Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 6 z 16 [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 10 Kwi, 2007 
VW Zone member
VW Zone member
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 01 Lis, 2004
Posty: 2617
Skąd: Połajewo/Poznań
Gadu-Gadu: 8205732
Auto: mk1 GTI & passat b5 VR5
to zlozyles tamta glowiec z nowymi zaworami, szlif i wogole i dopiero dojrzales to pekniecie??
wydaje mi sie ze takie mikropekniecie da arde bez problemu zrobic, poza tym jeszcze jest w takim miejscu, ze wogole nie ma wplywy na szczelnosc, wiec po takich mnodach glwoicy to bym to pospawal i poskladal do kupy...
a co do 140KM z JB to sorry, ale jest to bardzo duzy problem... ( na pierburgu taka moc jest nie do osiagniecia z tego silnika )
EG rozni sie bardzo duza iloscia rzeczy od JB, wiem o tym dosc dobrze bo przerabialem ten temat...
ale trzymam kciuki i oby tych koni bylo jak najwiecej...


Offline
 Profil    8205732
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 10 Kwi, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 01 Maj, 2004
Posty: 415
Skąd: Piaseczno / W-wa
wczesniej sie temu nie przygladalem i podejrzewam ze jak kumpel mi ja odbiaral (bo ja bylem w pracy ) to walala mu sie po bagazniku ( to bylo clio VAN ) i chyba udezyl ale nie zlapalem go wiec nie moge sadzic, boje ja zalozyc bo jak podkrece silnik np do 7tys to mi cos pierdyknie no nie wiem, zobaczymy narazie zloze ten silnik jak jest a z ta glowica jeszcze sie pomysli obrabilalem ja sam jedyne co mi zrobili to rozwiercili gniazda i planowali a to jest koszt 170zl wiec jeszcze nie tak duzo, zobaczymi jak wyjdzie. Jelsi chodzi o moc to nie mowie ze na tym gazniku juz mam upolowane WEBERy DCOE45 bo to chce docelowo zalozyc i z tego wyciagac moc. Jezdzilem golfem 2 1.3 weber 150PS i po tym mysle ze wyciagne ze swojego przyblizone 140PS i wlasnie z tego auta wezme gazniki i moze glowice bo po rajdzie zostalo skasowane wiec jesli nie bedzie budowal kolejnego VW to mam te czesci. Mowia ze nadzieja matka glupich, ale kazda matka kocha swoje dzieci :D

squoka, mam prosbe mozesz mi wytlumaczyc czym sie rozni blok JB od EG bo moze ja faktycznie porywam sie z motyka na slonce


Ostatnio edytowany przez Walus Sob 06 Paź, 2007, edytowano w sumie 2 razy


_________________
White Rally MK I R16 - /viewtopic.php?t=18345&postdays=0&postorder=asc&highlight=walus&start=0

Emerytowóz MK IV - viewtopic.php?f=98&t=40722
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 10 Kwi, 2007 
VW Zone member
VW Zone member
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 01 Lis, 2004
Posty: 2617
Skąd: Połajewo/Poznań
Gadu-Gadu: 8205732
Auto: mk1 GTI & passat b5 VR5
JB ma tloki o tej samej srednicy co EG, ale innej budowie
w Eg tloki maja od gory wglebie ( komora spalania w tlokach, dlatego wlasnie glowica w EG jest zupelnie plaska) , poza tym wal w EG ma wiekszy skok niz w JB...
a z czego Ty miales wogole glowice ta co zrobiles??
z jakiego silnika??
mechaniczna czy hydrauliczna??


Offline
 Profil    8205732
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 10 Kwi, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 01 Maj, 2004
Posty: 415
Skąd: Piaseczno / W-wa
1.8 hurdrauliczna, no to otych tlokach nie widzialam ale skok 77,4 to mam napewno gdyz blok mam z silnika PN a to jest 1.6



_________________
White Rally MK I R16 - /viewtopic.php?t=18345&postdays=0&postorder=asc&highlight=walus&start=0

Emerytowóz MK IV - viewtopic.php?f=98&t=40722
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 10 Kwi, 2007 
VW Zone member
VW Zone member
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 01 Lis, 2004
Posty: 2617
Skąd: Połajewo/Poznań
Gadu-Gadu: 8205732
Auto: mk1 GTI & passat b5 VR5
do bloku z EG bys wogóle nie założył tej głowicy, a jeśli masz 1.6 to masz takim sam skok tłoka maszracje, ale ja myślałem, że masz 1.5 JB i dlatego pisalem o tym wale...
jesli masz 1.8 głowice hydrauliczna i chcesz to spiac z pierburgiem to max moc nawet jak masz obrobiona glowice, ale nie masz sportowego, ostrego walka to bedziesz mial w granicach 6tys
u mnie max moc byla 5800obr/min, a glowica tez byla po obrobce
jak bedziesz mial sport walek i dobry wydech zrobiony, szeczgolnie wazny tu bedzie kolektor to mysle ze jestes stanie uzyskac kolo 120, max 130KM, ale na te 130 to juz sa marne szanse
pamietam jak gadalismy, ze znasz projekt Mowada, to wiesz ile on osiagnal przy jakich modyfikcjach


Offline
 Profil    8205732
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 10 Kwi, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 01 Maj, 2004
Posty: 415
Skąd: Piaseczno / W-wa
Walek pipercross ile stopni nie wiem ale w domu lezy juz 280 Clay Smith Cams ale tego nei zaloze bo ta glowica tego nie wyrobi bo musze wiemienic sprezynki i talezyki itp, a o tym ze mam 1.6 PN to chyba juz pisalem gdzies wyzej. Blok EG nie ma chyba tego drugiego kanalu olejowego bo tam jest ktociec wodny ja wlasnie dlatego kupilem inny blok

powiem ci ze ja zainspirowany jestem tym 1.3 150 ale kurcze jak bedzie go rozbieral musze zobaczyc co tam jest ze to tyle lata. Co do kolektora to juz jestem umowiony Kwas-mecie na spawanie kolektora a wydech bede chcial poprowadziec z jak nejmniejszymi zagieciami. Powiem ci ze moze faktycznie nie wyjsc zobaczymy jak bedzie ale musze druga glowice zrobic, albo zloze ta i pojade na hamownie jak wtrzyma to bede brykal dalej :)


Ostatnio edytowany przez Walus, Sob 06 Paź, 2007, edytowano w sumie 1 raz


_________________
White Rally MK I R16 - /viewtopic.php?t=18345&postdays=0&postorder=asc&highlight=walus&start=0

Emerytowóz MK IV - viewtopic.php?f=98&t=40722
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 10 Kwi, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 07 Cze, 2006
Posty: 461
Skąd: Oświęcim
no no walsu to ladnie dzialasz czekam z niecierpliwoscia na koniec operacji to ciekaw jestem ile mozna wycisnac z DX 1.8 bez gaznikow a ile z gaznikami i tak na marginesie jesli bedziesz mial te gazniki to duzo wiecej samochod pali?? pozdro



_________________
moje MKI viewtopic.php?t=16857&postdays=0&postorder=asc&start=0
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 10 Kwi, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 01 Maj, 2004
Posty: 415
Skąd: Piaseczno / W-wa
zalezy na samym zasilaniu ok 1L wiecej z tego co mowia jesli bedzie dlubany to moze nawet 25L



_________________
White Rally MK I R16 - /viewtopic.php?t=18345&postdays=0&postorder=asc&highlight=walus&start=0

Emerytowóz MK IV - viewtopic.php?f=98&t=40722
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Maj, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Lip, 2005
Posty: 323
Skąd: KROSNO
jak tam prace, cos ucichlo.



_________________
www.pitersmk2.jpg.pl
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Maj, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 01 Maj, 2004
Posty: 415
Skąd: Piaseczno / W-wa
mam maly problem ze spasowaniem gaznika brakuje mi dwoch kostek do elektrozaworow i moga byc problemy z urochomieniem tak juz wszystko w aucie siedzi

Tak to wyglada narazie:

Image

dekiel musial zostac stary gdyz na tamtym nie podlaczyl bym linki gazu :/

Wiec golfik wyszedl tak, motorek fajny jeszcze nie hamowalem bo na MajoVWce nie chcieli mnie wpuscic, zawieszenie koni sport -80mm tyl regolowany, w srodku tylko kubel i szelka.....

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Tak wiem kierownica nie pasuje ;P


Ostatnio edytowany przez Walus Sob 06 Paź, 2007, edytowano w sumie 3 razy


_________________
White Rally MK I R16 - /viewtopic.php?t=18345&postdays=0&postorder=asc&highlight=walus&start=0

Emerytowóz MK IV - viewtopic.php?f=98&t=40722
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 20 Maj, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master

Rejestracja: Nie 20 Sie, 2006
Posty: 956
Skąd: wlkp
Walus napisał(a):
zawieszenie koni sport -80mm tyl regolowany

jakos słabo siedzi :(( lepiej zmień fele te są za małe i nie bardzo pasi do tego auta


Ostatnio edytowany przez ZbignieVW Nie 20 Maj, 2007, edytowano w sumie 4 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 20 Maj, 2007 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 5203
Skąd: Wroc
Gadu-Gadu: 1367975
Auto: caddy mk1
kozak, tyle ze z tylu musisz cos z zawiecha zrobic, fele masz chyba takie jak ludvik



_________________
OLD VOLKSWAGENS NEVER DIE, THEY JUST GET LOWER
Offline
 Profil    1367975
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 20 Maj, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 01 Maj, 2004
Posty: 415
Skąd: Piaseczno / W-wa
felgi beda docelowo 15 speedline 2110, no a tyl opuszcze tylko narazie brak czasu jeszcze stroje motor na perfect bo dzis szedlem z CRXem 1.6 16v z dlubnietym dolotem i wydechem i lece z nim rowno, a trzeba byc chociaz o blotnik szybszym :P



_________________
White Rally MK I R16 - /viewtopic.php?t=18345&postdays=0&postorder=asc&highlight=walus&start=0

Emerytowóz MK IV - viewtopic.php?f=98&t=40722
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 21 Maj, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lip, 2004
Posty: 400
Skąd: Kostrzyn,Barlinek
no wlasnie cos nie tak z ta gleba? by przy takim -80 nie powinien o przynajmniej z przodu nizej lezec?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 21 Maj, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 01 Maj, 2004
Posty: 415
Skąd: Piaseczno / W-wa
jest - 80mm na bank sprzodu, tyl trzeba spuscic jeszcze, a poza tym powiem wam ze wisi mi to tak jak jest sprzodu mi pasuje i tak jadac ulicami przycieram wachaczami a o misce juz nei powiem ale wiem ze bede jechal 180 to pojade a jak przez pewien okrez mialem go -100mm to lewdwo sie dalo poruszac.



_________________
White Rally MK I R16 - /viewtopic.php?t=18345&postdays=0&postorder=asc&highlight=walus&start=0

Emerytowóz MK IV - viewtopic.php?f=98&t=40722
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 6 z 16 [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe