Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 3 [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [ mk2 ] GOLF krzyh'a
PostWysłany: Pią 04 Sty, 2008 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 14 Mar, 2006
Posty: 3453
Skąd: tychy
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi 100 C4 & Chevrolet Camaro 3gen
Siema

Po dlugich namyslłach postanowiłem założyć nowy temat w ktorym bedzie tylko i wyłącznie golf ktorego historie pewnie wszyscy znaja,niestety poprzedni temat jest troche zakrecony i nie bylo sensu przenosic co nie ktorych postow do noewego a i z samym golfem tez nie wiadomo co sie dzieje.


Kilka informacji dla nie wtajemniczonych

auto stoi juz pewnien (dosc spory okres czasu) w remoncie , nie wiadomo kiedy zakonczy sie okres prac a ze wzgledu ze zalezy mi na jakosci to nie mam zamiaru poswiecac jej dla szybkiego zakonczenia prac - sa fundusze i czas to działam - jesli nie ma auto stoi i czeka na nie - obecinie tez mam problem z dostepem do garazu i wszystko przeciaga sie w czasie.

Dlaczego tak dlugo itp moze znajdzie sie odpowiedz w moim poprzednim temacie

viewtopic.php?t=16705&start=0


Dane techniczne

mysle ze nie ma sensu opisywac gdyz z serii nie wiele zostanie , oryginalnie samochod to była wersja G60 z wypasami


Zmiany przeprowadzone

na dzien dzisiejszy rozebrany do ostatniej srobki , zdarte 100% konserwacji z samochodu - wewnetrzna jak i zewnetrzna + komora silnika , wygladzona komora silnika z wszystkich srobek , mocowan zbiorniczkow .... zrobiona na gladko , rozpoczete prace blacharskie takie jak : wymiana podszybia , tylniego pasa , progow (wszystkiego co nosilo slady korozji), dopasowanie nadkoli do felg 9x16 et 15 - na tym stoje na dzien dzisiejszy i jesli tylko prace rusza (a stoja z powodu napisanego powyzej) to na biezaco beda podawane informacje poparte oczywiscie fotkami


plany

oj sa i to bardzo wielkie - niestety teraz ich nie zdradze a to z powodu tego ze wiele zaplanowanych sie juz nie pojawi (wykorzystala je konkurencja ;) ) za to beda inne o wiele ciekawsze jednak dowiecie sie o nich w odpowiednim czasie,jedynie co moge napisac to ze bedzie to bardzo ładne autko z dobra jakoscia wykonania.Kilka osob jest wtajemniczonych w moje plany jednak jest to naprawde kilka osob co mi pomaga - reszta musi uzbroic sie w cierpliwosc


auto w dniu kupna przypominało cos takiego ;) (tutaj dodam ze poszukiwania auta trwaly bardzo dlugo - wymagania byly duze : koniecznie 5D + szyberdach i koniecznie karoseria z wersji G60 ktora jka wiadomo ma wzmacniana podloge w porownaniu do zwyklych wersji)

Image
Image
Image
Image
Image


poprzywiezieniu odrazu zostalo ogolocone do ostatniej srubki oraz ,,obaliło,, sie na bok ;)


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


następnym etapem bylo pozbycie sie całej konserwacji z podlogi i nadkoli samochodu,jako ze nie ma sprawdzonego i szybkiego sposobu na zdrapanie tej gumy to metoda prob i bledow doszedlem do wniosku ze najlepszy bedzie ostry srubokret - prace trwaly wiecznosc (okolo 2 miesiecy) ale efekt jak najbardziej zadowalajacy - 100% gumy zerwane,po tym zabiegu wyszlo ze podloga jest w bdb stanie jak na ten rocznik - wiem bo mialem nie raz do czynienia z podloga i igla stanie do momentu zerwania tego czegos

kilka fot z prac

poczatek :lipa:


Image

Image

Image


i po zabiegu :-D


Image

Image

Image


po postawieniu auta na kola przyszla pora na dokonczenie nadkoli


Image


nastepnie komora silnika


przed


Image


i po zabiegu - przy okazji zostaly wyciete wszystkie wystajace srubki , uchwyty zbiorniczkow itp - komora robiona na czysto


Image

Image

Image


nastepna rzecz to wnetrze


przed


Image


i po


Image


nastepne prace skupily sie wstepnym montazu i dopasowaniu wszystkich drzwi , błotnikow itd , wstepny montaz nakladek ( ktorych po namysle nie bedzie w tym aucie) - jak zwykle walka nie była łatwa ale dałem rade - kto przynajmniej raz zabieral sie za konkretne zrobienie auta wie ze aby wszystko wyszlo OK tojest ciagla walka z alkadaniem,pasowaniem,sciaganiem i tak do znudzenia



Image

Image

Image


Image


kolejna sprawa to bylo dopasowanie a raczej schowanie felg 9x16 et 15 w nadkolach - tutaj to dopiero rozpoczela sie walka - jedna strona poszla bez problemu ale druga to dala niezle popalic - nie szlo za chole... zrobic identycznie i zaczolem wnikac czemu - okazalo sie ze pewnien niemiec jedno nadkole rozklepał na okrągło i zrobil caly ran ze szpachli, niestety nie bylo wyjscia i trzeba bylo rozklepac i drugie i tu znow kolejna przeszkoda - po rozklepaniu nie dalo sie schowac opony w nadkolu a ze mialo byc nisko to skrocilem nadkola o 4 cm nastepnie zostalo ( na razie jedno) zespawane oszlifowane i jestem zadowolony - niestety po tej operacji z tylu beda musialy (chyba) byc nakladki bo nie ma rantu :/


kilka foto

takie byly poczatki

Image

Image

niestety po zabraniu sie za drugie wyszla wspomniana wczesniej nieudana proba poszerzenia przez sasiadow zza zachodniej granicy

Image


Image


nie widzac sensownego wyjscia z sytuacji rozklepalem druga strone


Image

Image

Image


efekt jak koncowy to cos takiego

Image


a po zalozeniu nakladki - slaba jakosc fotek ale robione telefonem :(



Image Image


Image Image


przy takim ustawieniu kola sie jeszcze obracają i oponki schowane :ok: czyli cel zamierzony został osiagniety

mysle ze wazniejsze rzeczy przedstawilem w wielkim skrocie , pominołem troche spraw zeby pierwszy post nie mial 3 stron ;) - mysle ze to jest ciekawsze niz np. dopasowanie foteli a audi - na nie przyjdzie i tak jeszcze pora ;P jak i na inne pominiete sprawy


a o to jest kilka jak najbardziej aktualnych fotek z garazu

Image Image Image

teraz juz sie rozluznilo , ostatnio tam stala betoniarka roznego rodzaju pily i inne maszyny i graty budowlane

taki mam widok przed garazem

Image Image Image Image Image

Image Image




co do najblizszych planow to (jesli rozluzni sie przed i w garazu) naprawienie drugiego nadkola , wymiana calego tylniego pasa , progow , wstawienie podszybia (ktorego ciagle poszukuje a interesuje mnie tylko stan igla) jesli prace blacharskie sie zakończa to auto jedzie do piaskowania - podloga,komora silnika,nadkola i caly z zewnatrz - jesli sie uda to moze i pomysle nad wypiaskowaniem srodka
nastepnie to juz lakiernik a potem to juz wiadomo co bedzie sie dzialo



tego punktu tez nie moglo zabraknąć

WIELKIE PODZIEKOWANIA DLA WSZYSTKICH POMOCNIKOW , LUDZI CO LATALI Z APARATAMI , JEZDZILI ZA MOIMI PIERDOLAMI I DLA KAZDEGO CO BYL JEST I BEDZIE W STANIE POMOC PRZY PARCACH LUB TYM PODOBNYCH ............
nie bede wymienial pojedynczo gdyz juz nie jestem w stanie ich wymienic - jeszcze raz dzieki

no to tradycyjnie

pozdro-VW-ionka dla wszystkich :D


Ostatnio edytowany przez krzyh Pon 07 Sty, 2008, edytowano w sumie 12 razy


_________________
Image

Audi C4 --- viewtopic.php?f=98&t=16705&start=1410
Jetta II --- viewtopic.php?f=112&t=44729&start=0
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 05 Sty, 2008 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 24 Wrz, 2007
Posty: 1073
Skąd: Pleszew
Gadu-Gadu: 8726938
Auto: Audi a4 1.8T quattro
Projekt konkret :D czekam na dalsze prace !!
pzdr!!



_________________
Byle mkII
viewtopic.php?f=87&t=25025&start=0
Audi b5 avant
viewtopic.php?f=98&t=48709&view=unread#unread
Moj profil
http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=7005
Offline
 Profil    8726938
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 05 Sty, 2008 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 30 Sty, 2007
Posty: 450
Skąd: (D) essen
Gadu-Gadu: 0
Auto: Voomeran
respekt :ok:


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 05 Sty, 2008 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Maj, 2006
Posty: 896
Skąd: Drzewica
Gadu-Gadu: 459154
Auto: WHITE MK2 GL
i gitara :) czekamy na jakies postepy :D



_________________
MOJ ex-F&I
MóJ ex-MK2 ABF
Moje MK3
MK2 in progress...
Offline
 Profil    459154
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 05 Sty, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 5203
Skąd: Wroc
Gadu-Gadu: 1367975
Auto: caddy mk1
jedziesz z koksem krzyhu...

ps. gdzie piaskujesz buude i w jakiej cenie mniej wiecej



_________________
OLD VOLKSWAGENS NEVER DIE, THEY JUST GET LOWER
Offline
 Profil    1367975
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 05 Sty, 2008 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Wrz, 2007
Posty: 365
Skąd: zachodniopomorskie
czytajac ten projekt oczy otwieram szeroko
pelen podziw i szacunek dla Ciebie za Twoja prace
ktora wkladasz w swoj projekt, ludzie tacy ja Ty
to prawdziwi milosnicy VW :) szacun



_________________
86c2f: viewtopic.php?f=98&t=25065
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 05 Sty, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Sie, 2006
Posty: 2477
Skąd: BEMA ZOO GW CITY
Gadu-Gadu: 0
Auto: golf mk3
mam nadzieje ze juz nie dlugo zaczniesz z grubej rury prace
i ktoregos dnia zobacze mk2 usa na zywo
powodzenia krzyh
bede tu bardzo czesto zagladal



_________________
http://www.airpainter.pl/
SZABLONY MALARSKIE, NAKLEJKI ŚCIENNE, FOTOTAPETY itp.
http://www.foliedotykowe.com/
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 05 Sty, 2008 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 04 Gru, 2006
Posty: 862
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Golf 5 Avant
vw maniak na 100%....pierwszy raz widze takiego zapalenca zeby wkretakiem skrobac cala podloge...

jestem pelen podziwu krzychu :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 05 Sty, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 13 Mar, 2006
Posty: 2650
Gadu-Gadu: 8165264
Podziwiam za wkład pracy :ok:
Image
To zdjęcie, a raczej ten glebbing mnie zniszczył :D Już mi się podoba :) Pozdro i powodzenia w dalszych modach :)



_________________
www.magictown.pl
Offline
 Profil    8165264
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 06 Sty, 2008 
FAKIR
FAKIR
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 03 Lis, 2006
Posty: 1767
Gadu-Gadu: 7752780
Skype: Lookazv6
Auto: Golf mk2/audi diesel wagon
Respekt krzyhu za zapał , ja już też bym chciał być na tym etapie co ty,bo sam też chce zrobić auto od podstaw ,a to jest długa i męcząca droga :)



_________________
Kupie Mille Miglie Chronos w 16"
Image
Offline
 Profil    7752780 Lookazv6
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 06 Sty, 2008 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 29 Paź, 2007
Posty: 1075
Skąd: Pleszew
wszystko spoko tylko po co sie meczyles z tym srubokretem jak i tak dajesz do piaskowania?
ogolnie jeden z lepszych projektow na zonie


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 06 Sty, 2008 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 16 Lis, 2005
Posty: 112
Skąd: Poznań
Ja śledze prace krzyha właściwie od początku i jestem pewien ze dopiero jak on to skończy to wszyscy padniemy na ziemie.... Kazdy z nas chce zrobic furacza dokładnie ale czy ktokolwiek az tak sie poswieca (np zdziera calutką konserwacje?



_________________
viewtopic.php?t=16179 >>Reanimacja łantacza trwa<<
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 06 Sty, 2008 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 14 Mar, 2006
Posty: 3453
Skąd: tychy
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi 100 C4 & Chevrolet Camaro 3gen
Mioo koszty piaskowania sa dosc spore - nawet do 150 zl /h bez malowania - malowanie specjalna farba to dodatkowe koszta , inni znow cenia sobia od metra kwadratowego - ja jak mialem dawac w tamtym roku to chcieli 100 za godzine pracy (mowa oczywiscie io piasku bo za piaskowanie szkłem , plastikiem , łupinami orzechow ...... to kasa niezmiemska a co do miejsca to jest kilka takich firm na slasku - przynajmniej wtedy bylo

ps - jesli szukasz to popatrz na alegro bo reklamuja sie tam firmy moze bedzie w Twojej okolicy

benson mozna dac do wypiaskowania ale zdarcie tej gumy zajmuje nawet do 30 godzin a koszta latwo policzyc - niestety piasek najpierw sie odbija od gumy,potem wbija w nią a dopiero potem zaczyna ja rwać a w niektorych zakamarkach jest jej nawet dobrych kilka centymetrow


lookazv6 nie zastamnawiaj sie tylko łap furacza i do roboty,ile tego jest to sam wiesz bo dwie furki zrobiles


poza tym dzieki reszcze chlopakow za poparcie - jak sie czyta to az chce sie isc cos podlubac i w takiej sytuacji nie wolno odwalic ,,kaszany,, - trzbea sie jeszcze bardziej przykladac



_________________
Image

Audi C4 --- viewtopic.php?f=98&t=16705&start=1410
Jetta II --- viewtopic.php?f=112&t=44729&start=0
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 06 Sty, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 02 Lis, 2005
Posty: 2833
Skąd: wolfsgruppe.com
Gadu-Gadu: 0
Auto: Golf I GTI 1.8 8V,Golf I Cabrio ,Bora V5
No krzyh co ja Ci tu moge napisac niesamowite jest to co robisz szkoda tylko ze niemasz dokonca warunków do tego bo prace nad autem były by juz napewno posuniete dalej czekam z niecierplliwoscia na koniec prac i mam nadzieje ze bedzie mi dane stanąc kiedys mojim Mk3 koło twojego Mk2 gdzies na jakims zlocie :D życze wytrwałosci w projekcie :)



_________________
http://www.wolfsgruppe.com
Moja Golfina http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=24997 i tu tez http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=6944
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 06 Sty, 2008 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 10 Sty, 2006
Posty: 841
Skąd: Rzeszów
taki projekt to sie czyta z przyjemnoscia, wszystko od podstaw wlasnymi rekoma :)
Ty to masz cierpliwosc, pelen podziw i chyle czola jamajama
Ladnie sie ta dziewiateczka schowala :-D
Pozdro i powodzenia w dalszych pracach !!


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 3 [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe