vwzone.pl | Forum VW Maniaków - Volkswagen, VAG, Skoda, Audi, Seat
http://forum.vwzone.pl/

[Jetta mk 5 1.6] Brak prądu, dziwne odgłosy
http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=33&t=104988
Strona 1 z 1

Autor:  kuba_jetta [ Nie 27 Sty, 2019 ]
Temat postu:  [Jetta mk 5 1.6] Brak prądu, dziwne odgłosy

Witajcie,

Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Mam następujący problem z moją Jettą 1.6 2007
W przeszłości zdarzało się incydentalnie, że światła awaryjne same się uruchamiały na postoju, odblokowanie i zablokowanie centralnego pomagało.

Wczoraj natomiast światła awaryjne włączyły się (pewnie działały przez dłuższy czas) i centalny nie działał, auto otworzyłem kluczykiem. Po chwili okazało się, że na desce nic się nie zapala - akumulator kompletnie rozładowany do zera (akumulator ok 2-letni Bosch). Z pod maski natomiast dochodził odgłos coś jak wentylator z prawej strony silnika. Po odpaleniu auta z kabli i przejechaniu ok. 15 km wszystko wydawało się ok, centralny działa, kontrolki ok żadnych odgłosów. Po ok 1,5h auto znów na awaryjnych, jedna próba odpalenia - nic po drugiej już wszystko zgasło i znów ten odgłos z silnika.
Z początku myślałem, że to alarm/centralny ale ten odgłos mi nie pasuje. Czy ktoś się orientuje co to może być, jest to chyba przyczyna rozładowania aku?

Poniżej link do krótkiego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=rtZMwJmNiFIZ góry dziękuję za pomoc

Po dobrych 3h odgłos cały czas jest słyszalny, słabiej oczywiście.
https://www.youtube.com/watch?v=IOd3NMLDte4

Autor:  kuba_jetta [ Pon 28 Sty, 2019 ]
Temat postu:  Re: [Jetta mk 5 1.6] Brak prądu, dziwne odgłosy

Sprawdziłem bezpieczniki - ok. Wyciągałem rownież kolejno bezpieczniki odpowiedzialne za dmuchawę, wentylator chłodnicy, układ wspomagania odgłos nie ustawał.
Dźwięk zaczął się pojawiać, stopniowo rozkręcać i znów cisza i tu mnie natchnęło czy to nie czasem problem z alarmem a te dżwięki to być może uszkodzona syrena (w sumie nie słyszalem jej ładnych parę lat) to by tłumaczyło włączanie się awaryjnych i jakieś wcześniejsze epizody z alarmem, centralnym.

Alarm to Dest DOG 50 (montowany w salonie) wie ktoś może gdzie mogę go znaleźć / odłączyć i poobserwować co się będzie działo?
Mam jakieś kluczyki do syreny tylko gdzie tego szukać. Domyślam się, że takie urządzenia się chowa ale może jakieś typowe miejsca znacie.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/