Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 4 [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Passat B5] Variant by kacza - 18'' , gwint , xenon ...
PostWysłany: Śro 02 Lut, 2011 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 03 Lis, 2007
Posty: 91
Skąd: bielawa
Gadu-Gadu: 0
Auto: Passat b5 variant
Witam . Chciałem zaprezentować mojego VW a konkretnie zakupionego późną wiosną zeszłego roku -Passata b5 .

MODEL : Passat b5 Variant
SILNIK : 1.9 TDi AFN
MOC : 110 KM
MODY POD MASKĄ : seria
ZAWIESZENIE : seria
UKŁAD HAMULCOWY : seria
KOLA : stalowe zimówki 15'' :ała:
NADWOZIE : Jak dla mnie bardzo zaniedbany Variant :<
WNĘTRZE : Kremowa półskóra czyli seriaaaaaa ;)
AUDIO : całkowita seria

Zmiany przeprowadzone : Jak na razie niewielkie zmiany (wymienione kilka pierdółek :) )

Plany : Doprowadzić auto do jak najlepszego stanu technicznego jak i wizualnego . Wymiana na nowe wszystkiego co wymaga wymiany . Oczywiście koło czyli 18'' patelnie (już są ,razem sztuk pięć ;) ) . Zawias : Jakiś gwint żeby było nisko bo jak na razie to koza straszna a w niedalekiej przyszłości na pewno zagości air :cfaniak: .
Buda: Polerka lakieru łącznie z lakierowaniem na nowo kilku elementów , xenon hella (cała instalacja czyli zbiornik i spryski w zderzak oczywiście ori) , tylna klapa b5 fl .
Wnętrze : Wymiana wszystkich elementów które są w drewnopodobnym gów...nie na czarne bądź kremowe , wymiana kanapy i foteli na pełną ,grzaną skórę , nowe audio w miejscu starego łącznie z wygłuszeniem okolic głośników i jakiś ładnie wkomponowany sub w bagaju.
Silnik : Osiągnąć 150 koni . Ogarnąć wizualnie całą okolicę silnika .
Na razie to tyle na pewno coś jeszcze wyjdzie dodatkowo w praniu .

Po nie udanej walce z gnijącą jedynka i również niedokończonym corkiem do którego doszły problemy ze zdrowiem w mojej rodzinie postanowiłem dać sobie spokój z modzeniem na maxa przy autach (rozbieranie wszystkiego do zera i składanie z dużymi poprawkami) i kupić coś co wreszcie będzie jeździć .
Auto miało być duże , minimum 4 drzwi , najlepiej kombi ( w przypadku VW - Variant) no i oczywiście VW. Idąc dalej - na pewno passat ( maxymalna ilość kasy pozwoliła na b5 przed liftem) i osławiony dobrym słowem 1.9 tdi afn . Po obejrzeniu Alledrogo wyszła taka ''kompozycja'' : Passat b5 variant , 1.9 tdi 110 KM , skrzynia manualna , climatronik (ewentualnie zwykła klima) i koniecznie zielona butelka LC6N w połączeniu z kremowym wnętrzem . No więc Alle i szukamy ... Hmmm niezbyt wielki był wówczas wybór i tak w ciągu trzech miesięcy trafiły się cztery takie właśnie sztuki : dwie w okolicach Krakowa i jeden w Złotoryi . Do kraka miałem za daleko (nie chciało mi się jechać :P ) więc jadymy oglądać tego trzeciego na liście . Na miejscu pierwsze spojrzenia i wydaje się być ok : auto sprowadzone z Francji stan jak to powiedział sprzedający (typowy nabijający w butelkę , zakichany handlarz) lalka . Silnik tak czysty że ciuchy w reklamie Hajzer'a się mogą schować , ogólnie auto wypałowane na maxa . Po odpaleniu zaczęliśmy oglądać go dokładnie . Jak się okazało nie było elementu który nie był by wgnieciony lub lekko porysowany . Ciekła chłodnica a i samo wnętrze nie było bardzo ''lalka'' . Do tego ta cena ... Wróciliśmy bez auta ...
Szukałem dalej ale przez około dwa miesiące nic się nie pojawiło ciekawego . I wtedy z nudów zacząłem przeglądać Allegro i otomoto i znalazłem jednego . Wszystko pasowało (klima zamiast climatronik'a) a do tego auto zarejestrowane w Polsce i w dodatku na DDZ czyli mój powiat :ok: . Tel do właściciela i następnego dnia byłem umówiony na oglądanie auta .
Na miejscu okazało się że passat jest bardzo zaniedbany - miał polakierowane dwa zderzaki . Tylny był kiedyś czerwony zresztą w dość kiepskim stanie (czytaj do wymiany) a przedni był lakierowany na oryginalnym lakierze . Lampy przednie żółte jak palce nałogowego palacza Popularnych , jeden kierunek poprzyklejany na super Glue (aż się zrobił mleczny) , całe nadwozie nie widziało pasty ani myjki od trzech lat , kilka rys i odprysków zapaćkanych lakierem zaprawkowym w kolorze nadwozia ale bez dodawania utwardzacza , piękna alu naklejka na wlewce paliwa , lusterko kierowcy popękane (efekt pożyczenia auta córce która była bardzo miłą i śliczna dziewczyną ;) )i na stare pęknięte lustro naklejone nowe niee .
Wnętrze nie było kremowe tylko w kolorze kremówki podniesionej z ziemi ałłłłł ,alkantara na przednich fotelach nie istniała . Pas kierowcy aż się kleił do rąk z brudu a na kierownicy była piękna , gumowa w kolorze i strukturze drewna nakładka :hmm: . Nie można było otworzyć drzwi tylnych lewych (przetarte kable w osłonie gumowej). Brak zaślepek w progach . W czasie jazdy próbnej wydawało się jak by sprzęgło łapało trochę za wysoko .
Było też kilka bardzo znaczących jak dla mnie plusów - mechanicznie auto było w bdb stanie - wymienione kilka wahaczy na nowe (jeszcze czyste hehe) tylna piastka z łożyskiem , nowiutka turbina ori i zawór n75 czy jakoś tak :P (wsio wymienione około dwa tyś.km wcześniej i gwarancja na piśmie na nowe części i wymianę z montażem) . No i najważniejsze czyli wszystkie elementy które można było pooglądać (poza tylnym zderzakiem) były z oryginalnego roku montażowego paska czyli z końca 1997 roku .
Po jeździe próbnej postanowiłem że to jet to auto i podpisałem z właścicielem umowę kupna - sprzedaży yupii .
Kilka fotek po zakupie (niestety nie mam tych z otomoto):
Image

Image

Image

Image

Image

Image

A tak było zapuszczone wcześniej wspomniane kremowe wnętrze :
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Trochę czasu spędzonego na czyszczeniu kremu :

Image

Image

Wieczorem wrzucę jeszcze kilka fotek . Piszcie swoje uwagi ,propozycje spostrzeżenia itp. Bede wdzięczny . Poooozdroooo :ok: .


Ostatnio edytowany przez kacza750 Nie 22 Sty, 2012, edytowano w sumie 2 razy


_________________
viewtopic.php?f=98&t=59076&hilit=passat+kacza - zapraszam -
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Śro 02 Lut, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Sob 04 Gru, 2010
Posty: 22
Skąd: wrocław
Gadu-Gadu: 8316757
Auto: passat B5 3B 1.9 AFN
ładny efekt po czyszczeniu, gratuluje zakupu, czekam na dalsze zmiany!! :)


Offline
 Profil    8316757
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Śro 02 Lut, 2011 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 03 Lis, 2007
Posty: 91
Skąd: bielawa
Gadu-Gadu: 0
Auto: Passat b5 variant
Kilka zdjęć po pastowaniu karoserii :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

W międzyczasie trafiły się Monobloki z A8 w bardzo dobrej cenie i zakupiłem je (5sztuk). Po powrocie do domu zaraz była mała przymiarka .... Hehe wiem że koza i że strasznie to wygląda ale musiałem chociaż zobaczyć jak będą na aucie . Oponki poszły do śmieci a zostały same fele nad którymi w wolnych chwilach pracuje (powoli ale jakoś idzie) :

Image

I zdzieranie starego lakieru (nie będą polerowane :-D ) :

Image

Udało się trafić kilka giftów w dobrych cenach :

Popielniczka kremowa zamiast imitacji drewna i zaślepki z tylnymi klamkami w koloze auta (zaślepki zamontowałem zamiast przednich zamków w drzwiach :

Image

Image

Zaślepki lewarka w progach , nowa antena (stara była bardzo zmasakrowana i manetka tempomatu:

Image

Image

Doszły jeszcze dwa nowe lusterka - strona kierowcy była w opłakanym stanie i strona pasażera czyli duże z angola i kilka przeróbek aby siedziały równo na aucie . Przepolerowałem reflektory przednie i wymieniłem ten poklejony kierunek . Na razie muszą wystarczyć a szykują się ori xenony hella :-D . Oryginalne alu zostały sprzedane a w ich miejsce kupiłem 15'' stalowe zimówki :

Image

Image

Prace idą powoli . Większość kasy pochłonął remont i przedłużanie garażu który okazał się o całe 25 cm za krótki na Paska :o :D . Niedługo dalsze mody piwko ...



_________________
viewtopic.php?f=98&t=59076&hilit=passat+kacza - zapraszam -
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Śro 02 Lut, 2011 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 18 Cze, 2008
Posty: 1951
Skąd: Kwidzyn
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 6n2/Jetta
Wnetrze wypas ;) moze kiedys sam wyrewe autko z babanowa skórka w srodku jak narazie pozostaje marzeniem :smutny: .Podoba mi sie spodób w jaki postepujesz ze zmianami czyli pierw doprowadzasz auto do odpowiedniego stanu w jakim powinno byc a dopiero potem mody.Zauwazyłem na forum kilka odwrotnych przypadków niestety. Silniczek trwały podatny na mody :ok: .Do koloru nadwozia jestem troszke sceptycznie nastawiony ale to tylko moja opinia :) pozdrawiam i powodzenia w modach



_________________
RUMAK

Było 6N
Była Borówka
viewtopic.php?f=98&t=52443&view=unread#unread
Jest 6N2
viewtopic.php?f=98&t=86458&hilit=polo+by+rumak
Jest Jetta
viewtopic.php?f=98&t=100154
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Śro 02 Lut, 2011 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 16 Paź, 2008
Posty: 76
Skąd: Bielawa
Gadu-Gadu: 1955714
Skype: bany
Auto: polo 6n2
kogo witam kogo goszcze ,widze w koncu kacza sie wziol za siebie i wystawil paszczura do ogladania ,powiem tyle ze z tym autem byly dziwne przeboje ,w dzien ogledzin deszcz lal jak scebra ,a jak pojechalismy po fele to ziomek mial wyl. tel. a kilometrow napykalismy co niemiara tyle fart ze po jakichs 30 minutach wlaczyl i odebral,a tak pozatym paszczak rewelka a kacza juz go dopiesci graty sie powoli zbieraja



_________________
viewtopic.php?f=98&t=54628&view=unread#unread
Offline
 Profil    1955714 bany
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Pon 16 Maj, 2011 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 21 Lut, 2005
Posty: 290
Skąd: Wodzisław
Po odświeżeniu wnętrze prezentuje się okazale :ok: Szkoda Cora, bo obserwowałem projekt (zapowiadał się gruby projekt). Działasz coś obecnie przy Pasku?



_________________
Corrado G60+
Passat B5 TDi
A4 B6 1.9TDI Avant Quattro
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2011 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 24 Maj, 2004
Posty: 64
Skąd: Bielawa
Gadu-Gadu: 1272597
Auto: Corrado
Kacza dawaj aktuala, piwnica pelna gratow :D



_________________
Czerwone sa szybsze......Tak, tak, taktaktakkktakta
Corrado 1.8 20VT+
Audi UR Quattro 2.1 10VT
Audi Coupe Quattro 2.2 20VT+
Offline
 Profil    1272597
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Pon 24 Paź, 2011 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 16 Paź, 2008
Posty: 76
Skąd: Bielawa
Gadu-Gadu: 1955714
Skype: bany
Auto: polo 6n2
kacza nie chce się chwalić to ja się pochwale za niego ale jest jeszcze niżej
Image



_________________
viewtopic.php?f=98&t=54628&view=unread#unread
Offline
 Profil    1955714 bany
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Pon 24 Paź, 2011 
VW User
VW User

Rejestracja: Czw 13 Paź, 2011
Posty: 155
Skąd: Wrocław
Gadu-Gadu: 4022936
Auto: VW PASSAT B5 1.8t
Widze że podobnie dobrana kolorystyka jak auto peltona


Offline
 Profil    4022936
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Wto 25 Paź, 2011 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Sie, 2006
Posty: 886
Skąd: DDZ
Gadu-Gadu: 6103835
Auto: GTI TDI ARL
kacza teraz auto przynajmniej jezdzi :P zakladaj co masz zakldac :ok: chyba pierwszy projekt ktory sie porusza o wlasnych silach ]:)



_________________
Rothenburg Cultstyle 09'11'13
Świdnica VAG 09'
Nysa VAG 08'09'11'
Pleszew VWigwamy 09'
VAG Event wolfsgruppe... 09'10'11'12'13
VAG meeting Bielawa 10'11'12'13
Worthersee 11'
DUB-IT 13'
Vag Day Żmigrod 13'
Offline
 Profil    6103835
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Wto 15 Lis, 2011 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Sie, 2006
Posty: 886
Skąd: DDZ
Gadu-Gadu: 6103835
Auto: GTI TDI ARL
pasat widziany w niedziele na obwodnicy. potrzeba mu lepszych zdjec bo siedzi duzo nizej jak na zdjeciu wczesniej :ok:



_________________
Rothenburg Cultstyle 09'11'13
Świdnica VAG 09'
Nysa VAG 08'09'11'
Pleszew VWigwamy 09'
VAG Event wolfsgruppe... 09'10'11'12'13
VAG meeting Bielawa 10'11'12'13
Worthersee 11'
DUB-IT 13'
Vag Day Żmigrod 13'
Offline
 Profil    6103835
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Wto 15 Lis, 2011 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 07 Lis, 2010
Posty: 572
Skąd: Śląsk
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi A6 C7 3.0 TDI Quattro
fele w poler zdecydowanie :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Wto 15 Lis, 2011 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 16 Paź, 2008
Posty: 76
Skąd: Bielawa
Gadu-Gadu: 1955714
Skype: bany
Auto: polo 6n2
tak jak pisałem jest jeszcze niżej dużoooo niżejjjjjjjjj, i auto ochrzczone jako gąsienica czyli gąsienica by kacza



_________________
viewtopic.php?f=98&t=54628&view=unread#unread
Offline
 Profil    1955714 bany
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2012 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 08 Sty, 2012
Posty: 2
Gadu-Gadu: 0
Auto: vw passat 2.0 2002
witam koledzy pytanko mam dotyczące tych manetek tempomatu.Mam paska 2002 petrol, kupując manetki muszę ciągnąć kable dodatkowe do ecu.Czy jest przystosowany do tempomatu


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5 1.9 TDi AFN] Variant by kacza
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 24 Maj, 2004
Posty: 64
Skąd: Bielawa
Gadu-Gadu: 1272597
Auto: Corrado
Prosze bardzo :-D



http://youtu.be/avz8AeuuEcs



P.S Sory Kacza musialem yupii



_________________
Czerwone sa szybsze......Tak, tak, taktaktakkktakta
Corrado 1.8 20VT+
Audi UR Quattro 2.1 10VT
Audi Coupe Quattro 2.2 20VT+
Offline
 Profil    1272597
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 4 [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe