Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 2 [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [golf mk3] by stamm vento front felgi t5 8.5 i 10j
PostWysłany: Czw 21 Lis, 2013 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 29 Kwi, 2012
Posty: 15
Skąd: Nadolnik
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Golf mk3
Witam wszystkich na początek chciałem cie przywitać, na forum jestem juz jakiś czas ale nigdy nie miałem czasu założyć własnego tematu. A wiec tak golf jest moim pierwszym autem ;D i jak większość młodych ludzi kupiłem go typowoz zamysłem do przemieszczania sie z punktu A do punktu B i tak też było na początku. Auto nie było w stanie idealnym wiec musiałem o niego troche zadbać zaczeło sie nie winnie od wymiany progów i malowaniu najgorszych elementów auta. Pózniej wpadł kit i tak sie potoczyło że auto do dnia dzisiejszego jest ze mna i przechodzi poważniejsze modyfikacje. Ale wszyscy wiemy ze to w końcu choroba z pod znaku VW. :P


DANE
MODEL: Vw Golf gl mk3 1993 r
SILNIK: 1.6 abu
MOC: az 75 km :omg:
MODY POD MASKĄ: brak
ZAWIESZENIE: gwint TaTechnix bez chelperów
UKŁAD HAMULCOWY: nowe tacze i kocki przód brembo
KOŁA: są felgi stalowe od t5 17x8,5j i 27x10j
NADWOZIE: vento front bixenon, usunieta wycieraczka z klapy, usuniety zamek z klapy, progi od gti, klamki bez zamków,żółte halogeny hella, czarne kierunki w zderzak hella, zderzak przód bez wneki na rejestracje, na tyle HBM,
b]KOLOR[/b]: LB7Z
WNETRZE: cxarne boczki i sufit
AUDIO:seryjne 8 głośników w tym dwa 100 watowe blaupunkta i tuba 300 watt do tego wzmacniacz 200 watt i steruje tym jakieś tam radio jvc

Auto z seryjnego wyposażenia posiadało:
-wszystkie szyby w prądzie
-elektryczne lusterka teraz tez już podgrzewane
-elektryczne szyberdach otwierany w dwóch płaszczyznach
-centralny zamek
-wspomaganie kierownicy
-podgrzewane spryskiwacze
i z wyposażenia to chyba wszystko


Dokonane zmiany:
-było troche rostu i ciemne lampy z przodu
-sprężyny obnijażające wszystkie -40
-wymiana progów na nowe bo stare byłe w beznadziejnym stanie
-przednie błotniki nowe i od nowszego modelu ( owalny kierunkowskaz)
-tyny błotnik wstawiony nowy
-zaspawane miejsce wycieraczki tylnej i zaspawanie miejsca otwierania klapy
-vento front z grillem starego typu
-malowanie całego auta
-naprawa wszystkiego co było nie sprawne lub nie działało do końca tak jak powinno
-wymiana lam z hella black na hella black bo stare były całe popękane
-montaż szerokiego hokeju ale niestety zamiennika z allegro ( po połamaniu trzech sztuk teraz trwają poszukiwania oryginalnego hokeju)
-wymiana klocków i tarczy z przodu na nowe brembo i też tylnych szczęk


Planowane zmiany:
-na pewno gwintowane zawieszenie
-nowe koła plan jest na szeroką stal
-montaż progów gti które już czekają w domu
-przerobienie ostatniego tłumika
-przyciemnienie przednich lamp od vento
Planów jest mnóstwo i jeśli będzie czas i fundusze to na pewno będą zmiany bo głowę mam pełną pomysłów :cool:

A teraz pare fotek. Niestety nie mam fotek od razu po kupnie fotki po wymianie progów i pierwszym malowaniu i z pierwszym i już na fotkach z pękniętym hokejem.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Jako ze auto nie wyróżniało się z tłumu to wpadł mi do głowy pomysł maski rost i sticerbomba

Image Image Image Image

Potem przyszedł czas wymiany hamulców bo klocki już były w stanie tragicznym

Image Image Image

I takim autem jeżdziłem prawie rok potem podjołem decyzje ze golik zostaje ze mną i bedzie modyfikowany dalej więc zbierałem graty i kupiłem dupowóz. Trafiła sie golfinka mk2 z 91r z silnikiem 1.3 na wtryskach w stanie blacharskim prawie ze idealnym ;D Tak wyglądała od razu po zakupie

Image Image Image Image

A trójeczka kolejny raz pojechała do blacharza na wstawienie nowego błotnika i zaspawanie paru dziurek w podłodze i miejsca po wycieraczce z klapy. G dy wrócił od blacharza to sie zaczęła powolna i mozolna praca. Ale tak to jest jak wszystko sie robi samemu fotki z rozbiórki i jak auto wygląda na dzień dzisiejszy

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

A tu jeszcze fotki po szybkim zmontowaniu vento frontu i uważam ze będzie fajnie to wyglądać i fotki dupowozu po mojej pielęgnacji

Image Image Image Image Image


Auto na dzień dzisiejszy jest u lakiernika w sobote była kasta malowana niebawem bedą fotki komentarze mile widziane te pozytywne jak i negatywne
Golf nadal stoi u lakiernika ale buda juz jest pomalowana :DD teraz została jeszcze maska i klapa. W ten weekend pobawiłem sie i wymodziłem podgrzewane lusterka
Image Image Image Image Image

A kilka dni temu kupiłem felgi dość kontrowersyjne bo maja tylu zwolenników co przeciwników. Felgi zobaczyłem pierwszy raz na golfie jednego z forumowiczów i stwierdziłem ze też taki własnie chce choć początkowa koncepcja była na szeroką stal 8 i 9 cali 15-stki ale już za duża trójek ma takie felgi, wiec padło na felgi od T5 [ok.gif] 17x7cali ET55. Tylne felgi zostaną troche zmodyfikowane bo są jak dla mnie za wąskie a teraz fotki
Image Image

Też pare dni temu zrobiłem małe zakupy a mianowicie wpadły nowe kierunkowskazy owalne w błotniki dymione, lamki oświetlenia tablicy orginalne fer, antena na dach i sterownik zamka centralnego z kluczykami scyzorykami :ok: acha bym zapomniał jeszcze zakupiłem przycisk otwierania klapy z wersji amerykańskiej yupii jeszcze kupiłem szczeki na tył bo stare już swoje przezyły

Image Image Image Image
Image

Golf od jakiegos czasu jest w domu i jest powoli składany dzisiaj zostały pomalowane maska i klapa w tym tygodniu je przywioze do domu felgi poszły do poszerzenia

Image Image Image Image Image Image Image Image Image


Ostatnio edytowany przez stamm11 Czw 22 Cze, 2017, edytowano w sumie 6 razy


_________________
viewtopic.php?f=98&t=90796
Image Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm
PostWysłany: Czw 21 Lis, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Wrz, 2008
Posty: 202
Skąd: Wałbrzych
Gadu-Gadu: 16121350
Skype: przemek40311
Auto: Passat b5 fl
Planowana fela mi się widzi do srebrnego dobrze bedzie lezeć, będziesz mątował felgi na adapterach zmieniających rostaw czy zmiana piast na te z rostaem 5x100 ????? ogulnie obserwuje temat i Powodzenia przy pracach :ok:



_________________
Passat b5 fl
Offline
 Profil    16121350 przemek40311
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm
PostWysłany: Pią 22 Lis, 2013 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 29 Kwi, 2012
Posty: 15
Skąd: Nadolnik
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Golf mk3
wiesz co jeszcze do konca nie wiem czy adaptery piasty z rozstawem 5x100 to nie podejda bo ona sa 5x120 :lipa: myslałem jeszcze na rozwierceniem rostawu 4x100 ale zobacze bo tak puki co dwie musze dac do poszerzenia na 8,5 cala yupii bo z tyłu to bedzie lipa na takiej wąskiej feldze



_________________
viewtopic.php?f=98&t=90796
Image Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm
PostWysłany: Sob 28 Gru, 2013 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 29 Kwi, 2012
Posty: 15
Skąd: Nadolnik
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Golf mk3
golf powoli sie składa dziś wyjechałem na dwór pstryknąc pare fotek bok już jest skrecony jeszcze tylko musze pare korków kupić do listew i bedzie [ok.gif]
Image Image Image

i jeszcze dzisiaj byłem po felgi teraz tylko czekam na dystanse i bedą pierwsze przymiarki na auto [hurra.gif] i zobaczymy co z tego wyjdzie :P

Image Image Image Image



_________________
viewtopic.php?f=98&t=90796
Image Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm
PostWysłany: Śro 15 Sty, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 29 Kwi, 2012
Posty: 15
Skąd: Nadolnik
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Golf mk3
Auto cały czas powoli sie składa i zrobiłem kolejne zakupy a mianowicie nowe wycieraczki, siłowniczek do otwierania klapy guzikiem, dywaniki, dystanse do felg w sobote bedą przymiarki ale po pierwszej z szybkiej przymiarce okazało sie ze bede chyba musiał coś pokombinować [hmmm.gif] bo troche za szeroko wyszło wow! i jeszcze musze zamówić śróby do przykrecenia dystansu, i jeszcze kupiłem za smieszne pieniadze [hurra.gif] cztery drzwi z których sobie musze wymontować wszystkie szyby bo sa naprawde ladne a moje sa porysowane i uszczelki wokół drzwi bo moje sa pordzewiałe a tu sa igły i jeszcze kupiłem maty wygłuszające pod rejestacje na tylną klape orginalne skody. [lans]
Image Image Image Image Image Image Image

i jeszcze bym zapomniał kupiłem też wydech od gti który bedzie troche zmodyfikowany ale o tym później i jeszcze kupiłem platik do bagażnika kórego nie miałem itylne pas poduszke i jeszcze pare pierdołów
Image Image



_________________
viewtopic.php?f=98&t=90796
Image Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm fele t5
PostWysłany: Czw 16 Sty, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 15 Sty, 2012
Posty: 261
Skąd: vwlkp
Gadu-Gadu: 21284534
Auto: vw mk3 GTI CC
no działaj działaj


Offline
 Profil    21284534
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm fele t5
PostWysłany: Pią 17 Sty, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 03 Lut, 2013
Posty: 131
Skąd: Jasien
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw vento
Co do vento frontu to mam nadzieje ze będzie grill starego typu i smoked lampek ;) czekamy na efekt koncowy :ok:


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm fele t5
PostWysłany: Sob 18 Sty, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 29 Kwi, 2012
Posty: 15
Skąd: Nadolnik
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Golf mk3
vwjanekvento napisał(a):
Co do vento frontu to mam nadzieje ze będzie grill starego typu i smoked lampek ;) czekamy na efekt koncowy :ok:

grill starego typu już jest w domu czeka na pomalowanie na czarno bo był srebrny tam powyżej w pierwszym poście masz dotki tak na szybko zmotowany przód jeszcze przed malowaniem i smoked lamp oczywiście że będzie tylko muszę je jeszcze kupić wg zastanawiam się czy kupić używane hella czy nie orginalne ale nowe zobaczę



_________________
viewtopic.php?f=98&t=90796
Image Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm fele t5
PostWysłany: Sob 18 Sty, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 03 Lut, 2013
Posty: 131
Skąd: Jasien
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw vento
Lepsze bylyby ori hella ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm fele t5
PostWysłany: Sob 18 Sty, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 29 Kwi, 2012
Posty: 15
Skąd: Nadolnik
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Golf mk3
Też tak sądzę ale ja chciał bym żeby były w stanie idealne głównie chodzi mi o klosz żeby nie było odpryskow a o takie nie jest łatwo ale zobaczę będę szukał



_________________
viewtopic.php?f=98&t=90796
Image Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm fele t5
PostWysłany: Nie 09 Lut, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 29 Kwi, 2012
Posty: 15
Skąd: Nadolnik
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Golf mk3
Ostatni wpadł długo oczekiwany ale już jest gwint ta-technix i auto juz prawie poskładane został jeszcze tylko przód do złożenia i w srodku jeszcze pare plasików i szyby wkleić. Wczoraj z racji na ładną pogode auto zostało wypchniete na dwór i pierwsze oficjalna przymiarki felg. Na auto wpadły też progi od gti tylko jeszcze nie odświeżone a teraz pare fotek
Image Image Image Image Image Image



_________________
viewtopic.php?f=98&t=90796
Image Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm fele t5
PostWysłany: Nie 09 Mar, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 29 Kwi, 2012
Posty: 15
Skąd: Nadolnik
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Golf mk3
A wiec tak golf jest już na ukończeniu grill odnowiony felgi pomalowane dwie opony juz w domu na dwie jeszcze czekam. Front już zmontowany zostały jeszcze kratki w zderzak, hokej zaślepki halogenów ale już tak mi sie podoba efekt mnie pozytywnie zaskoczył jest ogien [hurra.gif] oponki będziemy w tym tygodniu naciągać wiec myśle ze w przyszłym tygodniu bedą fotki już na kołach!!!!!!!!
a tu troche fotek
Image Image Image Image Image Image Image Image Image



_________________
viewtopic.php?f=98&t=90796
Image Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm fele t5 vento front
PostWysłany: Sob 15 Mar, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 29 Kwi, 2012
Posty: 15
Skąd: Nadolnik
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Golf mk3
A wiec tak oponki doszła a jak doszły to pojechałem zaraz je naciągnąć i tu podziękowanie dla chłopaków z wulcar bo dali rade z naciągiem i wzieli za to smiech pieniądze co do naciągu to jest gróba z przodu jak i z tył a tu fotki
Image Image
tu oponki z na przodzie a drugie foto to naciung na tyle
Image Image

wczoraj juz koła wpadły na auto i szczerze mówiąc jest ogień tylko na tył musi wpaść jeszcze dystans i wypchnac troch koło bo mało wystaje teraz zostało jeszcze pare pierdołków do zrobienia ach i wpadł mały gadzet a mianowicie lusterko wsteczne z szachownicą
Image Image Image Image Image
ach i jeszcze jedno tak nisko jest rant felgi z przodu od ziemi
Image



_________________
viewtopic.php?f=98&t=90796
Image Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm vento front felgi t5 naciung
PostWysłany: Wto 22 Kwi, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 29 Kwi, 2012
Posty: 15
Skąd: Nadolnik
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Golf mk3
Jakis czas mnie nie było na forum ale jakoś nigdy nie miałem czasu. Ale atu jest już poskładane, pozmianiałem dystanse na szersze i teraz koła są idealnie wysuniete tak jak chciałem :D dekielki do felg maiły już być jakiś czas temu ale niestety nie były takie jak miały być wiec narazie nie ma wcale ale juz ten temat sie ogarnia. Na auto wpadł szeroki hokej gti tylko niestety nie orginał tylko retov ale po pierwszej przejasce sie nie połamał wiec nie jest zle [ok.gif] a teraz kilka fotek moze nie są najlepszej jakości robione przez kolege na szybko lepsze fotki beda pod koniec tygodnia!
Image Image Image Image Image Image Image



_________________
viewtopic.php?f=98&t=90796
Image Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [golf mk3] by stamm vento front felgi t5 naciung
PostWysłany: Wto 22 Kwi, 2014 
VW User
VW User

Rejestracja: Sob 26 Sty, 2008
Posty: 129
Skąd: strzelno
Gadu-Gadu: 31421059
Auto: mk2 gti
bardzo fajnie, ale klamki lepiej gdyby były czarne bo z boku zlewa się, za dużo srebrnego zdj nr 1. ale pozatym jak najbardziej ok :ok:


Offline
 Profil    31421059
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 2 [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe