Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: bora v6 variant
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2015 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 28 Sie, 2008
Posty: 216
Skąd: tychy
Gadu-Gadu: 0
Auto: golf mk2
Siema.
Pochwale się nowym autem do jazdy na co dzień.

Temat wrzucam gdyż liczę na Waszą pomoc przy dobieraniu detali oraz zachowania dla potomnych ;).

Poniżej przeklejony temat poprzedniego właściciela


- Marka: Volkswagen
- Model: Bora Variant V6 4Motion
- Rok produkcji: 2001
- Kolor: LC9Z (czarna perła)
- Pojemność: 2792 cm3
- Moc: 204 KM
- Silnik: AUE
- Wyposażenie: Highline

- 6 biegowy manual
- Napęd 4Motion z Haldexem (zimą daje dużo frajdy)
- Felgi VW 17"
- Climatronic
- VW Alfa i zmieniarka 6 cd
- 4 el. szyby fabrycznie przyciemniane
- 2 el. lusterka
- Czujnik deszczu
- Samościemniające lusterko wsteczne
- Podświetlane kratki nawiewów
- Komputer pokładowy
- Zegary sport edition z 1/2 FIS
- Skórzana beżowa tapicerka (w rewelacyjnym stanie)
- Kubełkowe podgrzewane fotele (niestety nie recaro)
- 4 airbag
- Alarm VW + immo
- Skórzana trójramienna kierownica z regulacją w dwóch płaszczyznach
- Skórzany ręczny
- Drewniane wykończenie wnętrza (blehhhh....)
- ESP
- ABS
- 2 Skórzane podłokietniki ze schowkami
- Roleta bagażnika
- Centralny z pilota + domykanie szyb z kluczyka
- Blokada rodzicielska
- Gniazdo 12V w bagażniku
- Chromowane listwy drzwi i zderzaków
- Grill w chromie

Są również graty które dołożyłem po zakupie:
- Tempomat
- Czujnik cofania

Troszkę historii, czyli jak doszło do zakupu borata
Przygode z VW zacząłem zaraz po zdaniu prawka. Jezdziłem Jetta (mk2) rodziców. Potem kilka innych aut. Prawdziwa przygoda z tuningiem zaczęła się po zakupie mojego 1 auta, Astry GSi kombi. Tam dłubałem, modziłem, swapowałem. Niestety projektu nie ukończyłem i auto poszło za bezcen w inne ręce. Dalej był Maluch el i w końcu Astra Bertone cabrio gdzie rozwinąłem skrzydła. Clean pod maską, modyfikowane zawieszenie, 16" z VW Pheatona wyrwane od Grega oraz swap 1,6 @ 2,5 V6, a że zawsze było mało to na koniec wrzuciłem NOS. W takim stanie przelatałem rok. Przyszedl jednak czas na rodzinę i auto, którym da sie przejechać przez posiedle bez konieczności wysiadania i mierzenia prześwitu przed progiem zwalniającym.

Szukałem w miarę pojemnego kombi, gdzie mógłbym pomieścić sie z żoną i przyszłym dzieciakiem/dzieciakami. Wybór padł na Paska b5fl, a że nie lubie zastanawiać sie czy uda mi sie wyprzedzić autko przede mną, wybór padł na jednostkę W8. Znalazłem juz konkretną sztukę, ale niestety sprzątnięto mi go sprzed nosa. Kilka dni później trafiłem na Borke. Od razu wykonałem telefon do znajomego i razem ruszyliśmy na oględziny. Na miejscu okazało się, że Pani posiada to czego potrzebowałem. Czarne kombi z jasnym skórzanym wnętrzem, odpowiednim silnikiem i napędem na wszystkie koła. Auto stało we Włoszech z przebiegiem 153000 km. Właścicielem była kobiety która woziła autem dzieci do szkoły. Udało mi się urwac jeszcze kilka stów na powrót i tak właśnie stałem się posiadaczem Borata V6 :)


Modyfikacje
Zacząłem od plynów ustrojowych i filtrów. Następnie hamulce przód. 312mm nacinanych i nawiercanych tarcz, w które wgryzają się klocki Ate Ceramic (polecam, nie pylą). Do tego gumy wahaczy z S3. W dalszej kolejności dolożyłem tempomat i czujnik cofania. Ze względu na pojemność i duże przebiegi zostałem zmuszony do montażu instalacji gazowej. Zainwestowałem w staga isa2, wtryski hany i 2 parowniki gold. Daje to rade. Do 250km/h na gazie. Spalanie trasa do 110 km/h ok 11l, miasto do 15l przy czestych startach ze swiateł :). Następnie przyszedł czas na koła. 17" poszły do jakiegoś golfa mk4 a ja zapodałem s-line 18x8, które wcześniej ładnie wypolerowałem. Felga okuta w nankang ns2 225/40/18. Po jakimś czasie przesiadłem sie na ten sam wzór w rozmiarze 19" 215/35. Jednak po uszkodzeniu opony wróciłem do 18". Dorzuciłem chromowane nakładki na klamki (mnie sie podobają). W marcu na urodziny otrzymalem od żonki ledowe lampy do tyłu, które delikatnie przyciemniłem. Aby w miare to wyglądało kilka miesięcy później wsadziłem do przodu czarne soczewkowe Depo i HID 6000K (oryginalny xenon nie do końca mi sie podoba i jest strasznie drogi...). Następnie zabrałem sie za wnętrze. Zdarłem gumke z każdego plastika, który źle sie prezentował, a plastiki na kolumnie kierownicy pokolorowałem na LC9Z. Tak samo postąpiłem z konsoletą i dekorami (położyłem lakier na folii tak więc zawsze można powrócić do drewna). Co do audio zamiast starej Alfy słucham teraz Pionka na seryjnych głośnikach bo brzmi to godnie.


pare fotek

Sumik napisał(a):
Korzystając z okazji i wolnej chwili bez większych przygotowań na szybko strzeliłem kilka fotek.

Oto efekty:

Image
Image
Image
Image

Oraz kilka zdjęć wnętrza:

Image
Image
Image
ImageImage
Image

I na samym końcu klejnot, nie do końca oszlifowany (ale posiadam już odpowiednie elementy, które mam nadzieję z tym miesiącu zostaną polakierowane i zamontowane).

Image
Image

z modów power disc ate

Oraz przednie hamulce po zmontowaniu:
Image


narazie tyle....
dodam, ze lampy z tyłu już są oryginalne oraz sciągnąłem nakładki na klamki....zdjęcia dodam za niedługo
prosze o sugestie co możnaby przerobić żeby furka "wyglądała jak człowiek"


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bora v6 variant
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 14 Lut, 2015
Posty: 7
Gadu-Gadu: 0
Auto: jest
Maska widzę że nie jest zaspawana więc można założyć normalny grill ze znaczkiem, no i te lampy z ringami trochę wiocha :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bora v6 variant
PostWysłany: Sob 20 Cze, 2015 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 28 Sie, 2008
Posty: 216
Skąd: tychy
Gadu-Gadu: 0
Auto: golf mk2
Mały aktual
obszyta kiera, stara byla troche przemęczona

Image

lampy tył zmienione na ori

Image

komora silnika, ps. siadł grill, narazie bez znaczka;p
Image

z pierdolek
wrzuciłem wkładke K&N
powyciągałem wgniotki bo bylo ich troche

furka czeka na lakiernika, odświerze lakier i powrzucam konkretniejsze foty

niestety lamp przednich nie udaje mi sie znaleźć w przystępnej cenie,
jak ma ktoś ori soczewki z ksenonem w dobrej cenie to proszę o kontakt


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 3 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 105 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe