Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 5 [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [mk1 cabrio] by KuchoSZ 2.0 16v- doppelvergaser
PostWysłany: Nie 18 Sty, 2009 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Czw 27 Gru, 2007
Posty: 23
Skąd: Tychowo
witam wszystkich milosnikow grupy VAG.
w zwiazku z tym jaka mamy pore roku, pogode i domową nude postanowilem zalozyc temat o swojej zabawce.
A wiec:

Model- mk1 cabrio
Silnik- 1.4 benz.
Moc-?
Mody pod maską- seria
Zawieszenie- seria
Hamulce- seria
Koła- BBS z golfa III
Nadwozie- seria
Wnętrze- seria
Audio- Radiomagnetofon ALPINE z niegrajacymi juz glosnikami ( czas zrobil swoje)

Zaczelo sie to tak:
Chec posiadania golfa mk1 cabrio chodzila za mna jakies 8 lat, az wreszcie ktoregos dnia znudzony wszedlem na allegro.pl i znalazlem za nieduze pieniadze swierzo po malowaniu, z wrzuconym juz niezlym silnikiem, lecz nie skonczonego golfa mk1 w wersji cabri.
Oto zdjęcia z aukcji:
Image
Image
Image
Image
Image

Nie myslac dlugo zadzwonilem do kolesia, porozmawialem o samochodzie- co bylo w nim zrobione, co zostalo do zrobienia i oczywiscie o cenie.

Przemyslalem temat i za dwa dni ( byl wtorek) bylem u kolesia aby obejrzec auto.

Po ogledzinach jeszcze chwila zastanowienia, telefon do wlasciciela i w sobote rano jestem po samochod- jako ze nie byl na chodzie, nie mial OC i przegladu- musial przyjechac na lawecie.
zdjecie jak po niego bylem- jeszcze na kolach u poprzedniego wlasciciela- kupilem go bez kól- bo kola juz mialem- lezaly jakies 2 lata i czekaly na samochod- ale o tym pozniej
Image
Jako ze byl to swap z golfa II, domyslam sie ze poprzedni wlasciciel chcial go przed wlozeniem lekko podleczyc- co swiadczy o tym iz nie moglem go uruchomic- albo nie odpalal wogole, albo wskakiwal od razu ma max. obroty, kolejna zauwazalna rzecza byl czerwony silikon_ byl wszedzie i to w takich ilosciach ze szkoda gadac...........- jednym slowem nie NASI JUZ TU BYLI
oto foty z pierwszych prob uruchomienia:- lekka zadyma ale jakos sie udalo.
Image
Image
Image
W miedzy czasie przymiarka felg ktore dwa lata czekaly na auto:
Image
jak juz odpalil i bylo slychac ze nic w nim nie wali mozna bylo sie wziasc za rozbieranie- wyciaganie silnika bo byla jeda rzecz ktora musialem w nim zrobic zanim zaczne sie nim poruszac
Foty z rozbiorki auta:
Image
Image
Image
Image
Po zdemontowaniu niektorych czesci sinika trzeba go bylo wydłubac- i tak tez sie stalo
Image
Image

Silnik na wierzchu wiec rozpoczalem poszukiwania blacharza- lakiernika zeby mi wymienil lewe przednie poszycie wewenetrzne ( auto wczesniej mialo lekkiego dzwona a poprzedni wlasciciel jak je remontowal nie wpadl na to aby to zrobic dobrze, zeby pozniej nie szpecilo calego auta)- ale jak to w polsce bywa w gadce sa wszyscy madrzy- przyjezdza kolo, rozmowa, dogadywanie szczegolow i dla niego nie ma problemu-tydzien czasu i nie bedzie znaku ze cos bylo robione.
Mija tydzien dzwonie do szpeca a on mi mowi zebym podjechal do niego bo ma maly problem- czyli juz wiem co sie swieci.
zajezdzam a on mi zaczyna tlumaczyc ze on nie da rady mi tego zrobic itd.........itp......... wiec nie myslac dlugo- linka, samochod, koles i dawaj auto z powrotem do domu.
znalazlem drugiego( byl chyba luty albo marzec)- przyjechal, oglada i mowi ze konczy jakies auto i za 3 dni moze sie wziasc za moj- tydzien i mam zrobiony ze mucha nie siada. OK, cena za robote przyzwoita, ja uradowany ze bede mial auto przed sezonem zrobione. umowilismy sie ze da mi znac i zawioze mu auto.
mialo byc 3 dni a zeszlo ok. miesiaca- zawiozlem auto na lawecie i na drugi dzien mieli sie za nie wziasc.minely kolejne 2- 3 tygodnie az sie wzieli- wstawili na warsztat i dzwonia zebym przyjechal.
Zajezdzam i gadka sie zaczyna................mozemy ci to zrobic.........ale troche przy tym roboty..............jak chcesz ................no ale.....................przeliczyli wszystko i wyszlo im jakies...............4 razy wiecej niz sie umawialismy na poczatku.
Nie myslac dlugo- powiedzialem zeby sie wstrzymali dwa dni, ja to przemysle i dam im znac.
Oto foty co trzeba bylo zrobic.
Image
Image
Wrocilem do domu i myslalem co tu dalej robic- remontowac klamoctwo czy szukac czegos innego az wreszcie przypomnialo mi sie ze moj koles sciagnal rok wczesniej mk1 cabrio z niemiec w dobrym stanie tylko lekko stare........ szybki telefon czy jeszcze je ma do sprzedania, odpowiedz brzmi Tak.............dlugo nie myslac siadam w samochod, zajezdzam po kolesia i jedziemy na ogledziny.
Zajezdzamy na miejsce i stoi. zaczynamy ogladac i stan niczego sobie- dach do wymiany, z 5 pecherzy na calej karoserii, a tak poza tym ok- silnik nie palony pol roku zaskoczyl od strzalu.....
wychodzi wlasciciel i zaczynamy rozmowe o cenie itd.........jako ze koles ktory go sprzedawal jest lakiernikiem to powiedzialem mu ze wezme to auto alepod warunkiem ze mi je pomaluje. koles nie myslac dlugo zgadza sie- mowi ze sie znamy i ze skasuje mnie tylko za auto, za godziny pracy jakie jego pracownicy spedza przy zrobieniu auta i za materialy-malowanie mam gratis. nie zastanawiajac sie dlugo mowie ok- mi pasuje.
zostala kwestia terminu- czyli znowu ta sama spiewka co poprzednicy- max. tydzien czasu- jedyne co mialem zrobic to rozebrac auto i pozniej je sobie sam zlozyc.
i takim to wlasnie sposobem niebieska jedynka zostala dawca silnika i wielu innych czesci- bo bylo w bardzo duzo nowych czesci.
przyszedl weekend i tak jak obiecalem trzeba bylo jechac i rozebrac auto- zebralismy sie z kolesiem w sobote po poludniu, pojechalismy i w dwie godziny auto bylo rozebrane do remontu........................... i tu sie znowu zaczyna bajka z fachowcami..........
Wyszlo tak ze blacharke zrobilem sam ( niestety nie mam zdjec z remontu blacharki bo byly u kolesia w aparacie i mu je wcielo) w weekendy, po pracy itd......
z blacharka mi zeszlo ok 1- 1.5 miesiaca( tak jak wczesniej pisalem po godzinach i w weekendy, a druga sprawa to na poczatku bylo 5 pecherzya pozniej wyszlo troche wiecej- no ale coz tak bywa) a caly remont z pomalowaniem jakies 3 miesiace..........szkoda gadac.
oto kilka fot z przygotowan do malowania:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
z jednej strony to ciesze sie ze blacharke robilem sam bo przynajmniej wiem ze wszystko co widzialem jest zrobione a nie zakitowane aby dzis bylo dobrze a co bedzie za dwa lata to niewazne- wymienilem jeden prog, jedna reperaturke tylnia i wstawilem pare latek.

ciag dalszy mam nadzieje ze jutro


Ostatnio edytowany przez kuchosz Czw 07 Sty, 2010, edytowano w sumie 4 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 18 Sty, 2009 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 11 Maj, 2008
Posty: 582
Skąd: Grupa Śląska
ładne carbio, podstwy masz już za sobą, generalnie mi się podba...
Czekam na lakiera :P


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 18 Sty, 2009 
VW User
VW User

Rejestracja: Czw 03 Lip, 2008
Posty: 113
Skąd: tychowo
nie moge sie powstrzymac dorzuce jeszcze zdjecie niebieskiego parcha.....dobrze ze juz go nie ma :D napieraj...........
Image


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 18 Sty, 2009 
VW Maniak
VW Maniak

Rejestracja: Czw 18 Wrz, 2008
Posty: 457
Skąd: Gryfice
szkoda ze niebieski stal sie dawca bo ladnie z tym kolorkiem wyglada :( ten w jaki kolor idzie?? Zyczyc wytrwalosci w pracach :ok:

kuchosz napisał(a):
z jednej strony to ciesze sie ze blacharke robilem sam bo przynajmniej wiem ze wszystko co widzialem jest zrobione a nie zakitowane aby dzis bylo dobrze a co bedzie za dwa lata to niewazne- wymienilem jeden prog, jedna reperaturke tylnia i wstawilem pare latek.


Jestem takiego samego zdania jak robic to raz a porzadnie ;)

PozdraVWiam



_________________
MoJe mkII dawniej GTI ...

viewtopic.php?f=112&t=32803
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 18 Sty, 2009 
ex-projekt mod
ex-projekt mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 27 Kwi, 2005
Posty: 8109
Skąd: IRA
Gadu-Gadu: 5988786
troszke sie pogubilem pod koniec historii , ale juz mi sie rozjasnilo . Niebieski na tym bbsku slicznie wygladal . Jaki bedzie kolor tego co teraz robisz ?

ladowanie 25 fotek w pelnym rozmiarze na jednej stronie , to nie jest dobry pomysl . Miniaturki sa lepsze ( przynajmniej do 1 posta ) , bo ludzie z wolniejszym laczem beda omijac z daleka :)



_________________
Image
Offline
 Profil    5988786
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 18 Sty, 2009 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Lis, 2004
Posty: 3539
Skąd: Wsee 04,06,07,08,10,11,12, 14 MIVW 10', 11'
Gadu-Gadu: 0
Auto: Golf GLS 77' Automatic
niebieski był dobry kolor ale te zalakowane rowki szplachelkiem....... Dobrze że jest nowy dawca :D


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 18 Sty, 2009 
VW User
VW User

Rejestracja: Czw 03 Lip, 2008
Posty: 113
Skąd: tychowo
jeszcze tylko to wrzuce hehehe to sie nazywa praca kr-a poprzedni wlasciciel pieknie go wyregolowal :ała: .....dobrze ze to juz przeszlosc
http://www.youtube.com/watch?v=j3b-k9sIVlA


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 18 Sty, 2009 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Czw 27 Gru, 2007
Posty: 23
Skąd: Tychowo
Speed napisał(a):
niebieski był dobry kolor ale te zalakowane rowki szplachelkiem....... Dobrze że jest nowy dawca :D


gdyby nie zaszpachlowane rowki pod listwy, przejscia z blacharzami i zaszpachlowane laczenia przednich blotnikow z podszybiem to pewnie bym go wyremontowal i trzymal go dla siebie.....no ale coz- znalazlem dobrego ( według mnie) dawce i z niebieskim dalem sobie spokoj..
Moze to i dobrze i moze fajnie wygladal z tym kolorkiem ale niestety kolor byl z Opla Astry OPC


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 19 Sty, 2009 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Sty, 2007
Posty: 2338
Skąd: VWLKP
Gadu-Gadu: 7698529
Auto: Fabia NJ MC MY17
Widzę, że będzie grubo. Będę śledził temacik. Tak trzymaj ook


PozdróVWki ;)



_________________
...Kein scheiße Tuning - Nur Klasisch...

2007: IST Jarocin-Kotlin, 4.Cult-Style Saisonauftakt, 12.Internationales VW Blasen - EuroSpeedway Lausitz
2008: 5.Cult-Style Saisonauftakt
2009: 2.Wolfsgruppe VAG Event
2010: 7.Cult-Style Saisonauftakt
Offline
 Profil    7698529
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 19 Sty, 2009 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 04 Gru, 2005
Posty: 1200
Skąd: Bydgoszcz
Gadu-Gadu: 3467489
Auto: 81' Jetta
pamietam niebiesiego z allegro, o ile sie nie myle z torunia byl. jak szukalem swojego pierwszego mk I to nad nim myslalem tylko ten brak listew...



_________________
1981 Jetta A1 viewtopic.php?f=98&t=55403

www.bikepics.com/members/domier
Offline
 Profil    3467489
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 19 Sty, 2009 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 24 Paź, 2008
Posty: 181
Skąd: Szymankowo
kapitalny kolor bardzo fajnie wyglada na bbs-ach



_________________
16.Int. Volkswagen Treffen in Mannheim 2005
Zlot Samochodów Tuningowych w Gdyni 2007
VWMANIA 2004,`05,`07`08
Moja Machina prace trwają :)
viewtopic.php?t=33729
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 19 Sty, 2009 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Lis, 2004
Posty: 3539
Skąd: Wsee 04,06,07,08,10,11,12, 14 MIVW 10', 11'
Gadu-Gadu: 0
Auto: Golf GLS 77' Automatic
brylant13 napisał(a):
kapitalny kolor bardzo fajnie wyglada na bbs-ach

był ! Jest napisane że będzie inny a tego golfa nie ma


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 19 Sty, 2009 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 24 Paź, 2008
Posty: 181
Skąd: Szymankowo
Speed napisał(a):
brylant13 napisał(a):
kapitalny kolor bardzo fajnie wyglada na bbs-ach

był ! Jest napisane że będzie inny a tego golfa nie ma


no szkoda bo mi sie podobal



_________________
16.Int. Volkswagen Treffen in Mannheim 2005
Zlot Samochodów Tuningowych w Gdyni 2007
VWMANIA 2004,`05,`07`08
Moja Machina prace trwają :)
viewtopic.php?t=33729
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 19 Sty, 2009 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 16 Lis, 2008
Posty: 199
Skąd: Toruń
teraz bedzie lepszy od poprzednika :D


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 19 Sty, 2009 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 02 Lis, 2005
Posty: 2833
Skąd: wolfsgruppe.com
Gadu-Gadu: 0
Auto: Golf I GTI 1.8 8V,Golf I Cabrio ,Bora V5
Juz był na vw mani ten Golf he he kolorek nowy ładny :) jedz dalej z tematem wiem ze jest grubo :) do zobaczenia w tym sezonie gdzieś na zlotach .



_________________
http://www.wolfsgruppe.com
Moja Golfina http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=24997 i tu tez http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=6944
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 5 [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe