Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 17 z 20 [ 296 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 15 Lip, 2013 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Cze, 2009
Posty: 606
Skąd: Zalipie/Tarnów
Gadu-Gadu: 15648984
Auto: VW Bora
Relacja jak zawsze profi :ok: z tylnymi poduszkami miałem dokłądnie taka sama akcje jak ty, zmieniłem na 2 bałwanki i juz nie obciera a zakładaniem koła da rade na spokojnie zrobić żeby wskoczyło fajnie, od spodu masz przykrecone tylne okucie?
I manometr do butli trzeba było zrobić koło tych dwóch bo po swoich doświadczeniach wiem że lepiej jak jest dobrze widoczny, ale jeśli dla ciebie jest ok to luz ;) ja mam mniejsze chyba te manometry dlatego 3 mi sie zmieściły spokojnie, chociaż upchnać je pod spodem też było cięzko ;)



_________________
LESS is MORE !
Offline
 Profil    15648984
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 15 Lip, 2013 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 18 Cze, 2008
Posty: 1951
Skąd: Kwidzyn
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 6n2/Jetta
Rafal jak zawsze dobry manual :ok: :ok: dlatego cenie jego projek za takiepodejscie jamajama Bora ładnie teraz siedzi ;) pozdro.



_________________
RUMAK

Było 6N
Była Borówka
viewtopic.php?f=98&t=52443&view=unread#unread
Jest 6N2
viewtopic.php?f=98&t=86458&hilit=polo+by+rumak
Jest Jetta
viewtopic.php?f=98&t=100154
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 15 Lip, 2013 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 30 Gru, 2006
Posty: 1717
Skąd: oldschoolSUICIDE
Gadu-Gadu: 0
Auto: Karmann Giha'70 & Passat B7 Variant 2.0 TDI
To jest prawdziwy PROJEKT - godny pokazywania na forum!!! :ok: :ok: :ok: :ok:

Od tego właśnie powinno być forum!! BRAWO! yupii

Świetny manual! jamajama jamajama jamajama



_________________
http://www.oldschoolsuicide.com/
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pon 15 Lip, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
Bako111, okucie od dołu mam przykręcone przez otwór w belce - na fotce tego nie widać bo co chwilę demontowałem i montowałem dlatego nie chciało mi się co chwilę kręcić śrubki
jeśli chodzi o manometry to mi nie udało się upchnąć trzech a jeśli nawet jakimś cudem udało by się kupić mniejsze (aktualnie mam o średnicy 41mm) to nie miał by gdzie wepchnąć przycisków.

co do chowania się kół to osobiście wolał bym jak by auto zeszło jeszcze z 5cm w dół ale niestety koła są za szerokie. biorę pod uwagę wytoczyć sobie piasty 5x112 i dobrać od czegoś tarcze - wtedy jak bym wywalił dystanse to koła ładnie by się chowało. myślałem jeszcze nad stoczeniem felg zwiększając ET i też by pomogło. ostatnie rozwiązanie to nowe koła z rozstawem 5x100 ale to ciężki temat znaleźć coś fajnego



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Wto 16 Lip, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 17 Sie, 2009
Posty: 301
Skąd: Gli(vw)ice
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 6N
Opis bardzo pomocny i zrozumiały, a efekt bardzo zadowalający :ok:



_________________
G40 by Damian92: viewtopic.php?f=98&t=62547&p=669400#p669400
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 28 Lip, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
żeby nie było tak wesoło AR znów się z...ł ale o tym napiszę w wolnej chwili a tymczasem taka mała aktualizacja
w między czasie wpadła oryginalna antena GPS wraz z oryginalnym kablem oraz mała oryginalna instrukcja do nawigacji - teraz mam już cały komplet oryginalnych dokumentów do auta
Image

żeby było weselej jeszcze szybę przednią musiałem wymienić :( nie wiem czemu ale po prostu sobie pękła. ok miesiąc po zamontowaniu airrida. nie wydaje mi się, żeby to miało jakieś wielkie znaczenie ale jednak 500złoty jestem w plecy :(
Image
Image
Image

i jeszcze spora galeria zdjęć z ostatniej sesji na AR trochę zapomniana ale........ znalazłem chwilę to postanowiłem umieścić fotki - nie mogłem zdecydować się na najciekawsze a więc umieściłem wszystkie które dla mnie jakoś wyglądają.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 28 Lip, 2013 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 28 Lis, 2006
Posty: 3369
Skąd: "Z"dolnyŚląsk
Gadu-Gadu: 0
Auto: variat_vagen
ładnie tylko borówa wyrosła już z tych kapci



_________________
kupie graty do rekina e23 733i viewtopic.php?f=39&t=61863
viewtopic.php?f=98&t=24949&hilit=bia%C5%82a+strza%C5%82a
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 28 Lip, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
cały czas szukam czegoś nowego ale ciężko jest znaleźć coś co mnie usatysfakcjonuje w normalnej cenie. najchętniej kupił bym coś w 5x100 żeby pozbyć się dystansów ale fajna felga w tym rozmiarze to prawdziwa rzadkość. no i celuję cały czas w 18" bo 19 jest lekko za duże jak dla mnie.

jeśli miał byś coś do sprzedania chętnie przygarnę, kupię, zamienię się :)



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pią 16 Sie, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sty, 2010
Posty: 399
Skąd: Z Mazowsza
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Vento
Widziałem Bore wczoraj na YT w pierwszym momencie to jej nie poznałem ooops Dopiero z Nioniem się przyglądamy a to twoje cacko ;) Fajnie leży na oponkach...Szkoda że cię nie było gdzieś obok to by się parę słów zamieniło... Co do rozstawu zawsze możesz nawiercić i nagwintować drugi....ja pod Arteci nawiercałem 5x112 w vento...pozdro



_________________
MOJA SKARBONKA

viewtopic.php?f=98&t=53874
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pią 16 Sie, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
Wydym1 trzeba było krzyczeć :) na większość czasu stałem w okolicy auta albo siedziałem na betonowych ławeczkach. na YTW jestem prawie w każdy czwartek jak tylko pogoda dopisze a więc mam nadzieję, że jeszcze pogadamy.
co do nawiercania to ten pomysł nie przejdzie bo po pierwsze nie chciał bym tak dziurawych seginów a po drugie wewnętrzna budowa felg na to nie pozwoli. od spodu w miejscach gdzie był by nowy nawiert są puste tuleje i śruba nie miała by się czego trzymać.

pożyjemy zobaczymy - mam pomysł na seginy ale to dopiero jak drugi komplet kupię bo jak coś nie wyjdzie to będę bez felg

a tymczasem mały upgrade czyli kilka problemów które powstały i trzeba było je wyeliminować.
na przodzie były poduszki dwu bałwankowe z dolnym okuciem przymocowanym do widełek na amortyzatorze. to rozwiązanie wyglądało dość dobrze ale po przyjechaniu z dub itu do domu nie było już tak kolorowo.
Image Image
niestety to mocowanie nie wytrzymało, poduszki podnosiły się do góry i niszczyło oringi. wiele się nie zastanawiałem i zostały poduszki wymienione na trzy bałwankowe. przy trzech bałwankach dolne okucie nie ma prawa się podnieśc ale na wszelki wypadek wykonane zostały porządne mocowania na laserze, potem trochę spawania, nowe śrubki i całość wygląda tak
Image Image Image Image

dodatkowo przy demontażu starych poduszek zauważyłem że ranty okuć zaczynają lekko przecierać poduszki. niby ranty na tokarce były lekko fazowane (słabo to widać na fotkach) ale postanowiłem papierem ściernym porządniej zaokrąglić ranty
Image Image Image

dodatkowo po przejechaniu ok tysiąca km zaobserwowałem prawdopodobnie wadę producenta, jedna z poduszek została źle zawulkanizowana bo w gumę były pęcherzyki powietrza. przy pompowaniu i używaniu cienka warstwa gumy uszkodziła się ukazując wadę. prawdopodobnie nic by się nie stało ale.......... i tak poduszki musiały być wymienione.
Image



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pią 16 Sie, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sty, 2010
Posty: 399
Skąd: Z Mazowsza
Gadu-Gadu: 0
Auto: Vw Vento
Chodziło o rozstaw w tarczach :ok: ok jak będziemy teraz to będziem szukać pana ;) pozdro piwko piwko



_________________
MOJA SKARBONKA

viewtopic.php?f=98&t=53874
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pią 16 Sie, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
nie da rady - nawiercić w tarczach się nie da bo jest za mało materiału. otwór będzie w krawędzi tarczy. jak z tarczami idzie jakoś sobie poradzić to nawiertu nie da się zrobić w piaście. rozstaw 5x112 wychodzi już poza rant piasty. oryginalny rozstaw 5x100 ma ok 3mm do krawędzi piasty.



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 17 Sie, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 21 Lut, 2005
Posty: 290
Skąd: Wodzisław
Jak czytam twoje perypetie z airem, to dochodze do wniosku, że to jest jedna wielka tykająca bomba! Jak inni z tym jeżdżą? Nie ma na rynku dobrych producentów/rzemieślników airraida?



_________________
Corrado G60+
Passat B5 TDi
A4 B6 1.9TDI Avant Quattro
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 09 Sty, 2014 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Sob 20 Sie, 2011
Posty: 228
Gadu-Gadu: 20816436
Auto: golf 4
bardzo fajna i ciekawa bora......powodzenia w nowym sezonie...



_________________
STARY PROJEKT...... viewtopic.php?f=98&t=67373

NOWY PROJEKT...... viewtopic.php?f=98&t=93046 ...ZAPRASZAM..
Offline
 Profil    20816436
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pią 10 Sty, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
dziękuję

w tym sezonie będą nowe koła a więc seginy są do sprzedania. niebawem będzie odsłona :) powiem tylko że będzie trochę szerzej

jeśli ktoś był by zainteresowany to moje seginy są do sprzedania
łącznie 5 felg
na przód 2x 8J et 46
na tył 2x 9J et 44
oczywiście w 18 calach do tego piąta felga na zapas w rozmiarze 8j et 46 felga nowa z salonu nigdy nie zakładana na samochód i nigdy nie była montowana opona na niej

felgi są proste. nie prostowane, nie naprawiane, nie spawane.
całe fronty wypolerowane a wnęki i środek felgi pomalowany na czarny połysk

cena za całość 2700



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 17 z 20 [ 296 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe