Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 6 z 46 [ 677 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 30 Lis, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Maj, 2004
Posty: 25
Skąd: Mielec
Nie chodzi o to ze dokladnie 10 - tylko o sam efekt ze wyglada za bardzo cukierkowo,przedobrzone poprostuu za duzo kolorow na raz.P.S.Na tym zdjeciu tego nie widac.Jak znajde te fotki w sieci to wkleje ....
http://www.pimpster.co.uk/gallery/displ ... 135&pos=96
http://www.pimpster.co.uk/gallery/displ ... 36&pos=122
http://www.pimpster.co.uk/gallery/displ ... 36&pos=140
http://www.pimpster.co.uk/gallery/displ ... 36&pos=138
http://www.pimpster.co.uk/gallery/displ ... 36&pos=139
Jak dla mnie przesadzony - landrynka taka .... komus moze sie podobac ...


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 30 Lis, 2007 
Uhonorowany Medalem
Uhonorowany Medalem
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 21 Sie, 2004
Posty: 5279
Skąd: Worthersee
Gadu-Gadu: 1197028
Auto: Golf VI R STG4
czerwiec napisał(a):
.... komus moze sie podobac ...


no jasne...

kurde lakierniku...gdyby s jakos gdzies dowiedzial sie co to za lakier albo cos... to byl bym szalenie dzieczny

a no plany sie co chwile zmieniaja i to mnie wkurza najbardziej... sam do konca pewn y nie jestem. chcialbym zeby ktos sam wzial mi auto i pomalowal w jeden z wyp;atrzonych kolorow i bytlby spokoj

lakierniku powiem szczerze ze na tym a3 przez chwile wydawalo mi sie ze lerzy lakier wlasnie z tego saaba



_________________
Pozdrawiam
Kevin

K-SYSTEM Car Detailing - Korekty lakieru, powłoki ceramiczne oraz kwarcowe, renowacja tapicerek skórzanych, wyciąganie wgnieceń PDR, pranie i czyszczenie tapicerek materiałowych. Pracuje na najlepszych kosmetykach dostępnych na rynku: powłoki ochronne i hydrofobowe Gtechniq, kosmetyki Swissvax, Zymol, Gliptone itd. ZAPRASZAM! Sprawdź mnie : https://www.facebook.com/Ksystem1


Image
Offline
 Profil    1197028
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 30 Lis, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 19 Sie, 2007
Posty: 989
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3,mk2,mk1 cab,audi A5
Nie no to jest jeden z tych flip flopow lub kameleonow,w normalnych mieszalniach go nie dorobisz :/ Takie lakiery sprzedaja firmy typu (fabryka barw)
Swoja droga dostalem ostatnio nr tel. od gostka ktory zaopatrza nasz warsztat w pigmety do lakierow do przedstawiciela firmy zajmujacej sie takimi wlasnie lakierami w Irlandii,dzwonilem do niego dwa tygodnie temu,powiedzial,ze ma probki i ze przyjedzie pokazac jak to wszystko wyglada.powinien byc u mnie w tym tygodniu ale sie nie zjawil, bede dzwonil jutro ,mysle ze w przyszlym tygodniu bede juz cos wiedzial...takze cierpliwosci ;)

[ Dodano: Sob 01 Gru, 2007 ]
Image
Mysle,ze to moze byc to,tak wiem ze kolorek sie rozni,ale caly trik polega na tym jakiego koloru da sie podklad,np. pod ten lakier byl dany podklad bezowy,ale na czerwonym np. to zupelnie inny kolorek wyjdzie pfu
Mi osobiscie podobaja sie te lakiery...mieniace sie w dwoch,trzech kolorach :-D i nie wiecej bo jak pisal juz Czerwiec to lekka przesada,mam na mysli ''kameleony''...ceny kosmiczne a lakier juz dawno nie modny ;]


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 01 Gru, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 08 Gru, 2004
Posty: 625
Skąd: Inowroclaw
Gadu-Gadu: 5915471
Auto: jetta mk2
lakiernik napisał(a):


LAKIERNIK - mógłbys mi sprawdzic z jakiego modelu opla i z jakich lat produkcji pochodzi ten ELDORADO-met opel colour code 486. Chciałbym zobaczyc ten lakier na całym aucie, poszukac w jakims ogłoszeniu chocby auta z takim lakierem. Czy wszyscy producenci lakierów muszą mieć ten kod lakieru w swojej ofercie? 15 km od mojej wioski jest mieszalnia ale z tego co wiem ma tylko lakiery firm DEBER i DU POINT. Pozdrawiam


Offline
 Profil    5915471
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 01 Gru, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 19 Sie, 2007
Posty: 989
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3,mk2,mk1 cab,audi A5
Lakier wychodzil na autach tylko przez jeden rok(tak mi mowi komp)byly to 1995-1996
Kod lakieru jest jeden i wszyscy producenci ten jeden stosuja przy dorabianiu lakieru ;)
Niewiem na jakich oplach byl ten kolor,caly czas myslalem ze to byla astra2 coupe,ale jakos rocznik nie ten :>chociasz ten na coupe byl chyba jasniejszy,przyznam sie ze nie wiem na jakich modelach byl on stosowany ]:->


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 01 Gru, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 1010
Skąd: Rzeszów - Kraków
Gadu-Gadu: 1826453
Skype: dbbest
Szukam zjdec, kodów lakieru lub aut w ktorych wychodzil lakier o nazwie : delphin-grau metalic byłbym naprawde wdzieczny!



_________________
Automation & Robotics engineering

Image
Offline
 Profil    1826453 dbbest
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 01 Gru, 2007 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
Witam ;)

Czym się różnią się od siebie te kolory?

LO41 Black A1
LA9V Brilliant Black Metallic R8

Z góry dzięki ;)



_________________
Projekty:
mk2 GTI
Corrado G60
Corrado VR6 SLC
Passat B5 2.8 V6 4Moion

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 01 Gru, 2007 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 02 Maj, 2007
Posty: 166
Gadu-Gadu: 0
Auto: Corras
pewnie zawartosca/gruboscia srebra

moje pytanie brzmi KTORY CZARNY JEST NAJCZARNIESZJY ? pfu

model, marka , kod lakieru bylem dzisiaj z vw ogladac chyba CZ kod sie zaczynal calkiem to czarne ale czy jest cos czarniejszego od czarnego ? pfu


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 01 Gru, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 19 Sie, 2007
Posty: 989
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3,mk2,mk1 cab,audi A5
Cytuj:
ale czy jest cos czarniejszego od czarnego ? pfu

no wiec w calym systemie mieszalnika jest okolo 80 roznych pigmetow z ktorych mozna dorobic kazdy kolor(no prawie kazdy)Czarne kolory przewaznie maja jeden wspulny pigment(czyli czysta czern)i dopiero potem dodaje sie niewielkie ilosci innych kolorow w zaleznosci od tego jaki ma byc odcien farby ;)
Wiec najczystrza czern to chyba bedzie sam czarny pigmet,bez zadnych dodatkow(czarny pigmet nie zawiera metaliku)
Mozna by dodac jeszcze czarnej perly,aby sie w sloncu fajnie mienil pfu nic bardziej czarnego nie ma...chyba :)
Wiem,ze vw ma taki kolor(lakierowalem paska B5)sam czarny pigmet z tym,ze bez metaliku,ale jak pisalem...mozna dodac pfu

[ Dodano: Sob 01 Gru, 2007 ]
Cytuj:
Witam ;)

Czym się różnią się od siebie te kolory?

LO41 Black A1
LA9V Brilliant Black Metallic R8

Z góry dzięki ;)

Otuz ten L041 to jest wlasnie czysty czarny pigment(bez metaliku)a LA9Vto na 1l czysty czarny pigment to polowa a potem dodatki innych pigmetow jak niebieski,srebrny czy czerwony
Roznica duza ;)

[ Dodano: Sob 01 Gru, 2007 ]
Cytuj:
Szukam zjdec, kodów lakieru lub aut w ktorych wychodzil lakier o nazwie : delphin-grau metalic byłbym naprawde wdzieczny!

Kod 184 autko BMW a kolor moge w poniedzialek wrzucic pfu


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 01 Gru, 2007 
Uhonorowany Medalem
Uhonorowany Medalem
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 21 Sie, 2004
Posty: 5279
Skąd: Worthersee
Gadu-Gadu: 1197028
Auto: Golf VI R STG4
lakiernik napisał(a):
Nie no to jest jeden z tych flip flopow lub kameleonow,w normalnych mieszalniach go nie dorobisz :/ Takie lakiery sprzedaja firmy typu (fabryka barw)
Swoja droga dostalem ostatnio nr tel. od gostka ktory zaopatrza nasz warsztat w pigmety do lakierow do przedstawiciela firmy zajmujacej sie takimi wlasnie lakierami w Irlandii,dzwonilem do niego dwa tygodnie temu,powiedzial,ze ma probki i ze przyjedzie pokazac jak to wszystko wyglada.powinien byc u mnie w tym tygodniu ale sie nie zjawil, bede dzwonil jutro ,mysle ze w przyszlym tygodniu bede juz cos wiedzial...takze cierpliwosci ;)

[ Dodano: Sob 01 Gru, 2007 ]
[url=http://img122.imageshack.us/img122/5367/847a6c84d29c5c283dff9e0xx1.th.jpg]Obrazek[/URL]
Mysle,ze to moze byc to,tak wiem ze kolorek sie rozni,ale caly trik polega na tym jakiego koloru da sie podklad,np. pod ten lakier byl dany podklad bezowy,ale na czerwonym np. to zupelnie inny kolorek wyjdzie pfu
Mi osobiscie podobaja sie te lakiery...mieniace sie w dwoch,trzech kolorach :-D i nie wiecej bo jak pisal juz Czerwiec to lekka przesada,mam na mysli ''kameleony''...ceny kosmiczne a lakier juz dawno nie modny ;]


kurde fajnie ale ja napalilem sie na ten ze zdjecia z a3... jakby ten ziomek mial cos takiego to moglbym wziac go troche :)



_________________
Pozdrawiam
Kevin

K-SYSTEM Car Detailing - Korekty lakieru, powłoki ceramiczne oraz kwarcowe, renowacja tapicerek skórzanych, wyciąganie wgnieceń PDR, pranie i czyszczenie tapicerek materiałowych. Pracuje na najlepszych kosmetykach dostępnych na rynku: powłoki ochronne i hydrofobowe Gtechniq, kosmetyki Swissvax, Zymol, Gliptone itd. ZAPRASZAM! Sprawdź mnie : https://www.facebook.com/Ksystem1


Image
Offline
 Profil    1197028
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 01 Gru, 2007 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
lakiernik napisał(a):
Otuz ten L041 to jest wlasnie czysty czarny pigment(bez metaliku)a LA9Vto na 1l czysty czarny pigment to polowa a potem dodatki innych pigmetow jak niebieski,srebrny czy czerwony
Roznica duza ;)


Czyli jak przyjrzę się na ten pierwszy to nie zobaczę w nim tych "opiłków" metaliku tylko czystą czerń, tak? To znaczy że jest to matowy kolor czy to perła? W lakierach raczej oblatany nie jestem stąd takie pytania.



_________________
Projekty:
mk2 GTI
Corrado G60
Corrado VR6 SLC
Passat B5 2.8 V6 4Moion

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 1010
Skąd: Rzeszów - Kraków
Gadu-Gadu: 1826453
Skype: dbbest
lakiernik napisał(a):
Kod 184 autko BMW a kolor moge w poniedzialek wrzucic


byłoby super :ok:



_________________
Automation & Robotics engineering

Image
Offline
 Profil    1826453 dbbest
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 19 Sie, 2007
Posty: 989
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3,mk2,mk1 cab,audi A5
Cytuj:
kurde fajnie ale ja napalilem sie na ten ze zdjecia z a3... jakby ten ziomek mial cos takiego to moglbym wziac go troche :)

Najlepiej byloby wziac kilka testerow(metalowych blaszek) i polakierowac kazda na inny kolor,na taki co to Ci sie najbardziej podobaja np.jakis bez,szary,grafit,fiolet i jeszcze pare innych...potem polozyc wszystkie obok siebie i prysnac je wlasnie tym flip flopem i wierz mi ze kazdy kolor bedzie inny :-D na tym to wszystko polega i tak samo ta A3-ka ma jakis fiolet jako podklad(tak mi sie wydaje) a dopiero puzniej jest prysnieta mieniacym sie kolorem.Wiec gdybys zrobil to co napisalem wyzej to bylby twoj tylko sekret jaki masz kolor ;)
Zobacze jeszcze jakie lakiery ma ten gostek od kameleonow i wypytam o szczeguly,z tego co mowil przez tel. to sa to farby mieniace sie w 3-ech i 5-ciu kolorach :ok:
Cytuj:
Czyli jak przyjrzę się na ten pierwszy to nie zobaczę w nim tych "opiłków" metaliku tylko czystą czerń, tak? To znaczy że jest to matowy kolor czy to perła? W lakierach raczej oblatany nie jestem stąd takie pytania.
Dokladnie,tylko czarny bez opilkow(tzw. akryl w bazie),czyli matowy na ktory kladzie sie lakier bezbarwny a perle to dopiero moglbys z niego zrobic dodajac jakiejs(jest kilka podstawowych kolorow perly)np 5 % bialej ;) i wtedy to juz nie bedzie akryl tylko metalik(perla)gdyz zaden akryl nie zawiera opilkow metaliku lub perly,kurde mam nadzieje,ze nie zagmatwalem sprawy do konca :D
Takze ten L041 to akryl w bazie,albo moze tak;
Lakiery mozna podzielic na dwie grupy;akryle i metaliki
akryle-lakiery bez opilkow metaliku
metaliki-lakiery metaliczne i perly
wszystkie metaliki wystepuja tylko w bazie(baza+lakier bezbarwny)wszystkie bazy sa matowe przed pokryciem ich bezbarwnym
Akryl ma polysk sam w sobie,potrzebuje tylko utwardzacza do wyschniecia,ale wystepuje tez w bazie
Cos mi sie zdaje,ze nie ulatwiam sprawy ]:->


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2007 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
lakiernik napisał(a):
Dokladnie,tylko czarny bez opilkow(tzw. akryl w bazie),czyli matowy na ktory kladzie sie lakier bezbarwny a perle to dopiero moglbys z niego zrobic dodajac jakiejs(jest kilka podstawowych kolorow perly)np 5 % bialej ;) i wtedy to juz nie bedzie akryl tylko metalik(perla)gdyz zaden akryl nie zawiera opilkow metaliku lub perly,kurde mam nadzieje,ze nie zagmatwalem sprawy do konca :D
Takze ten L041 to akryl w bazie,albo moze tak;
Lakiery mozna podzielic na dwie grupy;akryle i metaliki
akryle-lakiery bez opilkow metaliku
metaliki-lakiery metaliczne i perly
wszystkie metaliki wystepuja tylko w bazie(baza+lakier bezbarwny)wszystkie bazy sa matowe przed pokryciem ich bezbarwnym
Akryl ma polysk sam w sobie,potrzebuje tylko utwardzacza do wyschniecia,ale wystepuje tez w bazie
Cos mi sie zdaje,ze nie ulatwiam sprawy ]:->


Chyba rozumiem ;) Ogólnie chodziło mi aby dowiedzieć się jaki mam kod lakieru na swoim autku. Naklejka w bagażniku jest nieczytelna i musiałem kombinować w inny sposób - wybadałem jakie czarne lakiery były kładzione na Corrado i okazało się że były dwa czarne. No i chciałem poznać jak je od siebie odróżnić ;)

Dzięki za pomoc ;)



_________________
Projekty:
mk2 GTI
Corrado G60
Corrado VR6 SLC
Passat B5 2.8 V6 4Moion

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2007 
Uhonorowany Medalem
Uhonorowany Medalem
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 21 Sie, 2004
Posty: 5279
Skąd: Worthersee
Gadu-Gadu: 1197028
Auto: Golf VI R STG4
lakiernik napisał(a):
Najlepiej byloby wziac kilka testerow(metalowych blaszek) i polakierowac kazda na inny kolor,na taki co to Ci sie najbardziej podobaja np.jakis bez,szary,grafit,fiolet i jeszcze pare innych...potem polozyc wszystkie obok siebie i prysnac je wlasnie tym flip flopem i wierz mi ze kazdy kolor bedzie inny na tym to wszystko polega i tak samo ta A3-ka ma jakis fiolet jako podklad(tak mi sie wydaje) a dopiero puzniej jest prysnieta mieniacym sie kolorem.Wiec gdybys zrobil to co napisalem wyzej to bylby twoj tylko sekret jaki masz kolor
Zobacze jeszcze jakie lakiery ma ten gostek od kameleonow i wypytam o szczeguly,z tego co mowil przez tel. to sa to farby mieniace sie w 3-ech i 5-ciu kolorach


dzieki...
watpie ze on ma fiolet tam... mam jedno foto gdzie jest z boku i kolor jest bezowy... mi sie czasem zdaje ze to moze byc smoked beige.... ale na 100 byc pewny nie moge...



_________________
Pozdrawiam
Kevin

K-SYSTEM Car Detailing - Korekty lakieru, powłoki ceramiczne oraz kwarcowe, renowacja tapicerek skórzanych, wyciąganie wgnieceń PDR, pranie i czyszczenie tapicerek materiałowych. Pracuje na najlepszych kosmetykach dostępnych na rynku: powłoki ochronne i hydrofobowe Gtechniq, kosmetyki Swissvax, Zymol, Gliptone itd. ZAPRASZAM! Sprawdź mnie : https://www.facebook.com/Ksystem1


Image
Offline
 Profil    1197028
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 6 z 46 [ 677 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe