Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 4 [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [mk2] ***GOLF 2 by WÓJASZEK*** vol.1
PostWysłany: Nie 21 Maj, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Paź, 2005
Posty: 26
Skąd: NIDZICA
Witam postanowiłem conieco opisac mojego goferka, którego jestem posiadaczem od momentu w którym sie go dorobiłemm ciężko pracą na zachodzie, (co dziwne kupiłem go od polaka z Grudziądza, który tak jak ja przyjechał na zarobek, a ten właśnie polak kupił go w tej miejscowości co pracowaliśmy w zeszłym roku) tak wiec pierwsza rejstracja w kraju sierpień 2004, ja mam go zaledwie od 21 września. Pierwotnie jest to biały VW GOLF 2 w bogatej wersji CL o kodowym oznaczeniu silnika RF z datą pierwszej rejstracji styczeń '89. Ten cudny kolorek dostał juz w niemczech.

Zapał do VW a w szczególności golfów zaczerpnąłem od kumpla który miał golfa 2 w wersji GT

Mój golfik zaraz po kupnie wyglądał tak (sorki ale mój stary aparat na fotce zmienił odcień koloru reszta fotek przedstawia prawdziwy kolor)

Image

miał takie felgi

Image

moja koncepcja oczywiście bardzo sie różniła od tej z jaką nabyłem golfa
z kazdym dniem zaczynał nabierać wyglądu i jakoś przypominać samochód jakiego zawsze chciałem mieć

zaczęło sie od
-juz w niemczech po tym jak go kupiłem upatrzyłem sobie na pewnym szrocie skórzane foteliki z BMW 635 CSI z '78 roku (autko miało zaledwie 53tyś na liczniku, a w środku pachniało nowością), stało sie tak że kupiłem te foteliki a seryjne zostawiłem był problem bo szyny nie pasowały kopmletnie trzeba było je przerobic i wspawać golfoskie, co puxniej uczyniłem, zaraz po umocowaniu siedzeń przypadkowo natrafiłem na szrocie na GOLFA w wersji BUNDESWAERA czy jakoś tak:D w którym siedziała kanapa obszyta materiałem skóropodobnym, lepszym niz skaj, okazyjnie za 40zł ją wyrwałem :]

Image

-nastepnym krokiem było oczywiście kupno zawieszenia, okazyjnie udało mi sie wyrawć na allegro kit FK AUTOMOTIVE za 200zł wszystko było by ok gdyby nie to że po ząłożeniu go auto stało jak Country :D, trzoszke przyciołem zwoii i nabrało wyglądu (prosze tego nie komentować wiem że to źle) wyglądał tak

Image


-kolejnym krokiem było kupno ringów w przednie reflektory, na allegro znalazłem kolesia co nimi handlowal i sie kupiło, po kilku godzinnych trudach udało sie je zamocowac i obsadzić w autko ,a wyglądało to tak

Image

-przyszedł czas na wyrównanie koloru wnętrza autka. Pozstanowiłem wszystkie boczki jak i samą tylnią pólkę obić skóropodobnym materiałem gdyż na prawdziwą skóre i obicie nie było by mnie stać, polowa zimy zleciała na okładaniu tapicerki (fotki wżuce niebawem)

-w między czasie obijania tapicerki przyszedł czas na zamontowanie LPG gdyz golf w zimie zaczął palic koło 15litrów co było dla mnie za wysokim progiem. Udało mi sie wyrwać kpl. 1.5 roczną instalkę z rozbitego golfa za 250zł. Znajomy zajął sie jej montażem, potem trzeba było ją zalegalizować itp... papierowe sprawy

-potem wypatrzyłem sobie sportową kierownice 30cm padło na kiere firmy LUISI

Image

-potem przyszedł czas na tylnie lampy CLEAR RED & WHITE


-miedzy ringami a instalacją LPG kupiłem grill JOM NO EMBLEM i brewke z myślą że na przywitanie wiosny zawita na aucie,


-tak też sie nie stało gdyż na przeomie marca udało mi sie wypatrzeć na allegro okazyjnie JETTA FRONT który kupiłem za 199zł, i w ten sposób byłem zmuszony sprzedać ringi grill JOM'a

Image


-jak tylko uporałem sie z tapicerką przyszedł czas na polerkę felg ALULINE co dało taki efekt

Image

-na tym nie koniec , zapragnąłem większej gleby, i wtedy to z braciakiem kupilismy na spółę KIT KONI z regulacją twardości on przód ja tył i było ok. Do momentu kiedy przód okazał sie byś troszke wyższym niż tył pomieniłem sie na sprężyny i juz wszsytko razem sie komponowało idelanie

-kolejnym napotkanym problemem było to że przy większym obciążeniu z tyłu jak autko przysiadło to karoseria opierała sie na oponie, gdyz felgi miały dość małe ET, niepozostało nic jak tylko wyciąć wew. rant nadkola, co też uczyniłem

-do tego wszystkiego brakowało mi tylko szerokich zderzaków, niema tego złego co by na dobre nie wyszło i owszem udało mi sie kupić kpl szerokich zderzaków podróbek ale nie jakiś włoskich tylko niemieckich zamienników orginałów, zderzaki spokojnie przeleżały swoje w piwnicy do momentu w którym dorobiłem odpowiedni kolorek farby

pierwotny wygląd zderzaków
przód: Image
tył: Image

-jak zderzaki leżały w piwnicy maięłm puste rece roboty, i udało mi sie namóić kumpla na zaminke moich felg ALULINE na BBS RM, które po wyprostowaniu zacząłem namiętnie polerować i po 3 tyg. uzyskały nowy wygląd

-ale jak wyglądały by szerokie zderzaki bez hokeja GTI, trzeba było go kupić


-nastepny etap to było malowanie zderzaków, brewki i dolnej listwy wczepianej w grill( którą w miedzy czasie dokupiłem)


ostatnim etapem mojej pracy było zmontowanie tego wszsytkiego na auto i uzyskanie tekigo oto wyglądu:

ImageImageImageImageImage

ImageImageImageImageImage

ImageImageImageImageImage

póki co to by było na tyle, w nastepnej kolejności planuje

-montaż tłumika typu dwó-rurka (Ulther),
-usunąć tylne klamki,
-usunać znaczek i napis z tylniego pasa jak i pozbyć sie wycieraczki,
-potem obudować bagażnik,
-przerobic na jedną wycieraczkę
-wstawić jakiś pożądny BASS

a potem to juz sie zobaczy :D


ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA :okej:


Ostatnio edytowany przez Wójaszek Sob 03 Sty, 2009, edytowano w sumie 5 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 21 Maj, 2006 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 5203
Skąd: Wroc
Gadu-Gadu: 1367975
Auto: caddy mk1
fajny golfik. fajnie ze wlozyles w niego tyle pracy. moze zamiast usuwac klamki pomysl o takich od audi... pomalowanie pod kolor nadwozia beda sie fajnie prezentowaly. co do autka to naprawde fajny okaz i widac ze w dobrych rekach



_________________
OLD VOLKSWAGENS NEVER DIE, THEY JUST GET LOWER
Offline
 Profil    1367975
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 21 Maj, 2006 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 02 Mar, 2006
Posty: 515
Skąd: Wielkopolska
Gadu-Gadu: 0
Auto: BMW e91
MK I GTI
cbr1000RR
vlx600 bobber
Przód od Jetty i dobre BBSki w polerce - dobre posunięcia. Ogólnie dobre mk2 zrobione ze sakiem w słusznym stylu. Wnetrze tez konkret, ale zarzuc jeszcze jakies fotki tylnej kanapki w skórze. Pzdr



_________________
Mk1 GTi by ElemenT , zapraszam :
http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=67909&view=unread#unread
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 21 Maj, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 08 Sty, 2006
Posty: 28
Skąd: OstrovVWiAA !!
super golfik :ok: ladne wyglonda z jetta front. Tez sie dozuce i powiem zebys pomyslal nad tymi klamkami , nie usuwaj klamek wstaw z audi benndzie kozak :-D ale i tak golfik wyglonda super ;)



_________________
!! VAGG RULEZZ !!
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Maj, 2006 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 24 Gru, 2005
Posty: 4682
Skąd: Międzyrzecz
Gadu-Gadu: 0
Auto: A6 C5 V6 & MK2 @ VR6 & MK4 TDI+, Corrado @ 1.8T, MK4 V5, B5FL V6
:ok: podoba mi się :D


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Maj, 2006 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 14 Cze, 2005
Posty: 1365
Skąd: Radom
niezle
ale nie przerabiaj nic przy klamkach...



_________________
Moje aukcje: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1082568
Dystanse na zamowienie, info gg
Golf Mk4 cabrio projekt http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=10821
Audi A3 8P OEM+ projekt viewtopic.php?f=98&t=96254&view=unread
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Maj, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Paź, 2005
Posty: 26
Skąd: NIDZICA
jak juz wspomniałem chce sie pozbyć tylko tylnich klamek a z przódu wstawić kasety AUDI :ok:


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Maj, 2006 
VW Zone Papla
VW Zone Papla

Rejestracja: Czw 15 Kwi, 2004
Posty: 1353
Skąd: Smętowo Graniczne
Gadu-Gadu: 6607071
Auto: na co dzień...
Wójaszek napisał(a):
jak juz wspomniałem chce sie pozbyć tylko tylnich klamek a z przódu wstawić kasety AUDI :ok:

Na Twoim miejscu zostawiłbym tylne klamki.



_________________
Image
Offline
 Profil    6607071
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Maj, 2006 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 5203
Skąd: Wroc
Gadu-Gadu: 1367975
Auto: caddy mk1
ja tez bym zostawil. zamontuj 4 kasety z audi bez zamkow i prysnij calos na niebiesko. bedzie lord



_________________
OLD VOLKSWAGENS NEVER DIE, THEY JUST GET LOWER
Offline
 Profil    1367975
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Maj, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 20 Paź, 2005
Posty: 11
Skąd: Żerków/Jarocin
Gadu-Gadu: 6469444
Auto: Golf 4 2.0 benzyna...
Witam! Bardzo ladny Goferek:)! Widze ze postanowiles zrobic historyjke tak jak to uczynil kolega B_O_N_K?? Mam nadzieje ze to nie koniec modyfikacji??

P.S. Jak tam BBSki??Ja tez mam i tez je polerowalem yupii !BBSy to najlepsze fele :ok: :ok: :ok:


PozdroVWka z WLKP


Offline
 Profil    6469444
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Maj, 2006 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 06 Lut, 2005
Posty: 1001
Skąd: Gdansk ( okolice )
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk1 Cabrio 1.820VT, mk5 .:R32, T4 Multivan 2.5TDI++ do lawety :)
W dobrym kierunku go robisz, tylko zostaw te klamki lub wspawaj od audi, bez klamek juz bedzie smierdziec akurat przy tym golfie festynem, takie dzwi bez klamek wydaja sie zbyt ciężkie.....


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Maj, 2006 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 10 Lis, 2005
Posty: 1381
Skąd: Jelenia Góra
Gadu-Gadu: 0
Auto: Czarne
Bardzo fajny Golf :ok:


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Maj, 2006 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 19 Maj, 2005
Posty: 102
Skąd: łódź
no wczesniej był nie cacy a teraz jest bardzo cacy



_________________
Wracam po latach.....:)
AUDI A4 AVANT B6
===GOLF GTI TDI 20 JAHRE===
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Maj, 2006 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 02 Lis, 2005
Posty: 2833
Skąd: wolfsgruppe.com
Gadu-Gadu: 0
Auto: Golf I GTI 1.8 8V,Golf I Cabrio ,Bora V5
Bardzo sympatyczny golfik :ok: Jeśli chodzi o klamki to tylko i wyłącznie kasety od AUDI takie moje skromne zdanie...



_________________
http://www.wolfsgruppe.com
Moja Golfina http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=24997 i tu tez http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=6944
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 22 Maj, 2006 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 08 Sty, 2005
Posty: 822
Skąd: Inowrocław
Gadu-Gadu: 0
Auto: BMW E93
Wszystko ładnie pięknie, ale jak usuniesz klamki to nie będzie już tak pięknie... Brakuje mi gwintu i byłoby już cacy, ale i tak jest git ;) :ok:



_________________
Było MK2 GTI....
viewtopic.php?f=112&t=29575

Było MK2 G60....
viewtopic.php?f=98&t=33360

Było A3 1.9TDI ASV+...
viewtopic.php?f=98&t=47087

Było A4 Cabrio...

Będzie....
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 4 [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe