Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [jetta mk2]Jak zdemontować rynienki i uszczelkę szyby przód
PostWysłany: Wto 15 Sty, 2008 
Witam. Chce pomalować maska słupki i dach w vw jetta. Mam dylemat jak sie zdejmuje te czrne rynienki z tworzywa sztucznego. I jak jest z wyjmowaniem uszczellki szyby przedniej.
Zakładać nowe czy starą. Czy gdzieś można dokupić uszczelkę na srebrnego klina ?

Dużo pytań zadaje ;)


Ostatnio edytowany przez mazda, Wto 15 Sty, 2008, edytowano w sumie 1 raz

  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 15 Sty, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 23 Lis, 2005
Posty: 3269
Gadu-Gadu: 0
Auto: golf mk2
mazda napisał(a):
jak sie zdejmuje te czrne rynienki z tworzywa sztucznego

Najlepiej podważyć je delikatnie klinem z tworzywa sztucznego, tak by się nie odkształciły, bo potem ciężko przywrócić je do pierwotnego kształtu i odstają.

mazda napisał(a):
jak jest z wyjmowaniem uszczellki szyby przedniej

Generalnie najłatwiej kuoić nową uszczelkę i wyciąć po prostu starą, wtedy się nie namęczysz.
Jednakże jeśli chcesz zachować starą uszczelkę, to powiem tak, że ja demontuję uszczelkę i szybę również przy pomocy klina z tworzywa sztucznego, trzeba delikatnie ściągnąć uszczelką z żyletki (flanszy) na której jest zamontowana. Ja robię to w ten sposób, że tę brewkę na uszczelce, która trzyma całość na flanszy trzeba przy pomocy klina delikatnie podwinąć (nie dusić za mocno bo porozrywasz uszczelkę) i wcisnąć między szybę a flanszę i wtedy szyba spokojnie wyjdzie.



_________________
Projekt!Klik
Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 15 Sty, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 10 Lip, 2007
Posty: 2004
Gadu-Gadu: 7066340
Auto: Golf Mk1
Lucius Snow napisał(a):

mazda napisał(a):
jak jest z wyjmowaniem uszczellki szyby przedniej

Generalnie najłatwiej kuoić nową uszczelkę i wyciąć po prostu starą, wtedy się nie namęczysz.
Jednakże jeśli chcesz zachować starą uszczelkę, to powiem tak, że ja demontuję uszczelkę i szybę również przy pomocy klina z tworzywa sztucznego, trzeba delikatnie ściągnąć uszczelką z żyletki (flanszy) na której jest zamontowana. Ja robię to w ten sposób, że tę brewkę na uszczelce, która trzyma całość na flanszy trzeba przy pomocy klina delikatnie podwinąć (nie dusić za mocno bo porozrywasz uszczelkę) i wcisnąć między szybę a flanszę i wtedy szyba spokojnie wyjdzie.


Lucius dobrze gada, wyciągałem szybe w ten sam sposób :D
tylko że za pomoca kilku drewnianych kliników


Offline
 Profil    7066340
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 16 Sty, 2008 
Dzięki panowie za porady. Co do uszczelki to chodziło mi o szybe żeby nie pękła.

[ Dodano: Czw 17 Sty, 2008 ]
Prubowałem z rynienkami walczyć, zmarzniete i sztywne :(( coś mi sie zdaje że prace przy furce będą długie.


  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 4 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe