Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [mk 3 potrzebna rada]jaki glosniki na przod,co sadzicie o...
PostWysłany: Nie 14 Paź, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 19 Sie, 2007
Posty: 989
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3,mk2,mk1 cab,audi A5
Posiadam 2 wzmacniacze Alpine MRD M500 i orginalna skrzynie Alpine z dwoma subwooferami o mocy muzycznej 1500W,po 500W kazdy.
Image
Czy sprzet jest odpowiednio dobrany?Czy powinienem cos zmienic?co sadzicie?
Kolejne pytanie;szukam glosnikow najwyzszej klasy na przod(cos w stylu show audio),aby pieknie graly,pod co je podlaczyc pod radio czy wzmacniacz?Prosze o fachowe porady :ok:


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [mk 3 potrzebna rada]jaki glosniki na przod,co sadzicie
PostWysłany: Nie 14 Paź, 2007 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 29 Lip, 2007
Posty: 2095
Skąd: Gummersbach / Głogów
Gadu-Gadu: 1236083
Auto: MK4 R32@3.6 FSI
Allroad @ 1.9 TDI PD+
lakiernik napisał(a):
Posiadam 2 wzmacniacze Alpine MRD M500 i orginalna skrzynie Alpine z dwoma subwooferami o mocy muzycznej 1500W,po 500W kazdy.
[url=http://img228.imageshack.us/img228/1696/dsc00427ii3.th.jpg]Obrazek[/URL]
Czy sprzet jest odpowiednio dobrany?Czy powinienem cos zmienic?co sadzicie?
Kolejne pytanie;szukam glosnikow najwyzszej klasy na przod(cos w stylu show audio),aby pieknie graly,pod co je podlaczyc pod radio czy wzmacniacz?Prosze o fachowe porady :ok:


Zacznijmy od tego ile masz $$ na głośniki na przód. Oczywistym jest, że chcąc uzyskać jakiś tam efekt trzeba je podłączyć pod wzmacniacz. Jak chcesz mieć jeszcze "haj end" to już wogóle trzeba pakować grubą kasę w głośniki i wzmacniacz(pomijam koszta instalacji-wygłuszenie drzwi+okablowanie itp).

Jak chcesz pod radio to pakuj odseparowane Helixy, mają fajne show maskownice.


Offline
 Profil    1236083
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 14 Paź, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 19 Sie, 2007
Posty: 989
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3,mk2,mk1 cab,audi A5
Kuman, kasa nie gra roli,autko to ma byc projekt na wypasie,dlugoterminowy,takze wszystko co naj! ;) czesto widuje na fotkach z car audio show po dwa dosc duze glosniki w kazdych dzwiach i zastanawiam sie,ktora marka najlepsza i jake rozwiazanie by efekt byl pierwsza klasa :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 17 Paź, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 27 Mar, 2004
Posty: 201
Skąd: Sulechów
Lakiernik nie mow tak szybko: "kasa nie gra roli", bo jak cos zapopronujemy to zer nie zliczysz. Jednak jak "autko to ma byc projekt na wypasie" to moze faktycznie chcesz zrobic "wszystko co naj" dobrego kozaka. Zycze Tobie powodzenia



_________________
www.carmania.pl - Centrum Car Audio, Zielona Góra, ul.Kożuchowska 20a
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 17 Paź, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 19 Sie, 2007
Posty: 989
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3,mk2,mk1 cab,audi A5
Jakub, Nie zycz mi powodzenia tylko jakies propozycje dawaj,bo z tego co sie orietuje to pojecie o caraudio masz,no i oczywiscie nie mowimy tu o niewiem jakiej kasie ale ma byc dobrze ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 19 Paź, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 27 Mar, 2004
Posty: 201
Skąd: Sulechów
Jesli chcesz aby to zagralo proponuje system np AUDIO SYSTEM'a. W konfiguracji z dwiema 16 na strone i przygotowanej seryjnie zwrotnicy za 1000zł ma juz bardzo przyjemny zestaw. Podajrzewam ze spelnilby Twoje wymagania. Do tego dobra maskownica (mamy w ofercie wycinane w polerowanej stali) i bedzie i ladnie i dobrze zagra.
Oczywsice inny temat to montaz, pancerne tlumienie i odpowiednie zasilanie.

Chyba ze chcesz aby bylo tanio zapakuj pierwszy lepszy system za 300zł i druga para sredniaków z drugiego i bedzie ladnie wygldało

W jakim aucie to mialoby grac? w Ibizie? teraz robie u siebie w Cordobie panel na jedna 16, wiec cos poge podpowiedziec.



_________________
www.carmania.pl - Centrum Car Audio, Zielona Góra, ul.Kożuchowska 20a
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 19 Paź, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 19 Sie, 2007
Posty: 989
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3,mk2,mk1 cab,audi A5
Jakub, Ja zastanawiam sie nad glosnikami JBL 660 GTI (i cos przyzwoitego do sasiedztwa),ale nie wiem czy sa one warte tej kasy co kosztoja,projekt jest raczej dlugoterminowy bo to co zamierzam zrobic zajmie troche czasu,wiec te JBLe pewnie tez stanieja zanim sie na pozadnie za to wezme.Autko to 3 drzwiowa wersia golfa mk3,no i chcialbym aby glosniki z przodu byly naprawde dobre,na tyl wrzuce to co mam,tylko w ladnej zabudowie,radio tez juz jest ALPINE IDA-X001
Szczeze mowiac o caraudio niewiem zbyt wiele,wiec wole sie poradzic fachowca ;)Co o tym sadzisz?
Znasz moze jakas stronke,jak wykonuja te panele na drzwi do glosnikow?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 02 Lis, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 27 Mar, 2004
Posty: 201
Skąd: Sulechów
lakiernik napisał(a):
Jakub, Ja zastanawiam sie nad glosnikami JBL 660 GTI (i cos przyzwoitego do sasiedztwa),ale nie wiem czy sa one warte tej kasy co kosztoja,projekt jest raczej dlugoterminowy bo to co zamierzam zrobic zajmie troche czasu,wiec te JBLe pewnie tez stanieja zanim sie na pozadnie za to wezme.Autko to 3 drzwiowa wersia golfa mk3,no i chcialbym aby glosniki z przodu byly naprawde dobre,na tyl wrzuce to co mam,tylko w ladnej zabudowie,radio tez juz jest ALPINE IDA-X001
Szczeze mowiac o caraudio niewiem zbyt wiele,wiec wole sie poradzic fachowca ;)Co o tym sadzisz?
Znasz moze jakas stronke,jak wykonuja te panele na drzwi do glosnikow?


Pomysl nad czyms innym niz JBL. Zestaw moze nie zly lecz nigdy w zyciu nie wydalbym tyle $$ na jbl. Takze obawiam sie ze nie stanieje. BTW za jego cene mozne zrobic kompleksowo dobrze grajace auto.
Jednostka Alpine ujdzie, lecz biorac pod uwage zrodlo dzwieku (ipoda) nie ma sensu pakowac sie w wysokie klocki.

Co moge o tym sadzic? Wszystko zalezy czego oczekujesz itd..... gadac i gdybac mozna godzinami.

Gdzies widzalem pare stron z "relacja" jak robi sie panele itd jak znajde to podesle... ;)



_________________
www.carmania.pl - Centrum Car Audio, Zielona Góra, ul.Kożuchowska 20a
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 04 Lis, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 19 Sie, 2007
Posty: 989
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3,mk2,mk1 cab,audi A5
Jakub, dzieki za opinie,wiem ze audio to temat rzeka,ale gdybys to ty byl w mojej skorze to co bys polecal?chodzi mi o dobrze grajace audio ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 04 Lis, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 27 Mar, 2004
Posty: 201
Skąd: Sulechów
Wiec prosze zdefiniuj czym wg Ciebie jest "dobrze grajace audio", wtedy cos podpowiem. Kazdy z nas moze inaczej to rozumowac. Podaj takze budzet. Sam bedziesz to montował czy dasz profesjonaliscie?



_________________
www.carmania.pl - Centrum Car Audio, Zielona Góra, ul.Kożuchowska 20a
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 06 Lis, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 19 Sie, 2007
Posty: 989
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3,mk2,mk1 cab,audi A5
Chodzi mi przede wszystkim o jakosc i czystosc dzwieku,bez jakich kolwiek znieksztalcen,aby muzyki sluchalo sie z przyjemnoscia,nie ma byc to tez wielkie bummm (aby po np. godzinnej jezdzie bebenki mi nie popekaly)a dynamicznie brzmiace audio ;)
Z gory wielkie dzieki,jezeli chodzi o budzet to niechcialbym tu liczbami zucac,ale powiecmy ze moj budzet wynosilby tak gdzies wartosc pol profesionalnego audio,ci co sie znaja to wiedza :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 06 Lis, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 27 Mar, 2004
Posty: 201
Skąd: Sulechów
lakiernik napisał(a):
Chodzi mi przede wszystkim o jakosc i czystosc dzwieku,bez jakich kolwiek znieksztalcen,aby muzyki sluchalo sie z przyjemnoscia,nie ma byc to tez wielkie bummm (aby po np. godzinnej jezdzie bebenki mi nie popekaly)a dynamicznie brzmiace audio ;)


Oj chcialem Tobie pomóc, lecz wyglada na to ze nici z tego. Nie bede milon razy pisal o czym nalezy pamietac przy tworzeniu zestawy, bo widze,ze to bez sesnu bedzie. Widocznie dobrym zawodnikiem jestes jesli i tak do godziny wytrzymalbys. Audio albo gra albo nie, i slychac to po pierwszych sekundach. Cały bajer polega na tym aby gdy trzeba nawet przy wysokich poziomach glosnosci była zabawa, a muzyka byla bez znieksztalcen, przesterów itd...
lakiernik napisał(a):
Z gory wielkie dzieki,jezeli chodzi o budzet to niechcialbym tu liczbami zucac,ale powiecmy ze moj budzet wynosilby tak gdzies wartosc pol profesionalnego audio,ci co sie znaja to wiedza :)

Widzisz wlasnie gdy klient nie potrafi okreslic swoich oczekiwan, wypadaloby aby przynajmiej potrafil okreslic $$ jaki mozna wydac. Pozniej trzeba to podzielic przez polowe i za tyle kasy zrobic najlepiej jak tylko mozna.
Biorac pod uwage sprzet jaki masz i twoje wypowiedzi daje bankowo ze zestaw za np 500euro ( w tym glosniki, nawet po 2 sztuki srednioniskotonowych + panele + robota + tłumienie) zagrałoby tak ze zrobilbys pod siebie z wrazenia.
Czyli sumujac obawiam sie ze Tobie nie pomoge, poniewaz sam nie chcesz tej pomocy przyjac. Abys tylko nie zrobil z tym audio, czegos tak kontrowersyjnego jak z Ibizy ;)
Jeszzce raz sie zapytam jednak, co rozumiesz pod pojecim:"wartosc pol profesionalnego audio" bo dla mnie jest to zupelne absurdalne pojecie.



_________________
www.carmania.pl - Centrum Car Audio, Zielona Góra, ul.Kożuchowska 20a
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 07 Lis, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 19 Sie, 2007
Posty: 989
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3,mk2,mk1 cab,audi A5
Cytuj:
Widzisz wlasnie gdy klient nie potrafi okreslic swoich oczekiwan, wypadaloby aby przynajmiej potrafil okreslic $$ jaki mozna wydac.


no i wlasnie od tego sa fachowcy,aby doradzili...prawda?
Cytuj:
Cały bajer polega na tym aby gdy trzeba nawet przy wysokich poziomach glosnosci była zabawa, a muzyka byla bez znieksztalcen, przesterów itd...
i o to wlasnie chodzi :-D widze,ze w dobra strone brniemy,choc przyznam,ze dorga jest kreta :)
Cytuj:
Czyli sumujac obawiam sie ze Tobie nie pomoge, poniewaz sam nie chcesz tej pomocy przyjac.
Ale ja chce wlasnie pomocy help juz mowilem,ze nie znam sie za bardzo na audio i nie chcialbym czegos spieprzyc ałłłłł
powiedzmy,ze kasa na audio to okolo 5000pln(okablowanie,wygluszenie,zabudowa i zestaw glosnikow)nie wliczajac robocizny.
Czy to juz wystarczy,aby fachowiec mogl mniej wiecej okreslic co z tego da sie wycisnac???


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 07 Lis, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 27 Mar, 2004
Posty: 201
Skąd: Sulechów
Ciezki z Ciebie przypadek;)

Zapraszam do mnie i z przyjemnoscia odpowiem na wszekie pytania.



_________________
www.carmania.pl - Centrum Car Audio, Zielona Góra, ul.Kożuchowska 20a
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 14 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe