vwzone.pl | Forum VW Maniaków - Volkswagen, VAG, Skoda, Audi, Seat
http://forum.vwzone.pl/

REGULAMIN DZIAłU TECHNICZNEGO !!!
http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=33&t=27396
Strona 1 z 1

Autor:  squoka [ Pon 21 Sty, 2008 ]
Temat postu:  REGULAMIN DZIAłU TECHNICZNEGO !!!

1. Dział techniczny dotyczy tylko i wyłącznie tematów i problemów natury technicznej.

2. Treść wiadomości powinna być zgodna z prawem i nie może naruszać dobrych obyczajów oraz praw osób trzecich.

3. Zanim napiszesz nowy post, sprawdź czy Twój problem nie był wcześniej poruszany. Do tego służy opcja SZUKAJ oraz przyklejone tematy w poszczególnych działach

4. Na forum obowiązują zasady języka polskiego, więc staraj się pisać w miarę poprawnie ortograficznie, stylistycznie i gramatycznie.

5. Posty pisane WIELKIMI LITERAMI mogą być odbierane jako wrogie i będą poprawiane przez moderatorów lub w skrajnych przypadkach usuwane.

6. Piszemy po polsku, tzn. bez zbędnych zapożyczeń słownych i fonetyki głoskowej z języków obcych. Czyli nie używamy zamiast: ku - q, sz - sh, j - y.

7. Temat postu powinien być zatytułowany w sposób taki, aby jak najwięcej mówił o tematyce lub problemie, na który szukamy odpowiedzi.

8. W temacie postu niedozwolone jest pisanie samych wyrażeń typu: PILNE, POMOCY, CO ROBIĘ ŹLE, itp.

9. Podczas tytułowania tematu należy używać kwadratowych nawiasów "[]" w których powinna być zawarta nazwa samochodu, którego post dotyczy (tzw. przedrostek). Prawidłowy temat powinien zawierać także ogólny opis problemu: np.:
"[Golf mk2] Zmiana licznika z mk2 na mk3"
"[Passat B5] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne?"
"[Polo 6N] Jaki płyn chłodzący na zimę?".

10. W poście problem powinien być wytłumaczony w sposób zrozumiały i w miarę dokładny. Pamiętaj, że gdy źle wytłumaczysz swój problem, to jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś pomoże Ci znaleźć jego rozwiązanie.

11. Jeśli coś Ci się przypomni, nie pisz nowego posta, używaj przycisku EDYTUJ. Podwójne posty będą kasowane. Wyjątkiem są spore różnice czasowe między napisanymi postami.

12. Zabrania się powielania tematu o takiej samej treści w kilku działach.

13. Posty nic nie wnoszące do tematu lub składające się z samych tylko emotikonek będą kasowane.

14. Nie odpowiadaj na posty niezgodne z regulaminem. O takich postach proszę informować moderatorów lub administratorów poprzez użycie opcji "Zgłoś ten post do Moderatora i Administratora" (znak wykrzyknika z górnym prawym rogu każdego postu).

15. Pisząc nowe tematy roztropnie wybieraj odpowiedni do tego dział:
- DZIAł SILNIKI: tematy związane z silnikami i jego osprzętem
- DZIAł ZAWIESZENIE, UKłAD JEZDNY: tematy związane z zawieszeniem oraz układem jezdnym, czyli np. amortyzatory, sprężyny, wahacze, łożyska itp.
- DZIAł ELEKTRYKA: tematy związane z elektryka samochodową czyli np: liczniki, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, alarmy samochodowe, problemy z oświetleniem itp.
- DZIAł BLACHARKA: tematy związane z blacharstwem i lakiernictwem np: poszerzanie nadkoli, problemy z doborem lakieru, szpachlowanie, bad look ,zderzaki na gładko itp.
- DZIAł FELGI & OPNY: tematy związane z felgami oraz ogumieniem np.: dobór odpowiedniego rozmiaru felg lub opon (w kategoriach technicznych a nie stylistycznych), dystanse, adaptery, polerka i renowacja felg itp.
- DZIAł INNE: tematy nie związane z pozostałymi kategoriami

16. Zabrania się umieszczenia na forum linków do problemów opisanych na innych forach o podobnej tematyce, jeśli szukasz u nas pomocy, pofatyguj się i opisz problem.

17. Wszelkiego rodzaju tematy niezgodne z polskim prawem będą natychmiast kasowane.

18. Tematy o GAZIE i TURBO znajdują się pod ścisłą kontrolą, zakładanie nowych tematów o gazie i turbo jest zabronione.

19. Zdjęcia i obrazki umieszczamy w wielkości do 1024x768 pikseli, gdyż większe rozmiary rozwalają wyświetlanie tematów i spowalniają ładowanie się forum. Większe zdjęcia i obrazki zamieszczamy wyłącznie w miniaturkach. Sposób wklejania miniaturek zdjęć umieszczonych na popularnych portalach jak np. fotosik.pl lub imageshack.us opisany jest w osobnym temacie.

20. Odkopywanie starych tematów – staraj się nie odpowiadać na tematy pozostające przez dłuższy czas bez odpowiedzi, należy przypuszczać, że pytający rozwiązał problem, inaczej drążyłby temat na forum dalej.

21. Pamiętaj, że każdy z nas po trochu tworzy to forum, więc staraj się pisać z głową.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/