Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Leon 1P] kopciuch by krogulo
PostWysłany: Pią 13 Lis, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 25 Sty, 2015
Posty: 1
Gadu-Gadu: 0
Auto: Seat leon 1P
MODEL: Leon 1P Stylance 2007r
SILNIK: 1,9 TDI
MOC: było ok 140KM -> obecnie nieshamowany
MODY POD MASKA: „Dół” silnika z 2,0 TDI, kompletny wydech z kwasówki – straight pipe
ZAWIESZENIE: Air ride dwu-bałwankowy na gwincie AP, kompresor VIAIR 380C, butla 25l, zawory metal-work, przewody 10, sterowanie przód/tył
UKLAD HAMULCOWY: przód: tarcza 321 i zacisk 4-tłok z BMW e-38, tył: seria
KOLA: JR3 19’ 2x8,5 / 2x9,5, yokohama parada 215/35
NADWOZIE:
- przedni i tylny zderzak z cupry + customowa dokładka tylnego zderzaka i splitter RDX na przód
- progi ms-design
- lampy przód: czarny bixenon z cupry
- lampy tył: czarne ledy
- antena z touarega
- wygładzony zderzak przedni - brak tablicy
- grill z cupry w czarnym połysku
- lusterka w hydrografice
- elementy plastikowe matowe (część wygładzona) pomalowane w czarnym połysku
WNETRZE: kompletna przebudowa: z jasno-szaro-popielatego wnętrza przerobiłem na ciemne:
- podsufitka i słupki przednie obszyte na czarno
- słupki boczne i tylne, tunel i tapicerka drzwi pomalowana na czarna
- boczki w tapicerce drzwi obszyte czarną skórą + czerwona nić
- hydrografika: obudowa licznika, ramki nawiewów i radia, listwy tapicerki drzwi, elementy tunelu, elementy słupków bocznych, lusterko wsteczne
- fotele z cupry + pokrywy tylne i plastiki boczne w hydrografice z elementami czarnego połysku
- gałka zmiany biegów z cupry
- kierownica: obszyta w skórę z czerwoną nicią + czarny air-bag
- dźwignia hamulca ręcznego: czarna skóra + czerwona nić
AUDIO: stacja multimedialna GMS + morel maximo 6.2 na przód
ZMIANY PRZEPROWADZONE: auto kupiłem w serii ale już ze zmienionym przednim zderzakiem, reszta modyfikacji opisanych powyżej przeprowadzona za mojej kadencji :)

PLANY: obecnie znane tylko mi :) w miarę ukończenia zmian będę informował :)


Auto w moim posiadaniu 6 lat. Pierwsze zmiany zacząłem 1,5 roku temu. Poniżej kilka zdjęć metamorfozy, niestety samego początku zmian nie mam ujętych ponieważ planowałem na nich zakończyć jakąkolwiek zabawę z autem :)


Pierwsze które uchwyciłem na zdjęciach były koła na początku roku 2015:
Image Image Image Image Image Image Image Image

Później zdemontowałem wnętrze więc był czas na malowanie:
Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Skoro miałem już całe wnętrze to działałem tez z hydrografiką:
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

W międzyczasie działałem z tapicerem i szukałem dodatków:
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

W zimie wpadłem na pomysł żeby zrobić dyfuzor i tak w wolnym czasie „lepiłem” wieczorami mój pierwszy custom, w okolicach kwietnia zawitał na Leona:
Image Image Image Image

W czasie kiedy pierwsze zloty już trwały ja jeszcze byłem w powijakach ale odebrałem ostatnie rzeczy od tapicera i musiałem dokończyć tylko jedną rzecz żeby móc zacząć składać auto :
Image Image Image Image Image

Oto i rzecz która zabrała mi najwięcej czasu i którą musiałem zrobić najpierw kiedy miałem wybebeszony samochód -> powietrze. Niestety nie mam zdjęć z samego montażu. Poza tym że wkładanie amorów do przodu i poduszek na tył poszło sprawnie i w kilka godzin było wszystko na miejscu jednak to co się grzebałem z rozprowadzeniem przewodów i łączenia tego wszystkiego z elektroniką to moje :)
Image

Jak tylko skończyłem aira i ogarnąłem trochę bagażnik (nic wielkiego po prostu uporządkowane przewody i zawory w miejscu na zapasówkę, na to półka i widoczna jest tylko butla i kompresor) zabrałem się za składanie środka:
Image Image Image Image Image Image

Auto w końcu złożone i nawet dostałem się gdzieniegdzie na zloty. W trakcie sezonu zawitało jeszcze kilka rzeczy. Najpierw grill z cupry:
Image Image Image Image

W połowie sezonu wpadł splitter na przód (po malowaniu montaż był dość szybki więc nie zrobiłem żadnego zdjęcia) okazało się również że oryginalny wydech mi się trochę posypał więc znajomy wyspawał mi takie cudo:
Image Image Image Image Image Image

Na koniec sezonu udało się założyć hebelki. Trochę zachodu żeby z tak małego zacisku przejść na przyzwoity 4-tłok…nie obyło się min. bez zmiany zwrotnicy:
Image Image Image Image Image Image

Tyle udało mi się w tym sezonie zrobić. Poniżej zdjęcia z kilku imprez na których udało mi się być w tym roku:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Tutaj ostatnie najbardziej aktualne zdjęcie:
Image


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 1 post ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe