Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [polo]drży coś przy 3000 obrotów
PostWysłany: Wto 10 Lip, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 28 Paź, 2006
Posty: 23
Skąd: Świdnica
Jadąc samochodem przy 3000 obrotów (jak obroty spadają a nie rosną)drży coś w komorze silnika i przenosi się dźwięk na całą podłogę Jak wskazówka opadai przechodzi przez 3000 obrotów wtedy jest ten objaw. Wczoraj przesiedziałem 2 godz w kanale szukając co może wpadać w takie drgania i nic nie znalazłem. Rura wraz z tłumikami stabilnie podwieszona. Sam nie wiem co to może być. Wracając z wakacji przejechałem 600 km i sprawdzałem jak to się zachowuje. Więc drży na każdym biegu przy obrotach 3000 jak obroty rosną lekko czuć to drganie ale jest prawie nie wyczuwalne gorzej jest jak obroty spadają swobodnie po puszczeniu gazu i hamowanie silnikiem . Wciskając sprzęgło przestaje drżeć pomimo iż wskazówka przechodzi przez 3000 obrotów. Zaczynam podejrzewać że to coś w skrzyni biegów albo cała skrzynia biegów. Jak można sprawdzić czy się nie mylę?
Możliwe jest że drży coś w tłumiku albo tłumik skoro wciskając sprzęgło dźwięk cichnie. dodam że na luzie na postoju nie ma tych objawów dlatego stawiam na skrzynię biegów. Co może powodować że jest taki dźwięk

[ Dodano: Pon 16 Lip, 2007 ]
dzisiaj z ogromną pomocą Jote$a zlokalizowałem co to drży tylko że bez kanału więc nie wiem jeszcze wszystkiego. Będąc tydzień temu w kanale (niestety sam i nik nie mógł wprowadzić obrotów do 3000 przy których występuje drganie) oglądając tłumik i ruszając nim we wszystkich kierunkach nie zauważyłem żeby była możliwość styku wydechu z podwoziem, ale dzisiaj zaobserwowałem że przy tych nieszczęsnych 3000 obrotów (Jotes wciskał gaz i trzymał te 3000 obrotów jak tylko potrtafił) drży rura wydechowa zaraz pod tym elastycznym łącznikiem. Teraz moje pytanie jest takie czyto normalne że tak drga. Góra nad łącznikiem jest na sztywno więc się nie rusza a dół szaleje. Pewnie o coś tam uderza ale bez kanału nie wiem o co. Czy może jest to wina lącznika Jest on już za sztywny i dlatego tak przenosi drgania. Reasumując Mam wymienić łaczik i będzie już dobrze. CZy rura ma możliwość takie drżenia tylko nie powinna się gdzieś tam stykać z podłogą. Może wymaina samego łącznika spowoduje mniejsze przenoszenie drgań na resztę wydechu?? Proszę o pomoc


Ostatnio edytowany przez sikszak, Wto 10 Lip, 2007, edytowano w sumie 1 raz

Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 1 post ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe