Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 7 z 48 [ 710 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Pią 17 Wrz, 2004
Posty: 4
Skąd: Jastrzębie
Kiedys na necie widziałem gofraII z VR6 (raczej nierobi wrazenia)ale miał załozona chyba K04, pompowała 1.6bara jak wiadomo to jest spora turbina a co zatym idzie Turbodziura (turbina pompuje od mniejwiecej 3000)
i zeby ta dziure zmniejszyc zamontowali kompresor (napedzany paskiem wieloklinowym przez przekładnie ze sprzeglem elektromagnetycznym)!!!
Działanie odbywało sie mniejwięcej ze do 3000 pompował kompresor 1bar a gdy turbina rozkreciła sie to elektrosprzeglo wyłanczalo kompresor.
Wiec praktycznie silnik ciagnol od samego dolu :D
Własnie cos takiego zaczynam składac tylko na motorku 2.0
Czy sie uda zobaczymy jak tak to GIT jak nie to trzeba bedzie zastanowic sie nad Turbo + Webery 45 (ciekawa sprawa :)
Pozdro!! ]:->



_________________
"trzeba ciąć metal i krzesać iskry" :D
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 10 Lut, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 09 Lis, 2004
Posty: 23
Skąd: londyn-lomza
dla tych co szukaja cen tlokow i pozostalego osprzetu do zalozyc turbinke do vr-ka to powiem tak komplecik kutych tlokow bo innych tam nie widze przy bi turbo to koszt rzedu 8 000 zl z korbowodami oczywiscie potem zawor upustowy to koszt 1 500 zl potem w zaleznosci jaka chcecie turbinke ale ja patrzylem gareta z lozyskami kulkowymi to koszt rzedu 3000 zl sztuka w promocji to na poczatek ale chyba nie bede zamawial tych podzespolow w polsce a i zapomnialbym co do mnie dochodzi jeszcze koszt zakupu dobrego silnika z calym osprzetem 5 000 - 7 000 zl powodzenia dla wszystkich
a tak pozatym to nadal poszukuje napedu na 4 kola od rozbitego golfa albo czegos podobnego jak by ktos cos wiedzial byl bym wdzieczny za info pozdrawiam i milej zabawy z vr-em



_________________
jak to zrobic zeby nie zepsuc
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 11 Lut, 2005 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 17 Sty, 2005
Posty: 201
Skąd: Koniec Polski
;( ;( ;(



_________________
!!! VR6 SYNCRO KOMPRESOR !!!
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 13 Lut, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 13 Lut, 2005
Posty: 10
Skąd: Rotherham
a slyszal ktos o E-TURBO?

TO CHYBA NAJTANSZE ROZWIAZANIE?



_________________
http://www.southyorkshiredubs.com/
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 14 Lut, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 09 Lis, 2004
Posty: 23
Skąd: londyn-lomza
czyzby chodzilo koledze o sprezarke napedzana silnikiem elektrycznym bo jesli tak to nie wiem czy to jest takie tanie a co do reszty to tez wole sie nie wypowiadac



_________________
jak to zrobic zeby nie zepsuc
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: mkII
PostWysłany: Sob 26 Lut, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Sty, 2005
Posty: 3
Skąd: wielkopolska
witam
Mam golfa 2 1.6 wtrysk jednopunktowy, chcialbym założyc turbo??
jakie sa koszty najtanszego i średniego??
O ile wzrośnie mi moc i spalanie??


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 26 Lut, 2005 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 81
Skąd: Nowogród Bobrz.
zrob swapa na 1.8 a potem baw sie w turbo...



_________________
GTI 8v 112ps
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: hmm
PostWysłany: Sob 26 Lut, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Sty, 2005
Posty: 3
Skąd: wielkopolska
ile mnie wyniesie taki swap na 1.8


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 26 Lut, 2005 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 81
Skąd: Nowogród Bobrz.
silnik + osprzet + robocizna = uzyj wyszukiwarki na forum... przegladnij allegro



_________________
GTI 8v 112ps
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: wymiary tłoka 2,8 i 2,9
PostWysłany: Pią 04 Mar, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 16 Lip, 2004
Posty: 4
Skąd: Wa-wa
evolution napisał(a):
no chyba ze ktos juz ma srednica tlokia skok wymiary korbowodu srednica czopu korbowodowego walu korbowego wymiary tloka

średnica tłoka w 2,8 to 81mm a w 2,9 to 82mm skok w obydwu przypadkach to 90,30mm. Niedawno dołączyłem do tego forum i dopiero teraz przejrzałem ten wątek.
BTW. evolution jaki jest szacowany koszt kolektora wydechowego do VRki z dodatkowym wyjściem na Wastegate'a??
pozdrawiam



_________________
MK2 GTI
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wymiary tłoka 2,8 i 2,9
PostWysłany: Śro 09 Mar, 2005 
VW Maniak
VW Maniak

Rejestracja: Czw 13 Sty, 2005
Posty: 538
Skąd: Wrocław
Gadu-Gadu: 9453175
Tlen: evolution1980
szymonrs napisał(a):
evolution napisał(a):
no chyba ze ktos juz ma srednica tlokia skok wymiary korbowodu srednica czopu korbowodowego walu korbowego wymiary tloka

średnica tłoka w 2,8 to 81mm a w 2,9 to 82mm skok w obydwu przypadkach to 90,30mm. Niedawno dołączyłem do tego forum i dopiero teraz przejrzałem ten wątek.
BTW. evolution jaki jest szacowany koszt kolektora wydechowego do VRki z dodatkowym wyjściem na Wastegate'a??
pozdrawiam

na jedna turbine w granicach 600 zeta na dwie w granicach 800, z tym ze musze wiedziec jakie turbiny maja byc zamontowane zeby opracowac kolektor jak najlepiej,
nie sadziesz ze ten wastegate bedzie niesamowicie halasowal i czy oplaca sie druga rurke wydechowa prowadzic pod autem??



_________________
EVOLUTION MOTOR SPORT Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.
ET 13.078
Pomiary mocy - DYNOMET
Chiptuning aut niemieckich benzynowych i diesel
specjalizacja w strojeniu silnikow uturbionych na seryjnych ecu (takze konwersje MAF<->MAP)
dwa programy sterujace wybierane przelacznikiem z kabiny
Offline
 Profil    9453175 evolution1980
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 10 Mar, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 16 Lip, 2004
Posty: 4
Skąd: Wa-wa
cena jest OK(a czy masz możliwość wyspawania takiego kolektora z rur??), jak juz bede miał w przyszłości turbinke to bedzie wiadomo co i jak. Czy masz jakiś pomysł na odprężenie VRki?? dorabiasz jakieś stalowe uszczelki pod głowice?? czy od razu ciągnąć z USA kute tłoki odprężające?? ciekaw jestem jak rozwiązałeś to u siebie, jaką turbine zastosowałeś i jakie ciśnienie doładowania ustawiłeś??
domyślam się że nie masz WG więc jak regulujesz ciśnienie?? czyżby ustawieniem kąta łąpotek?? jestem ciekaw jak to wszystko jest zrealizowane.



_________________
MK2 GTI
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 10 Mar, 2005 
VW Maniak
VW Maniak

Rejestracja: Czw 13 Sty, 2005
Posty: 538
Skąd: Wrocław
Gadu-Gadu: 9453175
Tlen: evolution1980
szymonrs napisał(a):
cena jest OK(a czy masz możliwość wyspawania takiego kolektora z rur??), jak juz bede miał w przyszłości turbinke to bedzie wiadomo co i jak. Czy masz jakiś pomysł na odprężenie VRki?? dorabiasz jakieś stalowe uszczelki pod głowice?? czy od razu ciągnąć z USA kute tłoki odprężające?? ciekaw jestem jak rozwiązałeś to u siebie, jaką turbine zastosowałeś i jakie ciśnienie doładowania ustawiłeś??
domyślam się że nie masz WG więc jak regulujesz ciśnienie?? czyżby ustawieniem kąta łąpotek?? jestem ciekaw jak to wszystko jest zrealizowane.

mam mozliwosc spawania z rurek tyle ze ma jedna wade taki kolektor, peka na spawach od naprezen, a do regulacji cisnienia zastosowalem modul wlasnej roboty jak tez modul podtrzymania turbiny i kilka innych wynalazkow w tym aucie, powiem tylko ze lopatki zostawilem w spokoju jak i cala turbine a cisnienie jakie tlocze zwykle na max to 1,6 bar, pomysl mam tylko brak mi wymiarow korb w oryginale zebym mial sto % pewnosci



_________________
EVOLUTION MOTOR SPORT Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.
ET 13.078
Pomiary mocy - DYNOMET
Chiptuning aut niemieckich benzynowych i diesel
specjalizacja w strojeniu silnikow uturbionych na seryjnych ecu (takze konwersje MAF<->MAP)
dwa programy sterujace wybierane przelacznikiem z kabiny
Offline
 Profil    9453175 evolution1980
 
 Temat postu: Turbo w Golfie 2 GT 1.8 co i jak??!!
PostWysłany: Sob 12 Mar, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 11 Mar, 2005
Posty: 1
Skąd: Trzebinia
WItam.Posiadam Golfa 2 GT 1.8 z instalacja gazowa.Nie orientuje sie w temacie ale chcialbym zalozyc sobie Turbine i zastanawiam sie czy jest to mozliwe jezeli posiadam instalacje gazowa.Ewentualnie jakie by byly koszty zalozenia turbiny i na jaki przyrost mocy mozna liczyc.Pozdrawiam maniakow golfa:)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 12 Mar, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 15 Kwi, 2004
Posty: 3
Skąd: Lublin
najlepiej wywalić instalację(a juz jak mocno chcesz jeździć na gazie to musisz ją przerobić)- i wtedy i tak auto bedzie jeździło tylko na gazie-na benzynie zapomnij,

ale weżmy pod uwagę wersje bez gazu,to mówiąc szczerze żeby nie zrobic druciarni to bez conajmniej 6-7tyś nie podchodź do tematu,wiem to po sobie,to co chciałem na poczatku zaoszczędzić to pózniej musiałem to poprawiać!

jeżeli chodzi o przyrost u mnie moc wzrosła ponad 30KM ma 130KM i 236NM oczywiście mam nadzieje że to jeszcze nie koniec(walka z przepustnicą i paliwem),zrobiłem ponad 30tyś. kilometrów i wszystko jest oki,

ps.zraszacze denka tłoka koniecznie(jedne seryjne tłoki załatwiliśmy-teraz są od korka g60 + zraszacze i jest git!!!

tu jest fotka silnika z poczatków modyfikacji - http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=335

jakbyś chciał ta robotę komuś polecić zapraszam do nas!!!- http://www.reampoland.pl



_________________
http://www.reampoland.pl
http://www.unitronic.pl
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 7 z 48 [ 710 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 48  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe