Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 3 [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [mk1 i mk2] by zajacGT
PostWysłany: Nie 03 Gru, 2006 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 23 Wrz, 2005
Posty: 161
Skąd: Skarzysko Kam i Krak
Postanowilem przedstawic wam historie moich zielonych vwejow mk1 i obecne mk2

Mk1 1300 bylo moim pierwszym autem. Kupilem go w kwietniu 2004 roku od 1 wlasciciela, ktory w 1980 roku kupil go w salonie w RFN. Auto mialo udokumentowany przebieg 173 tys km okragle zegary co dziwne z obrotkiem i mialo orginalny lakier i ogolnie wszystko mial orginalne. I ta cena 1800zl

Image

Image

jedyne co zmienilem to felga 15" z oponami 185/50/15 potem byly alu ATS CUP niestety nie mam fotek z nimi i w tym samym czasie klepanie rantow nadkoli i plastikowe nakladki na blotnikach i zalozylem LPG
po roku i 33 tys km auto sprzedalem za 2500 strata 300zl wydaje mi sie ze ok jak na 25 letni samochod. Potem dowiedzialem sie ze nastepny wlasciciel go strasznie zniszczyl i sprzedal za 500zl dorzucajac malucha(czego bardzo zaluje bo chcialem go odkupic)

Wrzesień 2005
Po pol roku chodzenia piechota nadszedl czas na na zakup nowego auta wybor padl na przywiezionego przez kolege zielonego mk2 GT. Auto mialo prawie nic :grin:
Silnik 1,8 Rp o mocy calych 90 km
Zawieszenie sportowe
jakies tam radio jvc
kierwonice 28 cm
felgi f&i estorile 15"
szyberdach
mfa

Samochod byl pomalowany u niemca lakierem LC6M ale po malowaniu zostal poobijany i dziwnie matowy wiec jakosc pozostawiala wiele do zyczenia wiec troche poprawek trzeba bylo zrobic
Image

ZMIANY
na pierwszy ogien poszedl zawias na jego miejsce wszedl gwint FK z przodu a tyl na talezykach auto poszlo na glebe
Image

potem kierownica,ktora niestety ciezko sie krecilo miala 28 cm wiec wyminilem ja na kierownice SELM 32 cm

Kwiecien 2006
Po pol roku jezdzenia (322tys km na blacie)zdecydowalem sie na kapitalny remont silnika i zawieszenia oraz caly zestaw hamulcow i lozysk .

Po remoncie auto pojechalo ze mna do UK
i tam siwetni kierowcy zrobili mi kilka baboli
Image
uszkodzony tez zostal przedni zderzak w sumie dobrze bo byl z abs'u i za nic nie pasowal

tak wiec jeszcze w UK zakupilem nowe zderzaki orginaly VW ktore na miejscu pomalowalem w kolor auta bo byly czerwone
ImageImage

Listopad 2006
Po powrocie zakupilem hokej Gti
ImageImage

W miedzy czasie zamontowalem tez listwe bez zamka na tylna klape
tu fotka listewki a foto na aucie jest gdzies nizej
Image
Marzec 2007
byly tez odwiedziny u lakiernika wiec przed oddaniem auta zakupilem sobie cud maline maske bo moja miala babole
Image
poczatek rozbierania auta do malowania
Image
ale nie nacieszylem sie zbyt dlugo bo po 3 dniach podczas jazdy otworzyla mi sie maska naszczescie nie uszkodzila dachu ,a 2 dni pozniej puknalem delikatnie znajomego i powtornie musialem jechac do lakiernika. tym razem kupilem granatowa maske
Image

Po odebrnaniu auta z lakierni kupilem nowe koleczka Strato 15" 7j i oponki yokohama i dunlopy 195/45/15.
Pozbylem sie tez wydechu dtm a na jego miejsce weszla seria GTI

Image Image ImageImage

autko (jak na fotkach powyzej)tak pojechalo na majovwke 07

pozniej cos mi strzelilo do lba i postanowilem sprzedac auto wisial przez jakis czas na allegro ,ale wszyscy ktorzy dzwonili proponowali smieszne pieniazki wiec zdecydowalem, ze auto zostaje.
Październik 2007
I tak na 18 urodziny golf dostal lampy klary na przod
Image

i w nie Ksenon
ImageImage

Grudzień 2007

Z racji przebiegu ,ktory jest juz dosc spory 370 tys przednie fotele byly w nieciekawym stanie wiec po odwiedzeniu tapicerow i nieudanej probie znalazienia orginalnych siedzen GT,
ktore nie byly by zniszczone postanowilem kupic fotele od corrado i akurat nezzo sprzedawal graty z corrado zakupilem foteliki
Image

pozniej pojawil sie problem zlamala mi sie sprezyna z przodu wiec zakupilem inny gwint
jak sie okazalo w slabej kondycji
ImageImage


a nastepnie trafilem na weiteca od cichego (niestety nie krecil sie wogole) szybkie dorobinie nowych srob i lata
Image

niestety nie mam fotek jak gwint byl skrecony ale ogolnie nie dalo sie wyjechac z garazu bo kola sie nie skrecaly

ktoregos dnia wybralem sie do grzaneczki pohandlowac i wrocilem z lampkami orginalnymi GT i drugim kompletem plastikow GTi
ImageImageImage

Styczeń 2008
udalo mi sie kupic soczewki wiec zabralem sie za budowe lamp
ImageImageImage


niebawem skoncze jak dojdzie ksenon h1

a tymczasem wrzuce kilka fotek z przymiarki szerokiej stali na spociku z jackiem specjal

ImageImageImageImageImage

luty 2008
na aucie sa juz soczewki i swieca - kilka fotek ze spota gr malopolskiej
ImageImageImageImageImage

jakos w drugim tygodniu lutego 2008 w krakowie przebywal k3fir wiec wybralismy sie jeszcze z marcinem gti na mala sesyjke

ImageImageImageImage
ImageImageImage
ImageImageImageImageImageImage

teraz jeszcze czekam na listwy waskie z Gti
25.02.2008
doszly listwy
Image

i narazie tyle jest jeszcze kilka rzeczy ktore sa do zrobienia (znowu malowanie bo znow w UK mi chamy auto poobijaly) , teraz plan zaklada zalozenie szyb w pradzie ktore juz sa zakupione i czekam na paczke a co potem sie zobaczy

[b]marzec 2008

doszla elektryka i juz zalozona i zeby nie bylo ze nic nie robie to ponizej kilka fotkow z nowymi kierunkami listwami i wyklepanym tylem

ImageImageImageImage
doczekalem sie na paczke z elektryka

kilka fotosow aktualnych ze spotu gr malopolskiej i slaskiej w krakowie 30 marca

ImageImageImageImageImage
ImageImageImage
ImageImage


kilka nowych fotek auto poszlo lekko w dół i zostalo juz niewielkie pole manewru bo do konca gwintu zostalo ok 3-4 mm :smoke:

ImageImageImage

dlugo sie nic ciekawego nie dzialo do

sierpnia
kiedy to kupilem silnik PB i pelny zapalu przystapilem do swapu po 3 dniach silnik juz siedzial w aucie i udalo sie zapalic, ale niestety okazalo sie, ze silnik ma obrocone panewki i jazda nim nie stanowi zadnej frajdy, wiec po 200km zrobionych na tym silniku do auta wrocil poczciwy RP spiety ze skrzynia ACD z GTi, oczywiscie przy przekladaniu silnika wszystkie plyny, filtry i paski zostaly wymienione oraz zrobilem wreszcie porzadek z kabelkami pod maska

pażdziernik

a ponizej wkleje taka fotke pogladowa, zawsze sie zastanawialem jak bedzie wygladal golf na 4 oczach
auto troche wysoko stoi ale na tych oponach nizej sie nie da bo obcieraja o nadkola

ImageImage

a tak wyglada na setupie zimowym, nowe zimowki 175/55/15 continentala na sebringach 15" 6j

ImageImage


[ Dodano: Pon Paź 27, 2008 00:31 ]
ImageImage

na dniach bede robil tylne zaciski i 1 przewod hamulcowy bo stare odmowily wspolpracy i na trasie spalily mi tarcze z tylu i zeby unieruchomic zacisk musialem zaklepac przewod :grrr: :grrr: na szczescie udalo sie kupic inne zaciski za mala kase, musze regeneracje zrobic i na auto

zaciski zrobione nowe przewody hamulcowe założone i wszystko lata

grudzień
zeby nie bylo ze sie nic nie dzieje to narazie napisze (foty na dniach) ze autko dostalo podswitlenie deski rozdzielczej, wymienilem wszystkie zarowki w przelacznikach, zawitala nowa manetka do kierunków no i tyle kosmetyki

z grubszych rzeczy to (niektórym bedzie pasowac innym nie) grill gti na 4 oczy mi sie zaczelo podobac dzieki jacek-special
Image

od kolegi wacky kupiłem chlodnice oleju dzieki za rurki

a no i gewinde na tyl do regeneracji ktora mialem w piwnicy zamieniłem na
sprawna FK dzięki Heniu
Image
ktora niestety idzie na handel bo jest za soczysta gleba jak na moj gust, z mozliwscia regulacji tylko w dół :hmm:

no i zapomniałbym o tym ,że walcze z polerowaniem kol letnich, doprowadzajac je do stanu z przed sezonu, troche ciezko idzie recznie ale czego sie nie robi zeby byl bling-bling
ImageImage

pare dni temu zakupiłem wkład filtra K&N w kolorze pasujacym do auta :grin:

Na początku lutego kupiłem (po raz kolejny) silnik PB, który miał zostać zmiennikiem wysłużonego RP.
6 lutego zaczeła sie operacja zmiany motoru. Najpierw wszystko co zbędne wyleciało z pod maski. Silnik PB dostał nowe uszczelki i płyny oraz cześć osprzętu z RP'ka i wskoczył pod maskę golfiny.
Rozpoczyna sie walka z elektryką

ostatnia chwila RP w golfie Image
Image

a tu czeka sobie zmiennik
Image


Ostatnio edytowany przez zajacGT Nie 08 Mar, 2009, edytowano w sumie 9 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 03 Gru, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 13 Mar, 2006
Posty: 8
Skąd: brać kase na wache?
Dobry kolor! Auto w dobrym stanie, dobrze ze ten komin zmieniasz.



_________________
http://www.toledoclub.pl
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 04 Gru, 2006 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 5203
Skąd: Wroc
Gadu-Gadu: 1367975
Auto: caddy mk1
autko klasa. fajnie ze mu reanimacje motoru zrobiles. co do fel to mysle ze prezentuja sie swietnie. bardzo mi sie podoba ten golf niby zwykly a jednak dla mnie ma cos w sobie...



_________________
OLD VOLKSWAGENS NEVER DIE, THEY JUST GET LOWER
Offline
 Profil    1367975
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 04 Gru, 2006 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 27 Lut, 2006
Posty: 161
Skąd: Bielsko-Biała
Gadu-Gadu: 0
Auto: Golf 4 2.0
Bardzo fajne golfiki !!

Mk2 jest spoko tylko jakoś mi się niewidzą te fele ja bym je widział w polerce albo zmienił na jakieś z dużym rancikiem ;)

Mam pytanko jak się ten silniki sprawuje ?? Ile pali benzyny i czy jest awaryjny bo zastanawiam sie własnie nad mk2 z takim silnikiem .

Pozdrawiam


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 04 Gru, 2006 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 23 Wrz, 2005
Posty: 161
Skąd: Skarzysko Kam i Krak
ja na ten silnik nie narzekam gazu mi pali na trasie 8-9 w miescie 10-11 a benzyny od 7 do 12
odkad mam to auto nigdy z silnikiem nic sie nie dzialo od kwietnia jest po remoncie ale wczesniej zrobilem na nim 20tys km i nic sie nie stalo

a co do felg to mi tez juz sie nie podobaja i jest plan polerka albo ranty


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 04 Gru, 2006 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 10 Lis, 2005
Posty: 1381
Skąd: Jelenia Góra
Gadu-Gadu: 0
Auto: Czarne
cicho-zielone autko fajny kolorek :ok:


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 13 Gru, 2006 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 23 Wrz, 2005
Posty: 161
Skąd: Skarzysko Kam i Krak
mam takie pytanie co sadzicie czy zostawic grill taki jaki jest czy zamienic go na taki bez znaczka bo nabylem taki ale nie wiem czy zakladac


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: .
PostWysłany: Sob 16 Gru, 2006 
VW Zone Master
VW Zone Master

Rejestracja: Nie 20 Sie, 2006
Posty: 956
Skąd: wlkp
bez znaczka :ok: proponuje ci iść w takim kierunku jak to:
Image


Ostatnio edytowany przez ZbignieVW, Czw 15 Mar, 2007, edytowano w sumie 1 raz

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 16 Gru, 2006 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 01 Maj, 2004
Posty: 415
Skąd: Piaseczno / W-wa
Co wchodzilo w sklad remontu silnika ?? a atrape zostaw taka jaka masz jest ladna i inna niez te wszystkie dwojki jak by z jednego garazu wyszly, felge mozesz tylko zamienic kolor zostaw ale wydaje mi sie ze do niskiego MK II z szerokimi zderzakami pasuje cos ok 15' na rancie, Twoj Golf ma agresywne spojrzenie jak by tam VR Kompressor siedzial ;P



_________________
White Rally MK I R16 - /viewtopic.php?t=18345&postdays=0&postorder=asc&highlight=walus&start=0

Emerytowóz MK IV - viewtopic.php?f=98&t=40722
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 16 Gru, 2006 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 06 Lut, 2005
Posty: 1001
Skąd: Gdansk ( okolice )
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk1 Cabrio 1.820VT, mk5 .:R32, T4 Multivan 2.5TDI++ do lawety :)
zajacGT napisał(a):
wymiana kocowki wydechu na dwu rurke ala GTI



Bardzo dobry planik !


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 16 Gru, 2006 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Pon 31 Paź, 2005
Posty: 260
Skąd: Legnica
Gadu-Gadu: 0
Auto: emocion
hej
golfinka bardzo mi się podoba:) felgi bardzo pasują do kolorku także nic w tym temacie nie zmieniaj, wstawił bym grill bez emblematu!
pzdr


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 16 Gru, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 04 Paź, 2006
Posty: 31
Skąd: Radomsko
bardzo fajny golfik:D super sie prezentuje ztymi felusiami czarnymi:D :ok: noii tak jak koledzy pisza grill bez znaczka obowizakowo ;)
pozdro



_________________
Tuningowisko 2007
Tuningowisko 2008
Summer Party Cars 2008
..................................:D:D
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 17 Gru, 2006 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 23 Wrz, 2005
Posty: 161
Skąd: Skarzysko Kam i Krak
zbignievw rzeczywiscie fajny ale te lampy to chyba xenon jest cos mi tak sie wydaje fela tez malinowa ale za droga niestety a zderzaki takie byly ale mi pakistancy popsuli moze jeszcze takie beda kto wie (masz wiecej fot tego golfa)

Nad felgami mysle caly czas cos bym zmienil a felgi chyba najlatwiej i duzo zmieniaja, ostro mysle nad kilkoma opcjami typu 1. polerka tych co sa 2 jakies ranty 14 lub 15" rh cup ,dezenty czy cos w podobnym stylu 3 marza mi sie talerze porshe ale niestety gotowka raczej nie pozwoli 4 i jako ostatecznosc ats cup w sumie ciekawy jestem jakby wygladaly u mnie (moze ktos z okolic krakowa lub kielc i radomia ma pozyczyc na chwilke)

grill moze jutro przypasuje i cykne jakies foto tyle ze grill jest czarny plastik a lakiernik dopiero po zimie (bo moze sie cos w gratisie trafi :-D )

walus szczegoly poszly na priv


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: .
PostWysłany: Nie 17 Gru, 2006 
VW Zone Master
VW Zone Master

Rejestracja: Nie 20 Sie, 2006
Posty: 956
Skąd: wlkp
ZającGT spoko :ok: mam jeszcze pare one sa z Wyścigów na 1/4 mili z P-ńa 02.07.04r
Image
Image
Image
P.S. Jak byś potrzebował jeszcze pare fotek MK2 w zielonym kolorze daj znać na P.W. :D


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 06 Sty, 2007 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 23 Wrz, 2005
Posty: 161
Skąd: Skarzysko Kam i Krak
maly update

co poniektorzy pokazuja swoje furki na sprincie tez sobie taki maly tescik zrobilem

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 5070706072

golf 2 1,8 8v niestety komputer lekko nie domaga i mysle ze mogloby byc lepiej

niestety mokro i oponka 175 niestety trakcji brak


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 3 [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe