Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 5 [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Czw 05 Lip, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Lip, 2012
Posty: 65
Skąd: Wrocław
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi Typ85 x2
MODEL: Audi 90 B2 quattro
SILNIK: 2,3 20V 7A (oryginalnie 2,2 KV)
MOC: ~190KM, ostatnie hamowanie przed dodatkowymi modami 178KM/240Nm
MODY POD MASKA: wtryski bosch 320cc, duża przepływka z 2,8 V6 + dolot ze stożkiem K&N, kolektor wydechowy baran, wydech 2,75" przelot z tłumikiem końcowym MG Motorsport, zamach + sprzęgło 240mm z 2.2T, wentylator chłodnicy RS2, zmodyfikowany soft osobiście
ZAWIESZENIE: kompletne zawieszenie założone z audi coupe quattro 2.8 V6 z dodatkowym stabilizatorem na tyle, gwint customowy
UKLAD HAMULCOWY: przód zmieniony Girling 54 na dwutłoczkowy Griling 60 276x25, tył zmieniony z Girling 36, na Girling 43 z wentylowaną tarczą 270x22
KOLA: Rial F1 17x8J, opony Dunlop SP Sport Maxx 205/40
NADWOZIE: front auta z audi coupe 81-84 wykonany na czarno, światła soczewkowe Hella + xenon, tył zmodyfikowana blenda Tresera od audi 200 C3 avant, chromy z audi 4000CS, dokładka Votex, poza tym raczej seria
WNETRZE: przywrócone do seryjnego, nowa czarna podsufitka, kierownica audi urquattro '83 wykonana przez Italvolanti, dołożone wskaźniki, dołożona elektryka wszystkich szyb
AUDIO: Radio Clarion DXZ389RUSB, wzmacniacz Sony XM-4045, głośniki RockfordFosgate przód i tył, do tego oczywiście nowa instalacja, elektryczna antena Phonocar

Zmiany przeprowadzone: Auto odbudowane od podstaw, po blacharce i lakierze, mechanicznie oryginalne zostały tylko napędy, natomiast zawieszenie, silnik, wydech, część instalacji zmienione. Myślę, że większość będzie opisana poniżej.

Plany: Jest tego tyle, że ciężko coś napisać, bo pomysły nowe wpadają co chwilę. Na pewno zmieni się dużo po maską, na pewno zmodyfikuje jeszcze zawieszenie i może coś w napędach, zmieniać się będą koła, a wnętrze... tego sam nie wiem.


Witam wszystkich, ostatnio miałem okazję się pojawić na Evencie, zobaczyłem tam sporo ciekawych aut z vwzone, więc postanowiłem wpaść i na forum. Poczytać co tu macie i pogadać o autach. ;) Dotychczas raczej od lat siedziałem w środowiskach związanych tylko z audi, chociaż jak już mam nawet Polo pod domem to w sumie czemu nie. :)

No to streszczę trochę historię tego pudła.

Widzę ogłoszenie, dzwonię do gościa, jadę, oglądam, objeżdżam na małym torze (zupełnie przypadkiem akurat był pod ręką :D) i kupuję 90-tkę B2.

Tak to wyglądało w ogłoszeniu.

Image
Image
Image
Image
Image

Coż to za pudło kupiłem ? Ano drugie A90 B2 quattro (jedno już dzielnie stało pod domem), wszystko seria, względnie kompletna, ale mechanicznie pełen łup. Zawias rozpierdzielony, silnik podmordowany, wnętrze takie sobie, blokady nie działają, lakier słaby, rudy bierze, klar odłazi, oklejona jak widać. Zupełne przeciwieństwo szarego rympla, ale i tak mi się podoba. :D

A tak pod domem w parze z bliźniakiem, kupionym z rok wcześniej.

Image
Image

Jako, że kupiłem zimą, trza se było trochę poupalać. ;)

Image
Image
Image

A i coś w kalendarz Audi Klub Polska wsadzić.

Image
Image

W międzyczasie auto dostało kompletny zawias z ACQ B4 V6 (mcphersony, wózki, stabilizatory przód, tył, półosie, itd., itp.), słowem co spadło spod coupe, to wlazło do B2. Oczywiście wraz z dwutłoczkowmi Girlingami G60 na przód i G38 na tył. W komplecie z zawiasem wjechały nowe sprężyny Weitec -35/-35 i amortyzatory Sachs Advantage. Fot ni mam, jakoś się nie wykonały. :D

Sztywności auta, prowadzenia i ciszy w porównaniu do tego co było seryjne nie da się w żaden sposób porównać...


No i tak sobie człowiek jeździł, próbował zamordować całkiem tego KV'a, i co... ? I nawet kolega Kobusz latając bez 2,5L oleju nie dał rady. :D :D :D

A że cienko było strasznie z kompresją i mocą, a drugi silnik (7A) już leżał i leżał, to wszystko zostało zwiezione do Krakau do Quattro-Service. Tam chłopaki go pięknie wmontowali, powymieniali co trzeba, poprowadzili wydech z kwasa 2,75" + tłumik końcowy MG Motorsport i oddali mi autko. :D

Tak to wyszło:

Image (fota zapożyczona od Kora, mnie gdzieś uciekł ten etap ;) )

Zupełnie seryjne, z odświeżoną głowicą i uwolnionym wydechem auto pokazało cuś takiego:

Image

Jak widać QS tylko potwierdził, że wiedzą co robią i robią to dobrze. Auto machnęło od swapa już około 5k km i ani pół awarii (a lekko nie miało), paliwo do baku i jazda. ;)

Jeździć jakoś zaczęło, ale z wyglądem to już nie najlepiej było. :D I tak czas się było za to wziąć.

Ruszyło cięcie, spawanie, pasowanie, lakier... Jako, że zdjęć z tego procesu sporawo, to umieszczam link do galeryjki.

--> Męczenie budy <--

O czym warto napisać. Chłopaki spisali się nieźle, robią takie auta nie od dziś (widać zresztą na migawkach auta jakie tam stoją), kupa blach powymieniana, maski ze cztery ściągałem, aż trafiła się ta właściwa, ale błotniki przednie kupiłem nowe z zamienników (podobno takich lepszych), to był błąd, dopasowanie ich kosztowało straszliwy nakład pracy, a i tak można się przyczepić... Trudnym tematem był też pas przedni, samo kombinowanie z przodem to kilka dni (a miało tak ładnie siąść i montażyk...). Generalnie co detal odkryty, to zaraz roboty na dzień więcej...

Wreszcie po 2,5 miesiąca (miało być 3-4 tygodnie) wyjechało tak.

Image

Image

Image

Image

Ewentualnie jeszcze dwie okazjonalne galeryjki:


--> Toruń 2011 <--

--> Jesiennie <--


Wnętrze jest seryjne (no może przywrócone do seryjnego oraz kilka detali - kierownica Italvolanti z pakietu Audi Sport, jakieś dodatkowe wskaźniki, zupełnie nowe audio z zachowaniem seryjnych miejsc, itp. ;) ), skłaniam się ku temu żeby takie pozostało, ale to się jeszcze okaże. Jedyna zmiana to podsufitka, stara, podarta i brudna (widać ją w galerii warsztatowej), została zastąpiona nową ciemną z lekką fakturą na materiale. Poniżej zdjęcia.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Graty się kupowały i kupują dalej, część już zamontowana (widać na zdjęciach), a część jeszcze czeka. Na wszystko przyjdzie czas. ;-)

ImageImage
ImageImage
Image
Image
Image
Image

Jak wreszcie wszystko pozakładam, dopasuję odpowiedni soft (a zajmuje to trochę czasu, bo wszystko na piechotę robię, rozkmina tego hitachi, a trzeba będzie jeszcze sondy powpinać...), silnik dostanie obrobioną głowicę (jak Artek z QS'u przestanie się zajmować duperelami ;) ), to zrobimy nowy pomiar i się okaże co to to może. Na razie albo mi coś pasi albo jest BAD. :D :D

Image
Image

I spod maski jakoś ostatnio. Tam musi się wiele kwestii jeszcze zmienić, dopracować, ale w końcu coś trzeba mieć do zrobienia. :D

Image

No i taki to częściowo opisany kawałek żywota Rympla. :)

Jest też kilka nagrań video z sezonu 2011. ;)

--> Image

--> Image

--> Image


Kwiecień 2012 - nowe koło.

Image
Image
Image
Image
Image

Maj 2012 - hamulce tył, Girling 43 + tarcza wentylowana 270x22.

Image
Image

Sierpień 2012 - elektryka szyb, dachu i trochę nowych gadżetów pod maskę

Image

Image

Image

Gadżeciki.

Image

Image

Image

Image

Image


Sezon 2013 - gwint, felgi Rial F1 17x8J, dokładka przednia

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Gratów leży jeszcze cały stos do montażu, więc następne wieści i akcje zapewne niedługo. :D


Ostatnio edytowany przez i28 Pon 15 Lip, 2013, edytowano w sumie 6 razy


_________________
... Rympel 666 ...

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 26 Lis, 2006
Posty: 1532
Skąd: Koszalin/Słupsk/Darłowo
Gadu-Gadu: 4612031
Auto: MKI,MK III,MK IV,Octavia II,MB124, VWT2
świetne auto i masa włożonej pracy w auto efekt powala !! nie mogę się na patrzeć na niego coś pięknego jamajama



_________________
Nord-Vag.pl
Odzież Nord-Vag stuff
MK I '78 turboburbo power in progres
Offline
 Profil    4612031
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 28 Sty, 2007
Posty: 1331
Skąd: Augustów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Polo 86c GL 83', VW Polo 86c BEACH 90'
Konkretne podejście do tematu !!



_________________
vw polo 86c
http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=71536
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 02 Maj, 2008
Posty: 302
Świetne auto :ok: Gratuluje wytrwałości :ok:



_________________
Korekty lakieru, polerowanie alu - Szczecin i okolice kontakt PW
http://www.ekstenso.com
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 18 Lip, 2008
Posty: 2466
Skąd: Jelenia Góra
Gadu-Gadu: 6467484
Auto: Scirocco R
Rewelacyjny projekt.
Myślę, że od razu powinni go przenieść przynajmniej oczko wyżej.



_________________
Get Low or Die Tryin'.
_________________
Było: Polo 86c2f '91, Golf MK2 '88, Caddy 14D '83, Polo 86c '90, Golf MK2 '92, Polo 86c2f '92, Derby 86c '79, Santana '83, Jetta A2 '89, Scirocco MK2 '82, Polo 9n3 '08, Golf MK3 '94, Polo 86c2f '92, Golf MK2 ABF+ '90, Polo 6n2 GTI '00, Golf MK2 '92, Polo 86c2f Genesis '92, Derby 86c '84, Passat B5 '01, Caddy 14D '91, Derby 86c '83, Caddy 14d '92, Scirocco R '13...
Jest:Golf MK2 GTI i coś tam jeszcze..
Offline
 Profil    6467484
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty, 2011
Posty: 344
Skąd: Rzeszów
Gadu-Gadu: 16069165
Auto: Audi Coupe quattro
Temat już dobrze znam. Świetne podejście do tematu !! Głos piękny :oo



_________________
Coupe Quattro V8
Offline
 Profil    16069165
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 09 Lut, 2005
Posty: 2222
Skąd: Poznań
Gadu-Gadu: 0
Auto: audi a4 b5
Jak spojrzałem na pierwsze fotki to nie zrobił na mnie wrazenia,ale ogladając ostatnie naprawdę muszę przyznać,że odwaliliście kawał dobrej roboty auto zupełnie inne,podoba mi się :ok: no i dźwięk tego silnika :-D



_________________
Audi a4
ex Passat
ex Golf
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
vw P.I.M.P.uś
vw P.I.M.P.uś
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 15 Gru, 2007
Posty: 2795
Skąd: Olsztyn
Gadu-Gadu: 364477
Tlen: praks@tlen.pl
Skype: prakscorrado
Auto: Corrsche vr6T
zachwycalem sie nia na evencie...nawet gadalem z wami chlopaki taki postrzal w czapeczce :D podneicalem sie nascie minut :D

marzy mi sei takei auto obok corra :)



_________________
Poliuretany do twojego vaga
Offline
 Profil    364477 praks@tlen.pl/" target="_blank"><!-- e --><a href=praks@tlen.pl" src="http://status.tlen.pl/?u=praks@tlen.pl&t=1" border="0" /> prakscorrado
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 04 Sie, 2008
Posty: 850
Skąd: Nowy Staw
Gadu-Gadu: 35111554
Auto: A6 C4 Avant 2.8 Quattro
Ja jestem fanem starych dobrych Audic , a tym bardziej dobrze zrobionych , pewnie jeden z poprzedników tu o tym wie :p hehe

Ogolnie jednostka dobra tylko koła mi trochę nie podchodzą :P

Może dlatego że jestem BBS RS lover :P hehe Pozdro

Będę śledził :p



_________________
WWW.VWNOWYSTAW.PL
Offline
 Profil    35111554
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Czw 10 Lip, 2008
Posty: 283
Skąd: Czestochowa
widziałem na vag ewencie ;) .Piekna sztuka :ok:


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 04 Sie, 2008
Posty: 850
Skąd: Nowy Staw
Gadu-Gadu: 35111554
Auto: A6 C4 Avant 2.8 Quattro
przemek vw napisał(a):
widziałem na vag ewencie ;) .Piekna sztuka :ok:



Człowieku ogarnij się . Przy co drugim aucie z Eventu piszesz : "widziałem na vag ewencie" :<



_________________
WWW.VWNOWYSTAW.PL
Offline
 Profil    35111554
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 07 Kwi, 2009
Posty: 308
Skąd: SBL
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 6n
co prawda nie widziałem na vagevencie niee

ale do rzeczy- bardzo podobają mi się takie projekty, profi odbudowa, dbałość o każdy szczegół, detal, widzę że aso sporo gotówki wyssało na ten projekt od Ciebie- bardzo sympatyczni wyszło i ten front :-D jak dla mnie jest bardzo dobrze zwłaszcza po przeglądnięciu stanu przy pracach blacharskich coooo koła jak zwykle rzecz gustu na białych był też dobry kocur :ok:



_________________
Rock'n'Low Crew

Moje Polo 6n
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Pią 06 Lip, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Lip, 2012
Posty: 65
Skąd: Wrocław
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi Typ85 x2
Dzięki za opinie i uwagi.

Z kilkoma osobami rozmawialiśmy na Evencie, ale nie wszystkich was jeszcze kojarzę po ksywkach, żeby wychwytywać kto jest kto. ;)

Koła rzecz gustu, to w zasadzie jest temat przejściowy, aczkolwiek osobiscie mi sie podoba, na szybko przygotowane coś z sensem na sezon, miało być większe niż te białe 15", szerokie/niskie żeby sprawdzić jak się na tym pojeździ i ułoży na aucie (a przy moim zmodyfikowanym zawieszeniu przód 17/8J mija mi o 2mm nadkole...), poszukiwania właściwych trwają, kilka pomysłów mam. ;) Na razie białe to zima, ale lada chwila jeszcze więcej hamowania usiądzie z przodu i wtedy już trzeba się będzie ich pozbyć. :)

Z ASO faktycznie trochę znosiłem, kilka worków elemencików przyszło, niektóre ściągali z Niemiec jako ostatnie sztuki z magazynu centralnego...

Pozdrawiam.



_________________
... Rympel 666 ...

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Sob 07 Lip, 2012 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 07 Kwi, 2007
Posty: 367
Gadu-Gadu: 6002979
Auto: a4 b6
Niesamowity nakład pracy, no ale efekt wynagradza chyba wszystko :ok:



_________________
Audi A4 B6 s-line...
Offline
 Profil    6002979
 
 Temat postu: Re: [Audi 90 B2 quattro vel Rympel 666] by Sprinter
PostWysłany: Sob 07 Lip, 2012 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Pon 25 Kwi, 2011
Posty: 270
Skąd: Głogów
Gadu-Gadu: 28212855
Auto: MK2 1.3 CL
Mega projekt gratuluję auto po prostu robi wrażenie ;)



_________________
Moje MK2 viewtopic.php?f=98&t=96391&view=unread#unread
Offline
 Profil    28212855
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 5 [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe