Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 5 z 30 [ 437 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Czw 02 Gru, 2010 
VW Maniak
VW Maniak

Rejestracja: Nie 18 Lis, 2007
Posty: 646
Skąd: Tczew
Gadu-Gadu: 5582495
Auto: passat b3
Do tych srebrnych ori stalówek tylko srebrny oryginalny dekielek pasuje dobrze :)
Co do gwintu i felg... Można by było przykręcić i dać lepsze felgi...
Ale ważne żeby właścicielowi pasowało ;)


Offline
 Profil    5582495
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Czw 02 Gru, 2010 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 11 Paź, 2009
Posty: 747
Skąd: Edinburgh, UK
Gadu-Gadu: 19370238
Auto: Passat B4 - Mrówka ZET, Sharan Sport
Stalówki już zasłonięte całkiem ;) Wróciły ori kołpaki, kupione już zeszłej zimy. Ostatnio przyszedł też nowy ori znaczek TDI w grill. Obecnie auto wygląda tak:

Image

Image

Image

Image

Image

Felg raczej nie zmienię na rok 2011. Jak już pisałem, są może ze dwa modele, na które bym wymienił obecne koła, ale to już droższe modele i nie chcę teraz w nie inwestować. Mam parę innych rzeczy jeszcze do zrobienia.



_________________
Vw Passat B4 - Mrówka ZET
Vw Sharan Sport
Offline
 Profil    19370238
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Pon 13 Gru, 2010 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 11 Paź, 2009
Posty: 747
Skąd: Edinburgh, UK
Gadu-Gadu: 19370238
Auto: Passat B4 - Mrówka ZET, Sharan Sport
W sobotę Mrówka była chyba na ostatnim spocie w tym roku - w Katowicach:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Niebawem kilka nowych zdjęć z delikatnymi zmianami. Jak się uda, przymierzam się już powoli do reaktywacji ABS-u. Może jeszcze w grudniu.



_________________
Vw Passat B4 - Mrówka ZET
Vw Sharan Sport
Offline
 Profil    19370238
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Czw 23 Gru, 2010 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 11 Paź, 2009
Posty: 747
Skąd: Edinburgh, UK
Gadu-Gadu: 19370238
Auto: Passat B4 - Mrówka ZET, Sharan Sport
Przedświąteczny aktual :) miało być więcej, ale się nie wyrobiłem z czasem niestety.

Zawsze podobał mi się krótki reling. Szkoda, że w B4 ich nie było. Ale co stało na przeszkodzie, żeby się pojawił ? :) reling już dawno kupiłem, trzeba było tylko wziąć się do roboty.

Stary długi reling został zdjęty i poszedł w świat. Nowy krótki został również wypolerowany:

Image

Listwa pod krótki reling została odświeżona:

Image

Następnie trzeba było zdjąć plastiki i odchylić podsufitkę. Docelowo plastiki miały od razu być klejone na nowo, ale jak pisałem, zabrakło czasu przed świętami. Pewnie w styczniu do tego wrócę.
Przedni uchwyt na reling został wykręcony. Zastanawiałem się, czym go zaślepić. Przyszła mi z pomocą śruba mniejsza niż ta w relingu, pod którą przyszła podkładka z gumą.

Image

Image

Następnie zabrałem się za wiercenie otworów w dachu. Po raz kolejny okazało się, że pośpiech jest niewskazany, a głupi ma zawsze szczęście =)

Image

Kable na szczęście wszystkie całe :)

Otwory już były gotowe. Pozostało pozakładać listwy, a potem relingi. I tu lipa - listwy kiepsko się trzymają na spinkach, a na domiar złego jedna mi pękła akurat przy drzwiach pasażera :( tzn uszczerbiła się, to lepsze określenie. Tak więc listwy będą nowe.

Wszystko poskręcane, wnętrze poskładane. Przy okazji zgubiłem żaróweczkę z lampki nad drzwiami - nie wiem jakim cudem :P trzeba będzie jutro kupić.

Równocześnie z relingami robiłem rączki we wszystkich 4 drzwiach. Tymczasowo pomalowane zostały lakierem Boll - strukturą do plastiku. Kilka zdjęć:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Klamki teraz nie pasują, bo też są w kiepskim stanie, ale i na to jest plan, tylko czasu i w tym przypadku kilku groszy brakuje. Zrobimy niebawem ;)

A na koniec zdjęcia całego auta :) przepraszam za ich jakość - testowałem program do zdjęć, jak widać nieudolnie...

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Plan na styczeń mało rozwojowy - ubezpieczenie, przegląd, wymiana tulei przednich i założenie ori płyty pod silnik, bo już kupę czasu jeżdżę bez.



_________________
Vw Passat B4 - Mrówka ZET
Vw Sharan Sport
Offline
 Profil    19370238
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Wto 04 Sty, 2011 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 11 Paź, 2009
Posty: 747
Skąd: Edinburgh, UK
Gadu-Gadu: 19370238
Auto: Passat B4 - Mrówka ZET, Sharan Sport
Jeszcze 31 grudnia przyszła paczka:

Image

Tuleje wahaczy przednich - komplet, 4 sztuki.


P.S. Poprawiłem I post - dodałem więcej zdjęć z przestrzeni czasu, kiedy auto jest u mnie :)



_________________
Vw Passat B4 - Mrówka ZET
Vw Sharan Sport
Offline
 Profil    19370238
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Nie 09 Sty, 2011 
ex-projekt mod
ex-projekt mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 27 Kwi, 2005
Posty: 8109
Skąd: IRA
Gadu-Gadu: 5988786
swietne podejscie zarowno do auta jak i do tematu na forum :ok:



_________________
Image
Offline
 Profil    5988786
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Pią 14 Sty, 2011 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 11 Paź, 2009
Posty: 747
Skąd: Edinburgh, UK
Gadu-Gadu: 19370238
Auto: Passat B4 - Mrówka ZET, Sharan Sport
archie napisał(a):
swietne podejscie zarowno do auta jak i do tematu na forum :ok:

Dzięki ;)

Wczoraj dotarł do mnie od Kumana zbiornik spryskiwaczy 8,5l. Mój 9l sprzedałem, drażniło mnie nieoryginalne mocowanie bezpieczników klimy. Zbiornik był wcześniej malowany, więc ja go tylko dziś poprawiłem.

Image

Image

Poza tym dziś razem z kolejnymi relingami do polerki wpadł mały gadżecik w rozliczeniu :)

Image

Image

Uchwyt na oksy będzie na słupku, nad drzwiami kierowcy. Montaż po poprawkach alcantry, które dawno miałem zrobić, ale nie ma czasu ze względu na polerki :)



_________________
Vw Passat B4 - Mrówka ZET
Vw Sharan Sport
Offline
 Profil    19370238
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Śro 19 Sty, 2011 
VW Maniak
VW Maniak

Rejestracja: Nie 18 Lis, 2007
Posty: 646
Skąd: Tczew
Gadu-Gadu: 5582495
Auto: passat b3
Bardzo mi się podoba tył no i krótki reling bo też taki mam :p
Te listwy na dach gdzie dorwałeś? proszę o info na pw pozdro ;)


Offline
 Profil    5582495
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Czw 20 Sty, 2011 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 11 Paź, 2009
Posty: 747
Skąd: Edinburgh, UK
Gadu-Gadu: 19370238
Auto: Passat B4 - Mrówka ZET, Sharan Sport
VWoźny napisał(a):
Bardzo mi się podoba tył no i krótki reling bo też taki mam :p

Dzięki ;)

Miała być kasa na nowe fanty, ale niestety styczeń upływa pod znakiem napraw eksploatacyjnych, a jeszcze ubezpieczenie i przegląd mnie czeka. Ostatnio były wymieniane tuleje, dziś pojechaliśmy z Mikołajkiem do speca od tłumików. Została wymieniona plecionka i w aucie już nie śmierdzi, a auto przestało wydobywać dziwne dźwięki.

Image

A potem pojechaliśmy na zakupy i tam Mikołajek mógł pokierować :D

Image

W przyszłym tygodniu ubezpieczenie i przegląd. A w kolejce czeka już wymiana napinacza i prawdopodobnie całego pręta, na którym osadzona jest rolka paska. I to chyba będzie na tyle i wrócę do dalszej realizacji planów...



_________________
Vw Passat B4 - Mrówka ZET
Vw Sharan Sport
Offline
 Profil    19370238
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Sob 22 Sty, 2011 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 11 Paź, 2009
Posty: 747
Skąd: Edinburgh, UK
Gadu-Gadu: 19370238
Auto: Passat B4 - Mrówka ZET, Sharan Sport
Dziś skończyłem dwudniowe prace przy poprawianiu plastików we wnętrzu Mrówki. Powiedzmy, że były to lekkie poprawki, ponieważ tylko kupiłem klej i wszystkie miejsca, gdzie materiał odstawał, były na nowo klejone. Z samych poprawek jestem zadowolony, natomiast z ogólnego wyglądu już mniej. Drażnią mnie te najtrudniejsze do wykonania miejsca, które nie są najładniejsze. Widzę tu tylko dwa rozwiązania - albo spróbuję swoich sił jeszcze raz późną wiosną, kupując już nowy materiał i robiąc wszystko od nowa, albo poczekam i oddam plastiki do zrobienia razem z fotelami.

Co do prac - ponieważ rączki mam od golfa, a one są z haczykami, miejsca na ori haczyki nie były mi potrzebne i brzydko wyglądały. Więc zaszpachlowałem je i nakleiłem nowy materiał, na szczęście starczyło z resztek akurat na dwie strony.

Image

Image

Zamontowałem też pojemnik na okulary. Ale nie jestem do końca zadowolony, bo troszkę odstaje patrząc od dołu. Więc będę chciał kupić cały słupek z ori otworami na rączkę i coś pomodzić. Rozstaw śrubek jest podobny, ale jednak nie ten sam.

Image

Image

Image

Image

Tak teraz wygląda deska, wcześniej doszedł tempomat :)

Image

A tak prezentuje się całość ;)

Image

Image

Image

Jakiś czas temu wpadł jeszcze taki drobny rarytasik :)

Image

Niestety tylko pasażera, może uda się zdobyć tylne, gorzej z kierowcy, ale poszukamy :)


I jeszcze foto zbiornika pomalowanego pod maską. Korek też będzie czarny ;)

Image



_________________
Vw Passat B4 - Mrówka ZET
Vw Sharan Sport
Offline
 Profil    19370238
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Pią 18 Lut, 2011 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 11 Paź, 2009
Posty: 747
Skąd: Edinburgh, UK
Gadu-Gadu: 19370238
Auto: Passat B4 - Mrówka ZET, Sharan Sport
Właśnie rozpocząłem nowy sezon, niestety nie tak, jak planowałem <<:

Najwyraźniej mój passat lubi zaznaczać teren. Po pierwszej wymianie oleju u mnie długo męczyłem się z wieloma wyciekami i kilku miejsc. W końcu się z tym uporałem. Długo się jednak nie nacieszyłem czystą kostką pod samochodem na podwórku. Ostatnio zauważyłem pod autem sporą plamę i nie był to olej tym razem (niesamowite :oo ) szybki rzut oka pod maskę - brakuje płynu chłodzącego.

Szybka decyzja - auto pod dach i rozbieramy. Moim oczom ukazał się taki obrazek:

Image

Image

Image

Image

A tu chłodnica klimy, która po wypadku w 2009 była naprawiana, ale jaki widać - nie miało to sensu :-D

Image

Tak więc druga chłodnica do kolekcji :< :<

W trakcie rozbiórki nie obeszło się bez kłopotów, niska temperatura robi swoje. Złamałem kolejny zatrzask w grillu (zostały chyba jeszcze 2 :-D ) i połamałem blendę. Nie sądziłem, że klej tak mocno trzyma...

Image



Decyzja była szybka - od razu lecimy z nowymi chłodnicami i dziś przyszła paczka:

Image

Image

Image

Wydałem ponad 500zł przeznaczone na zupełnie inne cele :lipa: A jeszcze idzie kolejna paczka "techniczna" - napinacz i ramię do paska alternatora. Czekam jeszcze na kolejne, już dla mnie, paczki, które ponoć są już w drodze :) kilka fantów jest w trakcie załatwiania, więc może jeszcze aż takiej tragedii na początek sezonu nie będzie :)



_________________
Vw Passat B4 - Mrówka ZET
Vw Sharan Sport
Offline
 Profil    19370238
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Pią 18 Lut, 2011 
VW Zone Master
VW Zone Master

Rejestracja: Nie 03 Maj, 2009
Posty: 796
Gadu-Gadu: 9060162
no tak to jest ja tez juz mam przygotowane 1500 zł na wiosne koło bym miał ze hej a tu trzeba zrobic zawieche troche silnika i lekkie porawki lakieru mam nadzieje ze w 2 sie zamkne fuck.... :P



_________________
Jetta a2 viewtopic.php?f=98&t=101375&view=unread#unread

Były Golf mk2 viewtopic.php?f=98&t=76885&hilit=retro+euros
Offline
 Profil    9060162
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Pią 18 Lut, 2011 
VW Maniak
VW Maniak

Rejestracja: Nie 18 Lis, 2007
Posty: 646
Skąd: Tczew
Gadu-Gadu: 5582495
Auto: passat b3
Echhh zawsze musi się coś spier....
Ale powiem Ci ze te plastiki przy podsufitce super zrobiłeś!
Jestem pod wrażeniem. Jak będę robił wnętrze u siebie
to uderzam do Ciebie po poradę, też tak chce ;]

pozdro


Offline
 Profil    5582495
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Pią 18 Lut, 2011 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 11 Paź, 2009
Posty: 747
Skąd: Edinburgh, UK
Gadu-Gadu: 19370238
Auto: Passat B4 - Mrówka ZET, Sharan Sport
eurosss napisał(a):
no tak to jest ja tez juz mam przygotowane 1500 zł na wiosne koło bym miał ze hej a tu trzeba zrobic zawieche troche silnika i lekkie porawki lakieru mam nadzieje ze w 2 sie zamkne fuck.... :P
Ja od początku roku (a mamy luty :-D ) wydałem na auto 1500zł, a jak bym dał zdjęcie, to jest takie samo, jak w październiku hehehe. Wierzę, że powoli kończą mi się takie akcje, bo już niewiele zostało do wymiany :P Niestety poprawki, które robiłem na jesień nie wytrzymały i ryda znów wychodzi. Poprawię to jeszcze raz - postaram się dokładniej i mam na dzieję, że ok 1,5 roku wytrzyma :-D

VWoźny napisał(a):
Echhh zawsze musi się coś spier....

Dokładnie ;(

VWoźny napisał(a):
Ale powiem Ci ze te plastiki przy podsufitce super zrobiłeś!
Jestem pod wrażeniem. Jak będę robił wnętrze u siebie
to uderzam do Ciebie po poradę, też tak chce ;]

Dzięki :) pisz w razie czego :D

Trochę mi się humor poprawił - dziś załatwiłem kolejny temat - moja klapa jest na sprzedaż :P



_________________
Vw Passat B4 - Mrówka ZET
Vw Sharan Sport
Offline
 Profil    19370238
 
 Temat postu: Re: [passat B4 1.9 TDI] Mrówka Zet sisiona
PostWysłany: Pią 18 Lut, 2011 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 08 Paź, 2006
Posty: 1205
Skąd: Bochnia
Gadu-Gadu: 581141
Auto: e36 touring & E28
podobaja mi sie twoje opisy i podejście do sprawy,tzn chodzi mi oto ze piszesz szczerzej chyba jak na spowiedzi przed Wielkanocą co sie dzieje z autem niee ... że to sie spiepszy lub tamto spier...li,Wszyscy dobrze wiemy że nasze auta maja już sporo latek na karku i do tego zima daje im w kość podwójnie :smutny: dobrze że wymieniasz na nowe a nie jakieś tam buble ze złomu które wcześniej czy póżniej sie też wysraja bo maja też za sobą kosmiczne przebiegi!Ogarniesz to i owo i będzie maszyna służyć , wiem to po sobie choć nie zawsze tak jest jak się chce ale co poradzić ;)



_________________
passat b4 kombi na gwincie
viewtopic.php?f=98&t=42425&start=270
mk1 cabrio karmann
viewtopic.php?f=98&t=76513&view=unread#unread
Offline
 Profil    581141
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 5 z 30 [ 437 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe