Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [86C 2F] by p0L4r
PostWysłany: Nie 26 Sie, 2012 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 26 Maj, 2012
Posty: 15
Gadu-Gadu: 1384950
Auto: POLO GENESIS 86C 2F COUPE
MODEL: VW Polo 86C 2F Coupe 1994r
SILNIK: 1.3 MH na gaźniku Weber'a
MOC: 54KM
MODY POD MASKA: totalna seria
ZAWIESZENIE: seria
UKŁAD HAMULCOWY: seria
KOŁA: 5,5J ori stalowe
NADWOZIE: seryjne gt, wstawione ciemne kierunki, ściemnone wszystkie szyby oprócz przedniej
WNĘTRZE: seria, licznik jak to gt z obrotomierzem, kubły, immobiliser na pompkę paliwa
AUDIO: 6 głośników seryjnych + radio Philips 4x45W

PLANY:
-większy silnik, rozważam 1.4 AFH, bo nie ma dużego problemu z mocowaniem silnika
-zadbanie o karoserie (wyeliminować rdzę i zakonserwować)
-wymiana maski na prostą, bo ta jest bita i ma odprysk
-zaopiekować się lakierem (odpryski, przedni pas z lampami ma inny kolor)
-jakiś felunek ale z głową
-utwardzić zawieszenie, ale nie obniżać
-zrobić elektrykę na szyby i lusterka
-dołożyć jakieś audio "co by coś grało"
-doprowadzić układ jezdny i hamulcowy do czasów jego świetności

Auto kupiłem w marcu od znajomego, którego dobrze znam, a że mieszkamy niedaleko to miałem okazję zobaczyć swoje przyszłe auto nieraz. Cenę za jaką ja kupiłem pominiemy, bo dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że grzechem byłoby jej nie wziąźć za te pieniądze. Od radu na wymianę poszła końcówka drążka, o której już wiedziałem. Potem auto tak eksploatowałem powolutku, aż do czasu panięcia zapłonu. Auto otrzymało aparat z nowym palcem i kopułką oraz cewkę. Zapłon został opóźniony względem oryginału co dało lepszą elastyczność, auto "na ciepło" lepiej wchodzi na obroty, nie szarpie i przede wszystkim spalanie zmniejszyło się do 4,5l na 100 z około 5,5-6l. O auto staram się dbać jak mogę (na palę w nim, a moja pani zawsze zasypuje mnie masą zapachów do auta :) ), ale nie zawsze wszystko da się zrobić od razu. W toku wolnej konwersacji mogę odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z samochodem.

Zdjęcia:

1. Zaraz po zakupie

Image

Image

Image

Image

2. Stan obecny

Image

Image

Image


Offline
 Profil    1384950
 
 Temat postu: Re: [86C 2F] by p0L4r
PostWysłany: Pon 27 Sie, 2012 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 28 Sty, 2007
Posty: 1331
Skąd: Augustów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Polo 86c GL 83', VW Polo 86c BEACH 90'
Wszystko pięknie ładnie widać,że jesteś młody i zapewne jest to twoje pierwsze auto,ale możesz rozwinąć kwestię "utwardzić zawieszenie, ale nie obniżać",abym był spokojniejszy,że nie jesteś fanem szybkich i wściekłych :D



_________________
vw polo 86c
http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=71536
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [86C 2F] by p0L4r
PostWysłany: Pon 27 Sie, 2012 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 18 Lip, 2008
Posty: 2466
Skąd: Jelenia Góra
Gadu-Gadu: 6467484
Auto: Scirocco R
Cytuj:
utwardzić zawieszenie, ale nie obniżać

Strzał roku.

Widze, że pierwszą modyfikacją było założenie kołpaków na tył. Wywal je.

Samochód wygląda na zdrowy, mam nadzieje, że będziesz dbał. Genesis to Genesis :)



_________________
Get Low or Die Tryin'.
_________________
Było: Polo 86c2f '91, Golf MK2 '88, Caddy 14D '83, Polo 86c '90, Golf MK2 '92, Polo 86c2f '92, Derby 86c '79, Santana '83, Jetta A2 '89, Scirocco MK2 '82, Polo 9n3 '08, Golf MK3 '94, Polo 86c2f '92, Golf MK2 ABF+ '90, Polo 6n2 GTI '00, Golf MK2 '92, Polo 86c2f Genesis '92, Derby 86c '84, Passat B5 '01, Caddy 14D '91, Derby 86c '83, Caddy 14d '92, Scirocco R '13...
Jest:Golf MK2 GTI i coś tam jeszcze..
Offline
 Profil    6467484
 
 Temat postu: Re: [86C 2F] by p0L4r
PostWysłany: Pon 27 Sie, 2012 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 26 Maj, 2012
Posty: 15
Gadu-Gadu: 1384950
Auto: POLO GENESIS 86C 2F COUPE
Kołpaki założyłem tylko po to, żeby mi się te srebrne felgi w oczy nie rzucały. Mały wypadek, ponieważ jakiś "bardzo mądry człowiek" porozbijał sobie butelki na drodze i złapałem 2 gumy z tyłu. Wbrew pozorom nie jest pierwsze auto :)
W kwestii utwardzić chodzi mi usztywnienie zawieszenia poprzez amortyzatory gazowe: komfort się traci, ale nadrabia on przyczepnością auta w zakrętach i stabilnością podczas gwałtownych ruchów kierownicą.

Auto ma 2 buby od spodu. Na wysokości około 10cm przed tylnymi nadkolami kończą się profile od progów i tam z obu stron wpadł kornik i lekko zamieszał. Myślę, że tylko drapanie, łatanie i ponowne zalewanie to gumą może chociaż na rok wyeliminować rdzę.


Offline
 Profil    1384950
 
 Temat postu: Re: [86C 2F] by p0L4r
PostWysłany: Sob 27 Kwi, 2013 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 26 Maj, 2012
Posty: 15
Gadu-Gadu: 1384950
Auto: POLO GENESIS 86C 2F COUPE
Mały update:

Doszły łożyska na przód. Zaglądałem pod spód auta i winą rdzy są dziurawe odpływy w progach - niestety tylko wymiana blachy i ponowne gumowanie polepszy sytuację.

Rozglądam się za ori halogenami do zderzaka. Patrząc na cenę nowych można dostać zawałyu. Prosiłbym o namiary jak ktoś ma takowe na zbyciu.

Kolejna ważna sprawa to bębny zostaną wymienione na tarcze. Kompletny zestaw będzie pochodzić z passata b3 GT. Wiem, że z korektorem siły hamowania są cyrki, ale ja mam zamiar montować bezpośrednio przy pompie z fiesty (ponoć pasują bez problemu i też spełniają swoje zadanie). Pompa i serwo zostają stare, bo średnica tłoczka to 19mm, więc powinna dać radę.

Widzę, że w kwestii cofniętej prawej zwrotnicy nie jestem sam. Myślę, że jak to w wielu przypadkach było pomoże w niedługim czasie wymiana stabilizatora.


Offline
 Profil    1384950
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 5 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe