Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

Strona 1 z 1 [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Jetta mk 5 1.6] Brak prądu, dziwne odgłosy
PostWysłany: Nie 27 Sty, 2019 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Gadu-Gadu: 0
Auto: Jetta mk 5
Witajcie,

Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Mam następujący problem z moją Jettą 1.6 2007
W przeszłości zdarzało się incydentalnie, że światła awaryjne same się uruchamiały na postoju, odblokowanie i zablokowanie centralnego pomagało.

Wczoraj natomiast światła awaryjne włączyły się (pewnie działały przez dłuższy czas) i centalny nie działał, auto otworzyłem kluczykiem. Po chwili okazało się, że na desce nic się nie zapala - akumulator kompletnie rozładowany do zera (akumulator ok 2-letni Bosch). Z pod maski natomiast dochodził odgłos coś jak wentylator z prawej strony silnika. Po odpaleniu auta z kabli i przejechaniu ok. 15 km wszystko wydawało się ok, centralny działa, kontrolki ok żadnych odgłosów. Po ok 1,5h auto znów na awaryjnych, jedna próba odpalenia - nic po drugiej już wszystko zgasło i znów ten odgłos z silnika.
Z początku myślałem, że to alarm/centralny ale ten odgłos mi nie pasuje. Czy ktoś się orientuje co to może być, jest to chyba przyczyna rozładowania aku?

Poniżej link do krótkiego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=rtZMwJmNiFI

Z góry dziękuję za pomoc

Po dobrych 3h odgłos cały czas jest słyszalny, słabiej oczywiście.
https://www.youtube.com/watch?v=IOd3NMLDte4

Temat postu: Re: [Jetta mk 5 1.6] Brak prądu, dziwne odgłosy
PostWysłany: Pon 28 Sty, 2019 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Auto: Jetta mk 5
Sprawdziłem bezpieczniki - ok. Wyciągałem rownież kolejno bezpieczniki odpowiedzialne za dmuchawę, wentylator chłodnicy, układ wspomagania odgłos nie ustawał.
Dźwięk zaczął się pojawiać, stopniowo rozkręcać i znów cisza i tu mnie natchnęło czy to nie czasem problem z alarmem a te dżwięki to być może uszkodzona syrena (w sumie nie słyszalem jej ładnych parę lat) to by tłumaczyło włączanie się awaryjnych i jakieś wcześniejsze epizody z alarmem, centralnym.

Alarm to Dest DOG 50 (montowany w salonie) wie ktoś może gdzie mogę go znaleźć / odłączyć i poobserwować co się będzie działo?
Mam jakieś kluczyki do syreny tylko gdzie tego szukać. Domyślam się, że takie urządzenia się chowa ale może jakieś typowe miejsca znacie.

Temat postu: Re: [Jetta mk 5 1.6] Brak prądu, dziwne odgłosy
PostWysłany: Śro 27 Mar, 2019 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Auto: vols
Trochę nie rozumiem, jak do takich rzeczy może dochodzić. Przecież to jest prosty układ elektryczny, w których zasilanie sterowane jest bezpośrednio z przekaźników, przechodzi to przez bezpieczniki do punktu docelowego. Tam zepsuć się może jedynie na etapie przekaźnika (sterownia) bądź bezpiecznika.

Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 1 [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości