Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [mk3 GTi Edition] czerwony bandzior by olafart
PostWysłany: Wto 02 Cze, 2009 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 20 Mar, 2009
Posty: 18
Skąd: VWarszawa
Gadu-Gadu: 1117163
Auto: VW Corrado VR6 VSR '93
MODEL: VW Golf mk3 Gti Edition
SILNIK: 2E
MOC: seryjnie 115KM/ 166Nm teraz nie wiadomo
MODY POD MASKA: wałek Schrick'a 276st, kolektor SuperSprinta + reszta wydechu od ABFa + wkładka K&N
ZAWIESZENIE: Bilstein B6 + sprężyny H&R -40
UKLAD HAMULCOWY: seria na Brembo + Ferodo + GoodRidge
KOLA: lato- BBS RS 771/ zima- Speedline
NADWOZIE: po lekkich modach...
WNĘTRZE: czarno- skórzane Recaro
AUDIO: skromne, bądź skromne ale jest

Zmiany przeprowadzone: masa ich- vide opis + zdjęcia, m.in: Projectory, HBM,

Plany: Hmm- zmiana silnika na dłubniętego ABFa, bo z wyglądu nie ma co już chyba robić zzz

Siemaneczko wszystkim! piwko
W końcu (po 2 latach zabawy) zdecydowałem się napisać co nieco o moim projekcie- to dobre słowo, bo jak inaczej nazwać auto, w które włożyło się tyle PLNów :<

No więc jedziemy: na Golfa mk3 zdecydowałem się kilka miesięcy przed faktycznym zakupem- tani, w miarę nieźle wyposażony, w środku też mi odpowiadał-wystarczająco przestronny- generalnie w 100% mnie zaspokajał pfu

Jedynymi moimi wymaganiami były- koniecznie wersja GTi (jeszcze wtedy nie za bardzo siedziałem w temacie i niezbyt dużo wiedziałem o VR6) i w jakimś z jedynych, moim zdaniem, słusznych kolorów dla tego modelu- czyli- czarny, czerwony bądź biały (przypominam, że pierwsze mk1 GTi 1976. właśnie w takich kolorach wychodziły, później doszły inne m.in srebrny). Oglądałem z kumplami masę parchów- generalnie po ok 2 miesiącach bezowocnych poszukiwań wszystkiego mi się odechciało, a tu dostaje tel od ziomka- "Ty na Bemowie jest fajna trójeczka, nawet jakoś wygląda, jest do sprzedania". Okazało się że właściciel mieszka ok 15km ode mnie, szybkie dogadanie co do ceny i czerwony GTi Edition 8v w 5 furtkach był mój. Liczba oglądanych aut zamknęła sięcoś około 11-13 właśnie na tym egzemplarzu. Co do stanu- hmm- powiedzmy żę w 90% oryginał, jak fabryka przykazała, ale niestety kilka ognisk rdzy było (standard- nad przednia szybą i na klapie + rogi drzwi) oraz kilka modów mi nie odpowiadających

Tak wyglądał w momencie zakupu:

Image Image

Dostałem do niego dodatkowo oryginalne 15stki Speedline'a, więc było ok :)
17stki od razu wyrzuciłem, zarzuciłem 15stki no i zacząłem szperać po necie- w poszukaniu informacji o mk3, wersjach itd,itd.

W momencie zakupu te 10% odbiegające od oryginału to:
* sprężyny Vogland -80mm na każdą z osi:

Image

* wyfuk Remusa (od przedniego do końcowego)- nowiutki- nie podobał mi się od początku, ale szkoda wymieniać coś co jest nowe jak są inne wydatki
* przyciemnione tylne szyby (przekonywałem się do nich ponad rok, teraz już mi przestały przeszkadzać, a że są bardzo dobrze zrobione- pewnie już zostaną)

W wyposażeniu było:
* ABS
* 2x poducha
* elektryczne + podgrzewane lusterka
* 4x szybki elektryczne
* elektr szyberdach
i dodatkowo oczywiście wyposażenie standard dla tej wersji czyli przykładowo: MFA, czerwone wnętrze Recaro, progi, lotka, grill na 2 żebra itd, itd....

+ bardzo duży atut tego autka czyli
* Bilstein B6 + springi Vogland- zawias z najwyższej półki, nie jakiś shit typu SuperSport, MTS itp. itp w sumie ten zawias zadecydował w dużej mierze o kupnie auta, bo koszt nowego to grubo ponad 2tysie

Oczywiście po zakupie dokonałem standardowych wymian płynów, klocków hamulcowych, pasków itd. pojechałem od razu na hamownie i muszę przyznać było miło zaskoczony:

Image

przypominam- seryjnie powinno być 115KM i 166NM. Podbudowało mnie to trochę (po chwilowej załamce- jak się dobrze przyjrzałem blacharce auta i rdzy jaka na nim była) no i postanowiłem że auto zostaje i zacznę przywracać go do stanu świetności. Miałem jako taką wizję, gorzej z funduszami, ale że "dla chcącego nic trudnego" to:

Pierwsze mody to zmiana zawiasu na trochę wyższy (na Voglandzie w 2 osoby nie dało się przejechać progó zwalniających- szkoda było mi dołu auta i progów) i poszukiwania nowych felg- po zaczerpnięciu info z neta- poszukałem BBS RM 771 z 20jahre, udało się zakupić już pomalowane na czarno:

Image

udało mi się w niedługim czasie dorwać zawias -40 firmy H&R, więc też od razu zawitał na autko :grin:

szybko postanowiłem poprawić front- kupiłem nowe lampki inPro:

Image

jeździłem na nich 1 miesiąc i zaczął trafiać mnie szlak, bo świeciły mimo wielu prób regulacji stożkowo, czyli po środku auta- centralnie przed znaczkiem nie było widać wielkie NIC!! Od tego czasu jak ktoś mi mówi, że lampy tuningowe są ok i święcą spoko to mnie tylko pusty śmiech ogarnia- NIC nie będzie świecić lepiej od oryginalnych produktów Helli!!! Empirycznie nikt mnie jeszcze nie przekonał, że może być inaczej, a uwierzcie, trochę lamp już widziadłem niee

no więc z pomocą ponownie przyszło forum- i zakupiłem takie coś z niemcowni (chyba nie muszę tłumaczyć co to jest:) :

Image

przy okazji wymieniłem tylne lampki na przerobione Helle- śmieszne jaki człowiek kiedyś był głupi- myślałem że to org wyrób w takiej barwie ałłłłł :goof:

Image

szybko udało mi się dorwać kolejny rarytasik, czyli Hella Black Magic:

Image

później jeszcze były Hella Crazy Colours ver. Red-Black, ale auto przemieniło się w Felicię, więc powrót do HBM był oczywisty:

Image

do Projectorów zagościł xenon 6000k

Image

Auto w wakacje 2008 zostało pomalowane na oryginalny kolor TorandoRot- no i w końcu przestała drażnić mnie rdza (której de facto dużo nie było, ale że jestem strasznym pedantem jeśli chodzi o takie rzeczy- musiała zniknąć :crazy: :kac: )
Przy okazji zawitał zestaw spryskiwaczy reflektorów od Skody Octavii II + halogeny od 20jahre oraz obrysówki odymione z versji USA
W czasie gdy auto się lakierowało (a trwało to 6tygodni!!!) zebrałem trochę fantów od 20jahre i innych, czyli:
* licznik ze srebrnymi tarczami
* ręczny z czerw przyciskiem czyt "psia końcówa" bo tak to wygląda :green_fuck:
* gaka zmiany biegów GolfBall
* czerwone znaczki GTi w listwy
* czerwony znaczek GTi w grill + na tylną klapę (były już wcześniej jak widać na zdjęciach powyżej)
* czerwone rozpórki kielichów przednich + tylnych
* obszyłem na nowo czarną skórą z czerwonym przeszyciem kierownicę i mieszek zmiany biegów + podłokietnik z Allegro (taki był w aucie od początku)
* czerwone paski na listwy, na całe auto
* kupowałem pojedynczo na Ebay.de czerwone pasy
* zakupiłem zagłówki do tylnej kanapy Recaro
* nakupowałem poszczególne części do montowania podgrzewania foteli (maty, przełącznik, przekaźniki itd)
* doszedł z Włoch kolektor SuperSprinta
* z DE doszły wałki Schricka 276st
* udało się dorwać dedykowany zestaw stożka K&N 57-0099
* podświetlenie wszystkich przycików w aucie poszło na czerwono, a licznik na nieb z czerwonym wyświetlaczem
i na pewno jeszcze trochę pierdółek by się znalazło...

po odebraniu auta od lakiernika- zamontowałem wszystkie te pierdółki (oprócz podgrzewania foteli)- i charakter autka konkretnie się zmienił, rzekłbym jet inny yupii

Image Image

aktualny setup zimowy na aucie wygląda tak i przyznam że białe Speedline'y to fajna rzecz na śnieg:

Image Image

w zimę udało mi się w końcu uzbierać trochę grosza i dokończyłem modyfikacje wydechu, czyli do kolektora SS 4-2-1, doszedł cały oryginalny i nowy VW wydech od ABFa- dla mnie najciekawszy wydech w mk3, nie żadne tungowe Remusy, srusy i tym podobne:

Image

w sumie przez przypadek, bo nie miałem takich planów, chociaż zawsze mi się to podobało, zakupiłem od jednego z forumowiczów skórę Recaro- czyli najwyższy model foteli dedykowanych do mk3 (kanapa oczywiście z zagłówkami)- komplecik w stanie BDB/idealnym z boczkami i do tego czarne plastyki wnętrza + dokupiłem czarne osłony przeciwsłoneczne oraz uchwyty:

Image

w skórze jak wiadomo, od razu jest grzanie tyłeczka więc zostało zamontowane w aucie.
Aktualnie do auta dołożone jest i uzupełnia wyposażenie z jakim Golf wyszedł z fabryki do tzw. full opcji (brakuje tylko tempomatu i Webasto):

* skóra Recaro
* podgrzewanie przednich foteli
* kieszenie boczne materiałowe z kopertówkami- lampkami
* full pakiet od 20jahre oprócz zestawu Nokii
* podgrzewane dysze spryskiwaczy
* spryskiwacze reflektorów
* climatronick (nie mam zdjęcia póki co)
* konsola środkowa z uchwytem na kubki- USA

czekam aż dotrze prawdziwy rarytas- w PL u nikogo jeszcze takiego nie widziałem:

http://kamei-shop.de/shop/bilddbREADAct ... t&picnum=1" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Cena skórzanego- hmm- trochę odstraszająca, ale się należał Golfikowi, bo jednak oryginał to oryginał, a Kamei Premium chyba za takie może uchodzić ]:)


i na razie kilka, ale będą następne, ciekawszych fotek by Bogi (czarne mk2 GT Special- 100% oryginalne auto mojego brata- pozdrawiam!) :

Image Image Image

Image Image Image

pozdro dla wszystkich fanów VW!!!! piwko


Ostatnio edytowany przez olafart Wto 02 Cze, 2009, edytowano w sumie 2 razy

Offline
 Profil    1117163
 
 Temat postu: Re: MK3 GTi Edition- czerwony bandzior by olafart
PostWysłany: Wto 02 Cze, 2009 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 06 Gru, 2007
Posty: 516
Skąd: Starogard Gdański
Gadu-Gadu: 8398782
Auto: Golf V GTI
ładny ale przyciemnienie wywal , nigdy a zwlaszcza do czerwonego nie pasuje , pozdro



_________________
2005 - VW Mania
2006 - VW Mania
2007 - Bautzen , Blasen , Borsk
2008 - Wigwamy Pleszew , VW Mania
2009 - Mrówki , Wigwamy Pleszew, Vag Event , VW Mania , Mrówki II , Essen
2010 - Nowy Staw , Vag Event , Mania , Cultstyle
2011 - Nowy Staw , Majówka cultstyle , Vag Event , Cultstyle
cdn ...



Moje Mk4
Offline
 Profil    8398782
 
 Temat postu: Re: MK3 GTi Edition- czerwony bandzior by olafart
PostWysłany: Wto 02 Cze, 2009 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Sty, 2008
Posty: 1846
Skąd: Kalisz
Gadu-Gadu: 7712923
Auto: brak.
dobre fotki na koncu :) 1 na ulicy mi sie podoba :)
niebieskie diody z podswietlania tablicy wywal boleci agro troche :ała:


Offline
 Profil    7712923
 
 Temat postu: Re: MK3 GTi Edition- czerwony bandzior by olafart
PostWysłany: Wto 02 Cze, 2009 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 20 Mar, 2009
Posty: 18
Skąd: VWarszawa
Gadu-Gadu: 1117163
Auto: VW Corrado VR6 VSR '93
-MiLeK- napisał(a):
dobre fotki na koncu :) 1 na ulicy mi sie podoba :)
niebieskie diody z podswietlania tablicy wywal boleci agro troche :ała:


nie ma ich, były tylko kilka dni. W obrysach też już zwykłe żarówki zamiast czerwonych diód :ok:

te szyby to juz ostatni znak po poprzednim właścicielu i tak jak napisałem- jeśli na początku mnie mocno raziły, to z czasem sie z nimi oswoiłem i przestały mi przeszkadzać...


Offline
 Profil    1117163
 
 Temat postu: Re: MK3 GTi Edition- czerwony bandzior by olafart
PostWysłany: Wto 02 Cze, 2009 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 17 Lis, 2008
Posty: 120
Skąd: PrawieKAlisz
Gadu-Gadu: 0
Auto: Seat Leon TS
ostatnie foty kozackie w ryj :) P.S. dobrze ze juz nie ma niebieskich ledów ;p



_________________
mój ŻÓŁTY Seat
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [mk3 GTi Edition] czerwony bandzior by olafart
PostWysłany: Śro 03 Cze, 2009 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 21 Kwi, 2009
Posty: 183
Skąd: Smętowo Graniczne
Gadu-Gadu: 4196845
Auto: Typ 19E
Fakt faktem że przyciemnione szyby troche nie pasuja ale najważniejsze że tobie się podoba.
Ładnie sie Mk3 prezentuje :ok:
PS. Te ostatnie foty naprawde dobre :)



_________________
Moje Mk2
Offline
 Profil    4196845
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 6 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe