 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe