Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [GOLF MK4] Żaba żarłok 2.3V5 | automat | highline
PostWysłany: Wto 25 Lip, 2017 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 12 Kwi, 2009
Posty: 304
Skąd: Milicz
Gadu-Gadu: 0
Skype: xxboberoxx
Auto: Golf MK4 2.3 V5
Siema!
Od maja 2017 roku jestem posiadaczem Golfa czwartej generacji (drugim w Polsce) z silnikiem 2,3 V5. Niestety jest to słabsza wersja 150-cio konna ze skrzynią automatyczną. Jak kupiłem auto to trochę rzeczy było porobionych i zmodyfikowanych, ale jest jeszcze parę rzeczy do poprawienia po poprzednim właścicielu no i przede wszystkim mam swoją wizję, pewnie trochę inną.
Także biorę się do roboty, powoli i (będę się starał) dokładnie yupii

Marka: Volkswagen
Model: Golf IV Highline
Rok produkcji: 1999
Kolor: LC6M
Pojemność: 2.3
Moc: 150 KM
Wyposażenie: ciężko stwierdzić co jest sprawne po poprzednim właścicielu xD :< :<: a tak poważnie to:
=> 4 elektryczne szyby
=> elektryczny szyberdach
=> elektryczne lusterka
=> centralny zamek z pilotem (scyzoryk)
=> domykanie szyb kluczykiem
=> wspomaganie kierownicy
=> komputer pokładowy (chwilowo niedziałający)
=> podłokietnik
=> podłokietnik w tylnej kanapie
=> klimatronic
=> podgrzewane fotele
=> jasna skórzana tapicerka
=> immobiliser
=> airbag
=> gniazdo zapalniczki w bagażniku 12V
=> światła bi-xenon
=> spryskiwacze reflektorów (chwilowo nie działają)

MODYFIKACJE:
:idea: Car Audio:
-Jednostka sterująca JVC KD-AVX44
-Subwoofer Audio System 200W RMS do tego wzmacniacz cyfrowy
-Zestaw przedni: głośniki Dynaudio, zwrotnice i tweetery Rainbow
-Zestaw tylni: głośniki ori, zwrotnice i tweetery GroundZero
:idea: Zawieszenie: gwintowane, przód MTS Gold, tył TA
:idea: Felga: Startech Monostar IV 18" 8,5J
:idea: Wnętrze jasne, skórzane z Bory (nie do końca pasuje tapicerka drzwi tylnych i kanapa) - będę jakoś to ogarniał (prawdopodobnie założę z powrotem wnętrze welurowe i będę czekał aż pojawi się ładna jasna skóra)
:idea: wycieraczka od golfa MK V
:idea: ori lampy xenon przerobiony na bi-xenon i pomalowane odbłyśniki na czarno
:idea: tylne lampy od wersji GTI
:idea: wycięty ostatni tłumik (który trzeba poprawić bo przy 3 tyś obrotów nie da się w środku wytrzymać)
:idea: Stabilizator od audi S3
:idea: zmienione audio (opisane wyżej)
:idea: wygłuszenie auta
:idea: Licznik Sport Edition 1/2 FIS (nie do końca zaadaptowany przez poprzedniego właściciela - nie pokazuje spalania ani sumie nic poza przejechanymi kilometrami, prędkością i obrotami)

PLANY:
:?: wydech z kwasówki z jakimś sensownym tłumikiem końcowym
:?: ogarnięcie koła (malowanie i opony)
:?: ogarnięcie skóry (lub wymiana na inną)
:?: podpięcie spryskiwaczy lamp
:?: ori przetwornice do xenonu i nowe żarniki
:?: obszycie lub wymiana kierownicy - jak wymiana to na kiere z lupo 3l
:?: prawidłowa adaptacja lub wymiana licznika (nie wiem czy ma dobry numer)
:?: znaczek V5 w grill
:?: Lotka GTI
:?: światła przeciwmgielne
:?: kompletna deska z Bory
:?: antena polo 6R lub golf 7
:?: dywaniki welurowe (na lato) i gumowy (na zimę)
:?: duże prawe lusterko
:?: ogarnięcie oświetlenia wnętrza - teraz coś przerywa
:?: ogarnięcie szyberdachu (coś się przycina przy otwieraniu lub zamykaniu)
:?: wymiana cupholdera tylnego
:?: napinacz półki tylnej - jeden jest uszkodzony
:?: wymiana włącznika świateł - albo ori albo z polo 6r
:?: ogarnięcie klimy - z jakiegoś powodu nie działa xF
:?: rejestracja na magnesy
:?: gładka listwa w przednim zderzaku
:?: zaślepki Wolfsburg zaimast kierunków w błotnikach
:?: przełącznik el. szyb (ten co mam coś świruje)
:?: nowe zawieszenie

Tutaj zdjęcia, po lewej jak poprzednik przywiózł auto z Niemiec a po prawej tak jak auto wyglądało w jego rękach.
Image

Tak auto wyglądało u mnie kilka dni po kupieniu (poza brakiem felg na razie nie wiele się zmieniło :D)
Image Image

A stało się tak ponieważ 2 tygodnie po kupieniu golfa ( tj. 12.04.2017) ja przepuszczałem na przejściu dla pieszych dzieciaka do szkoły jadąc do pracy gość wjechał mi w tył busem xF
Dobrze, że dzieciak zdążył przejść bo golf zatrzymał się za pasami :< <<: ałaa
Image Image Image

Z racji, że u mnie w mieście są wszędzie napięte terminy to Golfik do tej pory jest u blacharza. Z tego co się dzisiaj dowiedziałem (20.06.2017) auto jest przygotowywane do lakierowania/lakierowane i być może w tym tygodniu je odbiorę :D
Dobrze by było, ponieważ jest Vaglandia na którą muszę jechać :D


03.07.2017

w piątek (tydzień temu - 23,06,2017) odebrałem auto od blacharza xD
szału nie ma, mogło być lepiej pomalowane :< ale trudno... jakoś przeżyję ;D
o 23 odebrałem auto a w sobotę o 16 miałem jechać na Vaglnadie2017... wiec skłądanie auta skończyłem o 4 w nocy ...
Image Image Image Image

zakupiłem też koła, które będzie trzeba odrestaurować :okej:
Image Image
Muszę w nich zmienić opony bo teraz mam 225/40 i 235/40 docelowo chce wsadzić 205/40 albo 215/35 zobaczymy jak to wyjdzie...

a tak wyglądało auto w dordze na Vaglandie 2017 (czyli stan auta na 24,06,2017)
Image Image

Wiem, że jest "motorówka"... musze do tyłu gwinty wsadzić :<
no i mam problem, z zawieszeniem który opisałem w innym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=77&t=610078
w skrócie... auto stoi krzywo z przodu - różnica jest okolo 1 lub 1,5 cm i nie wiem co to może być,,,

24.07.2017

Powoli staram się ogarnąć autko... Bardzo powoli :<
Ale ważne, że cały czas do przodu...

Ostatnimi czasy zająłem się trochę audio.
Głośniki z przodu Dynaudio, do tego tweetery i zwrotnice rainbow.
Głośniki tylnie zostały Ori na razie, ale wpałda zwrotnica GroundZero i tweetery groundzero.
Do tego doszła mata wygłuszająca i pianka wygłuszająca, nie mam więcej zdjęć bo jakoś tak nie po drodze było mi robić więcej :D
Image Image Image Image Image Image Image

W końcu dorobiłem się też boczków skórzanych z golfa które pasują tak jak trzeba ;D
Image

Dla świętego spokoju wymieniłem też klocki i tarcze hamulcowe :ok:
było z tym troche zabawy bo musiałem wykrecić resztkę śruby trzymającej tarcze i nagwintowwać od nowwa itd... a że jakiś czas temu miałem pożar ww garażu i spłonęła większość narzędzi to co chwile musiałem po coś jechać :< a to wiertło, a to gwintownik :<
Image Image Image Image Image Image Image

W najbliższym czasie muszę zdjąć podsufitkę bo coś trzeszczy przy szyberdachu xF

Także powoli do przodu jak mówiłem... Golf był na Vaglandii, a w najbliższy weekeend będzie mnie chyba można zobaczyć na Vagday w Żmigrodzie ;)

A z dupereli to jeszcze musiałem zmienić akumualtor bo stary padł xF
I dowiedziałem się czemu mam przekżywione auto ]:-> :<: ... mianowicie na tylniej osi są 2 różne spręzyny :< :< :<
Na razie wyrównałem auto na gwincie (teraz jest różnicy okolo 5mm) i nic więcej z tym nie robię... A w niedalekiej przyszłości kupię całe nowe zawieszenie gwintowane.



_________________
Moja galeria
Jakby ktoś mył zainteresowany moim projektem
Albo tym co robię
Offline
 Profil    xxboberoxx
 
 Temat postu: Re: [GOLF MK4] Żaba żarłok 2.3V5 | automat | highline
PostWysłany: Sob 13 Sty, 2018 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 12 Kwi, 2009
Posty: 304
Skąd: Milicz
Gadu-Gadu: 0
Skype: xxboberoxx
Auto: Golf MK4 2.3 V5
No dobra...
Czas zrobić jakiś aktual w końcu...

26.07.2017

Stwierdziłem, że czas coś zrobić z moim skrzypiącym i czasami blokującym się szybrem wieć go wyciągnąłem i wywaliłem zasłanę :banghead: tylko to pomogło... kiedyś może kupie nową/lusz szyber bo nie wiem czy to samo da się kupić xD
Image Image

Kapela napisał(a):
Jak ja sie tu znalazłem :D
Auto znane,cos tam nawet w nim urwałem :goof:

no właśnie -.-
Image

30.07.2017
Golfik wpadł na VAGDAY Żmigród :D
Image

a w drodze powrotnej kumplowi turbo w boracie powiedziało wy!@#$%^lam stąd xD
Image

14.10.2017
Tego dnia dostałem info, że znajomy ma do sprzedania ori przetwornice VW do xenonu więc po nie pojechałem, przy okazji sprzedał mi prawwie nowe żarniki Osram 4300k (to numerze żarnika wyszło ze sa bardzo fajne w sensie modelu żarnika więc wziąłem)
Image

Do tej pory do końca nie wiedziałem co siedzi w tych lampach ale jak zaczęliśmy wymieniać sprzęt to się przeraziłem :banghead:
stary żarnik nieznanej firmy 6000K :banghead: zdjęcia przetwornicy nie mam ale na niej też nie było żadnych oznaczeń :banghead:
Image
jak to qrfa miało dobrze świecić?!

za to teraz to ja król :D
Image Image Image

Zobaczcie sami :D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YePiXbTA7_Y[/youtube]

4.12.2017
Wpadło nowe radio :D
Kenwood DDX317BT tutaj dokładna specyfikacja dla zainteresowanych. Ja mogę powiedzieć, że dźwięk jest mega czysty pomimo, że nie ogarnąłem jeszcze wszystkich ustawień xD
@Garrison jest lepiej niż było :P
Image Image

13.12.2017
No i się stało...
Image

Najciekawsze jest to, że nigdzie nie uderzyłem a do tego mam osłonę pod silnikiem i pod miską... Czarna magia k!@#a... :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
jak się później okazało pękła przy korku...

Wszystko stało się kilkanaście km od mojego miasteczka a już był zaplanowany wieczór więc auto zapchaliśmy na jakieś podwórze i przyjechałem po nie następnego dnia :banghead:
Image

18.12.2017
Dopiero teraz zacząłem walkę z autem :banghead: mało czasu sprawiło, że musiało odstać kilka dni a na szczęście miałem inne auto do jeżdżenia :D

Tak czy siak zacząłem z pomocą znajomych rozbierać wszystko... Przy czym pomyślałem, że jak już rozbieram cały przód to ogarnę więcej rzeczy przy tym - liczyłem się z tym, że auto postoi dłużej...
Image Image Image Image

Jak widać prace przy aucie kończyły się najpóźniej o 22 ze względu na moją pracę... ale za to szybko się zaczynały bo jak już miałem dzień przeznaczony na auto to zaczynałem o 12 :D
Nie obyło się też bez problemów ukręconych śrubek itp :banghead: :banghead: Poza tym wszystko na spokojnie xD
Image

Ciekło mi coś spod klawiatury więc ja odkręciłem i sprawdziłem co się dzieje. Jak się okazało uszczelka która tam był jest uszkodzona :banghead: lepsze jest to, że samej uszczelki nieś ponoć nie dostanie - jak juz to tylko w zestawie z pokrywa... Więc kupiłem używaną pokrywę i uszczelką w idealnym stanie :D
Image

Doszedłem w końcu do miski, zobaczyłem czemu olej uciekł i zamówiłem nową miskę;D
Image

Pomocnik/główny mechanik :okej: miał nawet fachowy szlafrok :D
Image

29.12.2017
Wpadły nowe świece i kable wysokiego napięcia, nowa miska, nowy kompresor od klimy (stary miał urwane sprzęgło :banghead: ), nowa pokrywa zaworów
Image Image Image

Oczywiście nie obeszło się bez problemów... Podczas odkręcania pokrywy po raz drugi (wcześniej ja odkręciłem ale z własnej głupoty przykręciłem ją z powrotem) ukręciła się jedna szpilka... Trzeba było nawiercić to co zostało w bloku i lewowykrętakiem wykręcić, to na szczęście udało się bez większych problemów - teraz tylko muszę kupić jedną szpilkę do pokrywy zaworów i wkręcić - na razie dałem zastępczą śrubkę z podkładką...
Image Image

31.12.2017
Sylwester :bigok: :okej:
spędzony w garazu :banghead: :satan:
cały dzień :D a wieczorem się napiłem ^_^
Opiłem auto które po złożeniu odpaliło i jeździ :D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=k1uA3hIvRkQ[/youtube]



_________________
Moja galeria
Jakby ktoś mył zainteresowany moim projektem
Albo tym co robię
Offline
 Profil    xxboberoxx
 
 Temat postu: Re: [GOLF MK4] Żaba żarłok 2.3V5 | automat | highline
PostWysłany: Wto 23 Sty, 2018 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 12 Kwi, 2009
Posty: 304
Skąd: Milicz
Gadu-Gadu: 0
Skype: xxboberoxx
Auto: Golf MK4 2.3 V5
20.01.2018
jakieś dziwne tematy typu puzzle spryskiwaczow reflektorow xD
Image Image
za cholere nie wiem jak to upchnac skoro pompka w zbiorniczku jest od przodu, a tam takie zakretasy :banghead:

wiec zalozylem na razie same dysze ktore z reszta i tak bede musial wymienic, bo te sa w oplakanyms tanie :satan: :banghead: ale ze mam je za darmo (byly z autem to niech sobie beda dopoki nie kupi nowych z ASO :food:

pompka tak samo peknieta :grrr: :grrr: :grrr:
Image

a ze plyn uciekal bez zaslepionej pompki to trzeba bylo cos na szybko ogarnac - dodam, ze mocna hydrauliczna tasma nie wystarczyla xF
wiec lekkie druciarstwo :banghead: :banghead:
Image Image

a na koniec mały smaczek :D
KW V2
Image

w tym tygodniu chyab jeszcze bedzie na aucie, bo jak pokazalem zdjecie na miescie to MTS ktory jest wsadozny od reki sie sprzedal :bigok: :food:

No i znalazlem uciekajacy prad xD
smiesnza i dziwna historia oparta na przypadkowym zwarciu :banghead: :okej:



_________________
Moja galeria
Jakby ktoś mył zainteresowany moim projektem
Albo tym co robię
Offline
 Profil    xxboberoxx
 
 Temat postu: Re: [GOLF MK4] Żaba żarłok 2.3V5 | automat | highline
PostWysłany: Śro 28 Lut, 2018 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 12 Kwi, 2009
Posty: 304
Skąd: Milicz
Gadu-Gadu: 0
Skype: xxboberoxx
Auto: Golf MK4 2.3 V5
[tsize=200]10.02.2018[/size]
przyszedł czas na założenie KW V2 :okej:
nie obylo sie bez ciężkich narzędzi - tak to jest jak sie nie ma wszystrkich potrzebnych kluczy xD
oczywiście gwin na początek ( z czystej ciekawości) na sam dół :banghead:
Image Image Image

po takim ustawieniu gwintu dopóki jechałem sam to było wszystko ok, ale jak tego samego dnia zapakowalem 4 osoby to nie dalo się jechać xD

12.02.2018
także gwint poszedł troszkę do góry :hmm: :helm:
Image Image

17.02.2018
Nalot xD
Davwe i Garrison wpadli xD Garrison zmienial u siebie graty a DaVWe patrzyl i nadzorował xD
w tym samym czasie ja zaczałem wymiane tudio , które jest już opisane w pierszym poście a zdjęcia bedą na dniach bo trzeba troszkę przerobić co nie co :satan:
który to który xD?
Image

20.02.2018
dziś przyszła pierwsza część do ogarnięcia audio :D
mianowicie, głośniki Rainbow nie mam w sobie dystansu tak jak każde ori głosniki i jak je wsadziłem w przednie drzwi to weszły za głęboko i szyb sięnie chce otworzyć do końca bo sie blokuje o głośnik xD
Dlatego wpadły 2 dystanse, miały być drewniane itd itp ale jakos tak wyszło, że jest co jest :D
Image

Na dniach przyjdą maty wygłuszające i będzie wiecej fotek, dokładne modele głośników i ogólnie będzie fajnie :D



_________________
Moja galeria
Jakby ktoś mył zainteresowany moim projektem
Albo tym co robię
Offline
 Profil    xxboberoxx
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 4 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe