Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 20 [ 296 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 30 Maj, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
MODEL: Bora
SILNIK: 1,9 TDI
MOC: 101KM
MODY POD MASKA: seria
ZAWIESZENIE: seria
UKŁAD HAMULCOWY: seria
KOLA: hmm jakieś tam dostałem z autem, coś aluminiowego w rozmiarze 15"
NADWOZIE: seria
WNĘTRZE: seria
AUDIO: seria + DVD BOSS

wcześniej było corrado ale niestety z wielu powodów zmuszony byłem go sprzedać. potrzebowałem auta które dzień w dzień będzie jeździć, będzie tanie w utrzymaniu i w miarę nowe. po poszukiwaniach na necie oraz po komisach znalazłem ten oto okaz. bora bardziej kojarzy się z autem rodzinnym ale........
auto jest z 2004 roku dodatkowo ma przebieg 115 tyś, wszystko udokumentowane papierami itp dodatkowo przed zakupem byłem w ASO na kompleksowym przeglądzie przed zakupowym i wszystko było potwierdzone i prawdziwe. auto bezwypadkowe i nie kombinowane. wyposażenie takie sobie ale tragedii nie ma, klima, elektryczne szyby i lusterka + podgrzewanie, ESP, 4 jaśki, klima, duża kolorowa nawigacja, dvd dokładane. do tego dostałem jakieś ta alufelgi nieznanej mi firmy, 15: i szerokość chyba 7J ale nie jestem pewny, nic nie lakierowane ani szpachlowane a na całym aucie oryginalny lakier.

a więc kupiłem
oto kilka fotek w dniu zakupu
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

na seryjnym zawiasie i kołach jeździło się mega komfortowo, z ciekawości pożyczyłem od kolegi felgi 18"/ 8,5J z oponą 225/40 żeby zobaczyć jak się jeździ i czy będzie duże pogorszenie komfortu - bo w moich 15-stkach kończą się opony a wiec inwestować w nowe opony = kupno nowych felg ze słabszymi oponami. o dziwo jeździ się tak samo - zero zmian
Image
Image
fakt faktem auto stoi wysoko ale jak ma stać jak tam jest seryjne zawieszenie
następnego dnia zabrałem się za doprowadzenie do porządku zapuszczonego lakieru i poszło woskowanie w trzech etapach meguiar'sa
Image
i tak mniej więcej auto prezentowało się po 4 godzinach woskowania i pucowania
Image
Image

poszukiwałem na allegro i po znajomych felg ale znaleźć coś co ma ręce i nogi oraz jakoś wygląda i nie kosztuje fortuny w rozmiarze 5x100 18" to jest tragedia :( dodatkowo felgi nie mogły mieć więcej niż 8,1J szerokości i ET w okolicy 30-40, nie chciałem żeby koła obcierały przy skręcie o podłużnice oraz żeby ranty nadkoli dostały po dupie bo zaraz będzie rdza potem zaprawki i tak w koło Macieja a jak pisałem wcześniej auto używane jest na co dzień. i tak znalazły się dwuczęściowe ETA BETA z pomocą cichego i przędzy
Image
Image
Image
ostro zaniedbane ale wszystko da się zrobić. dodatkowo jest to seryjne zawieszenie a wiec proszę nie marudzić że wysoko bo doskonale o tym wiem, nie wszystko od razu a dodatkowo musi być to przemyślane rozwiązanie bo nie chcę mieć auta kaleki które będzie sunąc tylko po autostradzie...........



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 30 Maj, 2009 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 13 Mar, 2006
Posty: 2650
Gadu-Gadu: 8165264
Ładną sztukę wyrwałeś, ale... temat powinien być założony w "Garażu" ;) Życzę powodzenia w modach :)



_________________
www.magictown.pl
Offline
 Profil    8165264
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 30 Maj, 2009 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 21 Mar, 2008
Posty: 1677
Skąd: Knurów
Gadu-Gadu: 0
Auto: Cressida
ale koza :< hehe nawet fajnei wygląda, ale 2004 r i stary typ zegarów? :> dziwnie wygląda też ta klima manualna czy navi :>
powodzenia w modach :ok:



_________________
Moj GOLF... >click<
SPOT GLIWICE >click<
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 30 Maj, 2009 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 05 Sie, 2007
Posty: 9
Skąd: Łódź
Gadu-Gadu: 0
Auto: MK3 GTI Edition
Bardzo ładna Bora. Gratuluje ze udalo Ci sie znalezc elegancki i niekombinowany egzemplarz. Nowe kółka bardzo fajna, tylko im tez przydaloby sie chyba troszke pucowania i bedzie lux :)



_________________
MK3 GTI Edition by Fitolt
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 30 Maj, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
jeśli chodzi o wyposażenie to na 100% wszystko jest Ok bo sam osobiście dla siebie przed zakupem sprawdzałem naklejki z dekoderem i wszystko było OK tam samo w ASO sprawdzali autentyczność auta i jego wyposażenia z książka serwisową oraz naklejkami i centralną bazą VW i wydali coś na wzór certyfikatu potwierdzającego całą historię auta oraz całe wyposażenie auta. a więc wszystko było tak jak fabryka wmontowała, nic nie było dokładane i kombinowane.

co do modów to będzie coś tam powolutku się działo
tu umieszczę mały toturial zabawy scansolem :
1- bierzemy felgę i w przypadku felg skręcanych (kilkuczęściowych) spuszczamy powietrze jeśli nie chcemy zdejmować opon z felgi i rozwarstwiać ich. spuszczenie powietrza z opon zapobiegnie rozszczelnieniu.
2- bierzemy odpowiednie narzędzia do rozkręcenia felg
3- rozkręcamy felgi
4- mamy już rozkręconą felgę i przygotowaną do zdejmowania z niej claru
5- szykujemy scansol oraz odpowiedniej szerokości pędzelek
6- nakładamy scansol pędzelkiem na miejsca gdzie chcemy usunąć lakier - trzeba zwrócić szczególną ostrożność na scansol bo nie jest on zbyt chętnie przyswajalny dla organizmu. szczególnie należy chronić oczy i twarz jak i ręce
7- po nałożeniu scansola odczekujemy kilka minut aż wejdzie w reakcję z lakierem
8- usuwamy scansol wraz z lakierem - nie zawsze lakier od razu zejdzie a więc czasem czynność 6,7,8, trzeba kilka razy powtórzyć. ja osobiście do usuwania stosuję szczoteczkę z plastikowym włosiem (nie stosować szczotek drucianych bo znacznie utrudnią polerowanie)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

jeśli chodzi o śrubki to wrzuciłem je do pojemnika i cały zalałem coca colą na całą noc. następnego dnia z zasyfionych śrubek połowa syfu zeszła a drugą połowę łatwo usunąłem na obrotowym kółku bawełnianym do polerki a tak wyglądają śrubki przygotowane do montażu
Image


Ostatnio edytowany przez -=RAFAL=-, Pią 12 Cze, 2009, edytowano w sumie 1 raz


_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Sie, 2006
Posty: 2477
Skąd: BEMA ZOO GW CITY
Gadu-Gadu: 0
Auto: golf mk3
corrado bylo konkret
tutaj widze lipy nie bedzie
powodzenia w modach :ok:
chociaz felga mogl by tu byc inna



_________________
http://www.airpainter.pl/
SZABLONY MALARSKIE, NAKLEJKI ŚCIENNE, FOTOTAPETY itp.
http://www.foliedotykowe.com/
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
pitblade napisał(a):

chociaz felga mogl by tu byc inna


np jaka? poprzyj swoją wypowiedz konkretami? weź pod uwagę to że 18-stek w rozstawie 5x100 jest tak mało że nie ma w czym wybierać (nie mówię o nowych gdzie komplet rh zw3 to koszt ok 3,5K od sztuki)
ja osobiście chciałem wsadzać 5x112 + dystans zmieniający rozstaw ale tak sobie policzyłem że felga ma 9J i ET40 a to już samo w sobie będzie wystawać poza obrys auta do tego dojdzie dystans ok 1J więc sumując to wyjdzie 10J i ET40 biorąc pod uwagę że seryjnie jest ET36 to i tak wyjdzie na to że w aucie miał bym felgi ok 9,5J szerokości do tego dojdzie niższe zawieszenie i będzie tarcie oponą o rant a tego nie chcę bo powtórzy się akcja z corrado ze co miesiąc były zaprawki robione a co dwa miesiące było pozbywanie się rudego nalotu - bo szkoda auta które ma oryginalne zabezpieczenia i powłokę lakierniczą.
ja przymierzałem się do takich felg - fotki zapożyczone z netu

Image
lub te z niebieskiej bory
Image

trochę aktualizacji

odwiedziłem znajomego i okazało się że sprowadza różne auta na części i tak wpadła w moje posiadanie za bardzo okazyjną cenę kompletna tapicerka skórzana od audi s3. fotele podgrzewane i full elektryczne nawet z pompowaniem lędźwi. na początku kupowałem z myślą zarobku ale tak przymierzyłem bo bory i na razie została. na zdjęciach tapicerka jest mocno zaniedbana i brudna dodatkowo nie wiedzieć czemu we fleszy wyszła niebieska a nie czarna, a drugi fotel wyszedł zielony :o w realu jest czarna :cfaniak: dodatkowo cała zostanie odnowiona i nałożona zostanie nowa farba a więc będą prawie jak z salonu :)
Image
Image

dodatkowo ukończone zostały felgi, wiele nie będę pisał wystarczy zobaczyć
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

wiem że auto stoi wysoko ale jak pisałem już jakiś czas temu - na razie tak będzie bo nie mam kasy na zawieszenie. całe auto składam z okazji jakie się natrafią a więc gwint będzie jak znajdę coś ciekawego po znajomych albo na allegro
Image

a na koniec 0,5L farby do malowania skóry, w długi weekend wymontuję tapicerkę i pistoletem nałożę 2-3 warstwy i będzie extra



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Śro 10 Cze, 2009 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 5203
Skąd: Wroc
Gadu-Gadu: 1367975
Auto: caddy mk1
nigdy nie widzialem malowanej powtornie skory... ale moze cos z tego wyjdzie, chetie zobacze... swoja droga wiadomo GELBA... :hmm:



_________________
OLD VOLKSWAGENS NEVER DIE, THEY JUST GET LOWER
Offline
 Profil    1367975
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Śro 10 Cze, 2009 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 31 Maj, 2008
Posty: 441
Skąd: Włocławek/Gdańsk
Gadu-Gadu: 9731062
Auto: Fiat 125p
Mioo to zajrzyj do tematu -=RAFALA=- z corrado, tam są fotki jak malował całe fotele :) B_O_N_K tez malował u siebie w Corrku kierownice :)


Offline
 Profil    9731062
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Śro 10 Cze, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
Mioo napisał(a):
nigdy nie widzialem malowanej powtornie skory... ale moze cos z tego wyjdzie, chetie zobacze...


to co widać w skórzanych tapicerkach to nic innego jak farba, przecież nie ma czerwonych, niebieskich lub zielonych świniaków na wolności a więc chcąc pożądany kolor skóry to trzeba ją najzwyklej na świecie polakierować odpowiednimi lakierami - farbami. jak wiadomo od wsiadania i wysiadania farba na skórze wyciera się i pęka (jeśli ktoś jej nie nawilżał) i wszelkiego rodzaju regeneracje tapicerki w specjalistycznych zakładach to nic innego jak ponowne nałożenie farby i zainkasowanie kilka stówek do portfela.
wystarczy wyjąc tapicerkę i pistoletem lakierniczym nałożyć 2-3 warstwy następnie odczekać do wyschnięcia i tapicerka jest prawie jak nowa. jeśli są jakieś wielkie pęknięcia to wiadomo że ślad zostanie ale na pewno mniejszy jak przed lakierowaniem.

ja w corrado odnawiałem recaro i wyszły rewelacyjnie.



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Śro 10 Cze, 2009 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 5203
Skąd: Wroc
Gadu-Gadu: 1367975
Auto: caddy mk1
ja wiem ze skora jest arbowana ale z tego co wiem proces w garbarniach wyglada nieco inaczej niz nakladanie farby pistoletem lakierniczym, nie mniej jednak nie twierdze ze bedzie zle



_________________
OLD VOLKSWAGENS NEVER DIE, THEY JUST GET LOWER
Offline
 Profil    1367975
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 11 Cze, 2009 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Sie, 2006
Posty: 2477
Skąd: BEMA ZOO GW CITY
Gadu-Gadu: 0
Auto: golf mk3
-=RAFAL=- napisał(a):
pitblade napisał(a):

chociaz felga mogl by tu byc inna


np jaka? poprzyj swoją wypowiedz konkretami?

chociaz by wlasnie monoblock z audi jesli mowimy ze nie ma byc innego rozstawu no i w miare przystepna cena,
na tej feldze jest jakos dziko , no ale sa gusta i gusicki kazdy zaklada to co lubi lub fundusze mu pozwlaja
powodzenia w kolejnych modach :ok:



_________________
http://www.airpainter.pl/
SZABLONY MALARSKIE, NAKLEJKI ŚCIENNE, FOTOTAPETY itp.
http://www.foliedotykowe.com/
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 11 Cze, 2009 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 10 Kwi, 2008
Posty: 558
Skąd: ZAMOSC
Gadu-Gadu: 2938654
Auto: Polo G40
Nom BOra idzie w dobrą strone. Daj relacja z malowania skory, bo jeszcze tego nie widziałem.
Porządny gwint albo airraid byl by zacny, ale napewno bedzie grubo jak go posadzisz....

Co do felg sa oki, ale jak chcesz to mamy cos takiego na sprzedaż.
Image
Przod 8,5"x17 tył 10"x18" czy jakoś tak. Wiecej info na PW.

Pozdro



_________________
"G-39 i pół project" Zapraszam:
viewtopic.php?f=112&t=37788
My polo G40 on vimeo.com :
http://vimeo.com/16349657
Offline
 Profil    2938654
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 11 Cze, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
[quote="Kych"Co do felg sa oki, ale jak chcesz to mamy cos takiego na sprzedaż.
Image
Przod 8,5"x17 tył 10"x18" czy jakoś tak. Wiecej info na PW.
Pozdro[/quote]
no niestety ale dzięki....... nie skorzystam a to dla tego bo mam już felgi to raz a dwa Twoje są za szerokie. wiem że przy tuningu tego typu czym szerzej i niżej tym lepiej ale miałem sporo problemów z corrado a więc z borze wolę żeby było bardziej wąsko a NIC NIE OBCIERAŁO bo znów będą ranty zeszlifowane potem ruda wyjdzie albo co miesiąc robić zaprawki. No chyba ze jeździć tylko samemu a takie rozwiązanie nie za bardzo wchodzi w grę.

co do lakierowania skóry to proces ręcznego malowania od oryginalnego różni się tak samo jak fabryczne lakierowanie nadwozia samochodu między lakierowaniem u prywatnego lakiernika..............



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 11 Cze, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 18 Kwi, 2009
Posty: 361
Skąd: TRZEBIEL / LUBUSKIE
Gadu-Gadu: 3397031
Auto: POLO 86C VAGINA
na obecnej feli dobrze stoi... ranty swietnie wypolerowane :) no i widze zadbany egzemplarz :) powodzenia


Offline
 Profil    3397031
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 20 [ 296 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe