Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [all VW] wolno opadające obroty
PostWysłany: Pon 22 Paź, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 10 Sie, 2005
Posty: 31
Skąd: VWarszawa
Cześć

Mam problemik, silnik od razu po odpaleniu (niezależnie czy silnik jest zimny czy ciepły) łapie dziwnie wysokie obroty. Trwa już to dość długo podczas jazdy i wrzuceniu biegu jałowego, albo wciśnięciu sprzęgła obroty auta nie spadają, albo spadają bardzo po woli. Ewentualnie po zdjęciu nogi z gazu obroty przez 3-5 sek utrzymująsięna tym samym poziomie po czym po woli obniżają się. Nie obniżają się gwałtownie tak jak ma to miejsce podczas "przygazówek" w zdrowych autach tylko słychać jak bardzo po woli opadają. I też nie zawsze zatrzymują się na minimalnych, czasem nie chcą zejść niżej. Nie muszę mówić jak bardzo denerwujące jest to podczas warszawskich godzin szczytu, gdy stojąc w koru ciągle ruszam z jedynki i zaraz się zatrzymuję a moje obroty jeszcze są na 2-3 tysiącach. Muszę go dławić trzymając hamulcec i powoli odpuszczać sprzęgło na jedynce, tak aby obroty zeszły do normalnych. Moje pytanie, czy może to być wina padniętego czujnika temperatury, który przekazuje info do ECU (nie tego, który daje info na deske rozdzielczą). Krokowiec to chyba nie jest bo jak już zejdzie do normalnych obrotów to je po prostu trzyma równo. Może to być jeszcze coś z przepustnicą, tylko nie za bardzo wiem co z tym zrobić. Może to być wina wykończonej sondy lambda? Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na LPG.

Auto vw passat b3 1.8 90km (ABS)

pozdrawiam i dzięki za pomoc
Maciek (Nuttie)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Paź, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 23 Paź, 2005
Posty: 920
Skąd: PrG
Gadu-Gadu: 0
Auto: wszystkie żony, ale czasem da pojeździć
obroty łapie z temperatury płynu o ile sie nie myle, więc może być i ubity czujnik
ale miałem identyczne objawy i była kicha z krokowcem - poczyściłem i jest OK


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Paź, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 15 Lip, 2007
Posty: 254
Skąd: Śrem
ja mialem podobny przypadek tylko ze obroty spadaly bardzo ale bardzo pomalu
okazal sie przeplywomierz jezdzilem na odlaczonym jakis czas i po jakims dlugim czasie podlaczylem i bylo oki widocznie musial sie zawiesic ale nie zycze tego przeplywomierz do mojego 350 zl uzywka
pozdro ale tak jak mowisz Luki moze byc też krokoowiec


Ostatnio edytowany przez pocio85, Pon 22 Paź, 2007, edytowano w sumie 1 raz


_________________
Jest jedna rzecz dla ktorej warto zyc VW
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 3 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe