Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [golf mk2] Problem - rozładowuje się akumulator
PostWysłany: Nie 06 Sty, 2008 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 17 Cze, 2006
Posty: 1951
Skąd: Hönigsberg
Gadu-Gadu: 4393273
Auto: Leon 5F ST FR
Mam problemy z elektryka ostatnio... rok temu kupilem nowy akumulator i bylo wszystko ok... do momentu az sie nie rozladowal... podladowalem go w domu prostownikiem... mialem spokoj na jakis czas i znow sie rozladowal. Pomyslalem ze gó*iany akumulator i kupilem tydzien temu nowke boscha za 270zl... Auto znow bylo "sprawne"... tydzien pozniej zapalam auto... przejechalem moze z 4 km i przygasa radio - wiadomo, aku rozladowane :] wbilem na obwodnice, zeby go troche podladowac... no ale przy 1 zjezdzie na krzyzowce auto zgaslo... wiec wrzucilem bieg zeby odpalilo na pych, ale akumulator byl tak slaby ze nie zapalil w ogole... potem juz nawet nie mial sily obrocic rozrusznikem, zagladam pod maske no i aku rozladowane (mam takie kontrolki na aku wiec wiem kiedy jest ok, a kiedy rozladowany)

no i teraz rodzi sie problem. Sprawa bylaby prosta, gdyby nie ladowal alternator, ale ten laduje w granicach 14,2V, wiec praktycznie wzorowo! Moze mi ktos wytlumaczyc co sie dzieje i dlaczego tak sie dzieje... co moze byc przyczyna tego... Moze jakies przebicia, zwarcia itp?


Ostatnio edytowany przez fredi88, Pon 07 Sty, 2008, edytowano w sumie 1 raz

Offline
 Profil    4393273
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 06 Sty, 2008 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 25 Mar, 2004
Posty: 495
Skąd: Środa VWlkp.
Gadu-Gadu: 4985237
Auto: 3BG AVF+
Na poczatek sprawdzilbym polaczenia przewodow + tzn z akumulator, rozrusznik, alternator, pozniej wszystkie masy silnika, mozliwe ze gdzies jest zly styk lub korozja i zaczynaja sie cuda. Pozniej zmierzylbym pobor pradu, moze masz jakies urzadzenie, ktore pozera ci prad. Niestety nie wiem jaki powinien byc pobor w mk2 ale chyba przy wylaczonych wszystkich odbiornikach cos kolo 0.5 A .


Offline
 Profil    4985237
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 07 Sty, 2008 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 17 Cze, 2006
Posty: 1951
Skąd: Hönigsberg
Gadu-Gadu: 4393273
Auto: Leon 5F ST FR
lation napisał(a):
zmierzylbym pobor pradu

bylem dzisiaj u elektryka, jak auto jest wylaczone to nie ma zadnego poboru pradu...

a alternator tak jak mowilem laduje w okolicach 14,2V

lation napisał(a):
pozniej wszystkie masy silnika,

a w ktorym miejscu sie znajduja?wiem ze 1 masa jest niedaleko akumulatora... tam jest ok


Offline
 Profil    4393273
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 18 Sty, 2008 
VW User
VW User

Rejestracja: Wto 12 Wrz, 2006
Posty: 137
Gadu-Gadu: 0
Auto: Volkswagen
Ja też miałem niedawno problemy z akumulatorem....
Po pierwsze jest taka zasada że jeśli nie przejeżdzasz dziennie więcej niz 40 km to i tak trzeba co jakiś czas ładowac akumulator bo pada....
Po drugie jak masz łądowanie 14,2 to jest ok
po trzecie sprawdz czy masa od akumulatora jest dobrze przykręcona do karoseri (czy silnika tak jest w cc) hehe
Po czwarte ja miałem w moim mk III tak że jak auto było wyłączone to było ok pobór prądu 0,02 czyli ok standart a jak mocniej trzasnąłem drzwiami to skrzynka(cela) bezpieczników robiła zwarcie i załączała wtryski i był pobór 0,8.....
Po piąte też wydałem niepotrzebnie 370 zł na akumulator.....
Po szóste sprawdź wszystkie kable.... poczyśc wszystko jak to nie da rezultatu to odstaw auto do delektryka i siedz tam tyle czasu aż ci go nie zrobią....

Ja byłem u 3 elektryków zanim mi to zrobili dopiero w Warszawie wykryli co i jak.....
Pozdrawiam


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 19 Sty, 2008 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
buxi napisał(a):
jeśli nie przejeżdzasz dziennie więcej niz 40 km to i tak trzeba co jakiś czas ładowac akumulator bo pada...


Moim zdaniem lekka przesada ;) Swoim Corrado od momentu kupna i przyprowadzenia do domu, czyli w ciągu 2 miesięcy, przejechałem zaledwie 250km i zero jakichkolwiek problemów z akumulatorem. A ma co robić przy odpalaniu bo jakby nie patrzeć 6 cylindrów trzeba poruszyć.

Pozdrówka ;)



_________________
Projekty:
mk2 GTI
Corrado G60
Corrado VR6 SLC
Passat B5 2.8 V6 4Moion

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 19 Sty, 2008 
VW User
VW User

Rejestracja: Wto 12 Wrz, 2006
Posty: 137
Gadu-Gadu: 0
Auto: Volkswagen
B_O_N_K napisał(a):
w ciągu 2 miesięcy, przejechałem zaledwie 250km
No tak to śmigaj tak rok... to akumulator napewno padnie hehe zresztą przeczytałem to kiedys w jakiejś gazecie moto... więc nie dam sobie głowy uciąc :D


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 6 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 3 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe