Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 4 [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [corrado f16v] by poncheck
PostWysłany: Sob 22 Gru, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 31 Sie, 2004
Posty: 43
Skąd: Wejherland
podbił do mnie niedawno cappo di tutti cappi vel yamschasty i rzucił hasło co by parcha wielmożnym państwu zaprezencić...
so...here we go... :)
dawno dawno temu gdy nie istanialo cos takiego jak strefa shengen a unia europejska nie była nam dobrocią szukałem sobie czegoś co chciałem mieć od 8 lat :) marzenie 13 latka który zachłysnął się oranżadą na miejscu widząc ów cud niemieckiej myśli technicznej i nawkręcał sobie że tylko to i nic innego ...
i tak po wielu bojach, 7 miesiacach poszukiwań, cieżkich chwilach i wielu wątpliwościach i wyrzeczeniach, obejrzeniu 5 innych kandydatek na żonę 1 kwietnia ( :ok: ) 2003 roku zawarłem akt małżeński z tą pieknością...
tyłek nosiła troche wysoko ale co tam ałłłłł

Image

Image

2 tygodnie cieszyłem sie jak gupi do sera aż pojechałem na pierwszy mój gosir i sie kurna zaczęło :< dym spod machy...i w ogóle, jako niedoświadczony wtedy młodzian nie bardzo wiedziałem co sie stało i że to dopiero począteczek , plyn sie zagotował, wentylator powiedział papa :zly:
mijały tygodnie, parchątko moje dawało mi niesamowite wrażenia z jazdy po przesiadce z cinquecento 700 moc wzrosła o jakieś ponad 100 osłów jakby nie było bo wspomieć należy iż to bydle to 9a :D
dostawał nowy olej,płyny maści wszelakiej i wszystko czego potrzebował skubaniec niewdzięczny a co niekoniecznie wpływało na jego wizerunek...odwdzięczając mi sie problemami z sondą i przepływomierzem ucieszył mnie gdy zajrzałem pod spod a wydech który wprawia w drżenie rolety sąsiadów to nic innego jak kompletnyjetex
(bez kolektora) :ok:
jakkolwiek to zawieszenie które było nadawało się na dragrace bo kompletnie tylna część ciała nie siadała a ktoś mnie kiedyś zdenerował i postawił mi kubek na tylej oponie i jeszcze wepchnął baniak między błotnik a opone coooo ..parch powędrował odrobinke w dół, natenczas musiało starczyć bo jak wiadomo nie od razy Rzym zbudowano.

Image

po około dwóch latach...(naprawdę cieszyło mnie po prostu wyłącznie jeżdzenie tym gratem na początku)ale wiadomo że tak jak wcześniej planu nie miałem zaczęła sie klarować pewna wizja...dopomógl temu nie pierwszej świeżości lakierek i tak oto pojawił się nowy lakier imitujący Kyalami Flash standoxa :)

Image

szeroki bamper/hokej i gril bez znaczka :)

Image

stwierdziwszy że mam dość krzywych bbsów kupiłem proste, szalenstwa nie ma bo nie miało być...po prostu cal większe BBS RX w prawie idealnym stanie...

Image

naturalną drogą ewolucji okazał się oczywiście gwint...padło na firmę patec(naprawde bardzo polecam tego gwinta, świetnie się na tym śmiga)gwint kupiony uzywany ale z wydrukiem z badania (84% skuteczności przód), pociekający lekko tył...anyway parch zaczął jakoś sie prezentować...

Image

Image

Image

nie wspominam o takich rzeczach jak zmieniane w ciągu tego całego czasu kilkakrotnie hamulce(zwykle pada na zestaw ATE z przodu oraz Brembo/ferodo z tyłu, olej dostaje co ok 10tyś km ,każda wkur...usterka była również przeze mnie na bieżąco usuwana...)
przyszedł i czas na hamownie gdzie parch stwierdził po wtedy chyba około 240tyś przejechanych że ma 136.7 km, 182 Nm i wg moich obliczen pierwszą setkę pokazuje po 8.5 sekundy,czasem również pokazuje seryjnym g60 ze wcale nie są takie do przodu , czasem wręcz przeciwnie ;)
kawałek czasu później(ciężko ogarnąć tu daty, nie zapisywałem niestety)przybyły lampki,uznałem że skoro lakier troszkę cukierkowy to lampki damy dla kontrastu czarne inpro black, to samo stało się też z przodem, dymiona by me hella original.

Image

kierunkowskazy to zawsze miałem krzywe ... wytykali palcami, wygadywali, więc posiałem troche herezji żeby nie każdemu sie podobało i zamiast kupować komplet starych brzydkich kierunków po prostu się ich pozbyłem...

Image

w międzyczasie pojawił się wąski bamper ściągany na zamówienie z USA (powaga :D )bo o szerokim na tej glebie używając auta na co dzień można zapomnieć
i ktoś mi znalazł i przyniósł dachowca pod śmietnikiem więc przygarnąłem bo co ;)

Image

Image

Image

zbliżała się zima więc przemalowałem sobie stare brzydkie bbsy...

Image

Image

RXów się pozbyłem z dwóch względów(teraz dla odmiany sie troche rozpisze niee )
raz-to miała być tylko wersja przejściowa
dwa-zawieszenie i niektóre elementy wydechu zaczęły wołać o pomoc wydając z siebie róóżne odgłosy...
w związku z tym kulałem sie na starych odmalowanych bbsach i w między czasie zostało wymienione w zawieszeniu wszystko,KOMPLETNIE WSZYTSKKO co juz sie o to prosiło,nowe łożyska,przeguby zewnetrzne i wewnetrzne,poduszki pod silnikiem,poduszka pod skrzynią, tuleje wahaczy, łączniki stabilizatora, tuleje tylnej belki, nowe mocowania do tłumika itd itd, długo by wymieniać, ważne ze radość z jazdy po tym zabiegu jest zwyczajnie bezcenna...ale wyglądał nadal tak...

Image

oczywiście przyszła wiosna, żeby stało się zadość tradycji kupiłem nowe sandały :ała:


Image

gwint o ktorym wcześniej wspominałem wylał się do konca więc udało sie kupic również pateca na tył, tym razem w idealnym stanie ...jedynie co trzeba było sobie pozmieniać talerzyki do regulacji i sprężyny(banał, weekend w garażu,dwie paczki fajek) ale efekt...

Image

Image

Image

a małe białe futrzaste stworzenie rosło razem z parchem ...

Image

kiedyś otworzyłem maskę, i powiedziałem tak nie może być...

Image

sie wzięło się umyło więc , cały czas jak naprawde mi sie nudzi poleruje kolektor :D

Image

Image

przybyło z czasem jeszcze takie ustrojstwo...

Image

Image

co z rozwierconą zawodowo puszką filtra powietrza przyniosło efekt dźwiękowy kompletnego wyleczenia się z choroby zwanej kompleksem vr6...

http://smg.photobucket.com/albums/v729/poncheck/?action=view&current=20070922018.flv

i tu(sezon 2007)nastąpiła piekna chwila - przez miesiąc nic sie nie zepsuło aż popękał sobie kolektor co owocuje czasem dźwiekiem przypominającym v8 :ok:
a parch wyglądał tak...

Image
Image
Image
Image
Image

tradycyjnie postanowiłem pozbyć się fel co by w okresie szukania pracy mieć za co żyć,
wróciłem do bbsów i kupilem cholernie rzadkie BBS RN na zimę(wspaniale sie jezdzi na 15tkach!!!) i tak pewnie będzie do wiosny kiedy to może wreszcie uda mi sie zabrać za silnik,docelowo digi plus kompresor, może turbo...kiedyś bo wiadomo,koszta...remont silniczka przed całym zabiegiem też byłby wskazany, a że z jednej strony to auto służy mi "wiernie" na codzien , nie chce zeby stało bo najwieksza frajde mam po prostu z jezdzenia nim, za to z drugiej strony jak coś robie to staram sie zeby mialo rece i nogi wiec pewnie bedzie jak z zawieszeniem,hurtowo ;) obecnie jest sobie tak, oczywiście następne buciki będą większe i szersze i pewnie lepsze niż cr7 choć poprzeczke ustawiłem sobie wysoko...

Image

mniej więcej tak to wyglada, auto wchłonęlo już całą kase jaką miałem ale naprawde czasem potrafi sie zajebiscie odwdzieczyc i nie zamierzamy sie rozstawać...
gratuluje tym z panstwa ktorzy wytrwali do konca, w nagrode filmik...

http://pl.youtube.com/watch?v=Kh0qqE0NNtc

do usłyszenia....over and out...


Ostatnio edytowany przez poncheck Pią 01 Maj, 2009, edytowano w sumie 3 razy


_________________
http://www.corrado-database.nl/index.php?item=view_corrado&id=2131
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 22 Gru, 2007 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 24 Gru, 2005
Posty: 4682
Skąd: Międzyrzecz
Gadu-Gadu: 0
Auto: A6 C5 V6 & MK2 @ VR6 & MK4 TDI+, Corrado @ 1.8T, MK4 V5, B5FL V6
Nareszcie purcel zawitałeś :ok:

Corraś oczywiście piękny i wychuchany hehe..

No i ten legendarny beton front :]

Jak sprawę z kierunkami rozwiązałeś ?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 22 Gru, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 31 Sie, 2004
Posty: 43
Skąd: Wejherland
rolek napisał(a):
Nareszcie purcel zawitałeś :ok:

Corraś oczywiście piękny i wychuchany hehe..

No i ten legendarny beton front :]

Jak sprawę z kierunkami rozwiązałeś ?


a tak ;)
Image



_________________
http://www.corrado-database.nl/index.php?item=view_corrado&id=2131
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 22 Gru, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 06 Wrz, 2007
Posty: 18
Skąd: Wrocław
następna fajna brycz :) z FORUMcorrado.
Tam ostatnio mało się dzieje :ała:



_________________
.
.
.
.
corrado G60 już nie ma :(
jest GTi G60 :)
i wielki krążownik szos 2.5 TDi
.
.
Moje GG: 11250762
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 22 Gru, 2007 
vw P.I.M.P.uś
vw P.I.M.P.uś
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 15 Gru, 2007
Posty: 2795
Skąd: Olsztyn
Gadu-Gadu: 364477
Tlen: praks@tlen.pl
Skype: prakscorrado
Auto: Corrsche vr6T
co parch to parch :P beton rulez :D kupuj jakies 2tlg right?? :D



_________________
Poliuretany do twojego vaga
Offline
 Profil    364477 praks@tlen.pl/" target="_blank"><!-- e --><a href=praks@tlen.pl" src="http://status.tlen.pl/?u=praks@tlen.pl&t=1" border="0" /> prakscorrado
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 22 Gru, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 25 Lis, 2005
Posty: 220
Skąd: woj.pomorskie
Naprawde godny ten twoj Corras, silniczek faktycznie zblizony ma dzwiek do VR'a :ok: a co dokladnie zrobiles piszac ze puszka filtra zawodowo rozwiercona ]:[



_________________
CULT'owe naklejki

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=20549905

VW Grupa Chojnice

https://www.facebook.com/pages/VW-Grupa ... 4520407992

TANI KURIER

https://www.kurjerzy.pl/pp/jchch79
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 22 Gru, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 10 Kwi, 2007
Posty: 400
Skąd: Posen
Gadu-Gadu: 1517437
Auto: Corrida
beton jest feee :P za to lakierek mi sie podoba jest tak cukierkowaty ze az ZłYYYYYY :) pozdro ponczasty



_________________
lower than your grandma`s nippels
http://www.kuzniewski.pl
http://www.fuego.user.icpnet.pl/corrado/bov.mp3
http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t= ... ight=fuego
http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=6927
Image
Offline
 Profil    1517437
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 22 Gru, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 22 Wrz, 2007
Posty: 233
Skąd: Szczecin
Gadu-Gadu: 4400524
Tlen: nezzo
Auto: corrado 93 AAA
Ponch, ty juz wiesz co.. ;)


Offline
 Profil    4400524 nezzo
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 22 Gru, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 21 Paź, 2007
Posty: 232
Skąd: Jastrzębie Zdrój
O prosze widze ze co chwile ktos Z forum Corrado przedstawia tutaj swoj samochod :) No coz powiedziec za temat tego corka :) Podoba mi sie bardzo wszystko zrobione z gustem i dokladnoscia :) ja bym wsadzil BBS RS , lub inne kultowe felgi . zycze powodzenia w realizowaniu planow i pozdrawiam :)



_________________
http://www.corradodatabase.com/index.ph ... do&id=3842
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 22 Gru, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 11 Maj, 2006
Posty: 233
Skąd: Bytów
siwtne corrado :-D

duzo kombinowania bylo w przekladce kierunkow?



_________________
viewtopic.php?f=98&t=42858&p=480935#p480935
moje mk5 GTI
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 23 Gru, 2007 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 09 Lut, 2005
Posty: 2222
Skąd: Poznań
Gadu-Gadu: 0
Auto: audi a4 b5
Duzo do czytania,fajne fotki pokazują jak sie corek zmieniał,generalnie bardzo fajny samochód i dobry opis.Kierunki ciekawe jeszcze takich nie widziałem,czyli nie masz tam już halogenów rozumiem?



_________________
Audi a4
ex Passat
ex Golf
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 23 Gru, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 31 Sie, 2004
Posty: 43
Skąd: Wejherland
ogor napisał(a):
siwtne corrado :-D

duzo kombinowania bylo w przekladce kierunkow?


obyło sie bez druciarstwa :) są żarówki w5w wsadzone w oryginalną wiązke od migaczy bocznych(pozdrowienia dla szczewiego:) )polączoną i zaizolowaną z wiązką oryginalną...oczywiscie nie obylo sie bez malego tuningu przekaznika bo mrygały jak powalone ;) najlepszą opcją byłby bixenon w miejscu h4 ale do tego bedzie trzeba lampy zmienić bo moje jakoś tak odrobinke nadgryzł ząb czasu ;)


[

tam ogólnie jest h1(halogeny sa przecież w zderzaku :P ) ktore wspomaga h4 jak zapala sie długie, na dobrą sprawę niespecjalnie te światła cokolwiek dawaly więc sie ich pozbyłem :) docelowo - patrz wyżej ;)

RS...może jak troche spowszednieją bo ostatnio za wiele tego na vwejach, już ja coś wymyśle jak będzie za co ;) marzenie to wrd mesh ale 8k za koła nie dam niee



_________________
http://www.corrado-database.nl/index.php?item=view_corrado&id=2131
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 23 Gru, 2007 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 08 Paź, 2006
Posty: 1205
Skąd: Bochnia
Gadu-Gadu: 581141
Auto: e36 touring & E28
bardzo fajnie opisałeś tą historje twojego korka.. z humorkiem i to się chwali ;) auto wygląda naprawde zacnie!kasa nieposzła na marne brawo za wkład pracy i serca piwko powodzenia w dalszych modach ;)



_________________
passat b4 kombi na gwincie
viewtopic.php?f=98&t=42425&start=270
mk1 cabrio karmann
viewtopic.php?f=98&t=76513&view=unread#unread
Offline
 Profil    581141
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 23 Gru, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Maj, 2006
Posty: 896
Skąd: Drzewica
Gadu-Gadu: 459154
Auto: WHITE MK2 GL
podoba mi sie :) takim corradem bym nie pogardzil :D



_________________
MOJ ex-F&I
MóJ ex-MK2 ABF
Moje MK3
MK2 in progress...
Offline
 Profil    459154
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 23 Gru, 2007 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
Witam.

Zupełnie nie podchodzi mi taki betonowy zderzak :$ Reszta ogólnie całkiem sympatyczna ;)

Powodzenia w szukaniu odpowiednich felg ;)



_________________
Projekty:
mk2 GTI
Corrado G60
Corrado VR6 SLC
Passat B5 2.8 V6 4Moion

Image
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 4 [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe