Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 3 z 20 [ 296 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 27 Sie, 2009 
VW Zone Master
VW Zone Master

Rejestracja: Wto 21 Kwi, 2009
Posty: 911
Skąd: Miłoradz
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi A3 8L
Fajna Bora i ta felga wg mnie dobrze pasuje tutaj. A co do tematu skóry to ja też nie wiedziałem, że w tak prosty spoób można zrobić renowację, dobrze wiedzieć na przyszłość :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 05 Paź, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
a teraz lekka mała aktualizacja co do bory
znalazłem za grosze kółka z oponami a więc wiele się nie zastanawiałem tylko je kupiłem. są fajne bo są inne ale minusem to to że nie mają rantu. pożyjemy zobaczymy jedne przymierzyłem drugie też i na razie nie mogę się zdecydować. na swoje eta beta mam kupca a dodatkowo w rozliczeniu z dopłata koleś chce mi dać gwint KONI z pełną regulacją twardości niemal że nówka a więc kolejna okazja i chyba się skuszę bo nie mam kasy na zawieszenie, a przydało by się żeby bora jakoś się prezentowała.
koła będą całe w polerce na wysoki połysk.
Image
Image
Image
Image

tak na szybko zrobiłem VT z glebą i myślę że wygląda o wiele lepiej niż tylko przyłożone do budy
Image

nadarzyła się okazja i zamieniłem felgi ETA BETA na prawie nowiutkie zawieszenie gwintowane KONI z dopłatą po stronie właściciela gwintu.

oczywiście cały komplecik ma regulację twardości i komplecik wygląda tak:
Image
Image

są plusy i minusy tych felg. minusem to budowa felg bo są a sferyczne czyli wklęsłe i polerkę widać tylko z bliska a z daleka felga łapie barwy podłoża i stawiając auto na asfalcie wygląda jak by felgi były czarne ale............... sami ocenicie - mi się podoba


Ostatnio edytowany przez -=RAFAL=-, Czw 15 Paź, 2009, edytowano w sumie 1 raz


_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 05 Paź, 2009 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 25 Sie, 2007
Posty: 169
Skąd: Ostrowiec Św.
Gadu-Gadu: 2074461
Auto: Passat 2.0 4motion
Wyglada zarabiscie yupii yupii


Offline
 Profil    2074461
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 05 Paź, 2009 
vw P.I.M.P.uś
vw P.I.M.P.uś
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 15 Gru, 2007
Posty: 2795
Skąd: Olsztyn
Gadu-Gadu: 364477
Tlen: praks@tlen.pl
Skype: prakscorrado
Auto: Corrsche vr6T
Image

:ok:



_________________
Poliuretany do twojego vaga
Offline
 Profil    364477 praks@tlen.pl/" target="_blank"><!-- e --><a href=praks@tlen.pl" src="http://status.tlen.pl/?u=praks@tlen.pl&t=1" border="0" /> prakscorrado
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 05 Paź, 2009 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 13 Mar, 2009
Posty: 433
Skąd: Bydgoszcz
Gadu-Gadu: 5088887
Auto: Bora, Golf mk2 CL
Koło daje rade :ok: Co to właściwie jest za felga ? :o



_________________
2009 : VWigwamy Pleszew, Vag Event, VW Mania, Zakończenie sezonu Mrówki...
2010 : Nowy Staw, Oldschool Suicide Party Mrówki, Vag Event, VW Mania, I Zlot Cultstyle.pl Wilcze Laski
2011 : Nowy Staw, Oldschool Suicide Party Mrówki, Vag Event, VW Mania, II Zlot Cultstyle.pl Wilcze Laski ...
2012 : Nowy Staw, Majówka Cultstyle.pl, Vag Event, III Zlot Cultstyle.pl Wilcze Laski, Slammer's Days, STS Tuning Show...

DOBREKOLOIGLEBASTYLE.PL
Offline
 Profil    5088887
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 05 Paź, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 20 Wrz, 2008
Posty: 262
Skąd: Tarnów
Gadu-Gadu: 0
Auto: Golf V GTI
Na prawdę grubo to wygląda :-D. Co to za felga, z czego i jaki dokładnie rozmiar?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 05 Paź, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
Praks trochę przyśpieszył aktualizację ale............ postaram się to wszystko nadrobić.

postanowiłem poważniej zabrać się za pielęgnację dość mocno zniszczonego lakieru po szczotach na myjkach automatycznych (poprzedni właściciele szli na łatwiznę i nie zwracali uwagi na konsekwencja) dodatkowo na aucie było wiele rys po jakiś krzakach, podejrzewam też, że wielokrotnie ktoś jakaś ścierą likwidował brud przez co pozostało wiele rys.
cały zabieg trwał dwa dni i polegał na dopracowaniu lakieru oraz czyszczenie felg i zewnętrznych plastików oraz lamp, pozostało wyczyścić plastiki we wnętrzu auta, umyć szyby oraz wyczyścić opony i natłuszczenie tapicerki skórzanej.
tu widać wszystkie preparaty meguiarsa jakie zostały zastosowane do pielęgnacji auta (do polerki zastosowane zostały dwa pady innej firmy BOLL oraz do czyszczenia lamp zastosowana została pasta polerska AUTOSOL - nie ma na fotce)
Image
Image

na pierwszych fotkach widać jak auto wyglądało zanim zabrałem się za pielęgnację
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

nie ma pokazanych fotek podczas mycia bo zabieg jest robiony na myjni "karczerowej", całe auto zostało porządnie wytarte ręcznikiem meguiars Water Magnet Microfiber Drying Towel
kolejnym etapem było czyszczenie felg przy pomocy meguiars Hot Rims Aluminium Wheel Cleaner. W bardziej trudno dostępnych miejscach pomogłem sobie pędzelkiem z miękkim włosiem. dodam że felgi mają polerowane ranty na wysoki połysk
Image
Image
Image
Image


co do pielęgnacji i czyszczenie lamp przednich jak i tylnych zastosowana została pasta innej firmy AUTOSOL a tak wygląda efekt polerowania
Image
Image

tak wygląda auto po umyciu.
Image
Image
na fotkach gdzie widać całe auto pewnie wielu z was powiedziało by że ten lakier wygląda dobrze i po co go polerować ale wystarczyło spojrzeć na lakier pod różnymi kątami pod słońce i ukazały się niedoskonałości które od dłuższego czasu nie dawały mi spokoju i walczyłem z nimi metodami prób i błędów
Image
Image
Image

niestety nie posiadam jeszcze glinki a więc pierwszy podstawowy etap glinkowania ominąłem i przeszedłem od razu do mechanicznego polerowania przy zastosowaniu maszynki rotacyjnej + twardy pad oraz meguiarsa Ultimate Compound. jak dla mnie jest to jeden z niby mocniej ściernych preparatów dostępnych w mniejszych detalicznych opakowaniach. maszynka pracowała z prędkością 1000-1500obr/min ze średnim naciskiem na powłokę lakierniczą.
Image
Image
po półtora dnia lakier wyglądał mniej więcej tak jak bym chciał
Image
Image
Image
po polerce do wytarcie nadmiaru preparatu posłużył ręcznik z mikrofibry meguiars Supreme Shine Microfiber
ale jednak powstał produkt uboczny, od twardego pada oraz od ultimate powstało od cholery refleksów świetlnych co widac na fotce
Image

następnym krokiem było prze polerowanie całego auta przy pomocy meguiars Ultimate Compound z zastosowaniem miękkiego pada na maszynie rotacyjnej, prędkość taka sama ale polerka była bardzo prowizoryczna i mniej dokładna niż w przypadku twardego pada. po zastosowaniu miękkiego pada 90% refleksów świetlnych zniknęło ale nie wszystkie. do pozbycie się ich całkowicie zastosowałem meguiars Scratch X oraz ręcznego aplikatora Soft Foam Applicator Pad
Image
no i tak ze 3 godziny ręcznego machania. po ręcznej polerce do wytarcie nadmiaru preparatu posłużył ręcznik z mikrofibry meguiars Supreme Shine Microfiber a lakier wyglądał tak jak na fotce. na zdjęciach robionych pod słońce widać że nie ma już łuny świetlnej mikro rysek i większość głębszych rys też zniknęło
Image
Image
Image

kolejny etap to ręczne nakładanie na całą powłokę lakierniczą czystej politury która uwydatniła głębie lakieru meguiars Deep Crystal Polish oczywiście aplikatorem meguiars Soft Foam Applicator Pad a do wycierania z nadmiaru posłużył ręcznik z mikrofibry meguiars Supreme Shine Microfiber
Image
ok 2 godziny później przyszła pora na woskowanie przy zastosowaniu Deep Crystal Carnauba Wax aplikatorem meguiars Soft Foam Applicator Pad a do wycierania z nadmiaru posłużył ręcznik z mikrofibry meguiars Supreme Shine Microfiber
Image

na sam koniec wyczyszczone zostały wszystkie element plastikowe zewnętrzne, uszczelki itp. zrobiłem błąd bo nie okleiłem ich przy polerce i woskowaniu ale......... trochę zapomniałem, potem skończyła mi się taśma papierowa a w rozdłubanej robocie nie chciało mi się iść do sklepu i wszystko zostawiać. a więc trochę się pomęczyłem ale nie było to nic strasznego. plastiki czyszczone były meguiars Natural Shine Protectant oraz ręcznego aplikatora meguiars Soft Foam Applicator Pad a do wycierania z nadmiaru posłużył ręcznik z mikrofibry meguiars Supreme Shine Microfiber.

a tak wygląda efekt dwudniowej walki z powłoką lakierniczą. w sumie to na tym się głównie skoncentrowałem
Image
Image
Image
Image
Image
tak wygląda powłoka lakiernicza pod słońce
Image
Image
Image
a tak wyglądają odbicie okoliczne w lakierze
Image
Image
Image
Image
Image
Image


czekam na wasze opinie, spostrzeżenia i komentarze. jeśli robiłem coś źle a ktoś zna lepszy sposób to proszę o informacje na pewno się przydadzą bo cały czas się uczę porządnie dbać o auto.

wypolerowałem felgi i..................... hmmmm jest i ładnie i dziwnie. felgi elegancko się wypolerowały na wysoki połysk ale tego nie widać przez wklęsłą budowę felg :( na pierwszy rzut oka wyglądają na wypolerowane ale matowe, z daleka nie można się w nich przejrzeć bo wklęsła felga łapie otoczenie a nie to co jest przed nią. dopiero jak zbliżymy się bardzo blisko widać efekt (na zdjęciu z dłonią). są też plusy wklęsłej budowy bo felgi zmieniają barwę na kolor podłoża na którym stoi auto........... ogólnie mi się podoba ale żeby ocenić tak na prawdę to trzeba było by to zobaczyć na żywo a nie na fotkach.
felgi na aucie są usyfione przez kolesi z wulkanizacji, całe w paluchach i mazidle ale.............. fotki robiłem od razu po wyjeździe z wulkanizacji.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

dodam że auto nadal było na seryjnym zawieszeniu a więc efekt marny..................
ogólnie zamontowałem zawias KONI i powiem że jest zajebiście. jest nadal miękko i komfortowo bo zawias jest ustawiony na lekko ponad połowę w stronę twardszą dodatkowo przód nie ma prawie prześwitu, tył trochę większy (na dwa palce) i nic nie trze, nic nie nap...la, po prostu rewelacja. ale o tym niebawem

i oto kilka fotek jak auto wygląda na glebie. w realu wygląda lepiej jak dla mnie. z przodu jak i z tyłu koła schowały się ok 0,5cm a więc tak jak pisałem wyżej mi odpowiada bo nic nie trze i można auto niżej postawić. na tą chwilę gwint nie był regulowany po wsadzeniu i ustawieniu geometrii. przód mi odpowiada a tył mam w planach posadzić jeszcze ze 2cm tak żeby przód i tył stały na takiej samej wysokości.......... wczoraj jeździłem po warszawie ładnych parędziesiąt km i nic nie przytarło i nic nie napierdzielało a wiec jeździłem jak normalnym autem z normalną zawiechą. mi całokształt odpowiada.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 05 Paź, 2009 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 28 Paź, 2007
Posty: 2060
Skąd: Pisz
Gadu-Gadu: 0
Auto: Mk1 Cabrio
Ciekawa koncepcja na fele ;) Śmiesznie wyglądają te zdjęcia tak jakby to było by VT haha :D
Poleruj fele na połysk żeby można było się w nich przeglądać i będzie lux ;)
Chyba muszę się do ciebie kolego wybrać na renowację skórki hehe :D Możesz napisać na PW jaki koszt takiego zabiegu ? Tzn. środków, którymi to robiłeś ;)



_________________
Golf 1 Cabrio by Rytel : viewtopic.php?f=98&t=25732&start=0
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 05 Paź, 2009 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 02 Maj, 2009
Posty: 144
Skąd: Gliwice
Gadu-Gadu: 10397106
Auto: Seat Toledo 1L
Dla mnie felgi są kozackie. Na wcześniejszych zdjęciach dopatrzyłem się znaczek OOOO . To są felgi ori z audi? jeśli tak to do jakiego modelu auta:)
Pozdro



_________________
http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f=98&t=40471 Moje Toledo;)
Offline
 Profil    10397106
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 05 Paź, 2009 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 29 Cze, 2008
Posty: 76
Skąd: Brzeg
Ja z takim pytaniem ile Cię wyniósł cały zapas preparaów Meguiars ???? Tych co uzywałeś do poprawy lakieru....


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Wto 06 Paź, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
black-cabrio napisał(a):
Poleruj fele na połysk żeby można było się w nich przeglądać i będzie lux ;)

ojjjjjjjjjjj czytajmy forum a nie tylko oglądamy obrazki.
pisałem że lepiej się nie da ich wypolerować bo są wypolerowane na lustro a przez wklęsłą budowę felgi sprawiają wrażenie że są białe lub mętne - z bliska widać moją dłoń przy feldze i widać lustro a z oddali widać wszystko mętne lub nic nie odbija się w felgach poprzez ich budowę. nawet jak by były pochromowane to efekt był by identyczny
black-cabrio napisał(a):
Chyba muszę się do ciebie kolego wybrać na renowację skórki hehe :D Możesz napisać na PW jaki koszt takiego zabiegu ? Tzn. środków, którymi to robiłeś ;)

jeśli chodzi o renowację to ja mogę udzielić informacji lub pokazać co i jak ale nie podejmuję się renowacji to to od ch....a czas się schodzi a ja średnio mam czas.

ks5290 napisał(a):
Ja z takim pytaniem ile Cię wyniósł cały zapas preparaów Meguiars ???? Tych co uzywałeś do poprawy lakieru....

na tej stronie będziesz miał odpowiedz
www.meguiars.pl ale ok wypiszę Ci na szybko
ScratchX -64.99
Ultimate Compound -69.99
Deep Crystal Polish -59.99
Deep Crystal Carnauba Wax -59.99
Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk) -19.99
Supreme Shine Microfiber (3-pack) -84.99

dodatkowo doszły dwa pady firmy BOLL na polerkę każdy po 20złoty no i nie są podane preparaty do:
czyszczenia felg, czyszczenie plastików po polerce, maszyna polerska, pasta do czyszczenie lamp
kruhY87 napisał(a):
Koło daje rade :ok: Co to właściwie jest za felga ? :o

KocurKRZ napisał(a):
Co to za felga, z czego i jaki dokładnie rozmiar?

nie mam pojęcia co to za felga poza tym że aluminiowa :P
nie ma nigdzie nic konkretnego na niej nabite, ja je kupowałem to koleś powiedział że jeździły na jakimś audi (nie pamiętam jakim) ja sprowadził auto z zachodu. potem auto sprzedawał a nowy właściciel nie chciał tych felg bo powiedział że kupi sobie oryginalne a więc poszły na handel. na jednym dekielku była naklejka audi ale tym bym się nie sugerował bo widać że były one przyklejone i to na dodatek krzywo. co do rozmiarów to 18" szerokość 7,5J ET coś w okolicy 36 nie pamiętam dokładnie dodatkowo mają dwa rozstawy 5x100 oraz 5x112
pytałem u nas na forum co to za felga to nikt nie wiedział, pytałem znajomych z culta i też nikt nic konkretnego nie wie.



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Wto 06 Paź, 2009 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 05 Lip, 2006
Posty: 4247
Skąd: Suchy Las / Poznań
Gadu-Gadu: 4722144
Auto: Felicita i B3 US
potrzebna jest jakas dobra opona



_________________
Stylepoznan
35i GLX

Image
Offline
 Profil    4722144
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Wto 06 Paź, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
cocoloco napisał(a):
potrzebna jest jakas dobra opona

na ten sezon musi być taka opona jak jest, nie wiele już ich pozostało a więc na następny sezon się pomyśli nad czymś nowym. co prawda teraz mam niezłego kapcia ale są plusy i minusy na pewno minusem to wygląd ale plusów jest więcej bo to auto jeździ dzień w dzień do codziennej jazdy a nie jako zabawka od święta a więc większa opona po pierwsze zabezpiecza felgą przed zniszczeniem po drugie jest lepszy komfort

wszystko czas pokaże

a tu taka mała aktualizacja. nadarzyła się okazja cenowa więc zakupiłem listwę US
Image

nazbieram trochę gratów to na wiosnę wszystko polakieruję ładnie w kolor



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 27 Gru, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Wrz, 2008
Posty: 202
Skąd: Wałbrzych
Gadu-Gadu: 16121350
Skype: przemek40311
Auto: Passat b5 fl
super bora i na dodatek ten połysk gratki za auto felgi super pozdrawiam kania :-D



_________________
Passat b5 fl
Offline
 Profil    16121350 przemek40311
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Wto 29 Gru, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
żeby nudno nie było to taką jedną fotkę pstryknąłem, oznaczenia z klepy już zniknęły. dodatkowo widać jak trzyma się lakier. od lata był zaledwie kilka razy myty i raz tylko prze woskowany żeby zabezpieczyć powłokę na całą zimę.
Image



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 3 z 20 [ 296 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe